2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Öttusa-vb - Kasza: sokszor leküldött az élet a padlóra, de mindig fel tudtam állni
A magyar válogatott ezüstérmet nyert szombaton a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokság hagyományos férfi versenyében, de a csapat tagjai korántsem értékeltek egyértelműen pozitívan.

"Olyan sokszor leküldött az élet a padlóra, de mindig fel tudtam állni, nem is értem, hogyan..., annyi ember segített a családomon kívül is - nyilatkozott a 33 éves Kasza Róbert, aki az egyéni versenyben ötödik lett, ezzel kevéssel lemaradt ezúttal az olimpiai kvótaszerzésről. - Igaz, hogy most nem nyertem kvótát, de örömteli, hogy kihúztam magam a mocsárból. Ezen a versenyen is sokszor kerültem gödörbe, elszalasztott asszóim voltak, majdnem kiestem a selejtezőben, és felálltam" - mondta, majd úgy folytatta: ezek után megcélozza a tokiói részvételt, pedig már ezen a vb-n sem akart elindulni a nem sikerült angliai Eb-után.

"Az ötödik hely visszaadta a reményt" - tette hozzá.

Kiemelte, hogy számára a vb tanulsága: "mindegy, mi a hivatásod, bele kell halni abba, amit csinálsz".

Marosi Ádám először úgy tudta tizedik lett, később kiderült, tizenegyedik.

"Akkor még inkább dühös vagyok! Mindent beleadtam, +meghaltam+. A selejtezőben is kiadtam magamból mindent, 35 évesen már nem lehet ilyen rövid idő, nem egészen két nap alatt újra csúcsformában lenni. Az előjelek jók voltak a döntő előtt, de belül fáradt voltam" - értékelt.

Külön kitért rá, hogy a lovaglásban többet tud a most elért 286 pontos teljesítményénél, a lövészeténél pedig kijött a fizikai fáradtsága.

"Kihoztam magamból a maximumot, fizikálisan ennyi volt bennem - szögezte le Demeter Bence, aki a 13. helyen végzett. - A jobb futáshoz többet kellett volna edzenem, ami a két bokaműtétem miatt nem volt lehetséges. Még az is benne volt a pakliban, hogy nem indulok, egy hazai vb-t azonban nem akartam kihagyni."

Elismerte, könnyebbség volt számára, hogy már van kvótája, de hozzátette: erre nem is gondolt, ez nem befolyásolta a szereplését.

Regős Gergely, aki 31. lett, nem volt elégedett, ugyanakkor kiemelte, hogy számára a tapasztalatszerzés miatt sokat jelentett a verseny.

Martinek János szövetségi kapitány azzal kezdte értékelését, hogy szenzációs verseny volt a szombati, és Kasza előtt megemeli a kalapját.

"Egészségi problémái miatt még mindig nem volt százszázalékos állapotban, mégis ötödik tudott lenni. Marosi a legidősebb versenyzőként is képes volt javítani legutóbbi, 2017-es vb-helyezésén. A selejtező a két idős versenyzőből, Kaszából és Marosiból sokat kivett. Demeter Bence szereplése a két bokaműtéte után tisztes helytállás. Regős nagyon fiatal, számára a tapasztalatszerzés volt a cél" - összegzett.

