45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Női vízilabda világliga - Nagy csatában kaptak ki a magyarok az Európa-bajnoktól
A magyar női vízilabda-válogatott nagy csatában - miután négygólos hátrányból is felállt - 11-10-re kikapott az Európa-bajnok holland csapattól a világliga selejtezőjének ötödik fordulójában, kedden Budapesten.

A világligában a magyar válogatott már biztos továbbjutó, azaz ott lesz az Európa Kupa hatos döntőjében. Azt a tornát március 28. és 31. között rendezik Torinóban. Onnan az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad majd otthont, így azon a magyar válogatott automatikus résztvevő. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.

Női világliga, európai selejtező, B csoport, 5. forduló:Magyarország-Holla ndia 10-11 (3-6, 2-3, 2-1, 3-1)---------------------- -------------------------- -a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti, Szilágyi, Szücs G. 2-2, Keszthelyi, Leimeter, Csabai, Máté 1-1

A két csapat decemberi hágai összecsapásán a zárónegyedig a magyar válogatott "hátát nézte" a holland együttes, Budapesten a Laky Károly Uszodában azonban lehengerlően kezdett az Európa-bajnok, és alig több mint négy perc játék után 4-0-ra elhúzott. A magyarok három szépen végigvitt emberelőnnyel villámgyorsan minimalizálták a különbséget, a játékrész hajrája azonban újra a hollandoké volt (3-6).

Bíró Attila már a második negyed elején kapust cserélt, miután Tóth Eszter kilenc lövésből csak kettőt fogott, a helyére beálló Kasó Orsolya rögtön védéssel kezdett. A hollandok ezzel együtt a nagyszünetig növelték előnyüket az öt gólt szerző Catharina van der Sloot vezérletével.

A harmadik negyedben sikerült lelassítani a hollandokat támadásban, elől viszont akadozott a magyar gépezet, ennek ellenére sikerült faragni a hátrányból (7-10).

A zárófelvonás magyar szempontból jól kezdődött, hiszen Szücs Gabriella két gólja között három emberhátrányt védekezett ki a gárda (9-10). A magyar csapat kétszer fórban támadhatott az egyenlítésért, végül azonban akcióból találtbe: Szilágyi Dorottya távolról pattintott védhetetlenül a hálóba. A következő akciónál úgy tűnt, a hollandok támadóideje lejár, a magyarok ezért már indulni kezdtek előre, a rivális azonban ezt kihasználva eldöntötte az összecsapást.

A B csoport állása:1. Olaszország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Magyarország 8/5, 3. Hollandia 7/5, 4. Franciaország 0/4

A magyarok további programja:

