10111213141516
17181920212223
242526272829

Major és Péni is kiemelkedően lőtt az utolsó Eb-válogatón
A már tokiói kvótás Major Veronika és Péni István szerepelt kiemelkedően a hétvégén Budapesten rendezett Honvéd70 Kupa elnevezésű légfegyveres sportlövő-viadalon, mely a harmadik, egyben utolsó válogató volt a februári olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a keszthelyi Major a női pisztolyosok között az alapversenyben pazarul teljesített, és 582 körrel beállította saját országos csúcsát, majd a fináléban meggyőző fölénnyel verte a 2015-ben Eb-bronzérmes Sike Renátát. Utóbbi szintén jól lőtt az alapban, a 60 lövést 576 körrel zárta a második helyen.

Férfi puskában vasárnap a favorit Péni István szerepelt emlékezetesen. Az alapversenyben 630,9 körös kiemelkedő eredménnyel és óriási fölénnyel végzett az élen. Az UTE 22 éves klasszisa a fináléban is kiválóan lőtt, mégis, csak egy hajszállal, mindössze öt tizedkörrel előzte meg a világ- és Európa-bajnok Sidi Pétert (250,9 kör-250,4 kör).

A női puskásoknál az alapban ezúttal visszafogottabban lőttek a versenyzők, a fináléban viszont világszínvonalú versengés folyt Bajos Gitta és Dénes Eszter között. Bajos végül Péni István eredményétől is csak egyetlen tizeddel lőtt rosszabbat, és 250,8 körrel nyert, míg Dénes 250,2 körrel lett ezüstérmes.

Férfi pisztolyban a favorit Tátrai Miklós 236,1 körrel szerezte meg az első helyet a még juniorkorú Iszprávnik Péter előtt (234,4 kör).

"A mostani versenyre, valamint az előző két válogatóra is jellemző volt, hogy akadtak nemzetközi szintű eredmények, így elégedett és bizakodó vagyok. Az Eb-csapatra az előterjesztés készen áll, hétfőn délután dönt az elnökség az utazó keretről" - mondta az MTI-nek Győrik Csaba szövetségi kapitány.

Az olimpiai kvalifikációs 10 méteres Európa-bajnokságot Wroclavban rendezik meg február 25. és március 1. között.

Címkék: kvalifikációs, légfegyveres, kiemelkedően, bajnokságra, Budapesten, elnevezésű, szerepelt, sportlövő, rendezett, olimpiai, harmadik, visszafogottabban, világszínvonalú, alapversenyben, alapversenyben, előterjesztés, kvalifikációs, emlékezetesen, tájékoztatása, pisztolyosok, eredményétől, tizedkörrel, eredménnyel, puskásoknál, pisztolyban, teljesített, beállította, bajnokságot, nemzetközi, szövetségi, keszthelyi, Wroclavban, kiemelkedő, eredmények, hajszállal, versenyzők, Iszprávnik, juniorkorú, ezüstérmes, válogatóra, bronzérmes, rosszabbat, magyar szövetség, keszthelyi Major, alapversenyben pazarul, fináléban meggyőző, 2015-ben Eb-bronzérmes, második helyen, favorit Péni, alapban ezúttal, fináléban viszont, favorit Tátrai, első helyet, Eb-bronzérmes Sike Renátát, Péni István, Európa-bajnok Sidi Pétert, Bajos Gitta, Dénes Eszter, Tátrai Miklós, Iszprávnik Péter, MTI-nek Győrik Csaba, Európa-bajnokságot Wroclavban, Major Veronika, Honvéd70 Kupa,
2020.01.19. 21:31