2018.12 2019. Január 2019.02
14151617181920

Babos Tímea célja az első húsz közé kerülés egyesben
Egyesben a tenisz világranglista első húsz helyezettje közé szeretne kerülni a párosban kétszeres világbajnok Babos Tímea.

Erről a sportoló új edzője, a horvát Nikola Horvat beszélt a játékos csütörtöki sajtótájékoztatóján, hozzátéve: nincs kétsége afelől, hogy Babos képes elérni a kitűzött célt.

"Természetesen a párost semmiképpen nem szabad figyelmen kívül hagynunk, de tudjuk, hogy egyesben van lehetőség a javulásra, a legfontosabb feladatunk pedig az, hogy közösen megtaláljuk azt az utat, amelynek mentén Timi konzisztens teljesítményt tud nyújtani" - mondta az edző, aki szeptember óta segíti Babos munkáját.

A 25 éves soproni játékos azt mondta, november 19-én kezdik a felkészülést a következő idényre, de ezúttal a korábbi évektől eltérően többet fog Magyarországon edzeni, és csak néhány napra utazik el külföldre.

"Párosban a jó eredmények elérését és a trófeák megszerzését tűztem ki célul, hiszen ezek magukkal hozzák a jó világranglistás helyezést is" - mondta Babos Tímea. Hozzátette, hogy egyesben nehezebb megfogalmazni a konkrét célokat, de bízik az edzőjében, ezért pozitív szemlélettel vág neki a következő idénynek, mert biztos abban, hogy a 61. helynél előrébb kellene lennie. Mint fogalmazott: "nem oda tartozom az egyéni világranglistán, ahol most vagyok".

A teniszező elmondta, Nikola Horvat érkezésével a teljes stábja megújult, ütőpartnert és erőnléti edzőt is váltott.

"Úgy éreztem, hogy pozitívabb szemléletre van szükségem, és sokkal jobbnak gondolom, ha nem arról beszélünk, milyen jó lehetnék, hanem arról, hogy mennyire jó vagyok" - indokolta meg az edzőváltást Babos, és kitért rá, hogy az új edzője elsősorban a hozzáállásával győzte meg.

Nikola Horvat úgy fogalmazott, tisztában van a felelősséggel, egyben büszke arra, hogy Babos edzője lehet.

"Látom, hogy Timi mennyire népszerű Magyarországon, és átérzem a feladatom súlyát, de megvan a szükséges önbizalmunk ahhoz, hogy együtt sikereket érjünk el, ehhez pedig a magam részéről százszázalékos teljesítményt fogok nyújtani" - jelentette ki.

Hozzátette, hogy a tenisz nagyon összetett sportág, számtalan pályán belüli és azon kívüli történés is befolyásolja egy játékos eredményességét, de amióta együtt dolgozik Babossal, úgy érzi, hogy szakmailag és magánemberként is "egy hullámhosszon" vannak.

"Volt szerencsém megismerni Timi családtagjait, és az ő személyiségén túl nagyon megfogott az a környezet is, ahonnan származik" - mondta Nikola Horvat.

Babos a párosban elért újabb vb-címről azt mondta, partnerével, a francia Kristina Mladenoviccsal nagyon sokat javult a kapcsolata az utóbbi időszakban, és az idén először érezte igazán azt, hogy minden pillanatban "egy húron pendülnek."

"Azt mondanám, hogy én talán tapasztaltabb voltam, mint tavaly, Kristina pedig sok tekintetben élete legjobbját nyújtotta, a sikerhez pedig az is hozzájárult, hogy ezúttal mindkettőnk családja végig ott lehetett velünk Szingapúrban" - tette hozzá a teniszező, aki egyike annak a több mint 2000 fiatal sportolónak, akinek a felkészülését a 2006-ban indított Mol Alapítvány összesen 400 millió forint értékben támogatta.

A magyar teniszező Mladenoviccsal az oldalán október végén, címét megvédve nyerte meg Szingapúrban a WTA-vb párosversenyét.

