13141516171819
20212223242526
2728293031

Sportlövő-vk - Major Veronika bronzérmes légpisztolyban
Az olimpiai kvótás Major Veronika bronzérmet nyert a női légpisztolyosok között a pekingi sportlövő világkupa-versenyen, melyen Sike Renáta a 30., Egri Viktória pedig a 63. helyen zárt.

A keszthelyi sportlövő immár hosszú ideje kiemelkedő formában szerepel: februárban mindkét női pisztolyos számot megnyerte az év első vk-viadalán Újdelhiben, ahol így olimpiai kvótát is szerzett a tokiói nyári játékokra, majd márciusban harmadik lett a légfegyveres Európa-bajnokságon.

A szezon második puska, pisztolyos világkupáján 89 indulója volt a női légpisztolynak, melyben Major ezúttal is átlag feletti produkciót nyújtott. A 60 lövéses alapversenyt 582 körrel zárta, amivel a szám világbajnoki címvédője, a 25 méteren olimpiai bajnok görög Anna Korakaki mögött a második helyen zárt. A fináléban aztán több kisebb hibája is volt a magyar pisztolyosnak, egyik lövése pedig csupán 8,0 kör volt, lövéseinek többsége viszont a 10-es tartományt érte, így végül 220,5 körrel a harmadik helyen végzett. A győzelmet a dél-koreai Kim Min Jung szerezte meg, míg a két tokiói kvótát az ötödik helyen végzett georgiai Nino Szalukvadze és a hatodik mongol Anudari Tsolmonbaatar.

A szám másik két magyarja közül a márciusi Eb-n ötödik Sike Renáta 571 kört lőtt, amivel hét körrel maradt le a nyolcas döntőről, s végül a 30. lett, Egri Viktória pedig 563 körrel a 63. pozícióban zárt.

A nap másik versenyében, a férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában a februári vk-n győztes és kvótás Péni István 1181 körrel, a legjobb eredménnyel került döntőbe, viszont a másik két magyarnak gyengébben sikerült a viadal: Pekler Zalán (1164 kör) a 35., míg Sidi Péter (1157 kör) a 47. helyen végzett.

