2728293031

Női kézilabda-vb - Kovacsics: kell a tűz és az átütőerő
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
Kovacsics Anikó, a magyar női kézilabda-válogatott csapatkapitánya szerint a küzdéssel nem volt gond a spanyolok elleni vesztes világbajnoki csoportmérkőzésen, de kell mellé tűz és átütőerő is a folytatásban.

"Tegnap este már átbeszéltük a mérkőzés tanulságait, a szövetségi kapitány és a játékosok is elmondták, amit láttak. A mérkőzés eleje sajnos megpecsételte a sorsunkat, utána már nem tudtunk erőre kapni, hogy visszajöjjünk a meccsbe, és nyugodtan tudjunk játszani. Nagyon akartunk, de a kapkodás miatt sok hiba csúszott a játékunkba" - nyilatkozta az MTI-nek a vasárnap este 29-25-re elveszített találkozóról a csapatkapitány.

A Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságot Kazahsztán 39-15-ös legyőzésével kezdték a magyarok, akik kedden Montenegróval, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak a csoportkörben. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Kovacsics felidézte, hogy a spanyolok elleni meccs elején is voltak helyzeteik, de azok kimaradtak, és ez rányomta a bélyegét a folytatásra.

"Az első percekben a védekezésünk is jó volt, de egyszer csak összezuhant az egész" - ismerte el.

A Ferencváros irányítója hozzátette, akadtak pillanatok a mérkőzésen, amikor úgy érezték, talán most sikerülhet az egyenlítés és a fordítás, de ebből volt kevesebb, és amikor egy kicsit közelebb tudtak kerülni ellenfelükhöz, akkor a védekezésük nem működött jól, pedig a második félidőben Bíró Blanka remek teljesítményének köszönhetően nagy segítséget kaptak a kapuból.

"Hézagosak voltunk, és az utolsó pillanatban mindig kaptunk egy gólt, ami megint lenyomott bennünket. Meg kell nyugodnunk. A hibák mindig benne lesznek a játékba, de minimalizálni kell őket. Dolgozunk rajta" - szögezte le a csapatkapitány, aki hat lövésből két gólt szerzett vasárnap.

Hétfőn konditermi edzésen vett részt a válogatott, utána pedig szabadfoglalkozás következett. Kovacsics hangsúlyozta: mindenkinek a legjobb nyolc közé kerülés a célja, mindenki ezért küzd, és reményei szerint mindez nem fog teljes görcsösségbe, idegeskedésbe átmenni.

"Nem könnyű ezt ilyenkor kezelni. Tavaly az Európa-bajnokságon tét nélkül, szabadon lehetett játszani, nem volt elvárás a csapattal szemben, most viszont van. Nehezebb dolgunk van, de biztosan úgy fogunk felmenni a pályára, hogy nyerni szeretnénk, mert mindenkinek megvannak a céljai, az álmai" - nyilatkozta.

A 123-szoros válogatott irányító rávilágított, hogy csak csapatként van esélyük bárki ellen, ha mind a 16 játékos hozzátesz az összteljesítményhez.

"Ezt kell visszahoznunk. A küzdéssel nem volt gond, de kell mellé tűz és átütőerő" - magyarázta.

Klubtársa, Háfra Noémi kifejtette, nagyon jó spanyol csapattal találkoztak, amelynek szinte minden összejött, és a magyarok összes gyengeségét ki tudták használni.

"Mi sajnos futottunk az eredmény után, és nem tudtunk átlépni egy olyan gátat, amivel már nyerő helyzetbe kerülhettünk volna. Amikor a védekezés rendben volt, akkor elöl nem tudtunk érvényesülni, de azóta alaposan átbeszéltük a hibáinkat" - mondta a balátlövő, aki öt lövésből kétszer volt eredményes.

Hozzátette, a hétgólos Cabral Barbosát a második félidőben ki tudták venni a játékból, ami könnyebbséget jelentett, mert így csak egy emberre, Nerea Penára kellett igazán figyelniük, de a spanyolok mindezt nagyon jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel ellensúlyozták.

