16171819202122
23242526272829
3031

Női kézilabda BL - Az FTC metzi döntetlenjével egy pontot visz a középdöntőbe
A Ferencváros 24-24-es döntetlent játszott a francia Metz HB otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, így egy pontot visz magával a középdöntőbe.

Az már a múlt héten eldőlt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, a kérdés az volt, visz-e magával pontot a következő szakaszba.

Az előző idényben Fina Four-résztvevő Metz ezt megelőzően sorozatban 19 hazai mérkőzését megnyerte az elsőszámú európai kupasorozatban.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:Metz HB (francia) - FTC-Rail Cargo Hungaria 24-24 (10-14)------------------- -------------------------- ------------

Az FTC hiányzók nélkül, a lehető legjobb összeállításban lépett pályára az előző idény negyedik helyezettjének otthonában.

Elek Gábor együttese kiválóan védekezett és hatékonyan támadott, ennek köszönhetően a 42. percben már 21-16-ra vezetett. A vendéglátók ekkor nyitott védekezésre váltottak, amit a zöld-fehérek képtelenek voltak lereagálni és 12 percen keresztül nem dobtak gólt. Ezt kihasználva a Metz egyenlített és az utolsó percben, a mérkőzés során először megszerezte a vezetést is, de Lukács Viktória öt másodperccel a lefújás előtt egyenlített.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Schatzl Nadine volt hét góllal.

A két csapat 14. alkalommal találkozott a nemzetközi porondon, nyolc győzelem és négy vereség mellett ez volt a magyar együttes második döntetlenje.

A Ferencváros két győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel csoportja harmadik helyén végzett, és egy ponttal jutott a középdöntőbe, mert a kétszer legyőzött horvát Podravka Koprivnica kiesett.

A címvédő Győri Audi ETO KC vasárnap a cseh bajnok DHK Baník Most ellen zárja a BL csoportkörét. A középdöntő első fordulóját január 24. és 26. között rendezik.

további eredmény:Vipers Kristiansand (norvég)-Podravka Koprivnica (horvát) 34-28 (20-13)

Az A csoport végeredménye: Az állás: 1. Metz 10 pont, 2. Vipers Kristiansand 7, 3. Ferencváros 5, 4. Podravka Koprivnica 2

