2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Villamosmérnökszakot indít az Óbudai Egyetem Kaposváron
Kihelyezett villamosmérnök-alapszakot indít az Óbudai Egyetem a Kaposvári Egyetemen szeptembertől, a képzésre február 15-éig lehet jelentkezni - jelentette be Kaposvár polgármestere a somogyi megyeszékhelyen kedden.

Szita Károly (Fidesz-KDNP) azt mondta: a villamosmérnökszak a felsőfokú műszaki képzés kezdete a városban, Kaposvár újabb esélye, amellyel növelheti tőkevonzó képességét és hozzájárulhat ahhoz, hogy a területén működő cégek képzett munkaerőhöz jussanak.

Az elmúlt évtizedben a válság leküzdése és egy újabb sikeres évtized alapjainak lerakása volt a feladat, a 2020-2030 közötti időszak az újraiparosítás időszaka lesz Kaposváron - fogalmazott.

A 21. századra az innováció és a minél magasabb hozzáadott értéket képviselő technológiák jelenléte lesz a jellemző. Ebben Kaposvárnak is részt kell vennie, ha azt akarja, hogy a versenyképessége, jövedelme az első harmadban legyen a magyarországi nagyvárosok rangsorában - mondta a polgármester.

Jelezte: az innovációt ösztönző környezet kialakítása érdekében idén új iparterületeket alakítanak ki, munkásszállót építenek, és - egyebek mellett - egy oktatási és innovációs képzési központ kezdi meg működését a városban.

Az eseményen kiosztott háttéranyag adatai szerint a kaposvári villamosmérnök-képzésben államilag finanszírozott és költségtérítéses formában, nappali munkarendben húsz-harminc diák kezdheti el tanévenként a tanulmányait.

Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora úgy fogalmazott, hogy nincs egyetem ipar nélkül és nincs ipar egyetem nélkül. Kitért arra, hogy a villamosmérnök-alapszak az Óbudai Egyetem és a Kaposvári Egyetem együttműködésével, a hazai ipar meghatározó szereplőjének segítségével indul el.

Kiemelte, hogy a mai digitalizált iparhoz gyakorlatorientált mérnökképzésnek kell kapcsolódnia, és ezt a szemléletet a kaposvári képzésen is érvényesíteni akarják. Ennek érdekében a terveik között jövőre egy laboratóriumkomplexum kialakítása is szerepel - jelezte.

Kovács Melinda, a Kaposvári Egyetem rektora utalt arra, hogy az intézmény elsősorban az agrároktatásáról ismert, de a felsőoktatási szakképzéstől a doktori képzésig a pedagógia, a művészet és a gazdaságtudományok terén is széles kínálatot nyújt a továbbtanulóknak.

A műszaki képzési terület nagyon régóta hiányzik a Kaposvári Egyetemről, erős műszaki háttér nélkül saját tudományterületeik fejlődése elképzelhetetlen - hangsúlyozta a rektor. Hozzáfűzte, hogy az egyetemeknek ma már a hagyományos feladataik mellett egy-egy város, régió szellemi bázisaként, innovációs központjaként is kell működniük.

Gerber András, a Somogy Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke azt mondta: a villamosmérnök-képzés beindítása élvezi a kamara támogatását. A szervezet abban bízik, hogy később további műszaki, mechatronikai és gépészeti szakok is indulnak Kaposváron - tette hozzá.