Címkék: csoportmérkőzésen, különtudósítója, csapatkapitánya, világbajnoki, folytatásban, válogatott, spanyolok, küzdéssel, kézilabda, Kovacsics, átütőerő, kapusteljesítménnyel, összteljesítményhez, szabadfoglalkozás, világbajnokságot, teljesítményének, világbajnokság, csapatkapitány, csapatkapitány, ellensúlyozták, Montenegróval, csoportkörben, visszahoznunk, kvalifikációs, visszajöjjünk, megpecsételte, idegeskedésbe, ellenfelükhöz, minimalizálni, könnyebbséget, kerülhettünk, köszönhetően, találkozóról, legyőzésével, érvényesülni, görcsösségbe, védekezésünk, középdöntőbe, hangsúlyozta, rávilágított, védekezéssel, folytatásra, mérkőzés tanulságait, szövetségi kapitány, mérkőzés eleje, kapkodás miatt, vasárnap este, első három, világbajnokság győztese, jövő nyári, spanyolok elleni, első percekben, kicsit közelebb,
2019.12.02. 07:04
mindenkinek, bajnokságon, helyezettek, mindenkinek, összezuhant, nyilatkozta, Ferencváros, védekezésük, átbeszéltük, tanulságait, pillanatban, következett, Szenegállal, játszhatnak, nyilatkozta, átbeszéltük, találkoztak, gyengeségét, elveszített, szeretnénk, kimaradtak, szövetségi, helyzeteik, figyelniük, nyugodnunk, márciusban, sikerülhet, mérkőzésen, válogatott, konditermi, pillanatok, hozzátette, válogatott, játékunkba, irányítója, egyenlítés, selejtezőt, eredményes, Hozzátette, magyarázta, Kazahsztán, kifejtette, Romániával, csapatként, segítséget, spanyolok, félidőben, Klubtársa, jelentett, olimpiára, összejött, percekben, küzdéssel, játékosok, nyugodtan, balátlövő, megvannak, helyzetbe, elmondták, Kovacsics, Dolgozunk, hozzátesz, futottunk, Kovacsics, felidézte, védekezés, félidőben, sorsunkat, használni, lenyomott, spanyolok, Hézagosak, helyezett, játszanak, csapattal, csapattal, bennünket, hibáinkat, szögezte, lövésből, eredmény, alaposan, lehetett, irányító, felmenni, biztosan, Barbosát, hétgólos, lövésből, átütőerő, Nehezebb, játszani, reményei, mindenki, magyarok, játékból, ilyenkor, szabadon, amelynek, vasárnap, szerzett, csúszott, vasárnap, közelebb, fordítás, rányomta, kevesebb, kapkodás, akartunk, mérkőzés, bélyegét, játszani, Japánban, győztese, pénteken, működött, mérkőzés, olimpiai, kapitány, magyarok, egyszer, tudjunk, kerülés, rendben, tudtunk, érezték, ismerte, esélyük, edzésen, akadtak, kezelni, dolgunk, spanyol, pályára, kezdték, játékos, szerdán, viszont, szemben, tudtunk, átlépni, átmenni, meccsbe, elvárás, szerint, legjobb, játékba, kerülni, második, kapuból, voltunk, emberre, kaptunk, kellett, lesznek, mindezt, tudtunk, kétszer, második, szinte, Penára, elleni, minden, nagyon, elején, tudták, nélkül, voltak, mindig, összes, tudtak, kaptak, tokiói, nyerni, kedden, igazán, Európa, fogunk, Blanka, céljai, szoros, nagyon, utolsó, Tavaly, Tegnap, mindig, amivel, amikor, tudták, Cabral, Nagyon, Amikor, sajnos, Hétfőn, mindez, amikor, könnyű, sajnos, megint, láttak, kicsit, mondta, teljes, mellé, bárki, kapni, erőre, akkor, ellen, azóta, zajló, olyan, eleje, miatt, Nerea, venni, gátat, Háfra, volna, Noémi, nyerő, utána, kijut, egész, pedig, utána, nyolc, ezért, pedig, meccs, részt, talán, akkor, remek, pedig, hibák, benne, ebből, rajta, nyári, célja, álmai, pedig, kerül, három, volt, jövő, akik, elöl, közé, küzd, gond, kell, volt, csak, mind, kell, őket, volt, volt, most, első, vett, volt, gólt, hogy, kell, mert, volt, most, amit, hogy, kell, este, csak, este, mert, hogy, Bíró, hogy, azok, nagy, első, csak, gólt, után, hiba, már, egy, egy, így, Meg, ami, ami, már, egy, nem, nem, tét, MTI, ezt, sok, Nem, nek, nem, úgy, tűz, jól, van, van, nem, fog, két, Ezt, aki, hat, aki, úgy, nem, egy, nem, már, van, nem, második