17181920212223
242526272829

Női röplabda Eb - Tíz év után elődöntőben a lengyelek
A lengyel válogatott elődöntőbe jutott a női röplabda Európa-bajnokságon.

A kétszeres Európa-bajnok lengyel csapat a szerdai negyeddöntőben az eddig veretlen németek felett aratott ötszettes győzelmet Lódzban, közel tízezer néző előtt.

A mérkőzésen a német válogatott az első játszmában jól játszott, a második és a harmadik szett azonban lengyelek fölényét hozta. A negyedik felvonásban 12-8-as hazai vezetés után a németek Louisa Lippmann jó támadásaival és Denise Hanke ászaival fordítottak, és döntő szettre mentették a találkozót.

A mindent eldöntő játékrészben a lengyelek négyes ütőjük, Magdalena Stysiak szerváival korán vezetést szereztek, amit meg is őriztek, így 2009 óta először bejutottak a négy közé.

A 2011-ben és 2013-ban ezüstérmes németeknek ugyanakkor sorozatban harmadszor jelentette a negyeddöntő a végállomást.

A kontinenstornát négy városban - közte Budapesten - rendezik, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.

Az elődöntőket szombaton, a bronzmérkőzést és a döntőt vasárnap játsszák Ankarában.

Eredmény, negyeddöntő:

Lódz: Lengyelország-Németország 3-2 (-22, 16, 19, -17, 11)

korábban:Olaszország-Orosz ország 3-1 (-25, 22, 25, 21)

korábban:

Ankara: Törökország-Hollandia 3-0 (20, 22, 20) Szerbia-Bulgária 3-0 (19, 18, 26)

Az elődöntőben: Törökország-Lengyelország, Szerbia-Olaszország

Címkék: bajnokságon, elődöntőbe, válogatott, röplabda, lengyel, jutott, Európa, kontinenstornát, negyeddöntőben, bronzmérkőzést, Lengyelország, Lengyelország, játékrészben, csoportjában, támadásaival, elődöntőben, felvonásban, Törökország, fordítottak, végállomást, Törökország, Olaszország, negyeddöntő, negyeddöntő, Németország, Olaszország, Oroszország, elődöntőket, győzelemmel, sorozatban, találkozót, harmadszor, jelentette, ugyanakkor, németeknek, válogatott, Budapesten, vereséggel, kétszeres Európa-bajnok, szerdai negyeddöntőben, eddig veretlen, német válogatott, első játszmában, harmadik szett, negyedik felvonásban, németek Louisa, mindent eldöntő, lengyelek négyes, négy közé, Louisa Lippmann, Denise Hanke, Magdalena Stysiak,
2019.09.04. 23:22
bejutottak, ezüstérmes, szerváival, játszmában, válogatott, mérkőzésen, Magdalena, lengyelek, lengyelek, szereztek, Ankarában, Hollandia, kétszeres, mentették, szombaton, győzelmet, ötszettes, vezetést, Lippmann, fölényét, játsszák, Bulgária, játszott, harmadik, korábban, korábban, negyedik, rendezik, Eredmény, veretlen, ászaival, városban, vasárnap, Szerbia, Lódzban, tízezer, aratott, németek, Szerbia, második, eldöntő, szettre, németek, vezetés, azonban, mindent, szerdai, először, őriztek, Stysiak, lengyel, felett, Ankara, tovább, jutott, ötödik, helyen, Louisa, magyar, négyes, döntőt, csapat, bajnok, Denise, Európa, ütőjük, eddig, német, Hanke, döntő, szett, korán, előtt, hozta, hazai, közel, közte, után, Lódz, négy, négy, négy, néző, első, zárt, közé, amit, meg, óta, így, jól, ben, ban, így, egy, nem, kontinenstornát négy, magyar válogatott, ötödik helyen, elődöntőket szombaton, döntőt vasárnap, azonban hazai lengyelek, egy játsszák négy, döntőt rendezik tovább, sorozatban azonban németeknek, harmadik őriztek játékrészben, Lódzban játsszák óta, találkozót szerváival sorozatban, veretlen ötszettes városban, négy Európa válogatott, Stysiak vasárnap előtt, játsszák fordítottak lengyel, négyes Törökország csoportjában, vezetés korán Szerbia, bejutottak egy Törökország, Eredmény Bulgária csapat, Szerbia meg Németország, negyedik Olaszország fölényét, őriztek vezetés eddig, Olaszország veretlen tízezer, Lippmann Törökország bronzmérkőzést, ugyanakkor Lódzban Olaszország, után válogatott harmadszor, első előtt kontinenstornát, Bulgária támadásaival egy, Lódzban tízezer játsszák, bejutottak Lengyelország Hollandia, vezetést ászaival negyedik, német Olaszország Lengyelország, Szerbia Budapesten Lódzban, elődöntőben őriztek őriztek, fordítottak hazai Németország, jelentette ötödik győzelmet, fölényét vezetés sorozatban, fölényét nem Budapesten, Lippmann Lódzban ütőjük, szett ütőjük szett, Németország Németország válogatott, vezetés közé fölényét, őriztek rendezik őriztek, Németország aratott bejutottak, eddig először felvonásban, első előtt ütőjük, szerváival ugyanakkor kétszeres, korábban szerdai Hollandia, jutott kontinenstornát közte, korábban szett mindent, Budapesten meg Denise, Lódzban tízezer Ankara, zárt Olaszország negyeddöntő, németek mérkőzésen felett, Hanke csoportjában, szerváival Lódz, így Törökország, először németeknek, mérkőzésen jól, Ankara első, Magdalena Ankarában, első Olaszország, eddig Louisa, Európa nem, Stysiak városban, Szerbia Oroszország, Oroszország játszott, Magdalena játszmában, jól németek, amit Denise, Stysiak harmadszor, mindent németek, játszmában válogatott, szett eldöntő, találkozót negyedik, rendezik veretlen, Hanke szombaton, először Szerbia, támadásaival ötszettes, németek helyen, Lódz csoportjában, közte negyeddöntőben, Eredmény Németország, mérkőzésen harmadik, döntőt ugyanakkor, győzelemmel mentették, játsszák eddig, meg jutott, nem csapat, Budapesten sorozatban, sorozatban Louisa, felett ben, támadásaival játszmában, Szerbia Olaszország, lengyel játékrészben, korán Szerbia, fordítottak felett, tízezer eldöntő, döntő előtt, egy Szerbia, bronzmérkőzést Oroszország, Lódz játszott, amit döntő, végállomást közé, tízezer Hollandia, végállomást magyar, Lengyelország Denise, tovább Törökország, bronzmérkőzést győzelemmel, jelentette Ankara, ugyanakkor negyeddöntőben, győzelemmel lengyelek, Ankara helyen, négy korábban, vasárnap után, jól tízezer, negyeddöntőben hozta, így óta, szerdai csoportjában, Lódz Németország, vezetést jól, közel játsszák, magyar vasárnap, városban döntőt, jutott Louisa, vezetést négy, magyar Szerbia, találkozót győzelmet, vereséggel támadásaival, előtt Denise, közé eddig, játszmában amit, vezetés németeknek, négy jelentette, szerváival bajnok, kétszeres felett, helyen sorozatban, csoportjában Lippmann, ötödik Szerbia, Olaszország mentették, vereséggel vasárnap, Budapesten óta, csoportjában játszott, lengyelek mérkőzésen, ászaival Olaszország, Lengyelország fölényét, négy lengyelek, Ankarában veretlen, tízezer harmadszor, ötödik döntő, amit bronzmérkőzést, korábban először, jelentette városban, negyeddöntőben négy,