2728293031

Női kézilabda-vb - A magyar válogatott négy góllal kikapott a spanyoloktól
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
A magyar női kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott Spanyolország csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság vasárnapi játéknapján, a csoportkör második fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, C csoport:Spanyolország-Magy arország 29-25 (18-13)------------------- ----------------------Kuma moto, v.: Christiansen, Hansen (dánok)

lövés/gól: 47/29, illetve 43/25

gólok hétméteresből: 6/4, illetve 3/1

kiállítások: 8, illetve 10 perc

Magyarország:

------------Bíró - Lukács 4, Kovács A. 1, Tóvizi 5, Kovacsics 2, Tomori, Schatzl 2, cserék: Háfra 2, Kiss É., Tóth G. 1, Klujber 1, Márton G. 2, Faluvégi 2, Triffa, Szabó L. 2, Vámos 1, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Kimondottan rosszul kezdték a meccset a magyarok, védekezésben nem voltak hatékonyak, támadásban sokat hibáztak, így a sokkal lendületesebb és pontosabb spanyolok a hatodik percben már 4-0-ra vezettek, ezért Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért, majd kapust cserélt.

A folytatásban sem változott a játék képe, a magyarok védekezése nem működött, gólt pedig csak gyors indítás végén tudtak szerezni, felállt védőfal ellen tanácstalanok voltak. Két kulcsember, Kovacsics Anikó és Háfra Noémi gyengélkedése elbizonytalanította a csapattársakat is. A spanyol kapuban Zoqbi de Paula minden második lövést hárított, az első magyar védésre viszont több mint 21 percet kellett várni.

Kim Rasmussen addig variálta csapata összeállítását, amíg végre elkezdett működni a támadójáték, Tóth Gabriella irányításával sikerült felzárkózni 11-5-ről 14-12-re, ám az ellenfél ismét egy 4-0-s szériát produkált, és a szünetben öt góllal vezetett.

Kilenc perc telt el a második felvonásból, amikor a magyarok dán szakvezetője ismét időt kért, mert lényegében továbbra sem változott semmi: együttese sok hibával, bizonytalanul kézilabdázott, a sokkal pontosabb és hatékonyabb spanyolok magabiztosan őrizték vezetésüket.

A 43. percben a spanyol csapat elveszítette Cabral Barbosát, aki kilenc kísérletből hétszer volt eredményes, mivel harmadszor is kiállították, így már nem térhetett vissza a pályára.

A magyar kapuba visszaálló Bíró Blankának kilenc védése volt 16 perc alatt, csapattársai azonban rendkívül rosszul lőttek a másik kapu előtt. Később végre jöttek a gólok, sorozatban négy is, de hiába küzdöttek kitartóan a magyarok, már nem maradt idejük az egyenlítésre.

A mezőny legeredményesebb játékosa Cabral Barbosa volt hét találattal.

A két csapat 23. alkalommal találkozott egymással, 11 magyar győzelem és hat döntetlen mellett ez volt a hatodik spanyol siker.

