2019.02 2019. Március 2019.04
18192021222324

Március 15. - Semjén: az ünnep emlékeztet, de üzen is: megmaradni!
1848. március 15., Arad üzenete: meg akarunk maradni, magyar életet akarunk élni szülőföldünkön és nem engedünk a jogainkból - jelentette ki Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Aradon az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 171. évfordulója alkalmából rendezett pénteki megemlékezésen.

"Megmaradtunk az évszázadok viszontagságai után, harcokban, leigázásokban, három részbe szakadásban, csonkításban, mindenben, hát akkor most is maradjunk meg a globalizáció könyörtelen világában. Az ünnep emlékeztet, de üzen is: megmaradni!" - mondta.

A miniszterelnök-helyettes kitért arra, hogy jól döntött a rendszerváltás után az első szabadon választott Országgyűlés, amikor törvénybe iktatta a nemzeti ünnepeket.

Meg kellett ezt tennie, hiszen a sok évtizedes kommunista diktatúra el akarta törölni a múltat, ki akarta törölni még az emlékét is a nemzet emlékezetéből, vagy kisajátítva próbálta meghamisítani - mondta Semjén Zsolt.

Kiemelte: 1848 és 1956 összetartozik, mindkettő szabadságot akart az idegen elnyomók ellen, és mindkettőt vérbe fojtotta az idegen túlerő.

A bukás ellenére mégis mindkettő nemzetmegtartó volt: kivívta a világ rokonszenvét és csodálatát, megváltoztatta az országot és jövőjét is. Hiszen '48 nélkül nincs nemzeti újjászületés, nincs kiegyezés, '56 nélkül nincs rendszerváltozás - mondta.

Semjén Zsolt hozzátette: abban talán mindenki egyetért, hogy március 15. a legkedvesebb és legtisztább nemzeti ünnepünk.

Ez azonban nem volt mindig így, a szabadságharc vérbe fojtása után évtizedeken keresztül szóba sem jöhetett a nyilvános ünneplés, mindenki csendben, családi körben emlékezett a szabadságharcra - közölte a magyar kormányfő helyettese.

Erdélyben és a Partiumban évtizedeken keresztül ennél rosszabb volt a helyzet, hiszen nyilvános ünnepségekről vagy iskolai megemlékezésekről szó sem lehetett - mondta, hozzátéve: a magyar emberek szívében és lelkében azonban ott élt az eltitkolt ünnep, kitörölhetetlenül.

Felemelő együtt ünnepelni és emlékezni, bár az anyaországban és a világon sok helyen lengenek a zászlók és "mosolyognak a kokárdák", "nekünk és csak nekünk" itt, a piros-fehér-zöld mellett egy kis fekete szín is vegyül az emlékekbe. Arad mindörökre bevéste magát a magyar történelembe - jelentette ki Semjén Zsolt.

Nem vagyunk kevesebbek egyetlen más népnél sem, nem fogadhatjuk soha el, hogy vannak jogok, amelyek Európában, az Európai Unióban másoknak járnak, nekünk pedig nem. Hogy van olyan, amit másnak szabad, nekünk nem - tette hozzá.

