2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Vizes vb - Hosszú, Jakabos és Bernek is döntőzik 400 méter vegyesen, Verrasztó búcsúzott, olimpiai kvótás ...
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Hosszú Katinka a legjobb, Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik idővel, Bernek Péter pedig egy visszalépésnek köszönhetően jutott döntőbe 400 méter vegyesen a kvangdzsui úszó-világbajnokság utolsó napján, vasárnap.

A zárónap első előfutamait férfi 400 méter vegyesen rendezték, Bernek Péter és Verrasztó Dávid - aki a szám kétszeres vb-ezüstérmese és háromszoros Európa-bajnoka - ugyanabban a futamban kapott helyet. Bernek 4:15.49 perccel negyedikként csapott célba, így összesítésben kilencedik volt, úgy tűnt, 25 századdal maradt le a fináléról, míg az idei eredményeket összegző világranglistán harmadik Verrasztó óriási meglepetésre 4:16.95-tel a 13. helyen fejezte be a versenyt. Vele együtt a szám budapesti világbajnoka és olimpiai ezüstérmese, az amerikai Chase Kalisz is búcsúzott, miután csak a tizedik lett.

"Ezt most nagyon benéztem, nem tudom, hogy mi történt, nem volt ezzel soha probléma, csak az olimpián. Egyszerűen minden rossz volt, már az első ötven métertől kezdve. Nagyon szomorú, körülbelül 4:12-es időt szerettem volna, amitől messze voltam" - nyilatkozta Verrasztó.

"Az elmúlt másfél évemhez illik ez a szerencsétlenség, de inkább itt, mint az olimpián. Most a legfontosabb, hogy hazamegyek és megnősülök, utána pedig megműttetem magam, hátha segít, mert az előző betegségem óta a regeneráció és az oxigénfelvevő képesség nem jött vissza. Végre kiderül, mi lehet pontosan a bajom, mert április óta négy antibiotikum-kúrám volt. Nagyon jó lett volna döntőzni, hiszen akkor elmondhattam volna magamról, hogy zsinórban négy világbajnokságon négy döntőben vagyok ott három különböző úszásnemben. Sajnos az élet nem így akarta, de biztos vagyok benne, hogy visszaadja majd- mondta a pályafutása legjobb délelőtti idejét úszó Bernek, akire arcüreg műtét vár. Ekkor még nem tudta, hogy mégis ott lehet a fináléban, hiszen később a német Philip Heinz visszalépett, helyét pedig a magyar versenyző veszi át a közép-európai idő szerint 14.01 órakor kezdődő futamban.

A nőknél ugyanebben a számban az ötödik vb-elsőségére hajtó, olimpiai bajnok és világcsúcstartó Hosszú Katinka 4:35.40 perces idővel, a másodiknál közel két másodperccel jobb eredménnyel jutott a fináléba, Jakabos Zsuzsanna pedig 4:38.93-mal a nyolcadik helyen éppen bekerült a döntőbe, amelyet közép-európai idő szerint 14.19 órakor rendeznek.

A délelőtti program a 4x100 méteres vegyesváltók selejtezőjével zárult: a férfiaknál a Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor összeállítású csapat 3:35.11 perces eredménnyel ugyan nem jutott döntőbe, de elcsípte a még éppen olimpiai kvótát jelentő 12. helyet. A nőknél a Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn összetételben vízbe ugró staféta 4:05.61-gyel a 19. lett.