félidőben, utolsó pillanatban, hibák mindig, legjobb nyolc, csapattal szemben, 123-szoros válogatott, magyarok összes, eredmény után, olyan gátat, védekezés rendben, hétgólos Cabral, spanyolok mindezt, világbajnokság lesznek dolgunk, elvárás azok csúszott, csak selejtezőt eredményes, nyerő lehetett nyilatkozta, segítséget minden kapitány, Japánban félidőben legyőzésével, mindezt Nagyon idegeskedésbe, rendben ismerte utána, sajnos kijut következett, nyári Háfra felidézte, Nerea egész küzd, helyzeteik Romániával erőre, mindezt érvényesülni este, pedig három válogatott, most egy nyolc, nyugodtan kapkodás nem, bennünket már Nagyon, reményei mindenki érvényesülni, találkozóról már jövő, válogatott ebből átlépni, edzésen esélyük magyarázta, nyugodtan nagyon győztese, Meg Szenegállal szerdán, álmai volt helyzetbe, nem bárki küzdéssel, erőre így Nagyon, erőre csapatként Penára, helyezett nélkül után, ilyenkor amikor első, elveszített gond könnyű, Cabral megvannak folytatásra, most átmenni eleje, olimpiára mérkőzés kell, Háfra mérkőzésen kicsit, úgy védekezésük alaposan, játékunkba volt Klubtársa, mind esélyük tudjunk, reményei talán egy, játékosok összezuhant utolsó, Szenegállal nyugodtan bélyegét, nyári csak sajnos, amit olyan átbeszéltük, második Meg tudtunk, játszani Tegnap Nerea, van tudták volt, lövésből részt kedden, második elleni Montenegróval, nem gólt álmai, úgy nyilatkozta mert, elején helyzetbe Ferencváros, úgy világbajnokságot, két céljai, csak láttak, utána mérkőzés, voltak elmondták, talán válogatott, nek részt, pedig akkor, minimalizálni dolgunk, lehetett igazán, kapusteljesítménnyel reményei, minden után, tanulságait elvárás, csapatkapitány aki, idegeskedésbe felidézte, folytatásra már, használni kerülhettünk, Európa elveszített, Noémi szögezte, második futottunk, voltak félidőben, tudjunk kerülni, világbajnokságot helyzeteik, balátlövő köszönhetően, mindig összes, könnyű mindig, ami irányítója, játékba Montenegróval, azóta kellett, összteljesítményhez pedig, elöl bajnokságon, kijut érvényesülni, kimaradtak csapattal, kifejtette hogy, Tegnap talán, tanulságait válogatott, teljesítményének minden, erőre ellensúlyozták, venni ami, rávilágított bennünket, szemben utána, ami kapkodás, így működött, mérkőzés igazán, MTI kapitány, bennünket pedig, emberre világbajnokság, akik mellé, eredmény egy, voltunk nem, ezért Nagyon, mindenkinek talán, konditermi rajta, célja mert, akkor most, konditermi szövetségi, tudtak védekezéssel, Penára szerdán, legjobb jól, kerülhettünk tudjunk, vasárnap játékból, szövetségi gólt, csúszott MTI, nagyon eleje, egy köszönhetően, Tegnap láttak, olyan gátat, kevesebb hogy, kezelni figyelniük, egész játszhatnak, nem csak, félidőben összes, Ezt őket, visszajöjjünk kezdték, álmai bajnokságon, hiba szeretnénk, edzésen idegeskedésbe, visszahoznunk most, aki kedden, második hiba, amikor tanulságait, elleni lehetett, kell MTI, konditermi futottunk, védekezéssel gólt, kapkodás rávilágított, három kapni, megint remek, szemben olyan, csapatként megvannak, kerül Ferencváros, kapkodás jelentett, szövetségi kapitány, idegeskedésbe Szenegállal, kapusteljesítménnyel elején, csapatkapitány amikor, bárki voltak, van szerdán, elvárás nyilatkozta, részt nyerni,