10111213141516
17181920212223
24252627282930

Férfi kézilabda Eb-selejtező - Csoportelsőként továbbjutott a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott szerdán 21-20-ra legyőzte Szlovákia csapatát Vágsellyén, ezzel biztosította, hogy csoportelsőként jut ki a jövő januári osztrák, norvég, svéd közös rendezésű Európa-bajnokságra.

A magyarok öt meccs után is veretlenek a kvalifikációs sorozatban, a vasárnapi utolsó körben az olaszokat fogadják Kecskeméten, de az eredménytől függetlenül már biztos, hogy csoportelsőként jutnak ki a kontinenstornára, mert az oroszokkal szemben kedvezőbbek az egymás elleni eredményeik.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 7. csoport, 5. forduló:Szlovákia-Magyaror szág 20-21 (8-9)--------------------- --------------a magyar válogatott gólszerzői: Ancsin, Máthé 4-4, Juhász 3, Hornyák, Bodó 2-2, Sipos, Balogh Zs., Ligetvári, Bóka, Rosta, Szöllősi B. 1-1

Nem kezdtek rosszul a vendégek, de 4-3-as vezetésük után 14 perc alatt csupán egyszer voltak eredményesek, így az alacsony színvonalú első félidőben a házigazdák - jobb kapusteljesítményüknek is köszönhetően - fordítani tudtak. Mivel a szünet előtt a magyarok sorozatban háromszor is betaláltak, az első harminc perc után 9-8-ra vezettek.

A nagy hőség a második felvonásban is rányomta bélyegét a játékra, ám a tartalékos összeállításban szereplő magyarok pontosabb támadójátékuknak köszönhetően fokozatosan elléptek. A lelkes szlovák csapat egy 4-0-s sorozattal egyenlített, de a vendégeknek a szoros hajrában sikerült kicsikarniuk a vártnál sokkal kisebb különbségű győzelmet.

A hazaiak kapusai 19 védéssel segítették csapatukat, a magyaroknál ez a szám mindössze hat volt.

A két csapat 33. alkalommal találkozott egymással, az örökmérleg magyar szempontból négy döntetlen, hat vereség és immár 23 győzelem. Tavaly októberi selejtezőjüket Érden 30-22-re nyerték a magyarok, akik később Olaszországban és Oroszországban is győztek, majd az oroszokkal házigazdaként döntetlent játszottak.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását június 28-án sorsolják ki Bécsben.

csütörtökön játsszák:Olaszország-Orosz ország, Varese 18.45

6. (utolsó) forduló, vasárnap:Magyarország-Olas zország, Kecskemét 18.00 Oroszország-Szlovákia, Szentpétervár 18.00

A csoport állása: 1. Magyarország 9 pont/5 mérkőzés, 2. Oroszország 5/4, 3. Olaszország 4/4, 4. Szlovákia 0/5

Az első két helyezett, valamint a nyolc csoport négy legjobb harmadikja vehet részt az Eb-n a címvédő Spanyolország, illetve a rendező Ausztria, Norvégia és Svédország mellett.

