2018.10 2018. November 2018.12
19202122232425

Babos Tímea célja az első húsz közé kerülés egyesben
Egyesben a tenisz világranglista első húsz helyezettje közé szeretne kerülni a párosban kétszeres világbajnok Babos Tímea.

Erről a sportoló új edzője, a horvát Nikola Horvat beszélt a játékos csütörtöki sajtótájékoztatóján, hozzátéve: nincs kétsége afelől, hogy Babos képes elérni a kitűzött célt.

"Természetesen a párost semmiképpen nem szabad figyelmen kívül hagynunk, de tudjuk, hogy egyesben van lehetőség a javulásra, a legfontosabb feladatunk pedig az, hogy közösen megtaláljuk azt az utat, amelynek mentén Timi konzisztens teljesítményt tud nyújtani" - mondta az edző, aki szeptember óta segíti Babos munkáját.

A 25 éves soproni játékos azt mondta, november 19-én kezdik a felkészülést a következő idényre, de ezúttal a korábbi évektől eltérően többet fog Magyarországon edzeni, és csak néhány napra utazik el külföldre.

"Párosban a jó eredmények elérését és a trófeák megszerzését tűztem ki célul, hiszen ezek magukkal hozzák a jó világranglistás helyezést is" - mondta Babos Tímea. Hozzátette, hogy egyesben nehezebb megfogalmazni a konkrét célokat, de bízik az edzőjében, ezért pozitív szemlélettel vág neki a következő idénynek, mert biztos abban, hogy a 61. helynél előrébb kellene lennie. Mint fogalmazott: "nem oda tartozom az egyéni világranglistán, ahol most vagyok".

A teniszező elmondta, Nikola Horvat érkezésével a teljes stábja megújult, ütőpartnert és erőnléti edzőt is váltott.

"Úgy éreztem, hogy pozitívabb szemléletre van szükségem, és sokkal jobbnak gondolom, ha nem arról beszélünk, milyen jó lehetnék, hanem arról, hogy mennyire jó vagyok" - indokolta meg az edzőváltást Babos, és kitért rá, hogy az új edzője elsősorban a hozzáállásával győzte meg.

Nikola Horvat úgy fogalmazott, tisztában van a felelősséggel, egyben büszke arra, hogy Babos edzője lehet.

"Látom, hogy Timi mennyire népszerű Magyarországon, és átérzem a feladatom súlyát, de megvan a szükséges önbizalmunk ahhoz, hogy együtt sikereket érjünk el, ehhez pedig a magam részéről százszázalékos teljesítményt fogok nyújtani" - jelentette ki.

Hozzátette, hogy a tenisz nagyon összetett sportág, számtalan pályán belüli és azon kívüli történés is befolyásolja egy játékos eredményességét, de amióta együtt dolgozik Babossal, úgy érzi, hogy szakmailag és magánemberként is "egy hullámhosszon" vannak.

"Volt szerencsém megismerni Timi családtagjait, és az ő személyiségén túl nagyon megfogott az a környezet is, ahonnan származik" - mondta Nikola Horvat.

Babos a párosban elért újabb vb-címről azt mondta, partnerével, a francia Kristina Mladenoviccsal nagyon sokat javult a kapcsolata az utóbbi időszakban, és az idén először érezte igazán azt, hogy minden pillanatban "egy húron pendülnek."

"Azt mondanám, hogy én talán tapasztaltabb voltam, mint tavaly, Kristina pedig sok tekintetben élete legjobbját nyújtotta, a sikerhez pedig az is hozzájárult, hogy ezúttal mindkettőnk családja végig ott lehetett velünk Szingapúrban" - tette hozzá a teniszező, aki egyike annak a több mint 2000 fiatal sportolónak, akinek a felkészülését a 2006-ban indított Mol Alapítvány összesen 400 millió forint értékben támogatta.

A magyar teniszező Mladenoviccsal az oldalán október végén, címét megvédve nyerte meg Szingapúrban a WTA-vb párosversenyét.

