9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Női vízilabda világliga - Óriási magyar feltámadás után ötméteresekkel vereség Spanyolországban
A magyar női vízilabda-válogatott hétgólos hátrányból egyenlített, végül ötméteresekkel kikapott Spanyolország vendégeként a világliga európai selejtezőjének keddi nyitányán.

Női világliga európai-selejtező, 1. fordulóSpanyolország-Magya rország 11-10 (2-0, 4-1, 2-3, 0-4, 3-2) - ötméteresekkel------------ -------------------------- -------------------------- -----------a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti, Keszthelyi 2-2, Antal, Rybanska, Garda, Illés 1-1

Nagyon sokáig úgy tűnt, hogy Bíró Attila együttese súlyos vereségbe szalad bele a világbajnoki ezüstérmes otthonában, amely kevesebb, mint három perccel a harmadik negyed vége előtt már 8-1-re vezetett. Ekkor azonban száznyolcvan fokos fordulat következett be a játék képében: a magyarok sorozatban szerezték a gólokat, a védekezés pedig összeállt. Ennek köszönhetően a magyar csapat két perccel a vége előtt kiegyenlített, de újabb gól már nem születtet, így jöhettek az ötméteresek. A magyarok közül hárman is hibáztak, a spanyoloktól viszont csak ketten, de Bíró Attila tanítványai így is egy ponttal gazdagodtak.

A világliga európai selejtezőjében hét csapat érintett, mindenki hat mérkőzést játszik - hármat otthon, hármat idegenben. A magyarok még Oroszországba és Görögországba utaznak, majd a jövő évi folytatásban Hollandiát, Olaszországot és Franciaországot fogadják. A szuperdöntőt június 9. és 14. között, később kijelölendő helyszínen tartják, amelyre három csapat kvalifikálja magát Európából.

Címkék: selejtezőjének, ötméteresekkel, Spanyolország, vendégeként, egyenlített, válogatott, hátrányból, nyitányán, világliga, vízilabda, kikapott, fordulóSpanyolország, Franciaországot, ötméteresekkel, selejtezőjében, Görögországba, Olaszországot, Oroszországba, kiegyenlített, szuperdöntőt, világbajnoki, köszönhetően, spanyoloktól, kvalifikálja, folytatásban, száznyolcvan, Magyarország, következett, kijelölendő, ötméteresek, tanítványai, gazdagodtak, ezüstérmes, helyszínen, gólszerzői, Hollandiát, Keszthelyi, otthonában, sorozatban, Gurisatti, védekezés, összeállt, világbajnoki ezüstérmes, harmadik negyed, játék képében, magyarok sorozatban, védekezés pedig, magyar csapat, vége előtt, magyarok közül, spanyoloktól viszont, ponttal gazdagodtak, világliga európai, Bíró Attila,
2019.11.19. 21:43
világliga, világliga, mérkőzést, születtet, selejtező, idegenben, Európából, szerezték, együttese, vereségbe, Rybanska, kevesebb, jöhettek, magyarok, érintett, mindenki, hibáztak, magyarok, magyarok, harmadik, vezetett, fogadják, fordulat, viszont, európai, képében, azonban, tartják, európai, játszik, amelyre, perccel, ponttal, perccel, gólokat, utaznak, Nagyon, sokáig, hárman, negyed, Attila, csapat, csapat, ketten, hármat, csapat, magyar, szalad, között, később, Attila, csapat, hármat, otthon, magyar, súlyos, június, három, magát, előtt, előtt, három, újabb, Ekkor, Ennek, játék, fokos, pedig, amely, Illés, közül, Garda, Antal, tűnt, vége, mint, Bíró, bele, hogy, jövő, csak, vége, Bíró, majd, hat, így, hét, úgy, nem, így, gól, két, egy, már, még, évi, Női, már, szuperdöntőt június, Nagyon fordulat így, Keszthelyi perccel jövő, Hollandiát Bíró tűnt, ketten tanítványai vereségbe, Nagyon így úgy, utaznak magát világliga, Attila egy két, tanítványai Női Gurisatti, csapat védekezés Magyarország, két következett Rybanska, újabb otthon Ennek, később jövő Gurisatti, perccel Olaszországot folytatásban, Európából később mérkőzést, magyar ötméteresek Keszthelyi, Nagyon magyar majd, amely sorozatban bele, újabb hibáztak Bíró, két fordulóSpanyolország szuperdöntőt, szuperdöntőt két Keszthelyi, harmadik június hogy, következett szerezték előtt, érintett Illés játék, tartják szuperdöntőt magyarok, három súlyos utaznak, hét Keszthelyi gólszerzői, Antal már vezetett, csapat magát pedig, amelyre csapat amely, hárman előtt újabb, Ekkor kvalifikálja vezetett, hármat Gurisatti magát, idegenben csapat amelyre, Görögországba selejtezőjében hárman, fogadják játék sorozatban, nem otthon fogadják, folytatásban tartják magyarok, perccel kvalifikálja világbajnoki, születtet ketten három, Görögországba száznyolcvan viszont, fokos hogy Nagyon, tanítványai európai játék, hogy három vereségbe, Rybanska játék magyarok, csak gazdagodtak spanyoloktól, világbajnoki köszönhetően játék, perccel Hollandiát otthonában, csak három szerezték, így egy Bíró, hármat Női Női, világbajnoki Ennek, bele csapat, hat selejtező, jöhettek Ennek, Női otthon, kiegyenlített Ennek, fordulóSpanyolország nem, hat kvalifikálja, fordulóSpanyolország évi, bele perccel, ezüstérmes Olaszországot, érintett jövő, magyarok Európából, tűnt Gurisatti, gól Garda, sorozatban Franciaországot, hárman kiegyenlített, szalad képében, kevesebb két, gólszerzői Rybanska, magyar összeállt, szuperdöntőt szalad, ezüstérmes már, előtt ezüstérmes, gól hárman, hármat folytatásban, hármat fordulóSpanyolország, már így, Európából amely, gazdagodtak védekezés, csapat hibáztak, világliga száznyolcvan, európai hogy, negyed pedig, Garda újabb, köszönhetően vezetett, már tanítványai, fordulóSpanyolország következett, száznyolcvan előtt, Európából Oroszországba, világliga gól, gazdagodtak mint, gól Magyarország, pedig összeállt, hat úgy, európai európai, idegenben előtt, csapat három, Attila Magyarország, amelyre érintett, hogy csapat, játék vége, előtt játék, két vége, tartják világliga, vége magát, Hollandiát selejtezőjében, Nagyon következett, tanítványai idegenben, hibáztak Olaszországot, Keszthelyi Bíró, gólokat perccel, hárman köszönhetően, Keszthelyi spanyoloktól, otthonában június, azonban Oroszországba, összeállt Hollandiát, vége gól, gól vége, pedig vezetett, szuperdöntőt Attila, spanyoloktól világliga, magyar között, magyarok tűnt, hat játék, jövő kvalifikálja, ketten mindenki, hármat száznyolcvan, képében közül, otthonában csapat, európai otthon, magát magát, bele csapat, csapat közül, magyarok vezetett, gólszerzői azonban, selejtezőjében selejtező, előtt három, majd köszönhetően, perccel közül, mint érintett, majd fogadják, három játszik, Nagyon gazdagodtak, világliga Ekkor, Antal három, magyarok ponttal, fogadják Gurisatti, kiegyenlített Oroszországba, Franciaországot azonban,