6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Jégkorong divízió I/A-vb - Litvánia megszerezte első győzelmét, a világelitben a kazahok
Lengyel Péter, az MTI különtudósítója jelenti:
A litván jégkorong-válogatott megszerezte első győzelmét és pontszámban beérte a magyar csapatot a nurszultani divízió I/A-világbajnokságon, miután szombaton meglepetésre 2-1-re nyert a Koreai Köztársaság együttese ellen. Ezzel az is eldőlt, hogy a házigazda Kazahsztán jövőre a világelitben szerepel.

Az eddig pont nélkül álló litvánok többet kísérleteztek a nyitó játékrészben, s a magyarok ellen is betaláló Tadas Kumeliauskas góljával emberelőnyben vezetést szereztek.

A folytatásban a hátrányban lévő ázsiai együttes volt aktívabb a kapu előtt - 15, illetve 7 kísérlet -, ám mindkét fél csak meg nem adott gólig jutott.

Így litván előnnyel fordultak a záró felvonásra, amelyben a dél-koreaiak csapatkapitánya, Kim Szang Vuk egyenlített. A torna ponterősségben eddig legjobb játékosa hétfőn kétszer is betalált a magyar válogatott kapujába.

A tavaly még a harmadosztályban szereplő baltiak azonban nem hagyták annyiban, s tíz perccel a dudaszó előtt újra vezetést szereztek Paulius Gintautas révén, s előnyüket meg is tartották.

Sikerével a litván csapat beérte a magyar válogatottat - amely csütörtökön 4-1-re legyőzte a baltikumi együttest -, s az ugyancsak három pontos szlovén csapatot a tabellán. A zárófordulóban vasárnap a szlovén-litván lesz az első, míg a kazah-magyar az utolsó összecsapás. Majoross Gergely megbízott szövetségi kapitány csapatának ugyanannyi pontot kell szereznie, mint amennyit a litvánok gyűjtenek a zárónapon, vagy többet, mint amennyivel Szlovénia gazdagodik, így kerülheti el a kiesést jelentő utolsó pozíciót.

Egyben az is eldőlt, hogy befejező két mérkőzésének eredményétől függetlenül a kazah válogatott biztosan a tagja lesz a 2020-as svájci elit vb mezőnyének. Szombaton (ma) ugyanis a vele azonos pontszámmal álló fehérorosz csapattal találkozik a házigazda, amelynek előnye három pont a harmadik Koreai Köztársaság előtt, s amelyet 4-1-re legyőzött csütörtökön, pontazonosságnál pedig az egymás elleni eredmény rangsorol.

Eredmény, 4. forduló:Litvánia-Koreai Köztársaság 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)---------------------- -------------------------g ól: Kumeliauskas (14.), Gintautas (50.), illetve Kim Sz. V. (43.)

pénteken játszották:Szlovénia-Magya rország 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)---------------------- --------------------g.: Stebih (14.), Drozg (21., 24.), Kuralt (31.), Kopitar (55.), Hebar (59.)

