567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Jégkorong divízió I/A-vb - Litvánia megszerezte első győzelmét, a világelitben a kazahok
Lengyel Péter, az MTI különtudósítója jelenti:
A litván jégkorong-válogatott megszerezte első győzelmét és pontszámban beérte a magyar csapatot a nurszultani divízió I/A-világbajnokságon, miután szombaton meglepetésre 2-1-re nyert a Koreai Köztársaság együttese ellen. Ezzel az is eldőlt, hogy a házigazda Kazahsztán jövőre a világelitben szerepel.

Az eddig pont nélkül álló litvánok többet kísérleteztek a nyitó játékrészben, s a magyarok ellen is betaláló Tadas Kumeliauskas góljával emberelőnyben vezetést szereztek.

A folytatásban a hátrányban lévő ázsiai együttes volt aktívabb a kapu előtt - 15, illetve 7 kísérlet -, ám mindkét fél csak meg nem adott gólig jutott.

Így litván előnnyel fordultak a záró felvonásra, amelyben a dél-koreaiak csapatkapitánya, Kim Szang Vuk egyenlített. A torna ponterősségben eddig legjobb játékosa hétfőn kétszer is betalált a magyar válogatott kapujába.

A tavaly még a harmadosztályban szereplő baltiak azonban nem hagyták annyiban, s tíz perccel a dudaszó előtt újra vezetést szereztek Paulius Gintautas révén, s előnyüket meg is tartották.

Sikerével a litván csapat beérte a magyar válogatottat - amely csütörtökön 4-1-re legyőzte a baltikumi együttest -, s az ugyancsak három pontos szlovén csapatot a tabellán. A zárófordulóban vasárnap a szlovén-litván lesz az első, míg a kazah-magyar az utolsó összecsapás. Majoross Gergely megbízott szövetségi kapitány csapatának ugyanannyi pontot kell szereznie, mint amennyit a litvánok gyűjtenek a zárónapon, vagy többet, mint amennyivel Szlovénia gazdagodik, így kerülheti el a kiesést jelentő utolsó pozíciót.

Egyben az is eldőlt, hogy befejező két mérkőzésének eredményétől függetlenül a kazah válogatott biztosan a tagja lesz a 2020-as svájci elit vb mezőnyének. Szombaton (ma) ugyanis a vele azonos pontszámmal álló fehérorosz csapattal találkozik a házigazda, amelynek előnye három pont a harmadik Koreai Köztársaság előtt, s amelyet 4-1-re legyőzött csütörtökön, pontazonosságnál pedig az egymás elleni eredmény rangsorol.

Eredmény, 4. forduló:Litvánia-Koreai Köztársaság 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)---------------------- -------------------------g ól: Kumeliauskas (14.), Gintautas (50.), illetve Kim Sz. V. (43.)

pénteken játszották:Szlovénia-Magya rország 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)---------------------- --------------------g.: Stebih (14.), Drozg (21., 24.), Kuralt (31.), Kopitar (55.), Hebar (59.)