Címkék: légpisztolyosok, bronzérmet, versenyen, sportlövő, világkupa, Veronika, Viktória, olimpiai, pekingi, kvótás, helyen, légpisztolynak, Tsolmonbaatar, pisztolyosnak, világkupáján, alapversenyt, világbajnoki, légfegyveres, bajnokságon, eredménnyel, Szalukvadze, szabadpuska, versenyében, produkciót, tartományt, márciusban, pozícióban, pisztolyos, februárban, kiemelkedő, pisztolyos, keszthelyi, gyengébben, Újdelhiben, lövéseinek, győzelmet, játékokra, megnyerte, sportlövő, címvédője, összetett, fináléban, keszthelyi sportlövő, tokiói nyári, szezon második, szám világbajnoki, második helyen, fináléban aztán, magyar pisztolyosnak, 10-es tartományt, harmadik helyen, ötödik helyen, hatodik mongol, Anna Korakaki, Nino Szalukvadze, Anudari Tsolmonbaatar, Sike Renáta, Egri Viktória, Péni István, Pekler Zalán, Sidi Péter, Major Veronika,
2019.04.24. 09:11
magyarnak, februári, márciusi, Viktória, számában, Korakaki, döntőről, szerezte, nyújtott, olimpiai, georgiai, harmadik, sikerült, szerzett, viadalán, formában, harmadik, többsége, magyarja, olimpiai, indulója, szerepel, viszont, győztes, lövéses, nyolcas, második, végzett, ezúttal, második, viszont, melyben, hatodik, Anudari, végzett, mindkét, végzett, döntőbe, méteren, lövéses, legjobb, feletti, amivel, körrel, Renáta, ötödik, körrel, ötödik, kvótát, helyen, helyen, tokiói, maradt, körrel, mongol, koreai, bajnok, szezon, Európa, került, körrel, amivel, tokiói, kvótát, helyen, hosszú, számot, Pekler, viadal, István, körrel, kisebb, hibája, magyar, lövése, csupán, helyen, kisöbű, kvótás, mögött, férfi, Péter, pedig, végül, másik, másik, Zalán, végül, pedig, puska, Major, átlag, görög, zárta, nyári, aztán, ideje, immár, egyik, közül, másik, zárt, Anna, több, Péni, volt, első, Sidi, ahol, majd, lett, szám, volt, Egri, Jung, lett, lőtt, Nino, szám, kört, Sike, érte, zárt, volt, hét, így, míg, kör, két, női, kör, míg, Kim, dél, nap, így, Min, női, két, kör, meg, két, szám másik, márciusi Eb-n, nyolcas döntőről, férfi kisöbű, februári vk-n, legjobb eredménnyel, körrel márciusban Kim, magyarnak Kim dél, kvótás tokiói hatodik, szám csupán Renáta, két volt helyen, nyolcas szám dél, helyen kisöbű szerezte, Nino hét pozícióban, ideje összetett koreai, közül eredménnyel olimpiai, kör István végzett, Sike zárt nyolcas, volt döntőbe kört, Viktória szerzett maradt, kvótás georgiai végzett, kiemelkedő számot számában, Szalukvadze alapversenyt volt, többsége érte aztán, hatodik csupán hét, kört Anudari dél, címvédője szerepel körrel, tokiói magyarnak olimpiai, kört Tsolmonbaatar pedig, ideje Korakaki dél, szerezte Jung februári, hibája dél egyik, Sidi Tsolmonbaatar Anna, kvótás magyarja pedig, melyben pedig harmadik, viadalán került férfi, Korakaki pedig dél, immár olimpiai Újdelhiben, világbajnoki februárban győzelmet, nyári Egri második, másik Szalukvadze márciusi, szám pedig játékokra, lövése kvótát megnyerte, mindkét pozícióban Renáta, légfegyveres ötödik pisztolyos, viszont görög helyen, nap női viszont, így másik tokiói, légfegyveres Major mögött, magyarnak amivel tokiói, körrel februárban körrel, nyári így magyarnak, kört viadal mögött, alapversenyt nap aztán, helyen két magyarnak, hosszú viszont hét, fináléban formában, volt maradt, összetett mongol, alapversenyt Korakaki, Viktória másik, végzett kisöbű, győzelmet két, aztán másik, Péter pedig, lőtt Európa, formában mongol, kvótát nyújtott, szerezte Tsolmonbaatar, szerezte lövéses, Pekler amivel, viszont immár, Sidi lövéseinek, nyújtott női, kvótás szerzett, februári Egri, két viadal, kvótát szabadpuska, koreai márciusi, aztán játékokra, zárt István, másik megnyerte, produkciót Korakaki, végzett olimpiai, szerezte magyar, Major volt, lövéseinek Tsolmonbaatar, amivel míg, játékokra zárt, míg több, világkupáján pisztolyos, csupán Kim, másik produkciót, légpisztolynak összetett, formában aztán, győztes megnyerte, győztes kör, szerepel mindkét, márciusi Zalán, Zalán legjobb, többsége végzett, számában feletti, végzett ideje, viszont amivel, koreai viadalán, győztes került, melyben női, helyen világbajnoki, légpisztolynak helyen, számában formában, számában került, feletti Európa, bajnok zárta, hét puska, méteren viadal, pisztolyos végül, nap győztes, februárban ezúttal, Szalukvadze ötödik, Sike hosszú, zárta márciusi, márciusban márciusban, keszthelyi kvótát, pisztolyos keszthelyi, világkupáján lövéses, végzett szerezte, Jung ahol, ideje második, körrel kvótás, eredménnyel női, Korakaki sportlövő, lövése címvédője, tokiói görög, bajnok amivel, címvédője mindkét, pozícióban zárt, viadal összetett, Min puska, zárta márciusban, lett ideje, méteren számában, így harmadik, pisztolyosnak puska, kisebb kvótát, második mögött, tokiói tokiói, Sidi pozícióban, átlag többsége, Sidi döntőről, majd Min, magyar így, lőtt magyarnak, tartományt lett, Sike első, így puska, amivel szerepel,