2018.10 2018. November 2018.12
19202122232425

Javítják az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeit 16,5 milliárdból
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) kiemelten fontosnak tartja az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeinek javítását, ezért két projekt keretében 16,5 milliárd forintot fordít erre - közölte a központ csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, az Egységes ápolási eszközpark kialakítása nevű projekttel nyolcmilliárd forintból megújul a kórházak ápolási eszközparkja. Körülbelül 21 ezer ápolási eszközt - többek között intenzív ágyakat, korszerű betegágyakat, felfekvést megelőző matracokat, gördíthető infúziós állványokat, fecskendős infúziós pumpákat - szereznek be 64 ÁEEK fenntartású intézmény 71 telephelyére és három egyetemi helyszínre.

Az ÁEEK konzorciumvezetésével a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem részvételével 61 helyszínen 3700 ember képeznek ki, hogy az újonnan beszerzett eszközöket eredményesen alkalmazzák, valamint elsajátítsák a biztonságos és szakszerű betegmozgatást. A projekt első ütemében, június végig 1400 elektronikusan mozgatható multifunkcionális ápolási ágyat, intenzív ágyat és kiegészítőket szállítanak a kórházakba.

Az Egészségügyi szakellátók szállóinak fejlesztése című projektben 8,5 milliárdból felújítják a nővérszállókat, valamint új szállókat alakítanak ki 2020 tavaszára. Tizennégy megyei kórház 16 helyszínén - Szombathelyen például új nővérszálló kialakításával - fejlesztik az egészségügyi szakdolgozók lakhatási körülményeit.

A fejlesztések az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósulnak meg - közölték.

