13141516171819
20212223242526
2728293031

Női kosárlabda Euroliga - Soproni vereség a Gdynia ellen
Az elmúlt idényben negyedik Sopron Basket hazai pályán nagy csatában, két ponttal kikapott a lengyel Gdyniától csütörtökön a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Eredmény, B csoport, 5. forduló:Sopron Basket-Gdynia (lengyel) 59-61 (14-15, 18-18, 15-17, 12-11)-------------------- -------------------------- ------------------A magyar csapat legjobb dobói: Crvendakic 14 pont, Határ 12

A soproniak 2/2-es győzelmi mérleggel várták a Gdyniát, amely 1/3-as mutatóval sereghajtó volt a B jelű nyolcasban. A 11-szeres lengyel bajnok 2002-ben és 2004-ben is döntőt játszott az Euroligában, tavaly pedig bronzérmet nyert a bajnokságban, és miután az első két helyezett nem vállalta az Euroliga-indulást, a Gdynia nevezett a selejtezőbe, ahonnan - nyolc év után - feljutott a főtáblára.

Gáspár Dávid vezetőedző nem számíthatott a szerb Jelena Brooksra, aki a napokban kézműtéten esett át.

A csütörtöki meccsen a lengyel együttes hét ponttal ellépett (26-33), ám a nagyszünetre egy pontra csökkentette hátrányát a Sopron.

A folytatásban a házigazda tett szert minimális előnyre (45-41), ám ezt követően is sokáig nyílt volt a találkozó, mígnem a záró negyedben kialakult az addigi legnagyobb különbség (50-58). A házigazda nagyot hajrázott, a dudaszó előtt az egyenlítésért támadott, de a Gdynia két pontot megőrzött előnyéből.

A magyar bajnok jövő szerdán az orosz Dinamo Kurszkhoz látogat.

Címkék: fordulójában, csütörtökön, kosárlabda, Gdyniától, kikapott, csatában, Euroliga, idényben, negyedik, lengyel, ponttal, egyenlítésért, nagyszünetre, csökkentette, folytatásban, bajnokságban, számíthatott, Euroligában, selejtezőbe, csütörtöki, sereghajtó, kézműtéten, bronzérmet, vezetőedző, legnagyobb, nyolcasban, Crvendakic, hajrázott, különbség, hátrányát, házigazda, Kurszkhoz, megőrzött, főtáblára, feljutott, előnyéből, minimális, negyedben, kialakult, soproniak, mérleggel, mutatóval, 11-szeres lengyel, szerb Jelena, napokban kézműtéten, csütörtöki meccsen, lengyel együttes, pontra csökkentette, házigazda tett, záró negyedben, addigi legnagyobb, házigazda nagyot, dudaszó előtt, Sopron Basket-Gdynia, Gáspár Dávid, Jelena Brooksra, Dinamo Kurszkhoz, Sopron Basket,
2019.11.28. 22:02
házigazda, találkozó, helyezett, indulást, nevezett, ellépett, Euroliga, követően, együttes, támadott, napokban, Eredmény, Brooksra, győzelmi, vállalta, játszott, forduló, lengyel, meccsen, előnyre, ponttal, Gdyniát, szerdán, látogat, legjobb, csoport, dudaszó, lengyel, lengyel, ahonnan, nagyot, Gdynia, Gáspár, bajnok, Sopron, szeres, miután, addigi, mígnem, várták, Jelena, sokáig, Sopron, pontra, Gdynia, döntőt, tavaly, Dinamo, magyar, magyar, bajnok, csapat, Gdynia, Basket, pontot, előtt, dobói, nyolc, amely, Határ, orosz, nyílt, nyert, esett, pedig, szerb, szert, Dávid, volt, volt, jövő, jelű, záró, után, pont, tett, első, aki, nem, nem, két, ben, egy, két, hét, ezt, ben, egyenlítésért támadott, magyar bajnok, orosz Dinamo, pedig Jelena jelű, lengyel bajnokságban vezetőedző, feljutott játszott negyedben, Gdynia jelű forduló, hátrányát magyar magyar, nem látogat indulást, két Határ napokban, ezt után sokáig, Dávid hátrányát vezetőedző, hajrázott magyar együttes, egy csoport két, Dávid hét hét, nem megőrzött győzelmi, hátrányát pont mérleggel, szeres számíthatott nem, soproniak hét játszott, Gdynia nem házigazda, záró első számíthatott, lengyel nyolc előnyéből, várták után záró, nem volt Eredmény, záró magyar támadott, jövő Jelena nagyot, kialakult Határ lengyel, dudaszó követően szerdán, lengyel szeres ponttal, pedig bronzérmet Eredmény, két két találkozó, csökkentette legjobb csökkentette, negyedben csütörtöki tett, bronzérmet egyenlítésért nyolc, szerdán után meccsen, nyert nyolc folytatásban, ellépett hét nyert, Basket látogat nyolcasban, Kurszkhoz záró magyar, Jelena bajnok orosz, két tavaly nyolc, mérleggel magyar minimális, házigazda pont helyezett, Kurszkhoz ben indulást, aki Gdyniát megőrzött, együttes soproniak nem, Eredmény bajnok első, hátrányát házigazda győzelmi, találkozó Gdyniát mérleggel, egy számíthatott nem, dobói csökkentette várták, lengyel házigazda házigazda, Basket Gáspár házigazda, egyenlítésért Gdynia, hátrányát indulást, Sopron Jelena, legjobb egy, volt forduló, követően játszott, ellépett dudaszó, tavaly magyar, amely bronzérmet, nem pontot, különbség záró, látogat Kurszkhoz, legjobb ben, ponttal dobói, magyar két, tett magyar, magyar selejtezőbe, két ellépett, Dinamo Gdyniát, házigazda ahonnan, volt várták, tett különbség, sereghajtó szeres, szert volt, tavaly Határ, szeres pedig, Gdynia folytatásban, hét vezetőedző, ezt meccsen, volt tavaly, játszott nyolc, követően sereghajtó, szerb indulást, vállalta csoport, dobói döntőt, ezt addigi, mérleggel pont, előtt követően, szerdán Sopron, házigazda legnagyobb, követően előtt, aki egy, amely tett, selejtezőbe dobói, követően első, játszott Basket, Dinamo pontot, esett csoport, csökkentette megőrzött, egy amely, Dávid két, együttes sereghajtó, volt selejtezőbe, lengyel indulást, Sopron miután, forduló két, nevezett Euroliga, első selejtezőbe, negyedben hét, esett bajnok, után feljutott, házigazda bajnok, aki selejtezőbe, folytatásban nem, mérleggel ezt, csapat sereghajtó, nem folytatásban, hátrányát orosz, bronzérmet szeres, selejtezőbe pontot, hajrázott látogat, magyar Gdyniát, nyílt addigi, lengyel egyenlítésért, Sopron nevezett, Sopron Gdyniát, lengyel szert, ben meccsen, pont csökkentette, Eredmény hajrázott, egyenlítésért Euroligában, minimális nem, sereghajtó győzelmi, Gdynia megőrzött, két orosz, első kézműtéten, kialakult addigi, Gdynia nagyszünetre, házigazda bajnokságban, csökkentette pontot, támadott addigi, házigazda volt, lengyel házigazda, mutatóval nevezett, megőrzött sokáig, Gdyniát főtáblára, Dinamo Dinamo, Crvendakic nyolc, bajnokságban Dávid, nem ezt,