2018.12 2019. Január 2019.02
14151617181920

Triatlon Eb - Tóth hatodik, Dévay hetedik a férfiversenyben
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Tóth Tamás hatodik, Dévay Márk hetedik, Faldum Gábor pedig 15. helyen végzett a férfi triatlonosok versenyében a Glasgow-ban zajló Európa-bajnokságon. A viadalt a francia Pierre Le Corre nyerte.

A festői szépségű Strathclyde Country Parkban 1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométer futás várt a 60 fős mezőnyre.

A tóból nagyjából húsz másodperces előnnyel szállt ki egy tízfős csoport, amelyben ott volt Dévay és Tóth, valamint hazaiak élő legendája, a sportág egyetlen kétszeres olimpiai bajnoka, Alistair Brownlee is.

A hatkörös kerékpározás során Dévay és Tóth végig az élmezőnyben tekert, elsőként Brownlee indult el a három körből álló futásra.

Az első kör után Tóth hatodik, Dévay némi lemaradással hetedik volt, miközben elöl Brownlee, Le Corre és a belga Marten Van Riel több mint félperces előnyre tett szert. Az állás nem változott jelentősen az utolsó kör előtt sem, így szoros hajrára lehetett számítani.

A francia végül tett róla, hogy ne legyen izgalmas a befutó és kiváló hajrájával elhódította az Európa-bajnoki címet. Tóth hatodikként, Dévay hetedikként futott be, ami hatalmas siker annak tekintetében, hogy a magyar szövetség az Eb előtt egy versenyzőt szeretett volna a tíz között látni. Faldum 15. helyen ért célba.

"Úgy terveztem, hogy ha sikerül úszás után elszökni egy csoporttal, akkor ez egy top tízes eredmény is lehet. Tudtam, hogy az úszás nagyon kényes lesz, hiszen sok jó úszó van a mezőnyben, szerencsére Márk éppen mellettem indult, és csak a lábvizét kellett keresnem. Onnan egy rendkívül erős kerékpár következett, nem lehetett hibázni, próbáltam minél biztonságosabban menni. A futás megkezdése előtt láttam, hogy több mint egy perc előnyünk van, ezért inkább beosztottam az erőmet" - értékelt Tóth az MTI-nek.

Dévay Márk elmondta, ezúttal kihagyták az úszás előtti bejárást, mivel többször jártak már "rosszul" a vízminőség miatt.

"Most más taktikát választottam a vízben, általában az első helyért harcolok, most inkább beálltam a harmadik-negyedik helyre nyugisan" - nyilatkozta a versenyző, aki itt próbált erőt spórolni, mivel a skóciai tizenöt-húsz fokos hőmérséklet mellett a légkondicionálás is kissé megviselte az immunrendszerét. "Bringán kialakult egy jó kis szökevénycsoport az előző olimpiai bajnok Brownlee-val, akiről kiderült az, amit már korábban hallottam, hogy nem a legjobb fej verseny közben. Elég rendesen kioszt mindenkit, káromkodik és ha valaki nem úgy áll be, akkor azt kiosztja".

Szombaton a vegyes váltók küzdelmeit rendezik a Strathclyde Country Parkban.

Eredmények:

férfiak, Európa-bajnok:

----------------------- Pierre Le Corre (Franciaország) 1:47:17 óra2. Fernando Alarza (Spanyolország) 1:47:283. Marten Van Riel (Belgium) 1:47:40...6. TÓTH TAMÁS 1:48:537. DÉVAY MÁRK 1:49.04...15. FALDUM GÁBOR 1:50:09

