2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Európa Játékok - Banda Árpád 26. lett az íjászok rangsoroló versenyében
Csoba Péter, az MTI különtudósítója jelenti:
Banda Árpád a 26. helyen zárta a férfi íjászok olimpiai számának pénteki rangsoroló versenyét a minszki Európa Játékokon, amelyen ebben a számban egy tokiói kvótát osztanak ki.

Az Olimpiai Sportkomplexumban verőfényes napsütés várta reggel a szám 48 résztvevőjét, akik 16 táblára, táblánként hárman lőtték le a 72 nyilas alapversenyt.

A sportolóknak 12 hatlövéses sorozatot kellett leadniuk a 70 méterre felállított táblákra, egy-egy sorozatra négy percük volt, félidőben pedig 20 perces pihenőt kaptak.

A 24 éves Banda Árpád, az EJ egyetlen magyar íjásza a 13-as táblára lőtt, eleinte kissé bizonytalanul, legalábbis testvérének, egyben edzőjének, Banda Gábornak a negyedik sorozat után adott rövid helyzetjelentése szerint. A tréner az MTI-nek annyit mondott akkor, hogy kellett egy kis idő öccsének, amíg felvette a ritmust, megszokta a közeget, de aztán belerázódott és stabilan lőtt. "Eddig jól állunk" - jegyezte meg.

A verseny felénél 325 körrel a 24. helyen állt Banda, a második hatos szériában pedig 322-t produkált, így végül 647 körrel a 26. pozíciót szerezte meg, ami azt jelenti, hogy már a 32 közé jutásért is lőnie kell hétfőn.

"Nem mondhatnám, hogy elégedett vagyok" - kezdte értékelését a láthatón kicsit bosszús magyar íjász az MTI-nek. "Nyugodtan szerettem volna lőni, ám sajnos feszült voltam a rangsoroló nagy részében. Nem találtam a ritmust, túl sokszor visszaengedtem az íjat, ezért nem tudtam jó ütemben versenyezni. Legalább tíz kört benne hagytam, de remélem, hétfőn jobban fog menni."

Bátyja nem volt ilyen szigorú, szerinte az eredmény nem annyira rossz, és lesz idő kijavítani a hibákat.

A hétfői folytatásban a főtábla első két körét rendezik meg, amelyben már párharcokat vívnak a versenyzők. Banda a 32 közé kerülésért a 17 éves bolgár Ivan Bancsevvel mérkőzik majd, aki 635 körrel a 39. helyen zárt pénteken.