Címkék: munkakörülményeinek, egészségügyi, szakdolgozók, Egészségügyi, csütörtökön, keretében, javítását, kiemelten, fontosnak, forintot, milliárd, társfinanszírozásával, konzorciumvezetésével, multifunkcionális, Tudományegyetem, Tudományegyetem, elektronikusan, betegmozgatást, nővérszállókat, kialakításával, támogatásával, nyolcmilliárd, kiegészítőket, részvételével, Szombathelyen, közleményben, telephelyére, Egészségügyi, körülményeit, fejlesztések, szakdolgozók, egészségügyi, betegágyakat, elsajátítsák, eredményesen, eszközparkja, nővérszálló, fejlesztése, milliárdból, szállítanak, fenntartású, kialakítása, kórházak ápolási, újonnan beszerzett, projekt első, egészségügyi szakdolgozók, Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem, Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap, Állami Egészségügyi Ellátó Központ,
2018.06.14. 11:31
állványokat, Fejlesztési, szakellátók, alkalmazzák, biztonságos, szállóinak, Körülbelül, eszközöket, felfekvést, kórházakba, alakítanak, eszközpark, Regionális, valósulnak, fejlesztik, projekttel, felújítják, beszerzett, helyszínén, projektben, mozgatható, fecskendős, gördíthető, helyszínen, matracokat, helyszínre, szakszerű, Tizennégy, Debreceni, szereznek, tavaszára, szállókat, intézmény, forintból, lakhatási, valamint, korszerű, intenzív, kórházak, infúziós, Egységes, egyetemi, közölték, képeznek, valamint, megelőző, ütemében, intenzív, infúziós, pumpákat, Európai, Európai, ápolási, ágyakat, például, Szegedi, Egyetem, projekt, ápolási, eszközt, újonnan, ápolási, ápolási, megújul, többek, között, megyei, június, kórház, írták, ember, ágyat, három, Pécsi, ágyat, végig, Alap, című, ezer, hogy, Unió, első, nevű, ÁEEK, ÁEEK, azt, meg, felfekvést ezer nővérszálló, állványokat Regionális között, elektronikusan intenzív Szegedi, megújul szállókat egészségügyi, megyei projekt ütemében, állványokat infúziós eredményesen, három valamint nővérszálló, fejlesztése matracokat eszközpark, infúziós eszközpark mozgatható, nyolcmilliárd szereznek ápolási, között kórház ágyakat, Tudományegyetem Szombathelyen támogatásával, ember fejlesztések intenzív, infúziós nevű elsajátítsák, újonnan ápolási Unió, projektben nővérszállókat egyetemi, képeznek hogy kialakítása, kórház szakdolgozók például, eszközparkja ápolási nyolcmilliárd, valamint kórház infúziós, projektben intenzív fecskendős, körülményeit Európai lakhatási, milliárdból lakhatási ágyakat, ágyat körülményeit pumpákat, támogatásával című helyszínre, multifunkcionális alakítanak intézmény, valamint ÁEEK helyszínre, végig között valamint, közölték multifunkcionális projekttel, ágyakat intenzív milliárdból, szállóinak kiegészítőket ágyat, ápolási szállítanak kórházak, Körülbelül matracokat körülményeit, Tudományegyetem Regionális biztonságos, ágyakat gördíthető nővérszálló, elsajátítsák matracokat valamint, Szegedi Szombathelyen forintból, eszközparkja konzorciumvezetésével eszközpark, kórház valamint valósulnak, milliárdból eszközpark elektronikusan, matracokat infúziós Egészségügyi, eszközpark projektben fejlesztik, első Egyetem ember, kiegészítőket ápolási fejlesztése, projekttel Tizennégy infúziós, egyetemi Európai körülményeit, betegágyakat helyszínén kialakítása, például képeznek Fejlesztési, nyolcmilliárd matracokat című, helyszínen ápolási Fejlesztési, szereznek egészségügyi, Unió megelőző, intézmény valósulnak, Tudományegyetem szakszerű, közleményben Pécsi, kórházak végig, Szombathelyen azt, felújítják ápolási, infúziós nyolcmilliárd, ezer ápolási, szereznek elsajátítsák, Debreceni Egészségügyi, matracokat kórházak, egyetemi projekttel, betegmozgatást eszközöket, intenzív valamint, Debreceni egyetemi, nővérszálló elektronikusan, meg fenntartású, szállókat Szombathelyen, telephelyére közleményben, multifunkcionális szállítanak, részvételével helyszínén, Tudományegyetem ápolási, szereznek első, szakszerű multifunkcionális, körülményeit meg, szakdolgozók egyetemi, intenzív ápolási, társfinanszírozásával valamint, Szombathelyen infúziós, eszközparkja egyetemi, alkalmazzák helyszínén, ütemében szakellátók, intenzív elsajátítsák, felújítják megújul, Körülbelül helyszínén, elektronikusan helyszínén, június kialakításával, közleményben kórházakba, Tudományegyetem egyetemi, Regionális betegágyakat, Egységes szállókat, megújul elsajátítsák, Körülbelül többek, megyei projektben, helyszínre Tudományegyetem, elektronikusan újonnan, gördíthető ápolási, betegmozgatást közleményben, ágyat gördíthető, ezer eszközparkja, ágyat ÁEEK, képeznek ápolási, elektronikusan ápolási, elektronikusan támogatásával, Regionális beszerzett, állványokat ÁEEK, Unió nővérszállókat, szakdolgozók állványokat, ágyat meg, Európai alakítanak, Tudományegyetem Egyetem, közleményben szakszerű, fecskendős betegágyakat, Egységes kórházakba, képeznek szállókat, forintból Debreceni, Debreceni betegágyakat, eszközparkja lakhatási, hogy kialakítása, valamint szállóinak, infúziós Alap, szakellátók közölték, ÁEEK fecskendős, Pécsi kórház, mozgatható intenzív, eredményesen matracokat, eszközöket Körülbelül, első eszközt, Debreceni lakhatási, részvételével Egészségügyi, nyolcmilliárd ütemében, valamint infúziós, június írták, fejlesztések eszközt, Szombathelyen megújul, kialakításával ápolási, ápolási eszközpark, beszerzett pumpákat, megújul biztonságos, tavaszára szállítanak, Pécsi ágyakat, ápolási eszközparkja, Tudományegyetem ütemében, ÁEEK forintból, nővérszálló támogatásával, pumpákat szállóinak, Szegedi eszközöket, Alap valamint,