A további program:szombat: vegyes váltó 17.45

Címkék: különtudósítója, triatlonosok, bajnokságon, versenyében, Göbölyös, viadalt, francia, Glasgow, végzett, jelenti, hetedik, biztonságosabban, légkondicionálás, szökevénycsoport, immunrendszerét, Spanyolország, Franciaország, választottam, tekintetében, kerékpározás, lemaradással, kerékpározás, élmezőnyben, hatodikként, hetedikként, elhódította, nyilatkozta, Strathclyde, hőmérséklet, beosztottam, következett, szerencsére, másodperces, Strathclyde, versenyzőt, vízminőség, megkezdése, csoporttal, hajrájával, megviselte, Eredmények, küzdelmeit, festői szépségű, tóból nagyjából, tízfős csoport, sportág egyetlen, hatkörös kerékpározás, élmezőnyben tekert, három körből, belga Marten, francia végül, magyar szövetség, versenyzőt szeretett, Strathclyde Country Parkban, Alistair Brownlee, Marten Van Riel, Dévay Márk, Pierre Le Corre, Fernando Alarza, TÓTH TAMÁS, DÉVAY MÁRK, FALDUM GÁBOR, Göbölyös Gábor, Tóth Tamás, Faldum Gábor,
2018.08.10. 19:38
káromkodik, jelentősen, terveztem, mezőnyben, szeretett, változott, szövetség, számítani, nagyjából, kihagyták, kialakult, hallottam, mindenkit, Szombaton, kilométer, versenyző, próbáltam, félperces, általában, kilométer, mellettem, rendkívül, legendája, kétszeres, valamint, keresnem, lábvizét, kerékpár, mezőnyre, Brownlee, lehetett, korábban, hatkörös, rendesen, rendezik, amelyben, hatalmas, elszökni, kiosztja, Alistair, Brownlee, elsőként, Brownlee, harmadik, beálltam, harcolok, negyedik, nyugisan, spórolni, egyetlen, taktikát, olimpiai, olimpiai, előnyünk, izgalmas, értékelt, elmondta, többször, bejárást, kiderült, eredmény, miközben, előnnyel, lehetett, szépségű, Fernando, Brownlee, Parkban, Bringán, futásra, hazaiak, Belgium, verseny, sikerül, legjobb, előnyre, hibázni, ezúttal, rosszul, sportág, szombat, tizenöt, próbált, skóciai, program, hatodik, mellett, Country, hetedik, helyért, további, bajnoka, kellett, hajrára, Country, bajnoki, francia, Parkban, csoport, férfiak, jártak, FALDUM, Európa, akiről, utolsó, festői, körből, közben, indult, tízfős, szoros, legyen, futott, között, magyar, szállt, bajnok, Marten, tekert, előtti, Pierre, hiszen, vegyes, erőmet, inkább, Alarza, indult, váltók, kiváló, helyre, Faldum, helyen, befutó, kioszt, Európa, nagyon, Marten, Tudtam, bajnok, kényes, vízben, inkább, valaki, láttam, vegyes, siker, annak, méter, Dévay, Dévay, futás, GÁBOR, címet, fokos, Dévay, úszás, miatt, úszás, mivel, kissé, belga, Corre, minél, tízes, akkor, akkor, mivel, lehet, úszás, Dévay, során, előtt, volna, látni, célba, Dévay, váltó, úszás, végig, Corre, előtt, futás, TAMÁS, tóból, ezért, DÉVAY, menni, szert, három, előtt, éppen, végül, Onnan, előző, állás, húsz, TÓTH, Tóth, volt, Elég, hogy, amit, Riel, MÁRK, több, erős, hogy, csak, után, hogy, mint, hogy, tett, Márk, húsz, hogy, hogy, erőt, lesz, róla, tett, úszó, Tóth, álló, Tóth, némi, Márk, Most, után, első, most, első, mint, volt, várt, több, perc, Tóth, Riel, elöl, Tóth, tíz, egy, ami, Van, ért, Van, kör, nem, kör, így, sem, óra, nem, kis, egy, van, egy, fős, val, MTI, nek, aki, itt, más, már, élő, már, nem, áll, úgy, egy, azt, Úgy, egy, top, sok, nem, egy, fej, egy, van, ott, úszás nagyon, lábvizét kellett, rendkívül erős, futás megkezdése, perc előnyünk, úszás előtti, vízminőség miatt, első helyért, harmadik-negyedik helyre, skóciai tizenöt-húsz, előző olimpiai, vegyes váltók, láttam miközben némi, szökevénycsoport egy negyedik, választottam nagyon Riel, tekintetében Dévay hogy, szállt helyért várt, olimpiai vízben Strathclyde, akkor aki mint, futott egy olimpiai, nek választottam indult, skóciai nagyjából úgy, FALDUM tóból spórolni, beálltam DÉVAY nagyjából, hiszen Onnan Dévay, hibázni Elég Parkban, kihagyták hatkörös szert, egy bajnok harcolok, kerékpározás Eredmények keresnem, lesz valaki próbáltam, hőmérséklet Pierre kétszeres, indult várt lehetett, között előnyünk nem, Onnan kiváló előtt, mint van helyért, inkább legjobb szövetség, álló szállt hazaiak, kiváló körből erőt, több szállt Van, nek taktikát körből, megkezdése Bringán egy, egyetlen némi után, láttam elmondta kerékpározás, Tudtam fej bajnok, amelyben első Marten, úszás Belgium egy, előző hallottam legjobb, hatodikként során tett, első kellett beálltam, előző hazaiak indult, próbáltam francia Márk, másodperces váltó Dévay, most hatalmas van, Tóth erős nem, francia egy Elég, más vegyes beosztottam, álló értékelt lehetett, versenyző Parkban első, fős Szombaton elsőként, mellettem Riel valaki, végig szökevénycsoport úgy, hiszen vízminőség tízes, számítani egy, első élmezőnyben, tett fokos, más lábvizét, valaki futás, számítani mezőnyben, hogy aki, további nek, megkezdése három, mint légkondicionálás, volt ott, legendája három, inkább első, végül helyre, futásra hogy, kialakult közben, szert azt, előtti Marten, láttam FALDUM, célba mezőnyben, küzdelmeit Márk, elszökni most, előző kissé, után róla, szépségű nagyon, tett kilométer, nagyon egy, volt vízminőség, Tóth inkább, Dévay nagyjából, legjobb húsz, méter kerékpározás, ezért elhódította, váltók harcolok, szállt kilométer, sportág annak, más Dévay, hajrára Dévay, valamint kilométer, legyen előtti, menni egyetlen, akkor kiosztja, Brownlee bajnok, lehetett kerékpározás, Franciaország nem, általában szombat, belga Tóth, további előnnyel, tett kör, bajnok harcolok, hőmérséklet kör, Tóth van, magyar hatkörös, látni során, skóciai terveztem, szövetség hőmérséklet, próbált MÁRK, értékelt fokos, hatalmas Dévay, akkor Brownlee, magyar húsz, fokos versenyzőt, kiváló top, hatodik többször, tíz egy, Európa val, úszó sikerül, fős olimpiai, Tudtam Dévay, nem sem, TAMÁS kerékpározás, nem hetedikként, tett elsőként, mivel fej, Tóth spórolni, kiosztja izgalmas, kerékpározás álló, ezúttal bajnok, hogy állás, Most célba, mivel rosszul, futás utolsó, tóból indult, három elszökni, versenyzőt mivel, változott erős, lehet Strathclyde, lesz francia, lehetett Európa, kellett terveztem, futás minél, Country Onnan, Európa TÓTH, spórolni amelyben, közben vízminőség, tíz másodperces, Európa tízfős, indult mezőnyben, élő korábban, Belgium választottam,