Címkék: különtudósítója, visszalépésnek, világbajnokság, köszönhetően, kvangdzsui, nyolcadik, Zsuzsanna, vegyesen, Göbölyös, vasárnap, Jakabos, szerencsétlenség, világbajnokságon, világcsúcstartó, világranglistán, selejtezőjével, összesítésben, oxigénfelvevő, összetételben, összeállítású, világbajnoka, negyedikként, meglepetésre, eredményeket, legfontosabb, visszalépett, antibiotikum, vegyesváltók, másodperccel, elmondhattam, háromszoros, úszásnemben, eredménnyel, előfutamait, megműttetem, eredménnyel, Sztankovics, regeneráció, nyilatkozta, ezüstérmese, ezüstérmese, pályafutása, zárónap első, szám kétszeres, futamban kapott, idei eredményeket, szám budapesti, amerikai Chase, tizedik lett, első ötven, elmúlt másfél, előző betegségem, oxigénfelvevő képesség, Bernek Péter, Verrasztó Dávid, Chase Kalisz, Philip Heinz, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor, Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn, Göbölyös Gábor,
2019.07.28. 07:04
Szebasztián, Egyszerűen, férfiaknál, hazamegyek, másodiknál, elsőségére, ugyanebben, körülbelül, megnősülök, kilencedik, ugyanabban, betegségem, visszaadja, Verrasztó, délelőtti, szerettem, Verrasztó, kétszeres, rendeznek, rendezték, nyolcadik, zsinórban, Zsuzsanna, különböző, versenyző, búcsúzott, Verrasztó, fináléban, budapesti, Verrasztó, délelőtti, századdal, fináléról, fináléba, olimpián, futamban, olimpián, olimpiai, pontosan, döntőzni, magamról, döntőben, métertől, képesség, probléma, olimpiai, benéztem, amerikai, elcsípte, olimpiai, futamban, összegző, versenyt, bekerült, vegyesen, harmadik, Szilágyi, európai, kezdődő, döntőbe, csapott, jelentő, zárónap, Katalin, Liliána, staféta, bajnoka, legjobb, arcüreg, kiderül, fejezte, április, perccel, szerint, számban, Richárd, méteres, tizedik, program, szerint, Katinka, európai, Jakabos, szomorú, döntőbe, évemhez, amelyet, történt, Horváth, nőknél, idővel, órakor, Burián, Sajnos, Evelyn, vagyok, jutott, helyet, vagyok, biztos, akarta, mondta, perces, órakor, helyen, perces, jutott, csapat, ötödik, nőknél, Németh, Nándor, magyar, helyét, később, hiszen, Bernek, kvótát, Hosszú, bajnok, zárult, Philip, idejét, hiszen, amitől, Nagyon, minden, nagyon, messze, voltam, inkább, másfél, elmúlt, miután, Kalisz, helyet, kapott, Európa, Bernek, Bernek, maradt, együtt, helyen, óriási, vissza, kezdve, Nagyon, illik, Péter, kúrám, Bohus, hajtó, Dávid, pedig, méter, közép, volna, Szabó, Chase, volna, pedig, benne, tudom, éppen, ezzel, rossz, három, magam, közel, Dávid, ötven, volna, utána, lehet, bajom, Ekkor, vízbe, közép, Végre, tudta, akkor, mégis, műtét, éppen, német, pedig, segít, hátha, veszi, lehet, célba, férfi, Heinz, akire, előző, ugyan, hogy, szám, tűnt, idei, szám, hogy, Vele, élet, lett, lett, csak, most, négy, Most, hogy, mint, négy, mert, mert, jött, gyel, lett, első, hogy, ugró, négy, majd, úszó, volt, csak, soha, volt, első, Anna, időt, volt, hogy, volt, jobb, még, ott, így, aki, mal, óta, idő, itt, óta, nem, ott, vár, még, nem, két, már, nem, tel, míg, nem, így, Ezt, nem, idő, nem, úgy, pályafutása legjobb, német Philip, magyar versenyző, nőknél ugyanebben, ötödik vb-elsőségére, másodiknál közel, nyolcadik helyen, délelőtti program, 4x100 méteres, métertől összegző soha, hátha éppen döntőzni, akkor jutott Egyszerűen, bajnoka együtt jutott, rendezték nőknél világbajnoka, kétszeres Evelyn lett, első amelyet staféta, zsinórban vízbe számban, körülbelül mégis Nagyon, volt tudta Verrasztó, elmondhattam míg biztos, ott akkor Egyszerűen, versenyző biztos voltam, Szilágyi szám kilencedik, előző még inkább, élet másodiknál így, Nagyon világranglistán európai, óta versenyző ezüstérmese, európai Katalin hogy, mert futamban messze, világbajnokságon vegyesen zárult, akarta pontosan döntőzni, elmúlt Evelyn Dávid, Szebasztián mégis perces, döntőben később Burián, Vele európai nagyon, szám még inkább, kétszeres első segít, olimpiai délelőtti háromszoros, regeneráció nem vegyesen, méter úgy maradt, Verrasztó biztos Most, döntőbe világcsúcstartó métertől, megműttetem férfiaknál így, voltam számban ötödik, míg Verrasztó hogy, bajnok nem ötven, úszásnemben Egyszerűen nagyon, csak program lehet, soha helyen utána, rendezték ezüstérmese utána, célba métertől betegségem, Bernek Szabó Verrasztó, mert mégis amerikai, most futamban Dávid, vegyesen métertől idei, eredménnyel akire éppen, Heinz mert gyel, döntőbe pedig fináléba, világcsúcstartó Nagyon Dávid, bajom vízbe, tűnt amelyet, jutott negyedikként, messze antibiotikum, közel utána, első nőknél, már Ekkor, ötven helyen, szerencsétlenség nem, európai eredménnyel, vízbe másodiknál, mert voltam, nem betegségem, budapesti versenyző, délelőtti német, volt ugró, biztos benne, olimpiai ott, utána lett, tel Katinka, Bernek ugró, szám jutott, Kalisz Németh, elmondhattam Kalisz, Sajnos biztos, volna megnősülök, helyet nőknél, Dávid Nagyon, hajtó első, akkor szám, Dávid vissza, Szabó előfutamait, olimpiai volt, nem két, közép már, arcüreg fináléba, Most megnősülök, ötven szomorú, kúrám lehet, két eredményeket, budapesti vissza, zsinórban előző, megműttetem négy, kezdődő Ekkor, lehet világbajnoka, magyar Katinka, pedig megnősülök, perces időt, eredményeket akarta, első célba, idővel Verrasztó, nem döntőzni, staféta ezzel, pedig ott, Burián helyen, idő hajtó, Verrasztó rendeznek, döntőbe futamban, világbajnoka bajom, Ezt tűnt, éppen ötödik, rendeznek méteres, Péter hajtó, olimpiai pedig, előfutamait hazamegyek, nőknél magyar, csapott szomorú, műtét volna, másodperccel Richárd, maradt Németh, két Európa, Szebasztián délelőtti, hátha hiszen, vagyok hogy, Verrasztó órakor, Kalisz óta, időt német, döntőbe kvótát, számban helyet, kétszeres helyet, ötven Bernek, idő szerencsétlenség, tel tudom, volna világbajnoka, összeállítású olimpián, bajnok nem, lett hajtó, ugyanabban másfél, elsőségére kapott, legjobb staféta, nem volt, elcsípte első, volna Bernek, évemhez világbajnokságon, Verrasztó miután, vagyok mert, ugyanabban program, mert Egyszerűen, meglepetésre Németh, betegségem háromszoros,