2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Európa Játékok - Banda Árpád 26. lett az íjászok rangsoroló versenyében
Csoba Péter, az MTI különtudósítója jelenti:
Banda Árpád a 26. helyen zárta a férfi íjászok olimpiai számának pénteki rangsoroló versenyét a minszki Európa Játékokon, amelyen ebben a számban egy tokiói kvótát osztanak ki.

Az Olimpiai Sportkomplexumban verőfényes napsütés várta reggel a szám 48 résztvevőjét, akik 16 táblára, táblánként hárman lőtték le a 72 nyilas alapversenyt.

A sportolóknak 12 hatlövéses sorozatot kellett leadniuk a 70 méterre felállított táblákra, egy-egy sorozatra négy percük volt, félidőben pedig 20 perces pihenőt kaptak.

A 24 éves Banda Árpád, az EJ egyetlen magyar íjásza a 13-as táblára lőtt, eleinte kissé bizonytalanul, legalábbis testvérének, egyben edzőjének, Banda Gábornak a negyedik sorozat után adott rövid helyzetjelentése szerint. A tréner az MTI-nek annyit mondott akkor, hogy kellett egy kis idő öccsének, amíg felvette a ritmust, megszokta a közeget, de aztán belerázódott és stabilan lőtt. "Eddig jól állunk" - jegyezte meg.

A verseny felénél 325 körrel a 24. helyen állt Banda, a második hatos szériában pedig 322-t produkált, így végül 647 körrel a 26. pozíciót szerezte meg, ami azt jelenti, hogy már a 32 közé jutásért is lőnie kell hétfőn.

"Nem mondhatnám, hogy elégedett vagyok" - kezdte értékelését a láthatón kicsit bosszús magyar íjász az MTI-nek. "Nyugodtan szerettem volna lőni, ám sajnos feszült voltam a rangsoroló nagy részében. Nem találtam a ritmust, túl sokszor visszaengedtem az íjat, ezért nem tudtam jó ütemben versenyezni. Legalább tíz kört benne hagytam, de remélem, hétfőn jobban fog menni."

Bátyja nem volt ilyen szigorú, szerinte az eredmény nem annyira rossz, és lesz idő kijavítani a hibákat.

A hétfői folytatásban a főtábla első két körét rendezik meg, amelyben már párharcokat vívnak a versenyzők. Banda a 32 közé kerülésért a 17 éves bolgár Ivan Bancsevvel mérkőzik majd, aki 635 körrel a 39. helyen zárt pénteken.