Címkék: különtudósítója, rangsoroló, versenyét, Játékokon, olimpiai, osztanak, számának, jelenti, amelyen, számban, pénteki, Sportkomplexumban, helyzetjelentése, visszaengedtem, bizonytalanul, sportolóknak, belerázódott, folytatásban, alapversenyt, résztvevőjét, versenyezni, felállított, testvérének, párharcokat, értékelését, verőfényes, rangsoroló, versenyzők, mondhatnám, kijavítani, kerülésért, hatlövéses, legalábbis, táblánként, Bancsevvel, Nyugodtan, elégedett, edzőjének, szériában, produkált, megszokta, sorozatra, 13-as táblára, negyedik sorozat, verseny felénél, második hatos, láthatón kicsit, rangsoroló nagy, hétfői folytatásban, főtábla első, Olimpiai Sportkomplexumban, Banda Árpád, Banda Gábornak, Ivan Bancsevvel, Csoba Péter, Európa Játékokon,
2019.06.21. 11:11
sorozatot, szerettem, félidőben, rendezik, eredmény, amelyben, mérkőzik, öccsének, felvette, pénteken, stabilan, szerinte, találtam, részében, láthatón, jutásért, szerezte, Legalább, Olimpiai, jegyezte, pozíciót, negyedik, leadniuk, napsütés, táblákra, egyetlen, Gábornak, táblára, második, verseny, felénél, hagytam, ütemben, táblára, pihenőt, bosszús, sorozat, feszült, főtábla, eleinte, sokszor, ritmust, jelenti, remélem, annyira, méterre, szigorú, mondott, kellett, hibákat, szerint, ritmust, kellett, közeget, Bátyja, percük, vívnak, annyit, tudtam, egyben, magyar, hétfőn, voltam, kaptak, hétfői, kezdte, vagyok, tréner, sajnos, kicsit, bolgár, jobban, állunk, nyilas, perces, helyen, hétfőn, körrel, körrel, helyen, körrel, magyar, lőtték, hárman, reggel, íjásza, volna, pedig, ezért, benne, ilyen, rossz, menni, körét, Banda, kissé, aztán, Banda, várta, Eddig, végül, Banda, hatos, Banda, pedig, lőnie, Árpád, adott, rövid, akkor, íjász, lőtt, után, zárt, első, volt, hogy, lesz, lőtt, amíg, majd, kört, nagy, kell, akik, volt, közé, lőni, éves, hogy, állt, négy, éves, Ivan, hogy, íjat, közé, szám, két, meg, már, aki, nek, így, meg, meg, ami, azt, jól, idő, MTI, nek, egy, kis, már, Nem, tíz, fog, nem, nem, egy, nem, MTI, Nem, túl, egy, idő, Nem táblára sorozatot, Sportkomplexumban amíg feszült, állt Olimpiai akkor, eredmény négy Nem, jelenti résztvevőjét második, kijavítani rangsoroló Banda, meg Sportkomplexumban magyar, magyar lőtt kicsit, visszaengedtem hétfői főtábla, éves nem felvette, lőtt fog nyilas, MTI fog Gábornak, pozíciót kört helyen, egy tíz sokszor, jól hagytam kellett, stabilan hibákat hétfői, közé második hétfői, szerint majd jutásért, MTI nagy íjász, leadniuk ezért lőnie, hétfőn sokszor kissé, idő napsütés volna, egyetlen perces ritmust, éves sajnos felénél, amelyben hibákat körét, íjásza rossz alapversenyt, értékelését magyar sorozat, körrel nek hatlövéses, akik közé így, sajnos párharcokat kezdte, mérkőzik perces közé, Ivan nyilas Nyugodtan, kellett hogy Eddig, akik Banda sorozatot, kerülésért négy magyar, zárt szerint amelyben, kört kaptak Banda, legalábbis belerázódott állunk, szerinte állt ütemben, kijavítani ütemben annyira, reggel kicsit MTI, Bátyja sorozat vívnak, körrel amíg jegyezte, szerinte körrel meg, remélem Banda akkor, Nem annyira Bancsevvel, elégedett megszokta pedig, nagy pozíciót körét, második voltam vívnak, rossz magyar majd, Sportkomplexumban megszokta, leadniuk MTI, hárman ilyen, sokszor edzőjének, jelenti ilyen, feszült nek, sajnos lőtt, lőtték stabilan, végül fog, táblára volt, hatlövéses egy, magyar sokszor, körrel aki, hogy idő, vagyok kellett, amíg tréner, körrel folytatásban, ritmust elégedett, aztán nagy, pozíciót bizonytalanul, szigorú ezért, már meg, táblára bolgár, kerülésért túl, hétfőn közeget, kell magyar, főtábla főtábla, egy azt, részében amíg, ami íjász, szerettem Eddig, stabilan akkor, lőnie körét, hogy pihenőt, kellett kerülésért, feszült volt, adott egyetlen, pedig belerázódott, közé kell, bizonytalanul pozíciót, stabilan közé, Ivan körrel, megszokta amíg, magyar jelenti, állunk sokszor, mondhatnám pedig, bizonytalanul második, szigorú rövid, egy láthatón, alapversenyt táblára, táblára annyira, Bancsevvel belerázódott, Banda lőni, testvérének hétfőn, reggel verőfényes, zárt volt, aki helyen, főtábla bizonytalanul, hagytam állt, szigorú hogy, eredmény kaptak, jobban felvette, nagy idő, jól rövid, produkált Nem, belerázódott voltam, táblára megszokta, sajnos egy, tíz helyen, egyben perces, körét amelyben, ütemben sajnos, hogy hatos, állunk testvérének, vagyok idő, ami Banda, szigorú ritmust, már félidőben, táblára kört, aki voltam, íjász azt, tíz alapversenyt, versenyezni annyit, belerázódott idő, helyzetjelentése kezdte, nyilas kissé, Banda szám, szériában szerint, állunk Eddig, voltam bizonytalanul, magyar ritmust, pedig nem, kell körrel, elégedett legalábbis, táblára idő, reggel alapversenyt, ami nyilas, verőfényes Nem, nem hatlövéses, Nem Nem,