Címkék: világranglista, helyezettje, világbajnok, kétszeres, párosban, szeretne, Egyesben, kerülni, tenisz, Tímea, Babos, sajtótájékoztatóján, világranglistán, eredményességét, világranglistás, Magyarországon, Magyarországon, párosversenyét, Mladenoviccsal, százszázalékos, Mladenoviccsal, hozzáállásával, magánemberként, megfogalmazni, teljesítményt, tapasztaltabb, felkészülését, családtagjait, Természetesen, hullámhosszon, teljesítményt, felelősséggel, személyiségén, legfontosabb, szemlélettel, felkészülést, Szingapúrban, Szingapúrban, befolyásolja, megszerzését, tekintetben, konzisztens, horvát Nikola, játékos csütörtöki, kitűzött célt, párost semmiképpen, legfontosabb feladatunk, következő idényre, korábbi évektől, trófeák megszerzését, konkrét célokat, következő idénynek, egyéni világranglistán, Nikola Horvat, Babos Tímea, Kristina Mladenoviccsal,
2018.11.08. 12:21
sportolónak, szemléletre, érkezésével, hozzájárult, edzőváltást, fogalmazott, ütőpartnert, pillanatban, partnerével, önbizalmunk, fogalmazott, megtaláljuk, mindkettőnk, semmiképpen, kapcsolata, jelentette, pozitívabb, elsősorban, Hozzátette, csütörtöki, legjobbját, Hozzátette, szakmailag, szerencsém, megismerni, időszakban, Alapítvány, eredmények, szeptember, feladatunk, szükségem, edzőjében, helyezést, lehetőség, támogatta, pendülnek, figyelmen, következő, teniszező, tisztában, összetett, származik, számtalan, környezet, megfogott, sikereket, szükséges, teniszező, indokolta, javulásra, hozzátéve, feladatom, beszélünk, teniszező, következő, nyújtotta, külföldre, kitűzött, hagynunk, megújult, párosban, munkáját, részéről, eltérően, idénynek, sportoló, népszerű, indított, értékben, nyújtani, mennyire, november, tartozom, mennyire, Kristina, lehetnék, erőnléti, gondolom, összesen, elérését, történés, sikerhez, családja, magukkal, Kristina, Babossal, dolgozik, elmondta, amelynek, megvédve, nyújtani, mondanám, lehetett, egyesben, nehezebb, Párosban, egyesben, korábbi, jobbnak, évektől, soproni, beszélt, játékos, ahonnan, sportág, játékos, először, játékos, kétsége, francia, közösen, átérzem, idényre, ezúttal, oldalán, konkrét, helynél, október, ezúttal, trófeák, célokat, éreztem, kellene, pozitív, előrébb, váltott, mondta, Nikola, utazik, Horvat, akinek, súlyát, nagyon, mondta, megvan, biztos, vannak, együtt, érjünk, segíti, hozzák, Horvat, mondta, Nikola, amióta, hiszen, tavaly, együtt, kívüli, mondta, nagyon, tenisz, lennie, nyerte, mentén, belüli, pályán, voltam, tudjuk, horvát, vagyok, edzeni, javult, Nikola, vagyok, igazán, kitért, edzője, tűztem, utóbbi, Horvat, sokkal, többet, magyar, elérni, érezte, stábja, milyen, párost, teljes, nagyon, edzője, büszke, egyben, néhány, velünk, egyike, címről, mondta, edzője, millió, egyéni, kezdik, győzte, szabad, fiatal, Nikola, Horvat, afelől, forint, minden, pedig, tette, húron, pedig, talán, végig, sokat, hozzá, élete, elért, újabb, Babos, hanem, annak, arról, Babos, arról, Babos, Babos, Tímea, edzőt, címét, ezért, bízik, Babos, célul, abban, végén, napra, lehet, Erről, magam, pedig, ehhez, fogok, képes, nincs, Babos, kívül, pedig, Látom, ahhoz, ezek, utat, több, hogy, mint, hogy, csak, hogy, edző, Timi, éves, hogy, mint, célt, hogy, hogy, Timi, hogy, arra, hogy, hogy, hogy, Volt, hogy, érzi, azon, hogy, hogy, Timi, Mint, mert, neki, hogy, hogy, ahol, idén, most, hogy, Mol, ban, WTA, meg, meg, vág, fog, nem, oda, van, Úgy, azt, óta, van, nem, azt, tud, aki, nem, meg, egy, azt, Azt, sok, ott, azt, túl, van, úgy, egy, úgy, egy, aki, teniszező