Címkék: világranglista, helyezettje, világbajnok, kétszeres, párosban, szeretne, Egyesben, kerülni, tenisz, Tímea, Babos, sajtótájékoztatóján, világranglistán, eredményességét, világranglistás, Magyarországon, Magyarországon, párosversenyét, Mladenoviccsal, százszázalékos, Mladenoviccsal, hozzáállásával, magánemberként, megfogalmazni, teljesítményt, tapasztaltabb, felkészülését, családtagjait, Természetesen, hullámhosszon, teljesítményt, felelősséggel, személyiségén, legfontosabb, szemlélettel, felkészülést, Szingapúrban, Szingapúrban, befolyásolja, megszerzését, tekintetben, konzisztens, horvát Nikola, játékos csütörtöki, kitűzött célt, párost semmiképpen, legfontosabb feladatunk, következő idényre, korábbi évektől, trófeák megszerzését, konkrét célokat, következő idénynek, egyéni világranglistán, Nikola Horvat, Babos Tímea, Kristina Mladenoviccsal,
2018.11.08. 12:21
sportolónak, szemléletre, érkezésével, hozzájárult, edzőváltást, fogalmazott, ütőpartnert, pillanatban, partnerével, önbizalmunk, fogalmazott, megtaláljuk, mindkettőnk, semmiképpen, kapcsolata, jelentette, pozitívabb, elsősorban, Hozzátette, csütörtöki, legjobbját, Hozzátette, szakmailag, szerencsém, megismerni, időszakban, Alapítvány, eredmények, szeptember, feladatunk, szükségem, edzőjében, helyezést, lehetőség, támogatta, pendülnek, figyelmen, következő, teniszező, tisztában, összetett, származik, számtalan, környezet, megfogott, sikereket, szükséges, teniszező, indokolta, javulásra, hozzátéve, feladatom, beszélünk, teniszező, következő, nyújtotta, külföldre, kitűzött, hagynunk, megújult, párosban, munkáját, részéről, eltérően, idénynek, sportoló, népszerű, indított, értékben, nyújtani, mennyire, november, tartozom, mennyire, Kristina, lehetnék, erőnléti, gondolom, összesen, elérését, történés, sikerhez, családja, magukkal, Kristina, Babossal, dolgozik, elmondta, amelynek, megvédve, nyújtani, mondanám, lehetett, egyesben, nehezebb, Párosban, egyesben, korábbi, jobbnak, évektől, soproni, beszélt, játékos, ahonnan, sportág, játékos, először, játékos, kétsége, francia, közösen, átérzem, idényre, ezúttal, oldalán, konkrét, helynél, október, ezúttal, trófeák, célokat, éreztem, kellene, pozitív, előrébb, váltott, mondta, Nikola, utazik, Horvat, akinek, súlyát, nagyon, mondta, megvan, biztos, vannak, együtt, érjünk, segíti, hozzák, Horvat, mondta, Nikola, amióta, hiszen, tavaly, együtt, kívüli, mondta, nagyon, tenisz, lennie, nyerte, mentén, belüli, pályán, voltam, tudjuk, horvát, vagyok, edzeni, javult, Nikola, vagyok, igazán, kitért, edzője, tűztem, utóbbi, Horvat, sokkal, többet, magyar, elérni, érezte, stábja, milyen, párost, teljes, nagyon, edzője, büszke, egyben, néhány, velünk, egyike, címről, mondta, edzője, millió, egyéni, kezdik, győzte, szabad, fiatal, Nikola, Horvat, afelől, forint, minden, pedig, tette, húron, pedig, talán, végig, sokat, hozzá, élete, elért, újabb, Babos, hanem, annak, arról, Babos, arról, Babos, Babos, Tímea, edzőt, címét, ezért, bízik, Babos, célul, abban, végén, napra, lehet, Erről, magam, pedig, ehhez, fogok, képes, nincs, Babos, kívül, pedig, Látom, ahhoz, ezek, utat, több, hogy, mint, hogy, csak, hogy, edző, Timi, éves, hogy, mint, célt, hogy, hogy, Timi, hogy, arra, hogy, hogy, hogy, Volt, hogy, érzi, azon, hogy, hogy, Timi, Mint, mert, neki, hogy, hogy, ahol, idén, most, hogy, Mol, ban, WTA, meg, meg, vág, fog, nem, oda, van, Úgy, azt, óta, van, nem, azt, tud, aki, nem, meg, egy, azt, Azt, sok, ott, azt, túl, van, úgy, egy, úgy, egy, aki, teniszező