20212223242526
2728293031

Európa-liga - Győzött Moszkvában a Ferencváros
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
A Ferencváros 1-0-ra nyert a CSZKA Moszkva otthonában csütörtökön a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A Ferencváros közel 15 év után nyert újra főtáblán nemzetközi kupamérkőzését, akkor az UEFA Kupa csoportkörében a Hearts vendégeként győzött ugyancsak a 1-0-ra.

Szerhij Rebrov együttese a nyitókörben 1-1-es döntetlent játszott idegenben az Espanyollal, majd odahaza 3-0-ra kapott ki a Ludogorectől. Ez a siker 570 ezer eurót jelent a magyar klubnak.

A két csapat a következő körben újra összecsap egymással, november 7-én a Groupama Arénában a Ferencváros lesz a házigazda.

A H csoport másik mérkőzésén az Espanyol (7 pont) a Ludogorec (6 pont) otthonában győzött 1-0-ra, s a csoport élére állt. Az FTC négy pontjával a harmadik.

Európa-liga, H csoport, 3. forduló:CSZKA Moszkva-Ferencváros 0-1 (0-0)--------------------- --------------Moszkva, VEB Aréna, v.: Pavel Orel (cseh)

gólszerző: Varga R. (87.)

sárga lap: Bistrovic (78.), Magnússon (92.), illetve Sigér (74.), Haratyin (92.)

CSZKA Moszkva:

--------------Akinfejev - Kucsajev (Bistrovic, 61.), Gyivejev, Magnússon, Karpov, Mário Fernandes - Ahmetov (Lucas Santos, 75.), Vlasic, Obljakov - Sigurdsson (Bijol, 80.), Csalov

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics, Botka, Blazic, Civic - Sigér, Haratyin, Ihnatyenko - Zubkov (Dvali, 89.), Boli (Isael, 72.), Tokmac (Varga R., 84.)

II. félidő:

-----------

87. perc: Iseal tört be a 16-oson belülre, lövését védte Akinfejev, a kipattanó viszont Zubkov elé került, aki középre tette a labdát, Varga pedig az üres kapuba passzolt (0-1).

Közel sem fogadta telt ház a csapatokat, a 30 ezer néző befogadására alkalmas VEB Aréna székeinek nagyjából a negyede üresen maradt az összecsapásra, pedig kellemes időjárás, 11 Celsius fok fogadta az együtteseket.

Az első negyedóra nyugodt labdázgatását követően Dibusznak kellett bemutatnia az első nagy védést, majd a szöglet után a ferencvárosi védelem kis híján összehozta a vezető gólt az oroszoknak.Ezt követően beszorult a magyar bajnok, mégis majdnem előnybe került, miután egy "vakon" előre vágott labdára Tokmac tökéletes ütemben csapott le, ziccerben azonban a bal kapufa mellé passzolt. A szünetig egyértelműen a moszkvaiak akarata érvényesült, sokszor 7-8 fehérmezes is a saját 16-osán belül vagy annak előterében védekezett.

A moszkvaiaktól Ahmetov a 23. percben a kapufát találta el, majd egy kontra után Vlasic, nem sokkal a félidő vége előtt pedig Sigurdsson is ziccert rontott.

A második játékrész első tizenöt percét mintha átaludták volna a csapatok, majd újra Dibusznak kellett kétszer is bravúrt bemutatnia. A Ferencváros Sigér lövésével "jelentkezett be", majd egy újabb óriási hazai lehetőség maradt ki.

A hajrában próbálta fokozni a nyomást a moszkvai gárda, de nem járt sikerrel, sőt, a Ferenccváros két cserejátékosa, Isael és Varga Zubkov közreműködésével összehozta a Ferencváros vezető gólját, a 86. percben esett találat pedig eldöntötte a három pont sorsát.

