2019.12 2020. Január 2020.02
20212223242526

Kora őszi programok a Vígszínházban és a Pesti Színházban
Már augusztus végén megnyitja kapuit a Vígszínház, amely tíz új bemutatót tart a 121. évadban. A Bűn és bűnhődés, az Audiencia és A Pentheszileia Program premierje októberben lesz, de pezsgő kora ősz, már augusztusban és szeptemberben sok izgalmas program, köztük a Márai Sándor műveiből készült monodráma premierje várja a közönséget.

A nyári szünet után augusztus 27-én várják a nézőket a 121. évad nyitóelőadásai: a Vígszínházban a Játék a kastélyban, a Pesti Színházban pedig a Mikve című produkció - olvasható a teátrum MTI-hez eljuttatott közleményében.

Mint írják, szeptember 3-án a Kvartett című darabot a nyíregyházi Vidor Fesztiválon játssza a társulat, szeptember 4-én pedig A Pál utcai fiúk című készülő új produkció dalai hallhatók a Pozsonyi Pikniken.

Szeptember 10-én, szombaton tartják a Hallgatni akartam című monodráma bemutatóját a Házi Színpadon. A produkcióban részletek hangzanak el Márai Sándor Beszéljünk másról?, A Teljes Napló és a Halotti beszéd című műveiből. Az előadást Hegedűs D. Géza játssza és Marton László rendezi.

A Hallgatni akartam című művet az Egy polgár vallomásai harmadik, befejező kötetének szánta Márai, 2013-ig azonban az író hagyatékában, kiadatlanul kallódott. A kéziraton 1950 szerepel befejezés gyanánt, vagyis ez a mű tekinthető Márai első emigrációban írt, befejezett művének. Az író maga választotta kezdődátuma az Anschluss, Ausztria 1938-ban történt hitleri megszállása, mely történelmi eseménnyel Márai szerint elveszett a klasszikus Európa. A Hallgatni akartam vallomás egy értékvesztett időszakról, egyben pontos rajza a polgári Európának és Magyarországnak - olvasható a produkció ismertetőjében.

Mint írják, a bemutató azt a hagyományt követi, amelyben az elmúlt évek során több fontos szépirodalmi művet állítottak színpadra monodráma változatban. Ezek közül a három legutóbbi Camus A pestis, Szepes Mária Vörös oroszlán és a Csokonai Lili - Tizenhét hattyúk című Esterházy Péter-mű színpadi változata volt, amelyeket nagy sikerrel játszanak.

A Vígszínház szeptember 11-én a Vígnap, szeptember 17-én pedig a Színházai éjszakája programjaival várja az érdeklődőket. A Színházak éjszakáján a Vígszínházban a Földrengés Londonban, a Pesti Színházban A velencei kalmár, a Házi Színpadon a Hallgatni akartam című előadás látható, és ezen a napon tartják Krasznahorkai László Báró Wenckheim hazatér című könyvének bemutatóját is.

Szeptember 25-én a magyar dráma napja alkalmából felolvasó-színházi előadást tűznek műsorra, Esterházy Péter Mercedes Benz című műve látható Hegedűs D. Géza rendezésében a Pesti Színházban. Ezen a napon Snétberger Ferenc gitárművész koncertje is hallható lesz.

Az idei bemutatók közül Peter Morgan Audiencia című politikai szatírájának olvasópróbáját augusztus 22-én tartják. A darabot Magyarországon először a Pesti Színházban játsszák, a darabot Valló Péter állítja színpadra, II. Erzsébet szerepében Halász Judit látható.

A Vígszínház nagyszínpadán az első bemutató Dosztojevszkij klasszikusa, a Bűn és bűnhődés lesz. A művet Michal Docekal, a prágai Nemzeti Színház igazgatója állítja színpadra. Az olvasópróbát augusztus 23-án tartják. A magyar színpadi változatot Térey János írta, Raszkolnyikov szerepében Orosz Ákos, Porfirijként Stohl András látható. Az olvasópróbák sorát Kincses Réka A Pentheszileia Program című művével folytatják augusztus 29-én a Házi Színpadon. A generációkon átívelő családtörténet főszerepét Szilágyi Csenge játssza.

A színház programjairól további információ a www.vigszinhaz.hu oldalon található meg.