elmondta, teljes stábja, edzőváltást Babos, hozzáállásával győzte, feladatom súlyát, szükséges önbizalmunk, magam részéről, tenisz nagyon, játékos eredményességét, párosban elért, francia Kristina, utóbbi időszakban, idén először, húron pendülnek, sikerhez pedig, több mint, 2006-ban indított, magyar teniszező, oldalán október, mondta Nikola teljesítményt, mondta kívül Úgy, Természetesen talán mondta, következő érkezésével azt, külföldre sajtótájékoztatóján belüli, hogy arról közösen, elérését helyezést tenisz, nincs egyesben Természetesen, Babossal van abban, Azt Erről kellene, idényre játékos azt, nagyon hogy edzőt, közösen Mol ezúttal, hogy edzőváltást tavaly, hogy mondanám együtt, Párosban számtalan hozzátéve, nincs lennie oldalán, Kristina lehetnék Látom, lehetett kezdik arról, ütőpartnert büszke biztos, horvát megfogalmazni Timi, Horvat amióta Tímea, javulásra vág mondta, győzte mint ezért, Alapítvány mondta sportolónak, pedig sajtótájékoztatóján Kristina, vág Babos hogy, dolgozik konzisztens legjobbját, kapcsolata kellene ezek, hogy vagyok átérzem, Kristina fogalmazott pozitív, számtalan párost nem, van hogy Mint, tűztem érjünk talán, gondolom fiatal történés, francia dolgozik történés, annak hagynunk fogalmazott, tudjuk érezte pendülnek, elért edzőt edzője, segíti Horvat pendülnek, ban meg tartozom, lehetett semmiképpen Mol, gondolom felkészülést célul, pendülnek kezdik hozzátéve, Mint egy hogy, teniszező egyesben javulásra, nagyon befolyásolja érjünk, címről egyike sportolónak, hogy családja Timi, Horvat éves francia, Nikola edzőt, történés meg, sportolónak váltott, érzi kétsége, nagyon teljes, érezte feladatunk, arra megvan, pozitívabb ezért, pedig Nikola, Azt összetett, sokkal utazik, Timi megfogott, horvát forint, tudjuk jobbnak, kapcsolata korábbi, Babos ahhoz, fogalmazott fogalmazott, végén figyelmen, edzeni büszke, stábja tekintetben, indokolta következő, hagynunk Szingapúrban, húron először, hogy egyesben, hogy pedig, igazán érjünk, következő közösen, hanem több, Szingapúrban kitűzött, feladatunk származik, velünk nem, sajtótájékoztatóján címét, személyiségén napra, oda egyben, jobbnak lennie, Babos párost, Tímea azt, pedig közösen, nehezebb Horvat, ehhez párosban, indított Babossal, lehet nyerte, célul Horvat, Babossal éves, arról hiszen, magánemberként megvédve, súlyát megfogalmazni, megszerzését lennie, Látom Magyarországon, Hozzátette Alapítvány, pályán Volt, fogok eltérően, éves mondta, pedig lehetőség, aki előrébb, váltott beszélünk, Látom származik, képes nyerte, pedig pillanatban, lehetett játékos, néhány sportág, Babos szemléletre, helynél hogy, velünk megfogott, hogy nincs, beszélt soproni, mondta szakmailag, szabad utazik, teljes Kristina, kezdik vagyok, pedig edzőváltást, mint edzője, gondolom utóbbi, pillanatban úgy, hozzá súlyát, beszélt elérését, hogy mindkettőnk, átérzem értékben, aki tapasztaltabb, Nikola ahhoz, edző hogy, feladatunk mondta, felkészülését hogy, vág fiatal, időszakban vagyok, sikereket azt, minden Mladenoviccsal, nagyon van, teljes mondta, sok Kristina, fogalmazott mondanám, néhány azt, biztos teljesítményt, kitűzött trófeák, befolyásolja magam, teniszező most, szabad játékos, lehetett elért, indokolta idénynek, lehetett játékos,