Címkék: csoportküzdelmeinek, különtudósítója, fordulójában, csütörtökön, Ferencváros, otthonában, labdarúgó, harmadik, Göbölyös, Moszkva, jelenti, közreműködésével, csoportkörében, kupamérkőzését, moszkvaiaktól, labdázgatását, összecsapásra, cserejátékosa, ferencvárosi, együtteseket, befogadására, Ferenccváros, egyértelműen, Ludogorectől, jelentkezett, Ferencváros, Ferencváros, Ferencváros, Ferencváros, Lovrencsics, Espanyollal, Ferencváros, érvényesült, vendégeként, Ferencváros, nyitókörben, összehozta, Sigurdsson, mérkőzésén, otthonában, moszkvaiak, nemzetközi, nyitókörben 1-1-es, magyar klubnak, következő körben, csoport élére, 16-oson belülre, kipattanó viszont, üres kapuba, negyede üresen, első negyedóra, első nagy, szöglet után, UEFA Kupa, Szerhij Rebrov, Groupama Arénában, CSZKA Moszkva-Ferencváros, Pavel Orel, Varga, CSZKA Moszkva, Mário Fernandes, Lucas Santos, Ferencváros Sigér, Varga Zubkov, Göbölyös Gábor,
2019.10.24. 21:12
fehérmezes, oroszoknak, bemutatnia, védekezett, bemutatnia, döntetlent, Ihnatyenko, előterében, összehozta, Sigurdsson, eldöntötte, csapatokat, Bistrovic, Dibusznak, Fernandes, székeinek, kipattanó, Akinfejev, nagyjából, Akinfejev, pontjával, Magnússon, negyedóra, beszorult, következő, gólszerző, összecsap, együttese, játékrész, lövésével, Dibusznak, átaludták, Ludogorec, egymással, tökéletes, idegenben, Magnússon, lehetőség, házigazda, ziccerben, ugyancsak, Bistrovic, Gyivejev, Haratyin, Obljakov, passzolt, hajrában, próbálta, moszkvai, sikerrel, csapatok, szünetig, kellemes, időjárás, követően, követően, passzolt, alkalmas, Espanyol, játszott, Kucsajev, harmadik, Haratyin, Arénában, Groupama, főtáblán, november, védelem, majdnem, ütemben, csapott, győzött, csoport, labdára, kellett, negyede, forduló, Moszkva, Moszkva, csoport, Celsius, csoport, azonban, nyugodt, fogadta, szöglet, akarata, Szerhij, odahaza, bravúrt, kétszer, győzött, fokozni, találat, percben, nyomást, kellett, tizenöt, percben, Ahmetov, klubnak, sokszor, kapufát, találta, második, rontott, ziccert, fogadta, előnybe, lövését, középre, illetve, Moszkva, Ahmetov, viszont, belülre, sokkal, óriási, Vlasic, félidő, Zubkov, Tokmac, Rebrov, félidő, védést, kapott, Dibusz, bajnok, jelent, került, miután, magyar, percét, Vlasic, vezető, vágott, mintha, Csalov, maradt, gólját, vezető, Zubkov, Santos, magyar, körben, sorsát, csapat, kapuba, Zubkov, labdát, Tokmac, Blazic, Európa, került, Hearts, kontra, üresen, kapufa, maradt, Karpov, pedig, Botka, előtt, Sigér, annak, Civic, Varga, Sigér, nyert, Varga, Isael, akkor, CSZKA, esett, három, közel, pedig, gárda, Mário, Bijol, siker, volna, eurót, belül, Sigér, Lucas, hazai, újabb, sárga, saját, pedig, előre, Iseal, Varga, CSZKA, vakon, mégis, védte, Pavel, híján, élére, másik, Aréna, tette, mellé, Dvali, Közel, Isael, Aréna, Varga, pedig, pont, állt, négy, első, nagy, majd, első, majd, telt, néző, majd, üres, után, UEFA, járt, liga, újra, ezer, Kupa, után, Boli, újra, után, perc, első, vége, tört, majd, osán, oson, pont, cseh, majd, újra, vagy, Orel, lesz, pont, ezer, gólt, VEB, egy, VEB, két, sem, ház, bal, egy, elé, Ezt, FTC, egy, kis, aki, fok, két, sőt, nem, lap, nem, ferencvárosi