13141516171819
20212223242526
2728293031

Férfi kézilabda BL - Súlyos szegedi vereség a negyeddöntő első meccsén
A Szeged 31-23-ra kikapott a macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, csütörtöki mérkőzésén.

A két együttes kilencedik alkalommal találkozott egymással tétmeccsen: két döntetlen és egy szegedi győzelem mellett ez volt a Vardar hatodik sikere.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik. A négyes döntőre június 1-én és 2-án kerül sor Kölnben.

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 31-23 (14-12)------------------- -------------------------- -----------a Szeged gólszerzői: Bánhidi 5, Balogh Zs., Bombac, Källman 3-3, Maqueda, Bodó, Sigurmannsson, Sostaric 2-2, Canellas 1

A vendégek keretéből a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez hiányzott taktikai okok miatt. A hazaiaknál a montenegrói Vuko Borozan és a német Christian Dissinger nem szerepelt a keretben.

A szkopjei Jane Szandanszki Arénában ezúttal még a megszokottnál is forróbb volt a hangulat, a hírek szerint a csarnok hivatalos befogadóképességénél is több belépőjegyet adtak el, ugyanis a klub orosz tulajdonosa, Szergej Szamszonyenko kivonulása miatt minden bizonnyal jó ideig ez volt az utolsó BL-mérkőzés a macedón fővárosban.

Ennek megfelelően eksztázisban kezdett a hazai csapat, a szegediek viszont pontatlanok voltak, ezért Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért. A macedónok öt perc alatt 4-0-s sorozatot produkáltak (8-4), és a folytatásban tovább növelték a különbséget, mivel a vendégek védekezése és kapusteljesítménye sem volt hatékony.

A Vardar szerb kapusa, Dejan Milosavljev kiválóan védett, ennek ellenére a magyar bajnokcsapat a hajrában egy 5-1-es sorozattal némileg csökkentette a hátrányát.

A második félidőben már Marin Sego védte a Szeged kapuját, de nem kapott megfelelő segítséget, mert a társai nem tűntek eléggé felkészültnek, és ez elsősorban védekezésben ütközött ki. A lett Dainis Kristopans, valamint a magyar csapat korábbi, a macedónok jelenlegi irányítója, a szlovén Stas Skube remekül játszott, a csongrádiak kulcsemberei közül viszont Bodó Richárd és Jorge Maqueda is gyengébben teljesített a megszokottnál.

A hullámzó mérkőzés egy újabb 3-0-s szegedi szériával folytatódott, a kapuba visszaállt Mirko Alilovic büntetőket védett, ám az önkívületi állapotban kézilabdázó házigazdáknak erre is volt válaszuk, és egy 10-3-as sorozattal zárták le a meccset. A vendégek megilletődöttnek tűntek, a játékuk kapkodóvá vált, így nem volt esélyük ismét szorossá tenni az eredményt, s nagyon nehéz helyzetből várhatják a hazai visszavágót.

A Vardar legeredményesebb játékosa Dainis Kristopans és a horvát Igor Karacic volt egyaránt nyolc góllal.

szerdán játszották:Flensburg-Hande witt (német) - Telekom Veszprém 22-28 (15-15)HBC Nantes (francia)-Barcelona (spanyol) 25-32 (12-16)

szombaton játsszák:Vive Kielce (lengyel) - Paris Saint-Germain (francia) 18.00

Címkék: negyeddöntőjének, csütörtöki, mérkőzésén, otthonában, kézilabda, kikapott, Bajnokok, macedón, Szkopje, Szeged, Ligája, befogadóképességénél, kapusteljesítménye, legeredményesebb, megilletődöttnek, házigazdáknak, Szamszonyenko, megszokottnál, megszokottnál, Sigurmannsson, felkészültnek, eksztázisban, bajnokcsapat, folytatásban, csökkentette, védekezésben, kulcsemberei, belépőjegyet, folytatódott, Szandanszki, montenegrói, negyeddöntő, produkáltak, megfelelően, különbséget, pontatlanok, visszavágót, tulajdonosa, Milosavljev, találkozott, visszavágót, teljesített, szegedi győzelem, visszavágót jövő, négyes döntőre, spanyol jobbszélső, montenegrói Vuko, német Christian, szkopjei Jane, hírek szerint, csarnok hivatalos, klub orosz, utolsó BL-mérkőzés, Férfi Bajnokok Ligája, Vardar Szkopje, MOL-Pick Szeged, Balogh Zs, Pedro Rodríguez, Vuko Borozan, Christian Dissinger, Jane Szandanszki Arénában, Szergej Szamszonyenko, Juan Carlos Pastor, Dejan Milosavljev, Marin Sego, Dainis Kristopans, Stas Skube, Bodó Richárd, Jorge Maqueda, Mirko Alilovic, Igor Karacic, Telekom Veszprém, Vive Kielce, Paris Saint-Germain, Bajnokok Ligája,
2019.04.25. 21:59