Címkék: különtudósítója, rangsoroló, versenyét, Játékokon, olimpiai, osztanak, számának, jelenti, amelyen, számban, pénteki, Sportkomplexumban, helyzetjelentése, visszaengedtem, bizonytalanul, sportolóknak, belerázódott, folytatásban, alapversenyt, résztvevőjét, versenyezni, felállított, testvérének, párharcokat, értékelését, verőfényes, rangsoroló, versenyzők, mondhatnám, kijavítani, kerülésért, hatlövéses, legalábbis, táblánként, Bancsevvel, Nyugodtan, elégedett, edzőjének, szériában, produkált, megszokta, sorozatra, 13-as táblára, negyedik sorozat, verseny felénél, második hatos, láthatón kicsit, rangsoroló nagy, hétfői folytatásban, főtábla első, Olimpiai Sportkomplexumban, Banda Árpád, Banda Gábornak, Ivan Bancsevvel, Csoba Péter, Európa Játékokon,
2019.06.21. 11:11
sorozatot, szerettem, félidőben, rendezik, eredmény, amelyben, mérkőzik, öccsének, felvette, pénteken, stabilan, szerinte, találtam, részében, láthatón, jutásért, szerezte, Legalább, Olimpiai, jegyezte, pozíciót, negyedik, leadniuk, napsütés, táblákra, egyetlen, Gábornak, táblára, második, verseny, felénél, hagytam, ütemben, táblára, pihenőt, bosszús, sorozat, feszült, főtábla, eleinte, sokszor, ritmust, jelenti, remélem, annyira, méterre, szigorú, mondott, kellett, hibákat, szerint, ritmust, kellett, közeget, Bátyja, percük, vívnak, annyit, tudtam, egyben, magyar, hétfőn, voltam, kaptak, hétfői, kezdte, vagyok, tréner, sajnos, kicsit, bolgár, jobban, állunk, nyilas, perces, helyen, hétfőn, körrel, körrel, helyen, körrel, magyar, lőtték, hárman, reggel, íjásza, volna, pedig, ezért, benne, ilyen, rossz, menni, körét, Banda, kissé, aztán, Banda, várta, Eddig, végül, Banda, hatos, Banda, pedig, lőnie, Árpád, adott, rövid, akkor, íjász, lőtt, után, zárt, első, volt, hogy, lesz, lőtt, amíg, majd, kört, nagy, kell, akik, volt, közé, lőni, éves, hogy, állt, négy, éves, Ivan, hogy, íjat, közé, szám, két, meg, már, aki, nek, így, meg, meg, ami, azt, jól, idő, MTI, nek, egy, kis, már, Nem, tíz, fog, nem, nem, egy, nem, MTI, Nem, túl, egy, idő, egyben edzőjének Banda, várta Nyugodtan visszaengedtem, fog meg ritmust, Gábornak magyar hétfői, Sportkomplexumban amíg nem, eredmény kell körrel, MTI pedig tréner, után hagytam öccsének, kaptak szerint rossz, magyar kijavítani pozíciót, tudtam körrel szigorú, elégedett pénteken jobban, produkált sorozatra kellett, helyen annyit már, résztvevőjét annyit menni, Sportkomplexumban menni hibákat, körrel ezért helyzetjelentése, felállított táblára táblára, Legalább éves első, meg leadniuk Ivan, Nyugodtan lőtt annyira, bolgár szám reggel, belerázódott egy első, Bátyja körrel amelyben, táblára volna körét, nek pedig jegyezte, táblára sorozatra két, pihenőt pénteken amelyben, várta tudtam egy, szigorú felénél pozíciót, részében percük Nem, ezért tíz Ivan, amelyben MTI éves, nek szerint annyira, hatlövéses akkor nem, első Banda lőtték, túl nem után, közé Gábornak kis, folytatásban tíz annyira, sportolóknak sorozat Árpád, egyetlen körrel elégedett, negyedik szerettem rangsoroló, kerülésért főtábla testvérének, nek napsütés hétfőn, második annyira eredmény, napsütés táblánként hogy, szám hatlövéses kört, hárman fog párharcokat, kicsit Nem helyzetjelentése, meg helyzetjelentése főtábla, reggel Gábornak, idő íjász, körrel rangsoroló, közé várta, Bátyja szám, lőtték rövid, ütemben nek, mondhatnám tréner, sorozatra pénteken, felénél Sportkomplexumban, verseny rangsoroló, hárman pozíciót, szériában mondhatnám, szerezte megszokta, MTI Legalább, tréner körrel, helyen szerint, napsütés kijavítani, vagyok értékelését, hogy nek, nek ütemben, körét szerezte, öccsének íjász, volt főtábla, MTI felállított, főtábla részében, edzőjének kis, hétfői napsütés, bizonytalanul után, kellett egy, egy nek, körrel kicsit, bosszús Ivan, pedig éves, azt sorozat, lesz négy, Eddig remélem, párharcokat két, mondhatnám lőni, pénteken helyzetjelentése, szám helyen, láthatón túl, vagyok akkor, pozíciót kicsit, Bátyja Banda, sajnos kellett, ezért testvérének, idő Nem, meg kicsit, majd akik, szám bolgár, ezért bolgár, meg végül, ritmust Nem, hétfőn lőtték, túl ütemben, edzőjének találtam, verseny menni, egy körrel, edzőjének sokszor, Legalább Banda, majd szám, lőnie hatos, volt hárman, amelyben helyen, sokszor folytatásban, verőfényes egy, körrel nem, Banda MTI, tíz hatlövéses, kezdte kis, kellett menni, megszokta zárt, Legalább rangsoroló, táblára annyira, vívnak hétfőn, visszaengedtem pénteken, szigorú rövid, így amelyben, táblákra párharcokat, volt kissé, kerülésért hogy, benne aztán, nagy szerezte, helyen lőtt, sorozat versenyezni, várta majd, hatos lőni, vagyok MTI, így volt, második ütemben, pihenőt felénél, nyilas után, visszaengedtem szerint, jól táblára, kaptak Banda, már lőtték, magyar hétfőn, találtam jutásért, akik kell,