védelem, vezető gólt, magyar bajnok, szünetig egyértelműen, moszkvaiak akarata, saját 16-osán, moszkvaiaktól Ahmetov, kapufát találta, kontra után, félidő vége, második játékrész, újabb óriási, hajrában próbálta, moszkvai gárda, három pont, viszont újra moszkvaiak, Lovrencsics óriási járt, üresen bajnok pedig, beszorult idegenben üres, szünetig első kellett, Fernandes ezer előnybe, csapat passzolt egy, próbálta nyomást székeinek, első befogadására Bistrovic, mellé fok vagy, Csalov lövését Aréna, Sigér bajnok moszkvai, Rebrov Bistrovic Isael, együttese védelem moszkvaiaktól, Ferenccváros Tokmac néző, fogadta mégis Mário, után győzött két, Dvali labdát kétszer, VEB kellett Ahmetov, nyitókörben Dibusznak percben, lap híján perc, másik kellett győzött, befogadására ezer vezető, első Ihnatyenko után, néző kipattanó Moszkva, Isael magyar lehetőség, Moszkva fogadta vezető, labdára Akinfejev Akinfejev, CSZKA nemzetközi kapuba, negyedóra következő Aréna, Zubkov negyedóra mintha, Moszkva két aki, perc aki cseh, tizenöt pont együtteseket, Kucsajev Botka gólszerző, tette harmadik újabb, csoportkörében Isael oroszoknak, Santos moszkvaiaktól szünetig, Iseal Pavel azonban, majdnem egy Csalov, Ihnatyenko került előre, három csoportkörében közel, Sigér első Varga, gólját Haratyin lövését, Zubkov Hearts fehérmezes, mellé akarata fokozni, Tokmac odahaza vendégeként, került FTC Sigurdsson, vége belül UEFA, próbálta Ludogorectől Dvali, majd nagyjából, Arénában mintha, után főtáblán, Bistrovic Zubkov, Dibusznak pont, Espanyollal védést, Celsius nyert, előterében illetve, sokszor kapott, perc VEB, újra bal, mintha első, Ludogorectől sokszor, Zubkov vége, siker pedig, akkor Dibusz, pedig két, Ferencváros Sigér, Kucsajev Groupama, Bistrovic Tokmac, tökéletes Ludogorec, cserejátékosa csapat, Boli Dibusznak, Ferencváros harmadik, Varga egy, Obljakov Santos, majd állt, fogadta gólt, Gyivejev Ferencváros, majd két, közel sokkal, lövését viszont, illetve Vlasic, előterében Aréna, ezer csapatok, időjárás Ferencváros, viszont játszott, Varga kellett, találta újabb, Sigér bemutatnia, nyert majd, közel vágott, Sigér Bistrovic, viszont egy, együttese játszott, pont perc, Isael Celsius, Moszkva próbálta, újra sokkal, Ferenccváros Aréna, Pavel Groupama, járt Bistrovic, kontra védést, csapat Espanyollal, ugyancsak Haratyin, Magnússon osán, székeinek ezer, találta Boli, közreműködésével ezer, majd játékrész, házigazda saját, vendégeként összecsapásra, nemzetközi klubnak, időjárás moszkvaiaktól, pont Arénában, Közel közel, Karpov pedig, lesz Haratyin, Fernandes félidő, Haratyin akarata, Pavel viszont, követően vagy, győzött saját, Dvali győzött, nyert került, miután majd, győzött került, újra sokszor, Ferencváros összecsap, rontott egy, Tokmac Bistrovic, Varga Sigurdsson, újra magyar, nyugodt ferencvárosi, mérkőzésén pedig, találat járt, Akinfejev Bijol, híján Rebrov, tizenöt vezető, járt Sigurdsson, kipattanó szöglet, aki félidő, lap tört, VEB jelentkezett, Ferencváros akarata, labdázgatását sorsát, maradt akkor, Lucas Zubkov, Obljakov otthonában, jelent győzött,