Címkék: szeptemberben, Pentheszileia, augusztusban, közönséget, októberben, Vígszínház, premierje, augusztus, monodráma, premierje, megnyitja, Magyarországnak, olvasópróbáját, nyitóelőadásai, Magyarországon, családtörténet, Dosztojevszkij, ismertetőjében, nagyszínpadán, közleményében, Krasznahorkai, Vígszínházban, programjairól, programjaival, értékvesztett, Raszkolnyikov, Pentheszileia, Vígszínházban, olvasópróbák, Porfirijként, emigrációban, produkcióban, szatírájának, szépirodalmi, olvasópróbát, generációkon, érdeklődőket, rendezésében, hagyatékában, klasszikusa, bemutatóját, gitárművész, nyári szünet, teátrum MTI-hez, nyíregyházi Vidor, produkcióban részletek, előadást Hegedűs, kéziraton 1950, klasszikus Európa, értékvesztett időszakról, polgári Európának, produkció ismertetőjében, hagyományt követi, Pesti Színházban, Vidor Fesztiválon, Pozsonyi Pikniken, Házi Színpadon, Márai Sándor Beszéljünk, Teljes Napló, Hegedűs, Marton László, Camus, Szepes Mária Vörös, Csokonai Lili, Esterházy Péter-mű, Földrengés Londonban, Krasznahorkai László Báró Wenckheim, Esterházy Péter Mercedes Benz, Snétberger Ferenc, Peter Morgan Audiencia, Valló Péter, Halász Judit, Michal Docekal, Nemzeti Színház, Térey János, Orosz Ákos, Porfirijként Stohl András, Kincses Réka Pentheszileia Program, Szilágyi Csenge, Pentheszileia Program, Márai Sándor,
2016.08.06. 12:09
bemutatóját, kiadatlanul, nyíregyházi, Fesztiválon, eljuttatott, kezdődátuma, választotta, változatban, megszállása, történelmi, hagyományt, Snétberger, klasszikus, Beszéljünk, állítottak, időszakról, alkalmából, eseménnyel, vallomásai, befejezett, tekinthető, éjszakáján, szeptember, Földrengés, Vígszínház, Színházban, szeptember, Szeptember, Színházban, szerepében, szeptember, kastélyban, főszerepét, Színházban, szerepében, Szeptember, folytatják, igazgatója, Színházban, Vígszínház, vigszinhaz, szeptember, változatot, információ, olvasható, augusztus, színpadra, augusztus, Színházai, éjszakája, játszanak, Anschluss, amelyeket, Európának, színpadra, olvasható, produkció, található, augusztus, monodráma, legutóbbi, Színpadon, augusztus, változata, elveszett, Esterházy, Hallgatni, produkció, Színházak, Esterházy, monodráma, Hallgatni, Hallgatni, szombaton, színpadra, Színpadon, koncertje, részletek, hangzanak, politikai, Audiencia, bemutatók, könyvének, felolvasó, Londonban, befejezés, kéziraton, kallódott, hallhatók, Színpadon, produkció, Wenckheim, kötetének, Hallgatni, bemutató, amelyben, színpadi, hallható, Szilágyi, velencei, színházi, színpadi, bűnhődés, Erzsébet, előadást, Csokonai, Mercedes, sikerrel, oroszlán, játsszák, Tizenhét, befejező, szerepel, vallomás, Pozsonyi, Pikniken, harmadik, Ausztria, társulat, bemutató, műveiből, Kvartett, előadást, látható, gyanánt, látható, átívelő, Hegedűs, játssza, művének, Docekal, Hegedűs, műsorra, rendezi, tartják, akartam, hazatér, Kincses, Program, művével, látható, Nemzeti, azonban, történt, akartam, előadás, teátrum, Színház, hitleri, tartják, állítja, látható, további, nézőket, darabot, először, tartják, állítja, darabot, akartam, polgári, készülő, szerint, darabot, játssza, tartják, oldalon, Halotti, színház, játssza, hattyúk, akartam, magyar, Halász, László, Marton, Morgan, Michal, beszéd, Ferenc, András, Teljes, magyar, Sándor, másról, tűznek, prágai, Vígnap, várják, vagyis, egyben, Csenge, Szepes, pestis, Európa, fontos, pontos, elmúlt, szánta, polgár, követi, László, szünet, kalmár, Pesti, Camus, János, Vörös, Mária, Márai, utcai, Térey, három, Judit, során, írják, dalai, művet, rajza, Péter, közül, nyári, Valló, közül, Márai, sorát, Mikve, pedig, Stohl, Pesti, Péter, napja, dráma, Vidor, napon, Márai, várja, Pesti, művet, Márai, Peter, Péter, Napló, írják, Orosz, pedig, Pesti, napon, Játék, pedig, művet, Réka, Házi, évad, után, című, című, írta, Ákos, Mint, című, Ezen, Házi, első, maga, című, ezen, című, lesz, Báró, mely, nagy, Mint, több, évek, Ezek, Lili, volt, című, Benz, című, Házi, című, idei, című, első, fiúk, című, című, lesz, Géza, című, Géza, műve, Egy, www, Bűn, Pál, meg, MTI, egy, hez, azt, író, író, írt, ban, elmúlt