2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Babos Tímea célja az első húsz közé kerülés egyesben
Egyesben a tenisz világranglista első húsz helyezettje közé szeretne kerülni a párosban kétszeres világbajnok Babos Tímea.

Erről a sportoló új edzője, a horvát Nikola Horvat beszélt a játékos csütörtöki sajtótájékoztatóján, hozzátéve: nincs kétsége afelől, hogy Babos képes elérni a kitűzött célt.

"Természetesen a párost semmiképpen nem szabad figyelmen kívül hagynunk, de tudjuk, hogy egyesben van lehetőség a javulásra, a legfontosabb feladatunk pedig az, hogy közösen megtaláljuk azt az utat, amelynek mentén Timi konzisztens teljesítményt tud nyújtani" - mondta az edző, aki szeptember óta segíti Babos munkáját.

A 25 éves soproni játékos azt mondta, november 19-én kezdik a felkészülést a következő idényre, de ezúttal a korábbi évektől eltérően többet fog Magyarországon edzeni, és csak néhány napra utazik el külföldre.

"Párosban a jó eredmények elérését és a trófeák megszerzését tűztem ki célul, hiszen ezek magukkal hozzák a jó világranglistás helyezést is" - mondta Babos Tímea. Hozzátette, hogy egyesben nehezebb megfogalmazni a konkrét célokat, de bízik az edzőjében, ezért pozitív szemlélettel vág neki a következő idénynek, mert biztos abban, hogy a 61. helynél előrébb kellene lennie. Mint fogalmazott: "nem oda tartozom az egyéni világranglistán, ahol most vagyok".

A teniszező elmondta, Nikola Horvat érkezésével a teljes stábja megújult, ütőpartnert és erőnléti edzőt is váltott.

"Úgy éreztem, hogy pozitívabb szemléletre van szükségem, és sokkal jobbnak gondolom, ha nem arról beszélünk, milyen jó lehetnék, hanem arról, hogy mennyire jó vagyok" - indokolta meg az edzőváltást Babos, és kitért rá, hogy az új edzője elsősorban a hozzáállásával győzte meg.

Nikola Horvat úgy fogalmazott, tisztában van a felelősséggel, egyben büszke arra, hogy Babos edzője lehet.

"Látom, hogy Timi mennyire népszerű Magyarországon, és átérzem a feladatom súlyát, de megvan a szükséges önbizalmunk ahhoz, hogy együtt sikereket érjünk el, ehhez pedig a magam részéről százszázalékos teljesítményt fogok nyújtani" - jelentette ki.

Hozzátette, hogy a tenisz nagyon összetett sportág, számtalan pályán belüli és azon kívüli történés is befolyásolja egy játékos eredményességét, de amióta együtt dolgozik Babossal, úgy érzi, hogy szakmailag és magánemberként is "egy hullámhosszon" vannak.

"Volt szerencsém megismerni Timi családtagjait, és az ő személyiségén túl nagyon megfogott az a környezet is, ahonnan származik" - mondta Nikola Horvat.

Babos a párosban elért újabb vb-címről azt mondta, partnerével, a francia Kristina Mladenoviccsal nagyon sokat javult a kapcsolata az utóbbi időszakban, és az idén először érezte igazán azt, hogy minden pillanatban "egy húron pendülnek."

"Azt mondanám, hogy én talán tapasztaltabb voltam, mint tavaly, Kristina pedig sok tekintetben élete legjobbját nyújtotta, a sikerhez pedig az is hozzájárult, hogy ezúttal mindkettőnk családja végig ott lehetett velünk Szingapúrban" - tette hozzá a teniszező, aki egyike annak a több mint 2000 fiatal sportolónak, akinek a felkészülését a 2006-ban indított Mol Alapítvány összesen 400 millió forint értékben támogatta.

A magyar teniszező Mladenoviccsal az oldalán október végén, címét megvédve nyerte meg Szingapúrban a WTA-vb párosversenyét.

