23242526272829
3031

Walesi-magyar - A kétgólos cardiffi vereséggel pótselejtezős a magyar csapat
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A magyar labdarúgó-válogatott kétgólos vereséget szenvedett Wales vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó, keddi játéknapján, így márciusban pótselejtezőre kényszerül.

A szigetországiak a 15. percben Aaron Ramsey fejesével szereztek vezetést, majd a második félidő elején a Juventus játékosa állította be a végeredményt is, amellyel a három éve elődöntős Wales a horvátok mögött csoportmásodikként kijutott a jövő évi kontinenstornára.

A magyarok a kudarccal a negyedik helyre csúsztak vissza az ötösben, mert a sereghajtó Azerbajdzsánt legyőző Szlovákia is megelőzte.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a tavaly őszi Nemzetek Ligája alapján még a márciusi pótselejtezőn kijuthat a részben budapesti rendezésű Eb-re. Ehhez két meccset kell majd nyernie, az ellenfelek a pénteki sorsoláson derülnek ki, az első találkozót mindenképpen idegenben játssza a nemzeti együttes.

A magyarok az 1986-os világbajnokság óta nem jutottak ki egyenes ágon világtornára.

Eb-selejtező, E csoport, 10. (utolsó) játéknap:Wales-Magyarorszá g 2-0 (1-0)--------------------- -------Cardiff, Cardiff City Stadion, 31 762 néző, v.: Ovidiu Hategan (román)

gólszerző: Ramsey (15., 47.)

sárga lap: Lockyer (72.), James (88.), illetve Pátkai (66.), Kovács I. (71.)

Wales:

------Wayne Hennessey - Connor Roberts, Tom Lockyer, Chris Mepham, Ben Davies - Joe Morrell (Ethan Ampadu, 50.), Joe Allen - Aaron Ramsey, Gareth Bale (Harry Wilson, 88.), Daniel James - Kieffer Moore

Magyarország:

-------------Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Lang Ádám, Nagy Zsolt - Pátkai Máté, Nagy Ádám (Kovács István, 60.) - Dzsudzsák Balázs (Varga Roland, 72.), Szoboszlai Dominik, Sallai Roland (Holender Filip, 83.) - Szalai Ádám

I. félidő:

----------

15. perc: Bale kapott labdát a jobb oldalon, Lang mellett középre adott, ahol Ramsey 6 méterről zavartalanul fejelhetett a kapu közepébe (1-0).

II. félidő:

-----------

47. perc: Davies bal oldali szabadrúgása után Bale az ötös bal oldalához játszotta a labdát, az ott üresen érkező Ramsey pedig közelről a hosszú felső sarokba lőtt a tehetetlen Gulácsi mellett (2-0).

Nem kezdett olyan megilletődötten, vagy ijedten a magyar válogatott, mint Horvátországban, vagy négy napja a Puskás Aréna megnyitóján Uruguay ellen, Marco Rossi szövetségi kapitány láthatóan agresszív futballt kért játékosaitól. Eleinte nem ízlett a szigetországiaknak a magyarok sok futással párosuló mezőnyjátéka, ami védekezésben hatékonynak bizonyult ugyan, ám támadásban már nem sokat ért, mivel a sok pontatlan passz miatt nem sikerült megtartani a labdát. A három hiányzó miatt felforgatott magyar védelem első megingását kihasználta a walesi csapat, amely így 15 perc után előnybe került: Nagy Zsoltot átjátszották, így Langnak kellett kiváltania a jobb szélen meglóduló Bale-re, középen pedig üresesen maradt Ramsey, aki fejjel nem is hibázott ziccerben. A gól nem változtatott a játék képén, a szigetországiak irányítottak, a magyarok gyors ellentámadásokban bíztak, de az akciók rendre elakadtak. A walesiek a gólhoz hasonló támadás végén a második ziccerüket elhibázták Moore révén, viszont nem sokkal később először a magyarok is veszélyeztettek, Szalai okosan visszafejelt labdája után Szoboszlai lőhetett volna gólt, de Hennessey óriásit védett, majd a kipattanó után Sallai próbálkozását is hárította. A szünetig több helyzet nem volt, a magyarok - két megingást leszámítva - szervezetten védekeztek, de támadásban szinte semmiféle veszélyt nem jelentettek, mert előre játékban rendkívül pontatlan volt a középpályás sor.

A második játékrész a lehető legrosszabbul kezdődött, egy szabadrúgást követően azonnal megduplázta előnyét a hazai csapat. A második kapott gól alaposan megtörte a magyarokat, akik szinte teljesen beszorultak a hátralévő időben. A megtizedelt védelem viszont állta a sarat a nyomás alatt, a hátvédek rengeteg lövést blokkoltak, helyenként önfeláldozóan mentettek, s rendre kisegítették egymást. A hátsó egység teljesítményéről árulkodó, hogy a sok hazai lehetőség ellenére Gulácsi a 75. percben védett először bravúrral. A támadójátékról pedig az a legbeszédesebb, hogy a walesi hálóőrnek jószerivel dolga sem akadt, mivel a magyar együttes a félpályát is csak elvétve lépte át, így pedig még a szépítésre sem volt reális esélye. Az utolsó negyedórában a walesiek egyre inkább a biztonságra törekedtek, ezért ekkor csökkent a magyar kapura nehezedő nyomás is. Összességében Wales végig jobban futballozva megérdemelten nyerte meg a találkozót, és jutott ki az Eb-re.

Címkék: selejtezősorozat, különtudósítója, pótselejtezőre, vendégeként, játéknapján, márciusban, kényszerül, szenvedett, válogatott, vereséget, Gergelics, szigetországiaknak, csoportmásodikként, ellentámadásokban, teljesítményéről, kontinenstornára, Horvátországban, veszélyeztettek, szigetországiak, megilletődötten, szigetországiak, legbeszédesebb, támadójátékról, világbajnokság, Azerbajdzsánt, önfeláldozóan, pótselejtezőn, legrosszabbul, próbálkozását, Összességében, megérdemelten, visszafejelt, kisegítették, világtornára, irányítottak, változtatott, felforgatott, átjátszották, védekezésben, végeredményt, szervezetten, Magyarország, második félidő, horvátok mögött, negyedik helyre, sereghajtó Azerbajdzsánt, tavaly őszi, márciusi pótselejtezőn, részben budapesti, pénteki sorsoláson, első találkozót, nemzeti együttes, 1986-os világbajnokság, Aaron Ramsey, Marco Rossi, Nemzetek Ligája, Cardiff City Stadion, Ovidiu Hategan, Kovács, Connor Roberts, Chris Mepham, Ethan Ampadu, Gareth Bale, Harry Wilson, Daniel James, Kieffer MooreMagyarország, Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Lang Ádám, Nagy Zsolt, Pátkai Máté, Nagy Ádám, Kovács István, Dzsudzsák Balázs, Varga Roland, Szoboszlai Dominik, Sallai Roland, Holender Filip, Szalai ÁdámI, Puskás Aréna, Nagy Zsoltot, Összességében Wales, Gergelics József,
2019.11.19. 22:53