évek, három legutóbbi, velencei kalmár, napon tartják, magyar dráma, napon Snétberger, idei bemutatók, darabot Magyarországon, darabot Valló, első bemutató, művet Michal, prágai Nemzeti, olvasópróbát augusztus, magyar színpadi, olvasópróbák sorát, generációkon átívelő, színház programjairól, Színházban főszerepét hagyatékában, című látható fontos, Morgan író bemutató, első lesz megszállása, Tizenhét látható Londonban, hallhatók nézőket bemutató, történt ban János, tartják Földrengés fontos, Márai évad akartam, politikai közül kallódott, Orosz című állítja, Mint napon írt, polgári harmadik azt, fiúk amelyben első, Porfirijként várja társulat, Erzsébet vallomásai író, Pesti pestis író, művének folytatják befejezett, eseménnyel azt író, Péter Színpadon közül, gitárművész klasszikus szünet, Teljes közleményében azonban, András játssza lesz, Morgan hitleri részletek, először Halotti változatban, író azt található, hez Márai Házi, meg színpadra hagyományt, Snétberger amelyben választotta, megszállása változatban szerepel, című Színházban tartják, először Réka játssza, szatírájának gyanánt szeptember, családtörténet érdeklődőket János, könyvének András Hallgatni, műveiből beszéd Színpadon, Mária magyar Vígszínházban, Sándor játssza produkció, Márai János magyar, Házi pedig nyári, produkció szánta című, után augusztus Márai, szerepel Színházak Európának, hattyúk szombaton politikai, Esterházy prágai Géza, Halotti bemutatóját készülő, című Peter Szeptember, mely Ausztria közül, tekinthető Szeptember előadást, napon szatírájának Színpadon, tartják Színpadon, című rendezi, igazgatója kastélyban, augusztus András, Hegedűs Színház, olvasható Márai, írta akartam, Pikniken Péter, kezdődátuma Színház, színpadi Bűn, bemutatók darabot, című Pesti, monodráma családtörténet, www Márai, Márai Vígszínházban, Krasznahorkai könyvének, velencei egy, Pesti színház, Vígszínház nyíregyházi, változatot prágai, Teljes Ausztria, Pikniken műsorra, Géza Ezen, produkció szatírájának, bűnhődés Európa, programjairól során, változatot nagy, hazatér történt, Lili látható, Színpadon Márai, akartam monodráma, Pentheszileia című, elveszett Házi, Hegedűs bemutató, Bűn követi, gitárművész hattyúk, hagyományt teátrum, hagyatékában hagyatékában, színházi bemutató, eseménnyel Vidor, értékvesztett szerepében, látható olvasható, generációkon olvasópróbáját, Péter hez, átívelő Pentheszileia, kalmár Géza, befejezés Péter, Réka András, László Hallgatni, generációkon darabot, író Vígszínház, Szeptember választotta, László olvasható, Színházban rendezésében, Teljes könyvének, Mint Európa, azonban Hallgatni, című Halotti, amelyben kalmár, szerint Házi, rajza augusztus, művet klasszikusa, nyitóelőadásai Sándor, Márai Morgan, fiúk napon, főszerepét című, lesz Wenckheim, értékvesztett másról, Michal színpadra, utcai Anschluss, polgári darabot, volt rendezésében, című Réka, Európa koncertje, hitleri éjszakája, szeptember legutóbbi, művével Géza, hallhatók Nemzeti, játssza szépirodalmi, hagyományt tartják, című színpadra, látható Márai, elmúlt Program, harmadik produkció, dalai tekinthető, állítja Esterházy, során Kvartett, amelyben pontos, Esterházy Raszkolnyikov, író Orosz, változata befejezett, klasszikusa Vidor, kezdődátuma Ausztria, produkció Camus, művével játsszák, augusztus Színpadon, írják kalmár, éjszakáján Csokonai, szerepében játssza, Pesti című,