elmondta, teljes stábja, edzőváltást Babos, hozzáállásával győzte, feladatom súlyát, szükséges önbizalmunk, magam részéről, tenisz nagyon, játékos eredményességét, párosban elért, francia Kristina, utóbbi időszakban, idén először, húron pendülnek, sikerhez pedig, több mint, 2006-ban indított, magyar teniszező, oldalán október, népszerű először családtagjait, csak Nikola legfontosabb, pedig családtagjait hogy, önbizalmunk figyelmen milyen, horvát felkészülést százszázalékos, abban hogy pendülnek, Timi Volt jobbnak, Magyarországon csak Volt, edzőt képes idénynek, nyújtotta hozzá teljesítményt, mondta azt váltott, tudjuk Látom meg, nagyon súlyát egy, Horvat többet megismerni, szemlélettel elsősorban indokolta, szemléletre hogy Szingapúrban, értékben edzőt van, Horvat Babos célul, mondta mondta mondta, több Babos megfogott, hogy teniszező figyelmen, erőnléti képes úgy, teniszező ahonnan mondta, támogatta hogy családtagjait, megvédve fog lehetőség, tűztem párosversenyét Szingapúrban, szabad Kristina mint, Horvat Azt horvát, magukkal segíti Mladenoviccsal, hogy mennyire napra, Szingapúrban legjobbját van, részéről utazik Erről, kitűzött végig legjobbját, arról Mint világranglistán, Erről teniszező oda, azt mint nem, százszázalékos Nikola külföldre, célt felkészülését sikereket, játékos évektől arról, idényre javulásra világranglistás, eredmények Kristina szerencsém, Hozzátette edzője egyben, WTA célt erőnléti, személyiségén voltam támogatta, legfontosabb lehetnék ezúttal, egy kitűzött szükséges, óta sportoló talán, pendülnek partnerével Tímea, idényre mondta ütőpartnert, kapcsolata meg dolgozik, elsősorban konzisztens, kezdik tartozom, feladatom szükséges, vág Hozzátette, teljesítményt javulásra, környezet milyen, konkrét népszerű, WTA Timi, idénynek Alapítvány, legfontosabb környezet, pozitív végén, közösen Nikola, biztos éves, legfontosabb többet, nem túl, oda érkezésével, szemlélettel edzője, játékos lehetnék, több összesen, utazik hogy, tudjuk tette, Nikola sok, nem egyesben, csak javulásra, mentén Mint, előrébb van, címről hogy, voltam partnerével, végig nagyon, újabb egyéni, magyar címről, bízik Horvat, származik jelentette, Azt világranglistás, váltott ezúttal, azon sajtótájékoztatóján, ütőpartnert sikerhez, ott legfontosabb, élete Látom, tartozom hozzátéve, minden abban, megfogott mennyire, teljes pedig, ezúttal november, évektől fogalmazott, van sok, napra pedig, címről egy, edző milyen, sok részéről, megfogalmazni hogy, eltérően Hozzátette, Alapítvány következő, származik érzi, megfogalmazni hiszen, hozzájárult hanem, hagynunk elérését, világranglistás hogy, tekintetben helynél, eredmények Horvat, tudjuk pillanatban, trófeák mennyire, ezek felkészülést, párosban nagyon, pedig feladatom, neki hanem, befolyásolja szerencsém, hogy teniszező, kétsége személyiségén, pillanatban éreztem, kitért származik, legjobbját célt, tenisz megismerni, Babos edzője, többet Timi, megszerzését elsősorban, úgy együtt, éreztem kívül, sokkal hanem, játékos megújult, azt sportoló, Azt Mladenoviccsal, célokat Timi, eltérően hogy, neki beszélt, indított mondta, elérni trófeák, értékben megtaláljuk, érezte egy, bízik lehetőség, hogy Timi, sikerhez Volt, dolgozik ehhez, millió oda, megvan teljesítményt, támogatta helynél, összesen szerencsém, váltott lehet, túl Tímea, stábja érzi,