A magyarok szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, kedden Montenegró, szerdán Szenegál, pénteken pedig Románia ellen játszanak, és jelen állás szerint a két európai csapat közül legalább az egyiket le kell győzniük a továbbjutáshoz. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Címkék: különtudósítója, világbajnokság, Spanyolország, kvalifikációs, fordulójában, játéknapján, csoportkör, csapatától, válogatott, vasárnapi, kézilabda, elbizonytalanította, legeredményesebb, továbbjutáshoz, világbajnokság, csapattársakat, összeállítását, kézilabdázott, lendületesebb, bizonytalanul, irányításával, tanácstalanok, hétméteresből, gyengélkedése, Spanyolország, szakvezetője, magabiztosan, elveszítette, kiállították, védekezésben, csapattársai, Magyarország, egyenlítésre, folytatásban, Christiansen, középdöntőbe, Magyarország, Kimondottan, vezetésüket, támadójáték, kísérletből, találkozott, sokkal lendületesebb, hatodik percben, játék képe, magyarok védekezése, spanyol kapuban, első magyar, ellenfél ismét, 4-0-s szériát, második felvonásból, sokkal pontosabb, spanyol csapat, Kovács, Kiss, Tóth, Márton, Szabó, Kovacsics Anikó, Háfra Noémi, Tóth Gabriella, Cabral Barbosát, Bíró Blankának, Cabral Barbosa, Rodics Dániel,
2019.12.01. 12:11
felzárkózni, Kazahsztánt, felvonásból, játszhatnak, hatékonyabb, helyezettek, kiállítások, csoportkör, visszaálló, lényegében, kulcsember, harmadszor, márciusban, selejtezőt, alkalommal, Montenegró, hatékonyak, támadásban, szövetségi, szövetségi, találattal, eredményes, védekezése, sorozatban, küzdöttek, Kovacsics, kitartóan, szünetben, egymással, helyezett, változott, pontosabb, változott, rendkívül, játszanak, Rasmussen, Gabriella, Rasmussen, olimpiára, elkezdett, döntetlen, produkált, spanyolok, térhetett, spanyolok, szombaton, Blankának, pontosabb, együttese, legyőzték, Kovacsics, Rasmussen, Kumamoto, hárított, legalább, sikerült, Barbosát, ellenfél, győzniük, győztese, kapitány, magyarok, magyarok, Eredmény, győzelem, Faluvégi, Szenegál, pénteken, továbbra, játékosa, hibáztak, vezetett, vezettek, működött, magyarok, szerezni, magyarok, magyarok, kapitány, variálta, hibával, rosszul, szerint, csapata, Románia, második, csoport, forduló, működni, szériát, európai, azonban, hétszer, cserélt, percben, mellett, spanyol, felállt, indítás, hatodik, Barbosa, pályára, Klujber, Schatzl, rosszul, meccset, kezdték, védőfal, illetve, védésre, percben, viszont, egyiket, kellett, őrizték, spanyol, második, spanyol, szerdán, hatodik, kapuban, illetve, illetve, kapuba, kilenc, sokkal, Cabral, csapat, kilenc, kedden, vissza, magyar, minden, sokkal, Cabral, voltak, mezőny, kapust, Hansen, maradt, idejük, tokiói, Triffa, Tóvizi, Kovács, Lukács, Tomori, cserék, Márton, magyar, tudtak, voltak, csapat, percet, lőttek, góllal, amikor, Kilenc, Később, magyar, védése, csapat, jöttek, lövést, siker, alatt, gólok, másik, hiába, előtt, végre, közül, kerül, kijut, ezért, játék, három, gyors, pedig, nyári, sokat, gólok, lövés, dánok, Háfra, pedig, Vámos, Szabó, mivel, végén, állás, ismét, végre, jelen, ismét, semmi, pedig, ellen, addig, várni, Háfra, Anikó, Noémi, Zoqbi, ellen, Paula, kell, első, jövő, volt, perc, mert, kért, mint, gólt, több, időt, időt, képe, Tóth, majd, kért, telt, volt, első, Bíró, Kiss, volt, perc, csak, négy, kapu, Tóth, Bíró, volt, amíg, perc, nem, már, Kim, gól, nem, így, Kim, sem, két, nem, már, így, már, nem, hét, hat, aki, sok, két, Kim, ről, egy, sem, dán, Két, magyar kapuba, másik kapu, mezőny legeredményesebb, hatodik spanyol, magyarok szombaton, első három, világbajnokság győztese, jövő nyári, támadójáték rosszul lövést, két elbizonytalanította pedig, Magyarország kézilabdázott gólok, Paula együttese sokkal, középdöntőbe játszhatnak percet, magabiztosan produkált már, szerint nem védése, cserélt kiállítások Anikó, Szenegál magyar egyiket, gól Rasmussen egyiket, pontosabb Eredmény első, nem ellenfél Bíró, Később szerint Tóth, magyarok Kovacsics szövetségi, Tóth Kovacsics Kumamoto, percben Faluvégi sokkal, spanyol pedig védésre, Magyarország kulcsember cserék, Kiss védőfal játszanak, magyarok második Barbosa, majd siker semmi, dánok Kovács egyenlítésre, Tomori döntetlen Schatzl, spanyol Cabral védése, gólok hétszer nem, nem Bíró spanyolok, kellett pénteken aki, sok cserélt felvonásból, idejük győzniük idejük, kell gólok ről, szombaton kilenc védése, irányításával Blankának spanyolok, találkozott első őrizték, Cabral variálta védekezésben, változott magabiztosan percben, márciusban csapattársakat szerint, forduló spanyol gólok, variálta percben márciusban, egyiket Magyarország pályára, folytatásban Kiss kiállítások, kiállították lényegében jöttek, gyors szövetségi Kim, hét legyőzték Anikó, Schatzl gólt szövetségi, illetve elveszítette játszanak, legeredményesebb egymással olimpiára, csapata cserék Szabó, felvonásból egy Rasmussen, Blankának védésre Barbosát, nyári magyar találattal, időt magyar, kapitány spanyol, győzelem percben, percben legalább, állás játszanak, mivel Tóvizi, Románia együttese, magyar magyar, Kovacsics Tóth, képe siker, rosszul Kovács, addig Barbosa, perc szakvezetője, gól hatékonyabb, jelen percben, Barbosát Márton, támadójáték cserék, játszhatnak cserélt, Kimondottan kedden, pedig időt, ismét meccset, indítás támadásban, Háfra Kimondottan, addig csapattársakat, nem góllal, előtt működni, Rasmussen meccset, majd kiállították, kapuban várni, védekezése Rasmussen, pontosabb védésre, kapu szerezni, Kimondottan világbajnokság, várni eredményes, minden spanyol, bizonytalanul Faluvégi, hat kezdték, őrizték játék, sokkal Kovacsics, nyári spanyol, perc csoport, nem harmadszor, volt semmi, egymással rosszul, sokkal rosszul, siker mert, telt sokkal, Kovacsics így, mezőny két, csoportkör csoportkör, védésre hatékonyak, rosszul hatodik, percet már, márciusban Kovacsics, Rasmussen volt, kijut márciusban, pontosabb magyar, legalább visszaálló, csapata őrizték, kapuban már, Kiss sorozatban, pedig Szabó, Szabó hat, kijut magyarok, nem kért, Barbosa cserélt, sem amíg, első tudtak, volt kézilabdázott, első kísérletből, csak hatodik, spanyolok alkalommal, kiállítások csapat, legalább kapuban, tanácstalanok kell, meccset nem, dán döntetlen, jöttek pedig, változott működött, elveszítette alkalommal, sorozatban második, maradt eredményes, európai Klujber, Zoqbi Rasmussen, védésre Márton, rosszul magyarok, helyezettek lőttek, illetve spanyolok, találattal első, ismét pontosabb, csapat Rasmussen, kiállítások tudtak, illetve Háfra, működött végre, márciusban európai, időt pénteken, nem cserélt, hatodik Szenegál, volt kapitány, magyar magyarok,