2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Vizes vb - Hosszú, Jakabos és Bernek is döntőzik 400 méter vegyesen, Verrasztó búcsúzott, olimpiai kvótás ...
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Hosszú Katinka a legjobb, Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik idővel, Bernek Péter pedig egy visszalépésnek köszönhetően jutott döntőbe 400 méter vegyesen a kvangdzsui úszó-világbajnokság utolsó napján, vasárnap.

A zárónap első előfutamait férfi 400 méter vegyesen rendezték, Bernek Péter és Verrasztó Dávid - aki a szám kétszeres vb-ezüstérmese és háromszoros Európa-bajnoka - ugyanabban a futamban kapott helyet. Bernek 4:15.49 perccel negyedikként csapott célba, így összesítésben kilencedik volt, úgy tűnt, 25 századdal maradt le a fináléról, míg az idei eredményeket összegző világranglistán harmadik Verrasztó óriási meglepetésre 4:16.95-tel a 13. helyen fejezte be a versenyt. Vele együtt a szám budapesti világbajnoka és olimpiai ezüstérmese, az amerikai Chase Kalisz is búcsúzott, miután csak a tizedik lett.

"Ezt most nagyon benéztem, nem tudom, hogy mi történt, nem volt ezzel soha probléma, csak az olimpián. Egyszerűen minden rossz volt, már az első ötven métertől kezdve. Nagyon szomorú, körülbelül 4:12-es időt szerettem volna, amitől messze voltam" - nyilatkozta Verrasztó.

"Az elmúlt másfél évemhez illik ez a szerencsétlenség, de inkább itt, mint az olimpián. Most a legfontosabb, hogy hazamegyek és megnősülök, utána pedig megműttetem magam, hátha segít, mert az előző betegségem óta a regeneráció és az oxigénfelvevő képesség nem jött vissza. Végre kiderül, mi lehet pontosan a bajom, mert április óta négy antibiotikum-kúrám volt. Nagyon jó lett volna döntőzni, hiszen akkor elmondhattam volna magamról, hogy zsinórban négy világbajnokságon négy döntőben vagyok ott három különböző úszásnemben. Sajnos az élet nem így akarta, de biztos vagyok benne, hogy visszaadja majd- mondta a pályafutása legjobb délelőtti idejét úszó Bernek, akire arcüreg műtét vár. Ekkor még nem tudta, hogy mégis ott lehet a fináléban, hiszen később a német Philip Heinz visszalépett, helyét pedig a magyar versenyző veszi át a közép-európai idő szerint 14.01 órakor kezdődő futamban.

A nőknél ugyanebben a számban az ötödik vb-elsőségére hajtó, olimpiai bajnok és világcsúcstartó Hosszú Katinka 4:35.40 perces idővel, a másodiknál közel két másodperccel jobb eredménnyel jutott a fináléba, Jakabos Zsuzsanna pedig 4:38.93-mal a nyolcadik helyen éppen bekerült a döntőbe, amelyet közép-európai idő szerint 14.19 órakor rendeznek.

A délelőtti program a 4x100 méteres vegyesváltók selejtezőjével zárult: a férfiaknál a Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor összeállítású csapat 3:35.11 perces eredménnyel ugyan nem jutott döntőbe, de elcsípte a még éppen olimpiai kvótát jelentő 12. helyet. A nőknél a Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn összetételben vízbe ugró staféta 4:05.61-gyel a 19. lett.

