567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Női vízilabda világliga - Nagy csatában kaptak ki a magyarok az Európa-bajnoktól
A magyar női vízilabda-válogatott nagy csatában - miután négygólos hátrányból is felállt - 11-10-re kikapott az Európa-bajnok holland csapattól a világliga selejtezőjének ötödik fordulójában, kedden Budapesten.

A világligában a magyar válogatott már biztos továbbjutó, azaz ott lesz az Európa Kupa hatos döntőjében. Azt a tornát március 28. és 31. között rendezik Torinóban. Onnan az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad majd otthont, így azon a magyar válogatott automatikus résztvevő. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.

Női világliga, európai selejtező, B csoport, 5. forduló:Magyarország-Holla ndia 10-11 (3-6, 2-3, 2-1, 3-1)---------------------- -------------------------- -a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti, Szilágyi, Szücs G. 2-2, Keszthelyi, Leimeter, Csabai, Máté 1-1

A két csapat decemberi hágai összecsapásán a zárónegyedig a magyar válogatott "hátát nézte" a holland együttes, Budapesten a Laky Károly Uszodában azonban lehengerlően kezdett az Európa-bajnok, és alig több mint négy perc játék után 4-0-ra elhúzott. A magyarok három szépen végigvitt emberelőnnyel villámgyorsan minimalizálták a különbséget, a játékrész hajrája azonban újra a hollandoké volt (3-6).

Bíró Attila már a második negyed elején kapust cserélt, miután Tóth Eszter kilenc lövésből csak kettőt fogott, a helyére beálló Kasó Orsolya rögtön védéssel kezdett. A hollandok ezzel együtt a nagyszünetig növelték előnyüket az öt gólt szerző Catharina van der Sloot vezérletével.

A harmadik negyedben sikerült lelassítani a hollandokat támadásban, elől viszont akadozott a magyar gépezet, ennek ellenére sikerült faragni a hátrányból (7-10).

A zárófelvonás magyar szempontból jól kezdődött, hiszen Szücs Gabriella két gólja között három emberhátrányt védekezett ki a gárda (9-10). A magyar csapat kétszer fórban támadhatott az egyenlítésért, végül azonban akcióból találtbe: Szilágyi Dorottya távolról pattintott védhetetlenül a hálóba. A következő akciónál úgy tűnt, a hollandok támadóideje lejár, a magyarok ezért már indulni kezdtek előre, a rivális azonban ezt kihasználva eldöntötte az összecsapást.

A B csoport állása:1. Olaszország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Magyarország 8/5, 3. Hollandia 7/5, 4. Franciaország 0/4

A magyarok további programja:

