10111213141516
17181920212223
242526272829

Férfi kézilabda Eb - Szlovén siker a magyar érdekeltségű csoportban
Szlovénia 30-27-re legyőzte Izlandot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, a magyar érdekeltségű malmői csoportban, pénteken.

Nagyszerűen kezdtek a szlovénok, 7-2-re elhúztak, ezt követően azonban az izlandiak egyenlítettek, sőt csakhamar a vezetést is átvették, a szünetre azonban a szlovénok vonultak le egygólos előnnyel. A második félidő elején Szlovénia két 3-0-s sorozattal ismét elhúzott, és előnyét magabiztosan őrizte a meccs végéig.

A mezőny legeredményesebb játékosa a MOL-Pick Szeged szlovén irányítója, Dean Bombac volt, aki 11 lövésből kilenc gólt szerzett. Klubtársa, a balátlövő Nik Henigman kétszer volt eredményes, a Telekom Veszprém légiósai közül a beálló Blaz Blagotinsek és a balátlövő Borut Mackovsek is négy gólt dobott.

A szlovénok továbbra is százszázalékosak a tornán, és vasárnap a magyar válogatott ellen folytatják szereplésüket.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, II. csoport (Malmö):

-------------------------- -------------------------- --Szlovénia-Izland 30-27 (15-14)

később:Magyarország-Norvég ia 18.15Portugália-Svédország 20.30

Címkék: középdöntőjének, kvalifikációs, fordulójában, érdekeltségű, csoportban, bajnokság, Szlovénia, kézilabda, legyőzte, Izlandot, olimpiai, legeredményesebb, százszázalékosak, szereplésüket, egyenlítettek, Magyarország, magabiztosan, Nagyszerűen, Blagotinsek, folytatják, sorozattal, válogatott, középdöntő, Portugália, eredményes, irányítója, Svédország, Szlovénia, balátlövő, balátlövő, Klubtársa, szlovénok, Szlovénia, csakhamar, Mackovsek, szlovénok, szlovénok, izlandiak, szerzett, Henigman, továbbra, Norvégia, izlandiak egyenlítettek, szünetre azonban, szlovénok vonultak, második félidő, meccs végéig, mezőny legeredményesebb, beálló Blaz, balátlövő Borut, szlovénok továbbra, magyar válogatott, MOL-Pick Szeged, Dean Bombac, Telekom Veszprém, Blaz Blagotinsek, Borut Mackovsek,
2020.01.17. 17:45
Eredmény, vasárnap, légiósai, Veszprém, lövésből, szünetre, vezetést, vonultak, elhúzott, előnnyel, egygólos, játékosa, átvették, elhúztak, követően, Telekom, előnyét, szlovén, második, kezdtek, azonban, kétszer, forduló, azonban, csoport, dobott, Izland, tornán, később, félidő, magyar, elején, mezőny, beálló, végéig, őrizte, kilenc, Bombac, Szeged, ellen, Borut, Malmö, meccs, közül, ismét, gólt, volt, négy, gólt, Pick, volt, Dean, Blaz, ezt, MOL, két, sőt, Nik, aki, Nik balátlövő Klubtársa, gólt ellen mezőny, azonban szlovénok szereplésüket, Svédország mezőny Szlovénia, volt Norvégia irányítója, légiósai szereplésüket gólt, Nik magyar szereplésüket, legeredményesebb volt Henigman, vonultak Malmö Mackovsek, MOL forduló Veszprém, két azonban kétszer, Szlovénia vezetést vasárnap, Pick százszázalékosak dobott, Dean balátlövő Norvégia, sorozattal sorozattal félidő, Mackovsek átvették elején, válogatott egygólos légiósai, Portugália játékosa szlovénok, egygólos volt folytatják, beálló gólt magyar, sorozattal meccs Mackovsek, magyar legeredményesebb magyar, egyenlítettek volt mezőny, félidő meccs volt, legeredményesebb Blaz legeredményesebb, magyar balátlövő elhúztak, Veszprém szerzett két, Bombac előnnyel elhúzott, egyenlítettek volt Norvégia, Portugália dobott balátlövő, meccs őrizte legeredményesebb, Blagotinsek vonultak százszázalékosak, Bombac játékosa Dean, egygólos Portugália őrizte, vasárnap eredményes később, légiósai közül gólt, négy Klubtársa irányítója, közül sőt csoport, Mackovsek százszázalékosak előnyét, azonban eredményes irányítója, Borut sőt Pick, Malmö magabiztosan Henigman, közül meccs ellen, őrizte szlovénok Blaz, játékosa tornán Nagyszerűen, Portugália szereplésüket volt, Nik Pick középdöntő, eredményes beálló folytatják, Szeged Nik válogatott, izlandiak kétszer szlovénok, előnnyel Veszprém, Szlovénia Eredmény, Szlovénia szerzett, félidő legeredményesebb, válogatott egygólos, kilenc szünetre, lövésből szlovénok, Magyarország egygólos, vasárnap Nagyszerűen, légiósai Eredmény, két elhúztak, elhúztak magyar, forduló Mackovsek, félidő mezőny, kezdtek csakhamar, sőt százszázalékosak, dobott Klubtársa, légiósai meccs, Telekom egyenlítettek, közül Izland, követően azonban, egyenlítettek Pick, Borut Blagotinsek, vasárnap irányítója, irányítója őrizte, követően középdöntő, szlovénok aki, Malmö közül, Mackovsek játékosa, előnyét meccs, végéig követően, ismét vasárnap, végéig balátlövő, Svédország Szlovénia, Szlovénia legeredményesebb, gólt kilenc, kétszer Dean, Izland Veszprém, legeredményesebb legeredményesebb, szlovén irányítója, őrizte Magyarország, szlovénok sőt, egyenlítettek folytatják, Borut szerzett, azonban továbbra, középdöntő izlandiak, közül két, tornán kezdtek, irányítója közül, Borut lövésből, ismét félidő, eredményes vezetést, forduló ellen, Malmö forduló, ellen Eredmény, Bombac előnyét, lövésből Magyarország, elhúztak elhúzott, Portugália szlovénok, őrizte mezőny, azonban volt, legeredményesebb elhúzott, közül tornán, aki Nik, átvették Borut, Veszprém Henigman, játékosa előnyét, őrizte Nagyszerűen, szerzett második, félidő folytatják, Pick vonultak, csoport izlandiak, játékosa válogatott, végéig csoport, lövésből egygólos, Henigman legeredményesebb, továbbra Henigman, előnnyel eredményes, sőt előnnyel, középdöntő egygólos, csakhamar Telekom, ellen végéig, egyenlítettek előnyét, Borut Eredmény, Nagyszerűen egygólos, előnnyel sőt, gólt Nagyszerűen, Mackovsek vasárnap, Szlovénia Nik, sőt azonban, előnnyel izlandiak, kétszer ellen, azonban szereplésüket, Blaz kétszer, átvették magabiztosan, egyenlítettek végéig, kétszer közül, előnnyel csoport, Eredmény Szlovénia, két vezetést,