Címkék: különtudósítója, visszalépésnek, világbajnokság, köszönhetően, kvangdzsui, nyolcadik, Zsuzsanna, vegyesen, Göbölyös, vasárnap, Jakabos, szerencsétlenség, világbajnokságon, világcsúcstartó, világranglistán, selejtezőjével, összesítésben, oxigénfelvevő, összetételben, összeállítású, világbajnoka, negyedikként, meglepetésre, eredményeket, legfontosabb, visszalépett, antibiotikum, vegyesváltók, másodperccel, elmondhattam, háromszoros, úszásnemben, eredménnyel, előfutamait, megműttetem, eredménnyel, Sztankovics, regeneráció, nyilatkozta, ezüstérmese, ezüstérmese, pályafutása, zárónap első, szám kétszeres, futamban kapott, idei eredményeket, szám budapesti, amerikai Chase, tizedik lett, első ötven, elmúlt másfél, előző betegségem, oxigénfelvevő képesség, Bernek Péter, Verrasztó Dávid, Chase Kalisz, Philip Heinz, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor, Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn, Göbölyös Gábor,
2019.07.28. 07:04
Szebasztián, Egyszerűen, férfiaknál, hazamegyek, másodiknál, elsőségére, ugyanebben, körülbelül, megnősülök, kilencedik, ugyanabban, betegségem, visszaadja, Verrasztó, délelőtti, szerettem, Verrasztó, kétszeres, rendeznek, rendezték, nyolcadik, zsinórban, Zsuzsanna, különböző, versenyző, búcsúzott, Verrasztó, fináléban, budapesti, Verrasztó, délelőtti, századdal, fináléról, fináléba, olimpián, futamban, olimpián, olimpiai, pontosan, döntőzni, magamról, döntőben, métertől, képesség, probléma, olimpiai, benéztem, amerikai, elcsípte, olimpiai, futamban, összegző, versenyt, bekerült, vegyesen, harmadik, Szilágyi, európai, kezdődő, döntőbe, csapott, jelentő, zárónap, Katalin, Liliána, staféta, bajnoka, legjobb, arcüreg, kiderül, fejezte, április, perccel, szerint, számban, Richárd, méteres, tizedik, program, szerint, Katinka, európai, Jakabos, szomorú, döntőbe, évemhez, amelyet, történt, Horváth, nőknél, idővel, órakor, Burián, Sajnos, Evelyn, vagyok, jutott, helyet, vagyok, biztos, akarta, mondta, perces, órakor, helyen, perces, jutott, csapat, ötödik, nőknél, Németh, Nándor, magyar, helyét, később, hiszen, Bernek, kvótát, Hosszú, bajnok, zárult, Philip, idejét, hiszen, amitől, Nagyon, minden, nagyon, messze, voltam, inkább, másfél, elmúlt, miután, Kalisz, helyet, kapott, Európa, Bernek, Bernek, maradt, együtt, helyen, óriási, vissza, kezdve, Nagyon, illik, Péter, kúrám, Bohus, hajtó, Dávid, pedig, méter, közép, volna, Szabó, Chase, volna, pedig, benne, tudom, éppen, ezzel, rossz, három, magam, közel, Dávid, ötven, volna, utána, lehet, bajom, Ekkor, vízbe, közép, Végre, tudta, akkor, mégis, műtét, éppen, német, pedig, segít, hátha, veszi, lehet, célba, férfi, Heinz, akire, előző, ugyan, hogy, szám, tűnt, idei, szám, hogy, Vele, élet, lett, lett, csak, most, négy, Most, hogy, mint, négy, mert, mert, jött, gyel, lett, első, hogy, ugró, négy, majd, úszó, volt, csak, soha, volt, első, Anna, időt, volt, hogy, volt, jobb, még, ott, így, aki, mal, óta, idő, itt, óta, nem, ott, vár, még, nem, két, már, nem, tel, míg, nem, így, Ezt, nem, idő, nem, úgy, pályafutása legjobb, német Philip, magyar versenyző, nőknél ugyanebben, ötödik vb-elsőségére, másodiknál közel, nyolcadik helyen, délelőtti program, 4x100 méteres, budapesti ott olimpiai, volna világranglistán volna, rendezték kilencedik tudom, szerettem hátha közép, lehet Nagyon pedig, döntőben ott nem, képesség ugyanebben döntőbe, óriási vagyok lehet, amerikai majd ott, fináléba hogy első, fejezte úgy lett, illik volna most, métertől hogy nem, még Ezt bajom, inkább Dávid pontosan, harmadik itt délelőtti, olimpiai búcsúzott összegző, helyet idei Végre, elcsípte vegyesváltók Bernek, versenyző futamban szerint, előfutamait hajtó szerint, soha olimpiai világbajnoka, lehet Nándor hogy, pedig amelyet jött, szerint még hiszen, óriási métertől perces, lehet Hosszú benne, negyedikként eredménnyel biztos, veszi perccel Bernek, legjobb nagyon tűnt, Végre Bohus nőknél, ezüstérmese Bernek Szabó, ugyanebben budapesti körülbelül, Ezt ugró Nagyon, mint fináléba magyar, számban most pedig, hogy kapott métertől, Németh Nagyon legjobb, idő számban ötven, jutott utána olimpiai, olimpián nőknél első, méter kvótát szerint, futamban közép miután, nőknél Bohus Burián, ott mondta Szabó, helyet csak helyen, zsinórban közép negyedikként, Evelyn elsőségére volna, akire vegyesváltók szerencsétlenség, perces helyét lehet, volna Végre, férfiaknál voltam, április Bohus, jobb pedig, probléma jutott, legfontosabb soha, időt nem, legjobb minden, vagyok visszaadja, szerencsétlenség illik, idei meglepetésre, eredményeket még, magam lett, nem közel, amerikai órakor, európai két, zsinórban később, Hosszú hiszen, hazamegyek órakor, Verrasztó szerint, első Verrasztó, olimpiai tűnt, fináléban óriási, Liliána pedig, hátha Liliána, magamról Nagyon, Richárd versenyt, akarta legfontosabb, ezüstérmese órakor, műtét Richárd, csak férfiaknál, Liliána másodperccel, illik mert, maradt műtét, képesség veszi, Egyszerűen betegségem, nem tizedik, idő szerettem, tel probléma, szám tudta, maradt negyedikként, probléma még, Katalin Ekkor, úgy órakor, elsőségére műtét, tűnt világbajnokságon, jött Egyszerűen, elmondhattam perces, vár volna, különböző Verrasztó, amelyet harmadik, perccel szerint, ezzel versenyt, bajnok volna, messze döntőbe, számban körülbelül, kiderül kúrám, eredménnyel ezzel, Katalin eredménnyel, Sztankovics akarta, csak volt, mondta benne, Ezt bajnok, férfiaknál itt, rendeznek Szilágyi, ugyanabban helyet, óriási helyét, óta benéztem, szám biztos, jobb Liliána, lehet amerikai, perces ezüstérmese, volt nagyon, akire délelőtti, Dávid hogy, benne vagyok, műtét férfiaknál, ezüstérmese Végre, pedig századdal, volna Vele, bajnok szám, méteres férfiaknál, bekerült Szilágyi, Katinka eredménnyel, segít bekerült, évemhez később, másfél hogy, óriási vagyok, évemhez méteres, volna összetételben, olimpián csapott, perces nem, Sajnos helyet, rossz másodperccel, tűnt Katalin, hogy Szilágyi, hazamegyek futamban, idővel Horváth, idejét hogy, nőknél amerikai,