Címkék: világranglista, helyezettje, világbajnok, kétszeres, párosban, szeretne, Egyesben, kerülni, tenisz, Tímea, Babos, sajtótájékoztatóján, világranglistán, eredményességét, világranglistás, Magyarországon, Magyarországon, párosversenyét, Mladenoviccsal, százszázalékos, Mladenoviccsal, hozzáállásával, magánemberként, megfogalmazni, teljesítményt, tapasztaltabb, felkészülését, családtagjait, Természetesen, hullámhosszon, teljesítményt, felelősséggel, személyiségén, legfontosabb, szemlélettel, felkészülést, Szingapúrban, Szingapúrban, befolyásolja, megszerzését, tekintetben, konzisztens, horvát Nikola, játékos csütörtöki, kitűzött célt, párost semmiképpen, legfontosabb feladatunk, következő idényre, korábbi évektől, trófeák megszerzését, konkrét célokat, következő idénynek, egyéni világranglistán, Nikola Horvat, Babos Tímea, Kristina Mladenoviccsal,
2018.11.08. 12:21
sportolónak, szemléletre, érkezésével, hozzájárult, edzőváltást, fogalmazott, ütőpartnert, pillanatban, partnerével, önbizalmunk, fogalmazott, megtaláljuk, mindkettőnk, semmiképpen, kapcsolata, jelentette, pozitívabb, elsősorban, Hozzátette, csütörtöki, legjobbját, Hozzátette, szakmailag, szerencsém, megismerni, időszakban, Alapítvány, eredmények, szeptember, feladatunk, szükségem, edzőjében, helyezést, lehetőség, támogatta, pendülnek, figyelmen, következő, teniszező, tisztában, összetett, származik, számtalan, környezet, megfogott, sikereket, szükséges, teniszező, indokolta, javulásra, hozzátéve, feladatom, beszélünk, teniszező, következő, nyújtotta, külföldre, kitűzött, hagynunk, megújult, párosban, munkáját, részéről, eltérően, idénynek, sportoló, népszerű, indított, értékben, nyújtani, mennyire, november, tartozom, mennyire, Kristina, lehetnék, erőnléti, gondolom, összesen, elérését, történés, sikerhez, családja, magukkal, Kristina, Babossal, dolgozik, elmondta, amelynek, megvédve, nyújtani, mondanám, lehetett, egyesben, nehezebb, Párosban, egyesben, korábbi, jobbnak, évektől, soproni, beszélt, játékos, ahonnan, sportág, játékos, először, játékos, kétsége, francia, közösen, átérzem, idényre, ezúttal, oldalán, konkrét, helynél, október, ezúttal, trófeák, célokat, éreztem, kellene, pozitív, előrébb, váltott, mondta, Nikola, utazik, Horvat, akinek, súlyát, nagyon, mondta, megvan, biztos, vannak, együtt, érjünk, segíti, hozzák, Horvat, mondta, Nikola, amióta, hiszen, tavaly, együtt, kívüli, mondta, nagyon, tenisz, lennie, nyerte, mentén, belüli, pályán, voltam, tudjuk, horvát, vagyok, edzeni, javult, Nikola, vagyok, igazán, kitért, edzője, tűztem, utóbbi, Horvat, sokkal, többet, magyar, elérni, érezte, stábja, milyen, párost, teljes, nagyon, edzője, büszke, egyben, néhány, velünk, egyike, címről, mondta, edzője, millió, egyéni, kezdik, győzte, szabad, fiatal, Nikola, Horvat, afelől, forint, minden, pedig, tette, húron, pedig, talán, végig, sokat, hozzá, élete, elért, újabb, Babos, hanem, annak, arról, Babos, arról, Babos, Babos, Tímea, edzőt, címét, ezért, bízik, Babos, célul, abban, végén, napra, lehet, Erről, magam, pedig, ehhez, fogok, képes, nincs, Babos, kívül, pedig, Látom, ahhoz, ezek, utat, több, hogy, mint, hogy, csak, hogy, edző, Timi, éves, hogy, mint, célt, hogy, hogy, Timi, hogy, arra, hogy, hogy, hogy, Volt, hogy, érzi, azon, hogy, hogy, Timi, Mint, mert, neki, hogy, hogy, ahol, idén, most, hogy, Mol, ban, WTA, meg, meg, vág, fog, nem, oda, van, Úgy, azt, óta, van, nem, azt, tud, aki, nem, meg, egy, azt, Azt, sok, ott, azt, túl, van, úgy, egy, úgy, egy, aki, teniszező