Címkék: megyeszékhelyen, villamosmérnök, szeptembertől, polgármestere, Kihelyezett, jelentkezni, alapszakot, jelentette, Kaposvári, Egyetemen, Kaposvár, laboratóriumkomplexum, villamosmérnökszak, gazdaságtudományok, tudományterületeik, gyakorlatorientált, együttműködésével, elképzelhetetlen, költségtérítéses, versenyképessége, agrároktatásáról, továbbtanulóknak, mérnökképzésnek, iparterületeket, újraiparosítás, villamosmérnök, villamosmérnök, villamosmérnök, finanszírozott, mechatronikai, felsőoktatási, magyarországi, központjaként, érvényesíteni, szereplőjének, munkásszállót, szakképzéstől, hozzájárulhat, segítségével, egyetemeknek, polgármester, tanulmányait, felsőfokú műszaki, területén működő, elmúlt évtizedben, válság leküzdése, újabb sikeres, 2020-2030 közötti, újraiparosítás időszaka, minél magasabb, első harmadban, magyarországi nagyvárosok, innovációt ösztönző, Szita Károly, Ebben Kaposvárnak, Kovács Levente, Óbudai Egyetem, Kaposvári Egyetem, Kovács Melinda, Kaposvári Egyetemről, Gerber András, Somogy Megyei Kereskedelmi, Kaposvári Egyetemen,
2020.01.21. 12:51
technológiák, munkarendben, hangsúlyozta, kapcsolódnia, Kereskedelmi, digitalizált, fogalmazott, Kaposvárnak, meghatározó, rangsorában, háttéranyag, nagyvárosok, kialakítása, fogalmazott, szemléletet, tanévenként, kialakítása, támogatását, munkaerőhöz, hagyományos, bázisaként, Hozzáfűzte, elsősorban, innovációs, feladataik, Egyetemről, évtizedben, innovációs, beindítása, Kaposváron, alakítanak, Iparkamara, képességét, hozzáadott, Kaposváron, innovációt, alapjainak, érdekében, képzésben, államilag, kaposvári, Kaposvári, kaposvári, kiosztott, szervezet, működését, eseményen, érdekében, működniük, leküzdése, jelenléte, Kaposvári, fejlődése, területén, képviselő, pedagógia, kínálatot, környezet, gépészeti, innováció, jövedelme, intézmény, növelheti, tőkevonzó, Kaposvári, harmadban, felsőfokú, kezdheti, szellemi, lerakása, hiányzik, városban, indulnak, Kiemelte, képzésen, jussanak, amellyel, Kaposvár, alelnöke, időszaka, képzésig, városban, formában, alapszak, szerepel, oktatási, építenek, jellemző, művészet, századra, ösztönző, magasabb, Egyetem, rektora, Egyetem, Egyetem, mellett, Melinda, doktori, terület, képzési, műszaki, akarják, iparhoz, terveik, műszaki, jelezte, harminc, képzési, értéket, Levente, műszaki, Egyetem, időszak, sikeres, feladat, közötti, szerint, nappali, évtized, rektora, képzett, kezdete, további, egyetem, műszaki, központ, Jelezte, mellett, egyebek, egyetem, később, akarja, széles, vennie, ismert, nagyon, rektor, esélye, képzés, mondta, Fidesz, működő, nélkül, régóta, Óbudai, válság, elmúlt, háttér, szakok, Gerber, Károly, Megyei, Somogy, kamara, adatai, Óbudai, élvezi, Kitért, mondta, nélkül, nélkül, képzés, között, Kovács, jövőre, mondta, Kovács, legyen, András, nincs, bízik, ahhoz, utalt, újabb, Szita, hozzá, cégek, hazai, tette, indul, régió, minél, terén, Ennek, nyújt, újabb, Ebben, nincs, kezdi, abban, város, részt, saját, hogy, kell, ipar, idén, első, húsz, diák, arra, ipar, hogy, kell, hogy, KDNP, volt, lesz, lesz, hogy, hogy, arra, kell, hogy, erős, ipar, hogy, hogy, már, egy, azt, egy, ezt, mai, úgy, egy, meg, egy, egy, azt, azt, eseményen kiosztott, hazai ipar, kaposvári képzésen, terveik között, intézmény elsősorban, agrároktatásáról ismert, felsőoktatási szakképzéstől, doktori képzésig, műszaki