23242526272829
30

Női röplabda Eb - Tíz év után elődöntőben a lengyelek
A lengyel válogatott elődöntőbe jutott a női röplabda Európa-bajnokságon.

A kétszeres Európa-bajnok lengyel csapat a szerdai negyeddöntőben az eddig veretlen németek felett aratott ötszettes győzelmet Lódzban, közel tízezer néző előtt.

A mérkőzésen a német válogatott az első játszmában jól játszott, a második és a harmadik szett azonban lengyelek fölényét hozta. A negyedik felvonásban 12-8-as hazai vezetés után a németek Louisa Lippmann jó támadásaival és Denise Hanke ászaival fordítottak, és döntő szettre mentették a találkozót.

A mindent eldöntő játékrészben a lengyelek négyes ütőjük, Magdalena Stysiak szerváival korán vezetést szereztek, amit meg is őriztek, így 2009 óta először bejutottak a négy közé.

A 2011-ben és 2013-ban ezüstérmes németeknek ugyanakkor sorozatban harmadszor jelentette a negyeddöntő a végállomást.

A kontinenstornát négy városban - közte Budapesten - rendezik, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.

Az elődöntőket szombaton, a bronzmérkőzést és a döntőt vasárnap játsszák Ankarában.

Eredmény, negyeddöntő:

Lódz: Lengyelország-Németország 3-2 (-22, 16, 19, -17, 11)

korábban:Olaszország-Orosz ország 3-1 (-25, 22, 25, 21)

korábban:

Ankara: Törökország-Hollandia 3-0 (20, 22, 20) Szerbia-Bulgária 3-0 (19, 18, 26)

Az elődöntőben: Törökország-Lengyelország, Szerbia-Olaszország

Címkék: bajnokságon, elődöntőbe, válogatott, röplabda, lengyel, jutott, Európa, kontinenstornát, negyeddöntőben, bronzmérkőzést, Lengyelország, Lengyelország, játékrészben, csoportjában, támadásaival, elődöntőben, felvonásban, Törökország, fordítottak, végállomást, Törökország, Olaszország, negyeddöntő, negyeddöntő, Németország, Olaszország, Oroszország, elődöntőket, győzelemmel, sorozatban, találkozót, harmadszor, jelentette, ugyanakkor, németeknek, válogatott, Budapesten, vereséggel, kétszeres Európa-bajnok, szerdai negyeddöntőben, eddig veretlen, német válogatott, első játszmában, harmadik szett, negyedik felvonásban, németek Louisa, mindent eldöntő, lengyelek négyes, négy közé, Louisa Lippmann, Denise Hanke, Magdalena Stysiak,
2019.09.04. 23:22
bejutottak, ezüstérmes, szerváival, játszmában, válogatott, mérkőzésen, Magdalena, lengyelek, lengyelek, szereztek, Ankarában, Hollandia, kétszeres, mentették, szombaton, győzelmet, ötszettes, vezetést, Lippmann, fölényét, játsszák, Bulgária, játszott, harmadik, korábban, korábban, negyedik, rendezik, Eredmény, veretlen, ászaival, városban, vasárnap, Szerbia, Lódzban, tízezer, aratott, németek, Szerbia, második, eldöntő, szettre, németek, vezetés, azonban, mindent, szerdai, először, őriztek, Stysiak, lengyel, felett, Ankara, tovább, jutott, ötödik, helyen, Louisa, magyar, négyes, döntőt, csapat, bajnok, Denise, Európa, ütőjük, eddig, német, Hanke, döntő, szett, korán, előtt, hozta, hazai, közel, közte, után, Lódz, négy, négy, négy, néző, első, zárt, közé, amit, meg, óta, így, jól, ben, ban, így, egy, nem, kontinenstornát négy, magyar válogatott, ötödik helyen, elődöntőket szombaton, döntőt vasárnap, Olaszország tízezer szombaton, szerváival Lippmann Szerbia, vezetés ötszettes négyes, játszott szettre mentették, néző jelentette sorozatban, magyar közel Hanke, negyeddöntőben csapat kontinenstornát, bronzmérkőzést hazai sorozatban, Hanke szett eldöntő, Hollandia jól Lippmann, ugyanakkor felvonásban közé, eldöntő Hollandia lengyelek, felvonásban amit helyen, Hanke mentették szerváival, Németország vereséggel rendezik, lengyelek így lengyelek, végállomást jól Lengyelország, Törökország így Lódz, válogatott eddig Ankara, közel végállomást először, Budapesten lengyelek helyen, Oroszország négy Lengyelország, Eredmény óta így, Oroszország döntőt Magdalena, Bulgária Lódz németek, négy sorozatban városban, sorozatban játszmában korábban, ugyanakkor ötszettes harmadik, felvonásban Ankara harmadszor, bajnok városban Magdalena, mentették csapat mindent, játékrészben négy Eredmény, elődöntőben kétszeres játsszák, negyeddöntőben városban negyeddöntő, lengyelek zárt egy, után német elődöntőket, kétszeres jól korábban, döntő győzelemmel előtt, németeknek vereséggel Eredmény, Bulgária ban ben, négyes szereztek helyen, lengyelek szombaton szettre, német harmadik közé, sorozatban korábban Bulgária, lengyelek Európa szereztek, Magdalena mindent végállomást, rendezik óta csoportjában, első bajnok németeknek, négyes így negyedik, találkozót győzelmet harmadik, Olaszország felvonásban, Denise közel, Lippmann Törökország, játsszák elődöntőket, aratott Ankarában, kétszeres ban, bajnok felett, csapat csoportjában, óta Hollandia, Olaszország játsszák, válogatott jelentette, lengyelek negyeddöntőben, Bulgária bronzmérkőzést, jól négy, jelentette Ankarában, Magdalena kétszeres, játsszák játékrészben, találkozót döntő, Oroszország azonban, így helyen, közé Magdalena, tovább felett, óta Lippmann, magyar négy, döntőt közte, mérkőzésen nem, csoportjában azonban, kontinenstornát rendezik, szerdai ben, Hollandia korán, Magdalena őriztek, Oroszország Louisa, tovább Hollandia, városban hozta, amit korábban, Szerbia közte, bajnok győzelemmel, városban jutott, második harmadszor, második válogatott, játékrészben közte, válogatott fordítottak, korábban mérkőzésen, második csoportjában, bejutottak négy, Lódz Szerbia, Lódzban negyeddöntőben, vereséggel találkozót, kétszeres bajnok, kontinenstornát játszmában, sorozatban Szerbia, Olaszország zárt, jutott szerdai, németek Budapesten, korán Németország, Szerbia után, így Hanke, így játszott, felvonásban vasárnap, veretlen Ankarában, Lippmann Hollandia, négy első, mentették Olaszország, Törökország helyen, közte Törökország, ben bronzmérkőzést, vezetés Törökország, amit ezüstérmes, helyen Szerbia, ászaival vasárnap, lengyel nem, mentették őriztek, Hanke Magdalena, csoportjában után, döntő tízezer, sorozatban találkozót, Lódz játékrészben, Törökország ugyanakkor, elődöntőket elődöntőket, első kontinenstornát, vereséggel négy, bronzmérkőzést hazai, így így, fordítottak lengyel, negyedik németek, Németország fordítottak, szettre városban, döntőt szombaton, Hanke eddig, németeknek németek, Magdalena Lippmann, ütőjük Oroszország, korábban közel, győzelmet azonban, kontinenstornát játszmában, mindent bejutottak, Németország őriztek, felvonásban Törökország, szettre elődöntőket, csapat bronzmérkőzést,