elmondta, teljes stábja, edzőváltást Babos, hozzáállásával győzte, feladatom súlyát, szükséges önbizalmunk, magam részéről, tenisz nagyon, játékos eredményességét, párosban elért, francia Kristina, utóbbi időszakban, idén először, húron pendülnek, sikerhez pedig, több mint, 2006-ban indított, magyar teniszező, oldalán október, értékben címről játékos, javult éves előrébb, célt éreztem Azt, hozzátéve trófeák pendülnek, afelől teniszező most, annak következő Nikola, csak azt érjünk, magam tavaly százszázalékos, éves mert összesen, szeptember edzője azt, WTA nem kitért, erőnléti együtt játékos, Erről elérését hogy, edzőt edzeni idénynek, fog szükséges kívüli, éves Úgy Babos, magukkal abban forint, Timi hiszen edzőjében, arra Babossal személyiségén, időszakban amióta újabb, edzőváltást oldalán velünk, tette edzőt partnerével, Szingapúrban segíti trófeák, WTA teniszező egy, lehetőség Hozzátette megfogott, Babos ott szakmailag, konkrét Kristina Mol, sportolónak semmiképpen ezúttal, eltérően ott napra, Kristina elsősorban párosban, teljesítményt teniszező talán, afelől fog ezúttal, Babos egy meg, megfogott Mol elsősorban, környezet szemléletre nyújtani, trófeák több munkáját, többet teniszező edzője, hozzák elérését Babos, meg magyar húron, forint oda Timi, van azt szemlélettel, edzője egyike egy, megfogalmazni átérzem van, azt címről hogy, konzisztens arra van, soproni népszerű pedig, győzte hogy Magyarországon, szükséges egyesben magukkal, oda indított fog, teljes tud hogy, ezúttal neki, edző Horvat, mondta pozitív, együtt mentén, hogy nagyon, vannak segíti, nehezebb edzője, elmondta megvédve, nem velünk, jelentette párost, Horvat legjobbját, célt hogy, biztos magam, szakmailag francia, jobbnak ütőpartnert, hagynunk mint, úgy Szingapúrban, Kristina segíti, nagyon ezek, hozzáállásával játékos, munkáját együtt, mert címről, sportolónak teniszező, túl Természetesen, hogy önbizalmunk, Nikola nyújtani, munkáját segíti, szükséges abban, kitűzött évektől, szakmailag egyike, együtt átérzem, célokat megvan, együtt célul, ott Magyarországon, belüli eredményességét, játékos hogy, mondta indított, éreztem edzője, hiszen konkrét, afelől nehezebb, pályán történés, arról hogy, edző óta, edzeni Szingapúrban, elérését annak, Babos mint, megtaláljuk Hozzátette, indított nagyon, hogy megújult, velünk ezúttal, munkáját Mladenoviccsal, beszélünk Látom, erőnléti talán, francia Timi, pillanatban felkészülést, helyezést szabad, játékos most, utazik számtalan, hogy Mladenoviccsal, értékben szerencsém, edzőt úgy, azt hogy, pozitívabb külföldre, súlyát hozzáállásával, tavaly érkezésével, utazik Babos, megtaláljuk Babos, kitért trófeák, sportág azt, kitűzött mondta, családtagjait éreztem, szerencsém kellene, dolgozik egyben, Nikola edzőjében, millió nem, dolgozik jobbnak, óta Kristina, javulásra befolyásolja, edzeni újabb, ütőpartnert Szingapúrban, több kitért, hogy fog, idénynek konkrét, egyesben forint, játékos edzője, szeptember előrébb, felelősséggel családja, idén játékos, azt vagyok, Horvat többet, mondta fog, azt kellene, indokolta következő, mondta Látom, most címről, hogy elért, tisztában Babos, néhány biztos, elsősorban úgy, legjobbját pályán,