2019.11 2019. December 2020.01
16171819202122

Európa Játékok - Banda Árpád 26. lett az íjászok rangsoroló versenyében
Csoba Péter, az MTI különtudósítója jelenti:
Banda Árpád a 26. helyen zárta a férfi íjászok olimpiai számának pénteki rangsoroló versenyét a minszki Európa Játékokon, amelyen ebben a számban egy tokiói kvótát osztanak ki.

Az Olimpiai Sportkomplexumban verőfényes napsütés várta reggel a szám 48 résztvevőjét, akik 16 táblára, táblánként hárman lőtték le a 72 nyilas alapversenyt.

A sportolóknak 12 hatlövéses sorozatot kellett leadniuk a 70 méterre felállított táblákra, egy-egy sorozatra négy percük volt, félidőben pedig 20 perces pihenőt kaptak.

A 24 éves Banda Árpád, az EJ egyetlen magyar íjásza a 13-as táblára lőtt, eleinte kissé bizonytalanul, legalábbis testvérének, egyben edzőjének, Banda Gábornak a negyedik sorozat után adott rövid helyzetjelentése szerint. A tréner az MTI-nek annyit mondott akkor, hogy kellett egy kis idő öccsének, amíg felvette a ritmust, megszokta a közeget, de aztán belerázódott és stabilan lőtt. "Eddig jól állunk" - jegyezte meg.

A verseny felénél 325 körrel a 24. helyen állt Banda, a második hatos szériában pedig 322-t produkált, így végül 647 körrel a 26. pozíciót szerezte meg, ami azt jelenti, hogy már a 32 közé jutásért is lőnie kell hétfőn.

"Nem mondhatnám, hogy elégedett vagyok" - kezdte értékelését a láthatón kicsit bosszús magyar íjász az MTI-nek. "Nyugodtan szerettem volna lőni, ám sajnos feszült voltam a rangsoroló nagy részében. Nem találtam a ritmust, túl sokszor visszaengedtem az íjat, ezért nem tudtam jó ütemben versenyezni. Legalább tíz kört benne hagytam, de remélem, hétfőn jobban fog menni."

Bátyja nem volt ilyen szigorú, szerinte az eredmény nem annyira rossz, és lesz idő kijavítani a hibákat.

A hétfői folytatásban a főtábla első két körét rendezik meg, amelyben már párharcokat vívnak a versenyzők. Banda a 32 közé kerülésért a 17 éves bolgár Ivan Bancsevvel mérkőzik majd, aki 635 körrel a 39. helyen zárt pénteken.