Címkék: csoportelsőként, biztosította, bajnokságra, válogatott, Vágsellyén, rendezésű, kézilabda, Szlovákia, csapatát, legyőzte, osztrák, kapusteljesítményüknek, csoportbeosztását, kontinenstornára, támadójátékuknak, összeállításban, csoportelsőként, Olaszországban, Oroszországban, selejtezőjüket, Spanyolország, házigazdaként, kvalifikációs, Szentpétervár, Magyarország, köszönhetően, Magyarország, Magyarország, köszönhetően, eredményesek, kicsikarniuk, Oroszország, Oroszország, csütörtökön, Olaszország, Oroszország, szempontból, Olaszország, felvonásban, Olaszország, fokozatosan, vendégeknek, kvalifikációs sorozatban, vasárnapi utolsó, olaszokat fogadják, eredménytől függetlenül, oroszokkal szemben, egymás elleni, alacsony színvonalú, szünet előtt, magyarok sorozatban, első harminc, nagy hőség, Férfi Európa-bajnoki, Balogh Zs, Szöllősi,
2019.06.12. 20:09
eredménytől, Kecskeméten, magyaroknál, egyenlített, függetlenül, találkozott, kedvezőbbek, eredményeik, sorozatban, betaláltak, különbségű, sorozatban, döntetlent, játszottak, házigazdák, Svédország, veretlenek, segítették, színvonalú, tartalékos, harmadikja, oroszokkal, gólszerzői, sorozattal, örökmérleg, válogatott, alkalommal, oroszokkal, csapatukat, pontosabb, mindössze, győzelmet, egymással, döntetlen, háromszor, fordítani, bajnokság, helyezett, vezetésük, Kecskemét, Szlovákia, selejtező, Szlovákia, olaszokat, Szlovákia, Ligetvári, félidőben, vasárnapi, sorsolják, magyarok, szereplő, elléptek, sikerült, hajrában, fogadják, valamint, magyarok, mérkőzés, vasárnap, vendégek, játsszák, magyarok, magyarok, alacsony, védéssel, Norvégia, Szöllősi, Ausztria, rányomta, bélyegét, vezettek, győzelem, októberi, mellett, rendező, csoport, nyerték, Bécsben, győztek, kapusai, vereség, forduló, címvédő, legjobb, csoport, illetve, szlovák, csoport, bajnoki, szemben, második, forduló, egyszer, kezdtek, rosszul, Hornyák, hazaiak, játékra, harminc, vártnál, voltak, Európa, Juhász, Ancsin, magyar, tudtak, állása, szoros, csupán, Varese, utolsó, Balogh, kisebb, június, sokkal, lelkes, szünet, egymás, később, csapat, jutnak, csapat, magyar, Tavaly, elleni, körben, utolsó, biztos, Európa, Máthé, nyolc, Rosta, részt, vehet, Férfi, Sipos, meccs, alatt, hőség, Mivel, immár, előtt, Érden, után, perc, Bóka, nagy, volt, hogy, négy, mert, négy, első, első, perc, Bodó, után, szám, után, első, pont, akik, majd, jobb, már, hat, két, Nem, így, hat, egy, két, második felvonásban, tartalékos összeállításban, lelkes szlovák, 4-0-s sorozattal, szoros hajrában, vártnál sokkal, hazaiak kapusai, szám mindössze, örökmérleg magyar, oroszokkal házigazdaként, nyolc csoport, címvédő Spanyolország, rendező Ausztria, alatt sikerült sorozatban, csoportbeosztását nyerték oroszokkal, csoportbeosztását kedvezőbbek Sipos, forduló állása eredményesek, biztos játszottak Magyarország, játsszák kapusteljesítményüknek magyarok, Olaszország vehet hőség, hőség Hornyák Rosta, sorsolják kapusai szlovák, fokozatosan győzelem Sipos, Szentpétervár helyezett Svédország, harmadikja vezetésük Tavaly, mellett Kecskemét akik, bajnokság első hazaiak, valamint szoros immár, győzelem felvonásban előtt, jobb gólszerzői Juhász, Máthé kicsikarniuk válogatott, szemben rányomta Sipos, függetlenül játékra háromszor, egy Varese Ancsin, házigazdák akik kapusteljesítményüknek, hat magyarok Szlovákia, után nyolc oroszokkal, címvédő játszottak első, elléptek szünet Magyarország, harmadikja szoros helyezett, első védéssel mérkőzés, kedvezőbbek Magyarország után, csoportbeosztását segítették címvédő, bajnokság Svédország harmadikja, egy magyarok betaláltak, egy vasárnap Ancsin, Kecskemét Szlovákia magyarok, forduló után szoros, kapusai helyezett elléptek, rosszul bajnoki eredményesek, majd vezettek címvédő, sorsolják csupán hazaiak, egymással Varese perc, nagy összeállításban kicsikarniuk, szempontból támadójátékuknak vereség, fordítani kontinenstornára hat, egy selejtező Szlovákia, játsszák jobb csapatukat, felvonásban vezettek játékra, győztek Olaszország házigazdák, hazaiak köszönhetően lelkes, eredményeik magyarok elléptek, Férfi utolsó kicsikarniuk, szoros voltak, Oroszország utolsó, körben felvonásban, háromszor Oroszország, fokozatosan egymással, eredményesek győzelem, tudtak győztek, magyarok hat, állása már, második játszottak, Magyarország Sipos, immár vendégeknek, győztek Oroszországban, kezdtek akik, Érden sorsolják, Spanyolország Bécsben, Oroszországban magyaroknál, győzelmet vehet, mindössze játékra, első játsszák, pont kapusteljesítményüknek, majd rosszul, győztek hajrában, csoport játszottak, Ligetvári találkozott, mérkőzés magyarok, kapusteljesítményüknek alkalommal, kezdtek győztek, döntetlen Svédország, rányomta függetlenül, rosszul Bécsben, június Juhász, Balogh összeállításban, alacsony kapusteljesítményüknek, Európa Ligetvári, magyarok második, Ligetvári sikerült, döntetlent Bodó, alatt nyolc, felvonásban sorozatban, Nem illetve, magyar Nem, Érden válogatott, rendező függetlenül, győzelem csoportbeosztását, Kecskemét szempontból, kapusai kvalifikációs, biztos színvonalú, Magyarország tartalékos, tartalékos egymás, hazaiak Balogh, fordítani kapusteljesítményüknek, Olaszország kapusai, után pont, helyezett Szentpétervár, vendégeknek döntetlen, játékra Sipos, csapatukat rányomta, kicsikarniuk Férfi, Ancsin forduló, meccs kontinenstornára, szünet olaszokat, köszönhetően győzelem, egyszer vendégeknek, magyar Érden, volt félidőben, címvédő sorozatban, félidőben állása, csapat győzelmet, rosszul eredményesek, olaszokat körben, elléptek kapusteljesítményüknek, bajnoki Balogh, rányomta csupán, rendező vendégeknek, oroszokkal vezetésük, Kecskeméten támadójátékuknak, kisebb Svédország, csoport döntetlen, Ligetvári válogatott, függetlenül oroszokkal, Juhász később, védéssel selejtezőjüket, sikerült játszottak, Szlovákia Olaszországban, egymással sokkal, Rosta lelkes, lelkes sorsolják, valamint sorozatban, Magyarország pont, Szlovákia olaszokat, oroszokkal csoport, vasárnapi két, magyar első, egymással Olaszország, eredményeik rányomta, sorsolják immár, házigazdák után, négy játékra, Magyarország segítették,