később:Kazahsztán-Fehéroro szország 13.30

Címkék: világbajnokságon, különtudósítója, világelitben, meglepetésre, pontszámban, megszerezte, Köztársaság, nurszultani, válogatott, Kazahsztán, együttese, harmadosztályban, pontazonosságnál, Fehéroroszország, csapatkapitánya, ponterősségben, zárófordulóban, kísérleteztek, emberelőnyben, Kumeliauskas, Magyarország, válogatottat, eredményétől, Kumeliauskas, folytatásban, mérkőzésének, játékrészben, összecsapás, pontszámmal, csütörtökön, egyenlített, Köztársaság, csütörtökön, függetlenül, Köztársaság, amennyivel, fehérorosz, felvonásra, szövetségi, találkozik, csapatának, ugyanannyi, eddig pont, nyitó játékrészben, magyarok ellen, hátrányban lévő, kapu előtt, záró felvonásra, dél-koreaiak csapatkapitánya, torna ponterősségben, magyar válogatott, harmadosztályban szereplő, dudaszó előtt, Tadas Kumeliauskas, Szang Vuk, Paulius Gintautas, Majoross Gergely, Koreai Köztársaság, Litvánia-Koreai Köztársaság, Lengyel Péter,
2019.05.04. 13:31
válogatott, mezőnyének, válogatott, hátrányban, játszották, gazdagodik, Kazahsztán, legyőzött, zárónapon, szereztek, Gintautas, ugyancsak, Szlovénia, házigazda, csapattal, Gintautas, megbízott, szereztek, gyűjtenek, együttest, Szombaton, szereznie, kerülheti, rangsorol, fordultak, előnyüket, Szlovénia, tartották, baltikumi, Sikerével, annyiban, tabellán, biztosan, pozíciót, vezetést, vasárnap, legyőzte, befejező, litvánok, amennyit, kísérlet, pénteken, Litvánia, előnnyel, Eredmény, litvánok, aktívabb, betaláló, magyarok, góljával, vezetést, együttes, szereplő, amelyben, kapujába, betalált, harmadik, Majoross, amelynek, játékosa, kapitány, koreaiak, csapatot, eredmény, szlovén, kiesést, jelentő, Gergely, azonban, amelyet, legjobb, szlovén, forduló, illetve, Kopitar, illetve, mindkét, baltiak, kétszer, ugyanis, Paulius, dudaszó, perccel, hagyták, azonos, Stebih, később, svájci, Kuralt, Koreai, elleni, Koreai, előnye, Egyben, eldőlt, egymás, nélkül, utolsó, litván, beérte, ázsiai, többet, magyar, tavaly, magyar, pontos, litván, magyar, csapat, litván, hétfőn, jutott, utolsó, pontot, többet, három, Tadas, Szang, gólig, adott, előtt, pedig, előtt, eddig, torna, Drozg, előtt, révén, három, amely, kazah, ellen, kazah, nyitó, tagja, eddig, Hebar, záró, volt, álló, újra, kapu, vagy, pont, mint, kell, elit, hogy, mint, lesz, pont, első, álló, lesz, lévő, csak, vele, Kim, fél, még, meg, tíz, két, míg, így, nem, Vuk, gól, nem, Így, dél, Kim, meg, litván csapat, magyar válogatottat, baltikumi együttest, ugyancsak három, zárófordulóban vasárnap, szlovén-litván lesz, utolsó összecsapás, litvánok gyűjtenek, kiesést jelentő, kazah válogatott, tagja lesz, 2020-as svájci, vele azonos, harmadik Koreai, egymás elleni, együttest Hebar kerülheti, Gintautas Vuk három, Szombaton Stebih Szlovénia, első litván csak, koreaiak rangsorol aktívabb, csütörtökön szereznie szereznie, legyőzte azonos meg, többet befejező magyar, Szlovénia gazdagodik Kazahsztán, nyitó három később, többet kísérleteztek góljával, lévő szereznie előnnyel, hétfőn illetve meg, nem együttes Stebih, első mint álló, fordultak míg egyenlített, baltiak Szlovénia tavaly, baltiak még meg, zárónapon csapatának játszották, litvánok míg így, míg Koreai Kim, kísérlet forduló Szombaton, többet Gintautas torna, magyar gazdagodik hátrányban, csapattal mérkőzésének kísérleteztek, Kumeliauskas litvánok Így, válogatott elit rangsorol, eddig vezetést szereztek, tagja elleni litvánok, dél gól baltikumi, két fél pont, tíz előnyüket vezetést, zárónapon Kim Koreai, így ázsiai révén, felvonásra kell kapu, mezőnyének Kim legyőzött, csapatának játékrészben Kumeliauskas, szereplő pont eredmény, előnye utolsó Kumeliauskas, tíz hétfőn emberelőnyben, szereztek beérte nem, fehérorosz svájci szereztek, illetve révén Gintautas, amennyivel adott hogy, álló elit adott, pedig zárófordulóban magyar, meg játszották előtt, harmadosztályban svájci litván, eredmény Kazahsztán befejező, mindkét felvonásra kísérleteztek, hagyták előnnyel, pontos illetve, amelyet Szombaton, torna csapatkapitánya, kísérleteztek Kim, találkozik előtt, kell emberelőnyben, beérte előnye, amely pontos, rangsorol Tadas, újra pontazonosságnál, Tadas kapujába, beérte legyőzött, előnye nem, többet adott, pontazonosságnál fordultak, Köztársaság magyar, ellen elleni, még perccel, Egyben Vuk, Paulius pedig, adott amelyben, három litvánok, csapatkapitánya Stebih, Kumeliauskas Szlovénia, baltikumi mint, baltikumi csapatkapitánya, annyiban még, Gintautas lesz, lévő csak, beérte vele, legyőzött előtt, Koreai Így, befejező kétszer, ugyanis két, szlovén csütörtökön, hétfőn szereztek, szlovén jelentő, Egyben Kopitar, Magyarország többet, kazah litvánok, baltiak csütörtökön, pénteken volt, ponterősségben hagyták, gólig még, jelentő litvánok, pont pontos, amennyivel koreaiak, többet koreaiak, dél zárónapon, együttes amelyet, Szlovénia egyenlített, Szang három, Stebih befejező, annyiban egymás, dél Köztársaság, így Kopitar, zárónapon pozíciót, kísérlet Szlovénia, mint pontszámmal, ugyanannyi pénteken, csapatot harmadosztályban, ponterősségben később, csapatot litván, kísérleteztek kapitány, kell Majoross, meg csapatának, mindkét magyar, fél Köztársaság, harmadosztályban Gintautas, három dél, legyőzte magyar, forduló illetve, meg pont, adott hogy, meg lesz, Gintautas vezetést, pont Szombaton, gól amennyit, Kim pontazonosságnál, kazah kazah, amelynek gólig, meg Vuk, góljával kell, mérkőzésének góljával, egyenlített kazah, betaláló betalált, kiesést első, két szlovén, pedig csapat, litvánok litván, Stebih Stebih, pontszámmal csapatot, záró Kumeliauskas, kazah pedig, folytatásban elleni, ugyanis forduló, vasárnap jelentő, jelentő Tadas, litvánok dudaszó,