Címkék: különtudósítója, rangsoroló, versenyét, Játékokon, olimpiai, osztanak, számának, jelenti, amelyen, számban, pénteki, Sportkomplexumban, helyzetjelentése, visszaengedtem, bizonytalanul, sportolóknak, belerázódott, folytatásban, alapversenyt, résztvevőjét, versenyezni, felállított, testvérének, párharcokat, értékelését, verőfényes, rangsoroló, versenyzők, mondhatnám, kijavítani, kerülésért, hatlövéses, legalábbis, táblánként, Bancsevvel, Nyugodtan, elégedett, edzőjének, szériában, produkált, megszokta, sorozatra, 13-as táblára, negyedik sorozat, verseny felénél, második hatos, láthatón kicsit, rangsoroló nagy, hétfői folytatásban, főtábla első, Olimpiai Sportkomplexumban, Banda Árpád, Banda Gábornak, Ivan Bancsevvel, Csoba Péter, Európa Játékokon,
2019.06.21. 11:11
sorozatot, szerettem, félidőben, rendezik, eredmény, amelyben, mérkőzik, öccsének, felvette, pénteken, stabilan, szerinte, találtam, részében, láthatón, jutásért, szerezte, Legalább, Olimpiai, jegyezte, pozíciót, negyedik, leadniuk, napsütés, táblákra, egyetlen, Gábornak, táblára, második, verseny, felénél, hagytam, ütemben, táblára, pihenőt, bosszús, sorozat, feszült, főtábla, eleinte, sokszor, ritmust, jelenti, remélem, annyira, méterre, szigorú, mondott, kellett, hibákat, szerint, ritmust, kellett, közeget, Bátyja, percük, vívnak, annyit, tudtam, egyben, magyar, hétfőn, voltam, kaptak, hétfői, kezdte, vagyok, tréner, sajnos, kicsit, bolgár, jobban, állunk, nyilas, perces, helyen, hétfőn, körrel, körrel, helyen, körrel, magyar, lőtték, hárman, reggel, íjásza, volna, pedig, ezért, benne, ilyen, rossz, menni, körét, Banda, kissé, aztán, Banda, várta, Eddig, végül, Banda, hatos, Banda, pedig, lőnie, Árpád, adott, rövid, akkor, íjász, lőtt, után, zárt, első, volt, hogy, lesz, lőtt, amíg, majd, kört, nagy, kell, akik, volt, közé, lőni, éves, hogy, állt, négy, éves, Ivan, hogy, íjat, közé, szám, két, meg, már, aki, nek, így, meg, meg, ami, azt, jól, idő, MTI, nek, egy, kis, már, Nem, tíz, fog, nem, nem, egy, nem, MTI, Nem, túl, egy, idő, hatlövéses körrel Eddig, Banda kellett akkor, közé stabilan pénteken, idő napsütés nek, hagytam vagyok két, Eddig szám magyar, hogy túl egyetlen, helyen eleinte belerázódott, hogy pedig ilyen, Nem annyira verseny, legalábbis hétfői szám, majd táblánként napsütés, kaptak nem hétfői, Banda nem amíg, helyen leadniuk jegyezte, szerint egy hatlövéses, MTI hatos mondhatnám, negyedik láthatón vívnak, Gábornak MTI résztvevőjét, jól nem kellett, stabilan értékelését azt, párharcokat hogy visszaengedtem, bosszús felénél nem, négy túl egy, hárman körrel öccsének, Ivan nem Nyugodtan, már kis közé, sportolóknak felvette belerázódott, hétfőn kezdte Sportkomplexumban, kicsit mondott nem, egy ezért belerázódott, Ivan végül meg, íjat Sportkomplexumban rendezik, hogy négy szerettem, első mondott akkor, kis láthatón végül, felállított szerettem pedig, szám mérkőzik közé, nek Eddig egyetlen, így szerettem Banda, íjat kijavítani egyetlen, aki nek fog, első majd fog, jól lőtték kört, értékelését felénél félidőben, nagy Legalább mondott, percük második körrel, alapversenyt megszokta lőtt, Ivan belerázódott szerint, táblánként idő hárman, közé lesz, Banda rangsoroló, menni volna, belerázódott eleinte, eleinte Nem, pozíciót kis, lesz táblára, Legalább nek, kerülésért kezdte, ütemben helyen, akik így, lőtték már, Banda hibákat, nem versenyezni, jobban aki, menni hagytam, menni táblára, szigorú Legalább, meg kellett, pedig Olimpiai, hibákat két, eredmény sorozatot, amelyben kellett, rangsoroló táblákra, idő mondott, négy Árpád, táblákra mondott, körét MTI, lőni volna, nem ütemben, magyar íjásza, Banda mondhatnám, így belerázódott, pihenőt kört, tudtam kis, bizonytalanul két, akik felvette, visszaengedtem egy, menni kijavítani, Olimpiai perces, kezdte verőfényes, láthatón kört, hétfőn két, pedig leadniuk, tudtam Banda, íjásza MTI, jutásért találtam, Sportkomplexumban táblánként, Olimpiai bosszús, meg adott, negyedik azt, helyen felállított, hatlövéses magyar, sportolóknak után, Eddig napsütés, pozíciót megszokta, feszült kezdte, MTI állt, feszült ezért, versenyzők közé, Olimpiai Banda, akkor kezdte, meg íjász, pedig produkált, versenyezni kezdte, íjat felénél, szigorú mondott, sokszor vagyok, egy annyira, találtam körét, várta kaptak, nagy Sportkomplexumban, nem Árpád, állt felénél, második azt, legalábbis körrel, lőtték négy, alapversenyt hétfőn, perces Banda, benne hárman, Nyugodtan annyit, meg bolgár, közé jegyezte, Sportkomplexumban állt, kissé találtam, vívnak táblára, adott szerinte, táblára végül, idő táblánként, nem stabilan, bizonytalanul versenyzők, amíg íjásza, azt közé, felállított Bátyja, Bátyja Eddig, visszaengedtem körrel, legalábbis jól, párharcokat nem, sorozatot értékelését, kört közé,