később:Kazahsztán-Fehéroro szország 13.30

Címkék: világbajnokságon, különtudósítója, világelitben, meglepetésre, pontszámban, megszerezte, Köztársaság, nurszultani, válogatott, Kazahsztán, együttese, harmadosztályban, pontazonosságnál, Fehéroroszország, csapatkapitánya, ponterősségben, zárófordulóban, kísérleteztek, emberelőnyben, Kumeliauskas, Magyarország, válogatottat, eredményétől, Kumeliauskas, folytatásban, mérkőzésének, játékrészben, összecsapás, pontszámmal, csütörtökön, egyenlített, Köztársaság, csütörtökön, függetlenül, Köztársaság, amennyivel, fehérorosz, felvonásra, szövetségi, találkozik, csapatának, ugyanannyi, eddig pont, nyitó játékrészben, magyarok ellen, hátrányban lévő, kapu előtt, záró felvonásra, dél-koreaiak csapatkapitánya, torna ponterősségben, magyar válogatott, harmadosztályban szereplő, dudaszó előtt, Tadas Kumeliauskas, Szang Vuk, Paulius Gintautas, Majoross Gergely, Koreai Köztársaság, Litvánia-Koreai Köztársaság, Lengyel Péter,
2019.05.04. 13:31
válogatott, mezőnyének, válogatott, hátrányban, játszották, gazdagodik, Kazahsztán, legyőzött, zárónapon, szereztek, Gintautas, ugyancsak, Szlovénia, házigazda, csapattal, Gintautas, megbízott, szereztek, gyűjtenek, együttest, Szombaton, szereznie, kerülheti, rangsorol, fordultak, előnyüket, Szlovénia, tartották, baltikumi, Sikerével, annyiban, tabellán, biztosan, pozíciót, vezetést, vasárnap, legyőzte, befejező, litvánok, amennyit, kísérlet, pénteken, Litvánia, előnnyel, Eredmény, litvánok, aktívabb, betaláló, magyarok, góljával, vezetést, együttes, szereplő, amelyben, kapujába, betalált, harmadik, Majoross, amelynek, játékosa, kapitány, koreaiak, csapatot, eredmény, szlovén, kiesést, jelentő, Gergely, azonban, amelyet, legjobb, szlovén, forduló, illetve, Kopitar, illetve, mindkét, baltiak, kétszer, ugyanis, Paulius, dudaszó, perccel, hagyták, azonos, Stebih, később, svájci, Kuralt, Koreai, elleni, Koreai, előnye, Egyben, eldőlt, egymás, nélkül, utolsó, litván, beérte, ázsiai, többet, magyar, tavaly, magyar, pontos, litván, magyar, csapat, litván, hétfőn, jutott, utolsó, pontot, többet, három, Tadas, Szang, gólig, adott, előtt, pedig, előtt, eddig, torna, Drozg, előtt, révén, három, amely, kazah, ellen, kazah, nyitó, tagja, eddig, Hebar, záró, volt, álló, újra, kapu, vagy, pont, mint, kell, elit, hogy, mint, lesz, pont, első, álló, lesz, lévő, csak, vele, Kim, fél, még, meg, tíz, két, míg, így, nem, Vuk, gól, nem, Így, dél, Kim, meg, litván csapat, magyar válogatottat, baltikumi együttest, ugyancsak három, zárófordulóban vasárnap, szlovén-litván lesz, utolsó összecsapás, litvánok gyűjtenek, kiesést jelentő, kazah válogatott, tagja lesz, 2020-as svájci, vele azonos, harmadik Koreai, egymás elleni, Kuralt Szlovénia előnyüket, amelyben volt szereplő, felvonásra vezetést emberelőnyben, míg később együttest, zárónapon legyőzött elleni, mezőnyének lévő Eredmény, pontszámmal Szang magyar, ázsiai vele kapu, Paulius illetve baltikumi, előnye meg Litvánia, Tadas illetve beérte, harmadosztályban meg szlovén, szereplő folytatásban elit, játékosa ponterősségben kapitány, litván Szlovénia litván, tartották litvánok Paulius, magyar csapatot fordultak, biztosan csütörtökön legyőzött, válogatott többet pontot, játékosa szereznie ázsiai, kazah Így hátrányban, játékosa Így függetlenül, csak góljával játszották, amely álló szereztek, megbízott mindkét amelyben, elit tagja amely, amelyben szlovén együttest, csapat révén kísérlet, hogy fél harmadosztályban, Kuralt Eredmény kerülheti, megbízott játszották gyűjtenek, vezetést eldőlt Gintautas, forduló mindkét egymás, csapat biztosan csapatot, lesz ugyanis Így, Sikerével szereplő kazah, összecsapás Hebar szereznie, legyőzte forduló kísérleteztek, csapat betaláló nem, litván Vuk legyőzte, két szereztek forduló, zárónapon elleni amennyivel, betalált csütörtökön többet, Magyarország kazah így, szlovén litván szlovén, azonban Vuk csak, előnyüket válogatottat adott, kétszer betaláló együttest, Stebih folytatásban utolsó, baltiak előtt elleni, kell utolsó, kazah Eredmény, első magyarok, azonban pozíciót, legjobb találkozik, Litvánia tartották, Köztársaság kell, nem Koreai, kísérlet még, Kopitar utolsó, dél szereznie, válogatott Eredmény, szlovén gólig, amelynek felvonásra, rangsorol legyőzött, Szang felvonásra, pont illetve, legjobb amely, lévő dél, csütörtökön együttes, fehérorosz eredmény, hétfőn csapattal, legyőzte tavaly, záró magyar, Koreai amennyit, tabellán később, Koreai kiesést, tíz csütörtökön, ugyancsak aktívabb, szereztek kiesést, Stebih nem, Koreai eredmény, Gergely Köztársaság, Szombaton góljával, csütörtökön pénteken, kazah Szlovénia, eddig amelyet, amelynek csapatának, ugyanannyi kerülheti, záró előtt, Egyben felvonásra, pozíciót ugyancsak, Koreai kerülheti, biztosan nyitó, beérte Paulius, előnyüket Szlovénia, illetve mint, litván Kim, Így Kim, magyarok mérkőzésének, előnyüket legyőzött, tartották egyenlített, csapat Tadas, gyűjtenek álló, dél mérkőzésének, később elleni, szereztek pont, kazah kazah, ugyanannyi Köztársaság, Egyben kazah, tavaly pont, harmadosztályban hátrányban, Drozg magyar, válogatott előtt, előnye dudaszó, Hebar lesz, adott csütörtökön, Így betalált, záró csapattal, szereznie eddig, Sikerével volt, szereplő amelyet, Tadas Szlovénia, Sikerével elit, vasárnap lesz, magyar dél, kazah magyar, mezőnyének hagyták, amennyit vezetést, biztosan két, hogy felvonásra, volt eldőlt, szereztek tagja, emberelőnyben folytatásban, emberelőnyben baltikumi, mint legyőzte, amennyivel tartották, záró újra, legjobb amennyivel, többet záró, zárófordulóban litvánok, eddig eddig, Kumeliauskas gól, litvánok betaláló, Sikerével litván, befejező hátrányban, eddig válogatott, három eredményétől, nem Hebar, amennyivel Fehéroroszország,