10111213141516
17181920212223
242526272829

Férfi kézilabda Eb - Hat góllal kikapott a svédektől a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott 24-18-ra kikapott Svédország csapatától az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, kedden este Malmőben, ennek ellenére továbbra is versenyben van az elődöntőbe kerülésért, és az olimpiai selejtezőtornára jutásért.

Gulyás István szövetségi kapitány együttese szerdán 16 órától a portugálok ellen zárja a középdöntőt. Döntetlennel a harmadik helyen zárná a csoportot a csapat, és biztosítaná helyét az áprilisi ötkarikás kvalifikációs tornák egyikén. Győzelemmel akár az elődöntőt érő második pozícióban is végezhet a gárda, amennyiben Norvégia legyőzi Szlovéniát.

A stockholmi döntős hétvégére - ahol az elődöntőket, illetve a döntőt, a bronzmeccset és az 5. helyért kiírt összecsapást rendezik - akár egy- vagy kétgólos szerdai vereséggel is eljuthat a válogatott, ha szerda este Izland legyőzi Svédországot.

Eredmény, középdöntő, 3. forduló, II. csoport:Svédország-Magyaro rszág 24-18 (10-9)-------------------- ----------------Malmö, v.: Horácek, Novotny

lövések/gólok: 48/24, illetve 40/18

gólok hétméteresből: 1/1, illetve 1/1

kiállítások: 0, illetve 6 perc

Magyarország:

------------Mikler - Hornyák, Máthé 3, Bánhidi 3, Sipos, Szita 4, Győri 2, cserék: Bóka 1, Fekete 1, Balogh Zs. 2, Nagy B. 1, Ligetvári 1, Rosta, szövetségi kapitány: Gulyás István

Az előző kontinenstornán ezüstérmes svédek annak tudatában léptek pályára, hogy már biztosan nem juthatnak az elődöntőbe, és a csoport harmadik helyének megszerzésére is csak matematikai esélyük volt.

Az első tíz percben Mikler Roland öt bravúros védést is bemutatott, erre alapozva a magyarok kezdték jobban a meccset (4-2). A támadójáték akadozott, mert a szélsőkhöz egyáltalán nem jutott el a labda, az ellenfél pedig szigorúan őrizte a belső posztokon játszókat, így tíz percig nem született magyar gól.

A védekezés remekül működött, és bár a játékvezetők tevékenységén érezhető volt, melyik csapat játszik hazai pályán, a svédek csak a 23. percben tudták először átvenni a vezetést, a szünetben pedig 10-9 volt az állás a javukra.

A második félidőben némileg hatékonyabban támadtak a magyarok, távoli átlövéseikkel tartották a lépést ellenfelükkel, ám a 48. perc után, 18-18-as állást követően egyetlen gólt sem tudtak szerezni. Ezt kihasználva a skandinávok elléptek és végül magabiztosan győztek.

A svédek legeredményesebb játékosa Lucas Pellas volt öt góllal. A Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson négyszer volt eredményes. A magyar kapuban Mikler Roland 38 lövésből 14-et védett ki.

A két csapat 42. alkalommal találkozott egymással 17 magyar siker és négy döntetlen mellett ez volt a 22. svéd győzelem.

A magyar válogatott Oroszország és Izland legyőzése, illetve az olimpiai és világbajnok Dánia elleni döntetlen után csoportgyőztesként, a maximális két ponttal jutott a középdöntőbe, ahol kikapott a legutóbbi két világbajnokságon egyaránt ezüstérmes Norvégiától, majd legyőzte Szlovéniát, szerdán 16 órától pedig Portugáliával találkozik.

korábban:Szlovénia-Portugá lia 29-24 (14-15)Norvégia-Izland 31-28 (19-12)

Az állás: 1. Norvégia 8 pont, 2. Szlovénia 6, 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Portugália 2 (112-116), 5. Izland 2 (101-110), 6. Svédország 2 (88-97)

Címkék: selejtezőtornára, középdöntőjének, kvalifikációs, fordulójában, kerülésért, elődöntőbe, versenyben, csapatától, Svédország, válogatott, kézilabda, csoportgyőztesként, legeredményesebb, világbajnokságon, kontinenstornán, ellenfelükkel, Portugáliával, kvalifikációs, hatékonyabban, átlövéseikkel, megszerzésére, tevékenységén, hétméteresből, Magyarország, Svédországot, bronzmeccset, összecsapást, játékvezetők, középdöntőbe, Magyarország, magabiztosan, MAGYARORSZÁG, Döntetlennel, elődöntőket, Norvégiától, támadójáték, kihasználva, középdöntőt, találkozott, matematikai, skandinávok, biztosítaná, portugálok ellen, harmadik helyen, áprilisi ötkarikás, stockholmi döntős, csoport harmadik, magyarok kezdték, támadójáték akadozott, szélsőkhöz egyáltalán, ellenfél pedig, belső posztokon, védekezés remekül, Gulyás István, Balogh Zs, Nagy, Gulyás IstvánAz, Mikler Roland, Lucas Pellas, Telekom Veszprém, Andreas Nilsson,
2020.01.21. 22:27