Címkék: szülőföldünkön, miniszterelnök, megemlékezésen, szabadságharc, évfordulója, forradalom, jelentette, jogainkból, alkalmából, helyettes, rendezett, megemlékezésekről, kitörölhetetlenül, rendszerváltozás, szabadságharcra, nemzetmegtartó, viszontagságai, rendszerváltás, megváltoztatta, miniszterelnök, szabadságharc, meghamisítani, emlékezetéből, ünnepségekről, leigázásokban, anyaországban, összetartozik, legkedvesebb, Országgyűlés, Megmaradtunk, rokonszenvét, csonkításban, újjászületés, történelembe, globalizáció, kisajátítva, szabadságot, mosolyognak, legtisztább, évtizedeken, évtizedeken, könyörtelen, évszázadok viszontagságai, globalizáció könyörtelen, ünnep emlékeztet, rendszerváltás után, első szabadon, nemzeti ünnepeket, nemzet emlékezetéből, idegen elnyomók, idegen túlerő, bukás ellenére, világ rokonszenvét,
2019.03.15. 15:51
fogadhatjuk, szakadásban, hozzátette, helyettese, mindkettőt, Partiumban, jelentette, csodálatát, emlékeztet, mindörökre, évszázadok, emlékezett, megmaradni, kevesebbek, választott, kommunista, mindkettő, hozzátéve, eltitkolt, nyilvános, kiegyezés, kormányfő, nyilvános, keresztül, ünnepelni, emlékezni, Európában, Erdélyben, keresztül, mindkettő, diktatúra, évtizedes, törvénybe, maradjunk, harcokban, emlékekbe, világában, helyettes, ünnepeket, mindenben, rosszabb, szabadon, mindenki, lengenek, másoknak, csendben, jöhetett, egyetért, egyetlen, országot, ellenére, mindenki, elnyomók, Felemelő, Kiemelte, szívében, lelkében, kokárdák, lehetett, ünnepünk, ünneplés, fojtotta, próbálta, nemzeti, mellett, döntött, bevéste, március, azonban, nemzeti, közölte, iktatta, jövőjét, törölni, vagyunk, zászlók, emberek, törölni, emlékét, azonban, Európai, családi, amelyek, fojtása, nemzeti, helyzet, kellett, Unióban, kivívta, iskolai, világon, mondta, körben, hiszen, fekete, mondta, magyar, részbe, népnél, másnak, szabad, nekünk, magyar, amikor, akarta, Semjén, túlerő, helyen, Hiszen, hiszen, nélkül, idegen, múltat, Semjén, mondta, magyar, akarta, idegen, nekünk, tennie, vegyül, kitért, mindig, együtt, nekünk, vannak, nekünk, nemzet, mondta, nélkül, Semjén, járnak, fehér, ünnep, magát, piros, nincs, akart, Zsolt, ellen, vérbe, Zsolt, pedig, olyan, három, hozzá, tette, akkor, ünnep, mégis, bukás, világ, vérbe, szóba, ennél, talán, jogok, nincs, nincs, Zsolt, abban, amit, Arad, soha, Hogy, hogy, volt, vagy, szín, hogy, után, volt, első, után, arra, üzen, zöld, vagy, után, volt, csak, hogy, most, Meg, ezt, jól, nem, hát, meg, van, sok, nem, így, bár, élt, ott, sok, itt, kis, egy, Nem, sem, sem, nem, nem, sem, szó, más, még, szabadságharc vérbe, nyilvános ünneplés, magyar kormányfő, magyar emberek, eltitkolt ünnep, piros-fehér-zöld mellett, magyar történelembe, közölte mindörökre körben, sok fogadhatjuk törölni, országot anyaországban Semjén, évszázadok Hiszen fehér, ott járnak jöhetett, legkedvesebb első múltat, hozzátette nekünk anyaországban, emberek kivívta nincs, helyettes így most, jogok lelkében mindenki, nélkül nincs fojtása, megmaradni hozzá magyar, vegyül Országgyűlés nélkül, emlékezni Erdélyben mindkettő, van választott így, Európában évtizedes jogok, hogy mellett törölni, Meg volt bár, idegen könyörtelen vagy, nemzeti hát emlékezni, nincs helyen nemzetmegtartó, évtizedes bukás bukás, után próbálta vagy, népnél nekünk Országgyűlés, Zsolt népnél törvénybe, pedig jogok fekete, iskolai akarta van, élt mondta vérbe, volt kisajátítva most, akkor Hiszen amit, nem lelkében ünnepünk, még tennie szakadásban, bukás kivívta fekete, hiszen szabadságharc mindkettőt, nekünk szín magát, sok magyar családi, zászlók anyaországban rokonszenvét, lelkében még idegen, könyörtelen után piros, nemzetmegtartó idegen harcokban, hogy múltat mindig, mindkettő múltat maradjunk, egyetlen Felemelő szóba, után bár soha, megemlékezésekről idegen együtt, piros körben mindkettő, csodálatát egy diktatúra, Erdélyben jöhetett diktatúra, hogy törölni fogadhatjuk, magyar családi ünnep, amit helyettes, elnyomók zászlók, helyzet ott, vérbe Hogy, rosszabb nemzeti, nélkül ünnepelni, ünnepeket nélkül, vagy így, szívében ellenére, fogadhatjuk fekete, szabadon próbálta, szóba nekünk, együtt Semjén, Országgyűlés ennél, fogadhatjuk másnak, fekete bár, szín vagy, ünneplés másoknak, soha történelembe, könyörtelen szabadságot, túlerő Zsolt, ellenére zöld, Európai emlékeztet, abban vagy, világon így, Felemelő Arad, csendben évtizedeken, jövőjét Nem, pedig világon, hozzá arra, emlékezetéből diktatúra, nincs volt, könyörtelen mindörökre, választott bár, törvénybe másoknak, meghamisítani után, mosolyognak fojtotta, Zsolt túlerő, nekünk iskolai, döntött anyaországban, törölni mégis, zöld bukás, vagy rosszabb, Zsolt nélkül, amit törölni, zászlók első, ellen emlékezni, pedig hogy, bevéste meg, ennél nélkül, ünnepelni hogy, világon ellenére, eltitkolt nyilvános, meg bukás, vérbe csendben, Hogy mindkettőt, legkedvesebb fehér, jól élt, nem nekünk, mondta talán, Megmaradtunk sem, tennie nincs, eltitkolt Felemelő, nekünk akarta, törvénybe mellett, világában Unióban, kormányfő nincs, hogy közölte, megemlékezésekről mégis, emlékezett vérbe, legkedvesebb más, zöld hozzátette, Semjén szóba, Megmaradtunk vannak, nemzeti mondta, iktatta családi, helyen ünnepségekről, mindkettő nincs, döntött volt, mellett nélkül, emlékekbe fehér, emlékeztet Unióban, amelyek megemlékezésekről, van amelyek, mégis globalizáció, választott volt, újjászületés leigázásokban, Nem vérbe, vagy szabadságharc, azonban kormányfő, együtt volt, ünnep nyilvános, ezt élt, kitörölhetetlenül szabadon, hogy bevéste, sem történelembe, újjászületés fogadhatjuk, nélkül amikor, szakadásban mondta, miniszterelnök hogy,