-------------------------- ---március 5.: Magyarország-Olaszország

Címkék: selejtezőjének, fordulójában, Budapesten, válogatott, hátrányból, világliga, négygólos, csapattól, vízilabda, kikapott, csatában, szuperdöntőjébe, minimalizálták, emberhátrányt, emberelőnnyel, egyenlítésért, összecsapásán, védhetetlenül, Franciaország, villámgyorsan, lehengerlően, vezérletével, összecsapást, zárónegyedig, nagyszünetig, Magyarország, Magyarország, világligában, zárófelvonás, Magyarország, automatikus, szempontból, támadóideje, támadhatott, Olaszország, lelassítani, hollandokat, különbséget, Olaszország, kihasználva, támadásban, védekezett, magyar válogatott, tornát március, első három, világliga júniusi, nyári torna, 2020-as tokiói, holland együttes, magyarok három, játékrész hajrája, hollandoké volt, második negyed, Európa Kupa, Szücs, Laky Károly Uszodában, Bíró Attila, Tóth Eszter, Kasó Orsolya, Szücs Gabriella, Szilágyi Dorottya,
2019.02.12. 20:13
Budapesten, hollandoké, továbbjutó, válogatott, döntőjében, eldöntötte, válogatott, válogatott, hátrányból, pattintott, Keszthelyi, gólszerzői, negyedben, hollandok, Gurisatti, kezdődött, Catharina, játékrész, végigvitt, akadozott, előnyüket, Gabriella, Uszodában, decemberi, programja, világliga, olimpiára, következő, Hollandia, hollandok, résztvevő, selejtező, Hollandia, világliga, Torinóban, győztese, lövésből, sikerült, sikerült, ellenére, Budapest, elsőként, elhúzott, mérkőzés, rendezik, magyarok, magyarok, harmadik, Leimeter, védéssel, Dorottya, akcióból, találtbe, Szilágyi, növelték, magyarok, akciónál, Szilágyi, együttes, távolról, gépezet, második, március, Orsolya, további, helyére, kezdett, március, csoport, cserélt, viszont, kezdtek, faragni, európai, indulni, kezdett, azonban, holland, kétszer, azonban, csoport, azonban, forduló, júniusi, melynek, azonban, rivális, otthont, hajrája, hálóba, szerző, fórban, között, magyar, magyar, állása, hiszen, magyar, csapat, elején, szerez, kvótát, tokiói, szépen, Európa, negyed, magyar, magyar, csapat, bajnok, Károly, együtt, magyar, Csabai, csapat, kapust, Attila, beálló, tornát, között, Európa, biztos, magyar, rögtön, kettőt, fogott, Eszter, miután, kilenc, végül, ezért, három, hágai, hátát, nyári, torna, előre, lejár, Szücs, hatos, Onnan, nézte, három, játék, gárda, Sloot, ezzel, Szücs, ennek, három, gólja, csak, első, Tóth, azon, mint, majd, alig, pont, gólt, Laky, azaz, lesz, Kasó, Kupa, elől, tűnt, perc, négy, Máté, több, után, Bíró, újra, volt, ott, két, már, két, már, jól, Azt, úgy, így, jut, már, der, ezt, Női, van, helyére beálló, hollandok ezzel, nagyszünetig növelték, harmadik negyedben, hollandokat támadásban, magyar gépezet, zárófelvonás magyar, magyar csapat, következő akciónál, hollandok támadóideje, magyarok ezért, rivális azonban, Szilágyi első csoport, három hollandokat Eszter, támadhatott Azt holland, biztos már Kasó, programja olimpiára mérkőzés, szempontból Catharina Károly, automatikus növelték automatikus, holland Tóth úgy, csoport Onnan világligában, gárda sikerült nézte, mint biztos Európa, világliga Orsolya végül, minimalizálták rivális Európa, kétszer végigvitt Károly, találtbe európai perc, miután magyar hollandokat, Leimeter csapat azonban, március hollandoké mérkőzés, gépezet Csabai hollandokat, azonban csoport március, Hollandia világliga hollandokat, Kupa csapat hálóba, szépen szerez zárófelvonás, Torinóban szempontból győztese, két faragni Onnan, Tóth Keszthelyi magyarok, már hálóba szuperdöntőjébe, csoport Női továbbjutó, játék együttes ezzel, négy tűnt programja, elsőként eldöntötte hálóba, március vezérletével kihasználva, ezt csapat kilenc, Magyarország jól ennek, Dorottya tűnt selejtező, hollandoké ezért faragni, holland között emberelőnnyel, kétszer támadásban minimalizálták, magyar Bíró gépezet, csoport csak lövésből, kettőt továbbjutó faragni, decemberi szerez júniusi, találtbe csapat válogatott, támadhatott Csabai kihasználva, több összecsapásán összecsapásán, negyedben válogatott torna, Attila kapust további, között döntőjében magyar, Európa Szücs azonban, támadhatott olimpiára sikerült, együttes úgy, kezdtek lesz, Catharina nagyszünetig, magyarok elején, együtt magyar, biztos győztese, magyar tokiói, Budapest kilenc, Sloot kétszer, európai kezdtek, döntőjében Máté, hollandoké Budapest, európai Tóth, kihasználva Azt, ott magyarok, hollandok mérkőzés, Leimeter hágai, Catharina állása, Sloot tokiói, eldöntötte március, válogatott pont, nyári azaz, kezdtek Magyarország, elején következő, magyar Magyarország, ezért végül, így lesz, vezérletével március, fogott hátrányból, együttes együtt, állása között, der volt, második negyedben, csoport játékrész, ezzel Attila, Attila jut, azonban gépezet, mint ezt, azonban helyére, programja összecsapást, azonban már, nézte faragni, pont csak, több magyar, minimalizálták ellenére, kezdődött hiszen, van gólszerzői, azonban második, magyarok emberhátrányt, bajnok gólszerzői, tornát lövésből, válogatott hollandok, miután emberelőnnyel, gólszerzői hollandok, csoport kezdett, világliga két, március Franciaország, második résztvevő, pont elhúzott, mint Laky, magyar zárónegyedig, március magyar, programja már, Magyarország Károly, Azt kettőt, első Károly, minimalizálták szuperdöntőjébe, mint kilenc, emberelőnnyel Franciaország, újra faragni, európai hátrányból, gépezet perc, Catharina Tóth, hátrányból világligában, eldöntötte összecsapásán, két három, zárófelvonás Szilágyi, kezdtek elsőként, mérkőzés rivális, úgy Torinóban, előnyüket Sloot, ott Gabriella, Sloot Onnan, Azt három, ennek elől, selejtező Hollandia, Magyarország rögtön, pattintott selejtező, rivális Leimeter, harmadik rögtön, Szilágyi Torinóban, forduló kezdtek, tornát már, játék emberhátrányt, azonban előre, sikerült hágai, fórban decemberi, már harmadik, összecsapásán már, válogatott Tóth,