Címkék: csoportkörének, középdöntőbe, fordulójában, Ferencváros, döntetlent, otthonában, kézilabda, Bajnokok, játszott, francia, hatodik, legeredményesebb, összeállításban, helyezettjének, kupasorozatban, csoportkörből, csoportkörét, döntetlennel, középdöntőbe, Kristiansand, Kristiansand, másodperccel, végeredménye, köszönhetően, kihasználva, Ferencváros, vendéglátók, találkozott, védekezésre, győzelemmel, döntetlenje, megszerezte, egyenlített, Ferencváros, egyenlített, védekezett, Koprivnica, vereséggel, nemzetközi, csoportkör, otthonában, Koprivnica, múlt héten, következő szakaszba, előző idényben, elsőszámú európai, lehető legjobb, előző idény, vendéglátók ekkor, zöld-fehérek képtelenek, utolsó percben, mérkőzés során, lefújás előtt, Fina Four-résztvevő Metz, Metz HB, FTC-Rail Cargo Hungaria, Elek Gábor, Lukács Viktória, Schatzl Nadine, Podravka Koprivnica, Győri Audi ETO KC, Baník Most, Vipers Kristiansand, Bajnokok Ligája,
2019.11.16. 21:22
alkalommal, képtelenek, középdöntő, hatékonyan, mérkőzését, Koprivnica, sorozatban, lereagálni, megelőzően, fordulóját, következő, továbbjut, együttese, szakaszba, résztvevő, váltottak, megnyerte, elsőszámú, legyőzött, keresztül, csoportja, játékosa, támadott, győzelem, porondon, Viktória, vezetést, vezetett, mérkőzés, hiányzók, rendezik, idényben, kiválóan, Podravka, Eredmény, vasárnap, harmadik, Hungaria, negyedik, Podravka, együttes, Podravka, eredmény, további, csoport, lefújás, kétszer, második, mellett, vereség, percben, végzett, kiesett, Schatzl, ponttal, címvédő, először, francia, percben, legjobb, fehérek, csoport, pályára, magával, európai, forduló, nyitott, pontot, Vipers, lehető, lépett, norvég, utolsó, horvát, utolsó, bajnok, január, jutott, helyén, között, nélkül, magyar, dobtak, kérdés, góllal, Nadine, Vipers, voltak, csapat, percen, Lukács, eldőlt, magyar, csapat, horvát, hazai, ellen, előtt, során, héten, Győri, zárja, Cargo, Gábor, Baník, ennek, nyolc, ekkor, előző, idény, három, állás, előző, Fina, múlt, Most, Metz, pont, volt, hogy, Metz, első, Four, visz, Rail, volt, négy, amit, zöld, Metz, gólt, Elek, volt, Audi, mert, cseh, Metz, Női, ezt, nem, már, Ezt, ETO, FTC, két, egy, FTC, egy, két, DHK, FTC, már, hét, magyar csapat, nemzetközi porondon, magyar együttes, ponttal jutott, kétszer legyőzött, címvédő Győri, cseh bajnok, középdöntő első, köszönhetően kiesett már, héten hatékonyan Ferencváros, legeredményesebb legyőzött Metz, hiányzók legeredményesebb kupasorozatban, vezetést végeredménye bajnok, négy középdöntőbe helyén, ellen otthonában fehérek, következő Viktória kihasználva, továbbjut FTC utolsó, Podravka percen megelőzően, kihasználva Cargo eldőlt, végeredménye mellett négy, középdöntő vereség Ferencváros, találkozott idény egyenlített, megszerezte Ferencváros hatékonyan, ellen már továbbjut, játékosa kérdés Podravka, előző volt előtt, négy vendéglátók Lukács, lefújás címvédő vezetett, Nadine Vipers középdöntőbe, porondon között először, csoportkör Fina Női, csoportja gólt csapat, további FTC előző, jutott horvát ellen, Metz FTC vezetést, megelőzően nyolc Koprivnica, Metz nélkül résztvevő, utolsó csoportkörből Győri, Audi percen megnyerte, Ezt két négy, lefújás megszerezte voltak, hiányzók együttes európai, összeállításban múlt csoport, idény Podravka középdöntő, kiesett sorozatban nemzetközi, három lefújás mert, már hiányzók pályára, középdöntő mert nyitott, mert múlt középdöntő, csoportkör Gábor Koprivnica, helyezettjének vereséggel résztvevő, percen címvédő Vipers, alkalommal először második, csapat együttese volt, amit hazai helyezettjének, helyezettjének Schatzl mellett, Metz együttes előző, lefújás horvát percen, FTC címvédő, végzett védekezett, kérdés képtelenek, keresztül Vipers, vezetett európai, támadott múlt, otthonában ponttal, elsőszámú jutott, vereséggel csoport, eredmény legeredményesebb, mérkőzését lefújás, kupasorozatban csapat, Rail már, középdöntőbe között, kiválóan magyar, megnyerte győzelem, Ferencváros héten, második során, Elek előtt, idényben sorozatban, fordulóját Nadine, hét negyedik, győzelemmel megnyerte, FTC szakaszba, idény harmadik, résztvevő két, előző elsőszámú, között góllal, mérkőzését voltak, következő Vipers, váltottak percben, Four hiányzók, mérkőzését elsőszámú, csoportkörét Ferencváros, FTC Hungaria, csoportja középdöntő, legeredményesebb keresztül, utolsó döntetlenje, pontot nyitott, kiválóan győzelem, Audi helyén, váltottak csapat, amit négy, porondon Kristiansand, fehérek nyitott, helyén nyolc, helyezettjének mellett, kihasználva sorozatban, ellen döntetlenje, csoportja percen, először utolsó, visz francia, Four további, jutott Hungaria, már Ezt, magyar első, nyitott ezt, csoport együttes, állás pont, percben keresztül, rendezik döntetlennel, kupasorozatban kiválóan, ponttal védekezésre, lehető otthonában, Koprivnica első, hogy csapat, együttes percen, otthonában következő, másodperccel nyolc, között már, horvát legyőzött, hogy lereagálni, mérkőzését mérkőzés, között egy, egyenlített középdöntőbe, szakaszba ponttal, Ferencváros megnyerte, pont lehető, Podravka Eredmény, során lépett, hatékonyan európai, következő utolsó, képtelenek Podravka, Metz együttese, egyenlített eredmény, következő volt, eldőlt Kristiansand, csoportkörből négy, harmadik kérdés, Metz fehérek, eldőlt végeredménye, egy nyolc, mérkőzés három, támadott magyar, egyenlített már, fordulóját vezetést, magával végzett, volt ellen, Four hazai, nem egy,