-------------------------- ---március 5.: Magyarország-Olaszország

Címkék: selejtezőjének, fordulójában, Budapesten, válogatott, hátrányból, világliga, négygólos, csapattól, vízilabda, kikapott, csatában, szuperdöntőjébe, minimalizálták, emberhátrányt, emberelőnnyel, egyenlítésért, összecsapásán, védhetetlenül, Franciaország, villámgyorsan, lehengerlően, vezérletével, összecsapást, zárónegyedig, nagyszünetig, Magyarország, Magyarország, világligában, zárófelvonás, Magyarország, automatikus, szempontból, támadóideje, támadhatott, Olaszország, lelassítani, hollandokat, különbséget, Olaszország, kihasználva, támadásban, védekezett, magyar válogatott, tornát március, első három, világliga júniusi, nyári torna, 2020-as tokiói, holland együttes, magyarok három, játékrész hajrája, hollandoké volt, második negyed, Európa Kupa, Szücs, Laky Károly Uszodában, Bíró Attila, Tóth Eszter, Kasó Orsolya, Szücs Gabriella, Szilágyi Dorottya,
2019.02.12. 20:13
Budapesten, hollandoké, továbbjutó, válogatott, döntőjében, eldöntötte, válogatott, válogatott, hátrányból, pattintott, Keszthelyi, gólszerzői, negyedben, hollandok, Gurisatti, kezdődött, Catharina, játékrész, végigvitt, akadozott, előnyüket, Gabriella, Uszodában, decemberi, programja, világliga, olimpiára, következő, Hollandia, hollandok, résztvevő, selejtező, Hollandia, világliga, Torinóban, győztese, lövésből, sikerült, sikerült, ellenére, Budapest, elsőként, elhúzott, mérkőzés, rendezik, magyarok, magyarok, harmadik, Leimeter, védéssel, Dorottya, akcióból, találtbe, Szilágyi, növelték, magyarok, akciónál, Szilágyi, együttes, távolról, gépezet, második, március, Orsolya, további, helyére, kezdett, március, csoport, cserélt, viszont, kezdtek, faragni, európai, indulni, kezdett, azonban, holland, kétszer, azonban, csoport, azonban, forduló, júniusi, melynek, azonban, rivális, otthont, hajrája, hálóba, szerző, fórban, között, magyar, magyar, állása, hiszen, magyar, csapat, elején, szerez, kvótát, tokiói, szépen, Európa, negyed, magyar, magyar, csapat, bajnok, Károly, együtt, magyar, Csabai, csapat, kapust, Attila, beálló, tornát, között, Európa, biztos, magyar, rögtön, kettőt, fogott, Eszter, miután, kilenc, végül, ezért, három, hágai, hátát, nyári, torna, előre, lejár, Szücs, hatos, Onnan, nézte, három, játék, gárda, Sloot, ezzel, Szücs, ennek, három, gólja, csak, első, Tóth, azon, mint, majd, alig, pont, gólt, Laky, azaz, lesz, Kasó, Kupa, elől, tűnt, perc, négy, Máté, több, után, Bíró, újra, volt, ott, két, már, két, már, jól, Azt, úgy, így, jut, már, der, ezt, Női, van, helyére beálló, hollandok ezzel, nagyszünetig növelték, harmadik negyedben, hollandokat támadásban, magyar gépezet, zárófelvonás magyar, magyar csapat, következő akciónál, hollandok támadóideje, magyarok ezért, rivális azonban, hollandokat világliga válogatott, lejár magyar villámgyorsan, magyar egyenlítésért sikerült, hiszen döntőjében rivális, három csoport ezt, magyar magyarok beálló, csak magyar forduló, védhetetlenül pattintott csapat, együtt két Keszthelyi, azonban Orsolya együttes, holland hálóba magyar, csapat lövésből növelték, rögtön szuperdöntőjébe távolról, emberhátrányt magyar állása, hajrája védéssel világligában, rivális der Orsolya, Gurisatti ennek világligában, miután mint olimpiára, akcióból azonban kezdődött, magyar jut Károly, úgy kezdtek pattintott, csapat Olaszország holland, vezérletével gólja holland, viszont Tóth világligában, védhetetlenül találtbe kezdett, Olaszország Máté március, rivális hollandokat Gabriella, szépen Tóth Magyarország, azaz Gurisatti állása, zárófelvonás Szücs hálóba, miután három emberhátrányt, négy magyarok támadásban, magyarok kezdett jól, Kupa perc gárda, jól újra válogatott, akciónál védhetetlenül zárófelvonás, gólja magyar gólszerzői, nagyszünetig válogatott összecsapásán, Budapesten lehengerlően előnyüket, Eszter Olaszország szuperdöntőjébe, olimpiára mint három, Hollandia hátát kihasználva, együttes védekezett magyar, védéssel összecsapásán faragni, válogatott der magyarok, elsőként találtbe március, együttes hollandok ezt, kvótát következő eldöntötte, magyar távolról Gurisatti, gólt Olaszország elhúzott, gólt Szilágyi, hátrányból kvótát, Csabai újra, ezért zárónegyedig, nagyszünetig győztese, március Magyarország, Szücs hiszen, Magyarország döntőjében, Máté március, magyar sikerült, magyar állása, több több, három hajrája, Budapest már, Szilágyi március, hollandok következő, csak csoport, gólt indulni, akcióból elején, otthont helyére, tűnt Azt, melynek csapat, hajrája csapat, három március, Franciaország Szilágyi, előre között, így beálló, szerez fogott, Catharina után, magyar Európa, Leimeter Bíró, lesz Keszthelyi, akcióból hágai, Attila nyári, elhúzott Gurisatti, pattintott végigvitt, eldöntötte kettőt, Kasó kettőt, világliga magyar, továbbjutó elsőként, szempontból Máté, minimalizálták Magyarország, magyar tokiói, hatos gárda, melynek második, távolról Kupa, rendezik selejtező, Magyarország miután, összecsapásán három, kezdtek harmadik, már magyar, hiszen Olaszország, harmadik viszont, Szücs magyar, továbbjutó Azt, jut decemberi, azaz der, sikerült csoport, csapat zárófelvonás, decemberi lelassítani, azonban Csabai, Női azon, két nagyszünetig, között úgy, Sloot egyenlítésért, ellenére hágai, beálló perc, majd védhetetlenül, harmadik csapat, tornát csoport, negyed magyar, torna azonban, bajnok Magyarország, ott játékrész, Budapesten pattintott, elsőként együtt, azon Budapest, azonban nézte, növelték lehengerlően, hátát pattintott, Magyarország nagyszünetig, újra három, Azt hatos, Szücs sikerült, további kezdett, gólja vezérletével, szempontból állása, rivális végül, bajnok faragni, két nézte, magyar résztvevő, Orsolya holland, kvótát több, Hollandia der, már emberhátrányt, válogatott egyenlítésért, világligában támadóideje, torna villámgyorsan, azaz melynek, magyarok győztese,