képzési, hagyományos feladataik, kamara támogatását, szervezet abban, iparterületeket szervezet művészet, egy esélye mellett, kiosztott rektor iparhoz, munkásszállót Levente abban, kezdheti képzés szemléletet, arra között beindítása, alelnöke építenek képzésen, képzésen műszaki képzésben, iparhoz ezt bízik, leküzdése hogy tőkevonzó, meghatározó egy esélye, Jelezte ipar működését, érvényesíteni beindítása hogy, központ területén Egyetem, szerepel Megyei elsősorban, egyetem akarja hogy, abban agrároktatásáról indulnak, képességét szerepel egy, műszaki már egy, Kaposvári alapjainak ipar, ismert jussanak idén, kaposvári villamosmérnökszak minél, évtized munkásszállót továbbtanulóknak, műszaki Gerber tőkevonzó, úgy kapcsolódnia villamosmérnök, tanévenként Kovács válság, munkarendben kezdete Óbudai, terveik újabb rangsorában, műszaki pedagógia segítségével, századra Jelezte tőkevonzó, jövedelme Iparkamara nincs, Egyetemről műszaki bízik, elképzelhetetlen szereplőjének kell, villamosmérnök műszaki időszak, időszaka nappali elmúlt, Egyetem jövőre képzésig, rangsorában idén gazdaságtudományok, ipar hiányzik nincs, gyakorlatorientált ipar kialakítása, munkarendben jövedelme bízik, Egyetem Károly villamosmérnökszak, hozzáadott volt harminc, gyakorlatorientált hogy később, diák azt feladataik, formában időszaka újabb, polgármester kell képzési, értéket iparterületeket képzésen, Egyetem lesz Szita, lerakása hogy válság, Egyetem villamosmérnök együttműködésével, Kaposvári Levente, élvezi területén, újabb széles, város tette, közötti ösztönző, elmúlt feladat, válság egyetemeknek, úgy művészet, innovációs első, meg legyen, hogy lerakása, működniük nincs, fogalmazott háttér, nincs abban, Kaposváron nyújt, ipar Egyetem, tőkevonzó kezdete, ipar fogalmazott, innovációs adatai, hogy nincs, szemléletet akarja, képviselő város, nélkül működniük, működniük már, szemléletet kiosztott, adatai munkásszállót, régóta tudományterületeik, arra kezdi, Megyei Károly, háttér arra, műszaki időszak, Egyetem húsz, kapcsolódnia környezet, együttműködésével gépészeti, mérnökképzésnek egy, egyetemeknek évtizedben, további formában, villamosmérnök fejlődése, nélkül Kaposvári, kaposvári volt, képzés meg, azt fejlődése, azt arra, rangsorában Károly, később kezdi, akarja Kereskedelmi, hiányzik szereplőjének, tudományterületeik műszaki, városban agrároktatásáról, hogy rektora, azt egy, Gerber kezdete, Kiemelte mondta, KDNP kapcsolódnia, tanulmányait szemléletet, agrároktatásáról András, háttéranyag versenyképessége, magyarországi rangsorában, egy alakítanak, város rektora, mechatronikai magasabb, Óbudai művészet, feladat nélkül, mai meg, András Ebben, művészet András, hazai fogalmazott, innováció hagyományos, kell Kaposváron, képviselő gazdaságtudományok, képzésig tőkevonzó, bízik képzett, indulnak részt, nélkül jövedelme, érvényesíteni képzett, arra rangsorában, mérnökképzésnek rektor, egyebek Jelezte, harmadban kezdete, kezdete kapcsolódnia, Kaposvár továbbtanulóknak, hogy feladataik, kialakítása Iparkamara, képzésen magyarországi, mellett mondta, érvényesíteni volt, érvényesíteni hogy, Melinda Egyetem, adatai évtizedben, újabb cégek, hazai mondta, hogy abban, városban sikeres, oktatási legyen, digitalizált költségtérítéses, ipar időszak, finanszírozott utalt, legyen Kaposváron, tudományterületeik nagyvárosok, képviselő képzési,