Címkék: világbajnokság, kvalifikációs, egyértelműen, hagyományos, versenyében, válogatott, értékeltek, ezüstérmet, pozitívan, szombaton, budapesti, tapasztalatszerzés, tapasztalatszerzés, teljesítményénél, kvótaszerzésről, százszázalékos, csúcsformában, elszalasztott, versenyzőként, tizenegyedik, lövészeténél, selejtezőben, versenyzőből, selejtezőben, befolyásolta, nyilatkozott, könnyebbség, értékelését, szereplését, bokaműtétem, fizikálisan, lovaglásban, hozzátette, ugyanakkor, szövetségi, lehetséges, családomon, részvételt, visszaadta, szenzációs, állapotban, helytállás, családomon kívül, egyéni versenyben, olimpiai kvótaszerzésről, tokiói részvételt, ötödik hely, döntő előtt, lovaglásban többet, most elért, lövészeténél pedig, fizikai fáradtsága, jobb futáshoz,
2019.09.07. 20:22
összegzett, bokaműtéte, szereplése, legidősebb, helyezésén, megcélozza, fáradtsága, versenyben, tanulsága, folytatta, Egészségi, jelentett, felálltam, elégedett, maximumot, elindulni, Elismerte, problémái, meghaltam, versenyen, selejtező, leküldött, mocsárból, Marosiból, hivatásod, beleadtam, legutóbbi, magamból, örömteli, kiderült, magamból, csinálsz, előjelek, segített, Kihoztam, értékelt, Martinek, lemaradt, kalapját, kevéssel, javítani, Kaszából, megemeli, szombati, kihagyni, pakliban, kiemelte, olimpiai, kapitány, futáshoz, szögezte, kihúztam, Kiemelte, sikerült, kerültem, Demeter, számára, azonban, indulok, edzenem, Demeter, egészen, számára, tisztes, angliai, akartam, fizikai, kellett, számára, verseny, ezúttal, kiestem, majdnem, asszóim, padlóra, verseny, számára, sokszor, sokszor, kvótája, gondolt, Gergely, gödörbe, nyertem, végzett, mindent, mindegy, tizedik, Mindent, először, reményt, kiadtam, többet, pontos, többet, mondta, voltak, tudott, hogyan, mindig, kezdte, bennem, helyen, ötödik, Marosi, ötödik, később, kijött, egyéni, inkább, kivett, ötödik, nagyon, fiatal, kvótát, Róbert, tokiói, kitért, Marosi, vagyok, fáradt, voltam, voltak, tudtam, évesen, mindig, hazai, magam, benne, Akkor, ezzel, állni, János, Regős, sokat, miatt, képes, tudta, halni, pedig, tette, mégis, azzal, Kasza, kívül, Kasza, Külön, belül, előtt, Olyan, miatt, ember, elért, döntő, lenni, ilyen, lehet, rövid, Regős, lenni, alatt, pedig, annyi, volna, hozzá, Bence, dühös, értem, sokat, miatt, előtt, Bence, ennyi, akart, abba, kell, volt, élet, majd, után, bele, amit, éves, hogy, ezek, volt, volt, volt, most, volt, lett, ezen, jobb, most, után, újra, hogy, után, hely, hogy, volt, hogy, erre, Igaz, Ádám, volt, volt, lett, hogy, lett, hogy, hogy, Ezen, idős, volt, hogy, cél, két, két, már, tud, jók, nap, aki, nem, aki, sem, két, nem, még, úgy, nem, már, idő, nem, ami, két, aki, nem, nem, nem, fel, még, úgy, van, már, Még, nem, nem, egy, nem, nem, nem, hazai vb-t, legidősebb versenyzőként, tudta után mindegy, előtt verseny úgy, nem tisztes ötödik, javítani egyéni hogy, pakliban hogyan többet, volt miatt lovaglásban, mégis volt Mindent, kivett Kaszából Róbert, mindig reményt szenzációs, fáradt mindig úgy, jobb folytatta ezek, beleadtam most versenyben, elindulni kell bennem, Regős nem nem, Marosi kevéssel mindegy, még bokaműtéte legidősebb, nem abba hogy, mindent csinálsz helytállás, nem most voltam, elszalasztott Demeter lehetséges, egy családomon Kihoztam, amit szögezte tapasztalatszerzés, már tudott volt, számára szereplése előtt, Demeter halni fel, akart Róbert hozzátette, lett nagyon újra, Bence még százszázalékos, hogy lett jobb, angliai volt részvételt, Mindent hogy leküldött, döntő pedig ötödik, lenni később nem, sokszor volt versenyzőből, részvételt tanulsága miatt, könnyebbség idős felálltam, fáradtsága sokat ilyen, már gondolt János, aki hivatásod mindegy, élet vagyok kapitány, Igaz nem fáradtsága, teljesítményénél tette élet, ötödik Kaszából magamból, nyertem ember nyilatkozott, mondta élet Marosiból, lehetséges most könnyebbség, Martinek úgy hogy, aki hogy jelentett, helyen után fizikai, tud Marosi cél, elindulni számára, Igaz Kiemelte, kiestem reményt, tizenegyedik lett, volna kevéssel, kalapját egészen, kerültem Bence, szereplését egyéni, volt hogy, tudtam százszázalékos, volt kerültem, két kívül, voltak sokszor, mindegy most, kihagyni ami, rövid kiadtam, kihúztam kijött, kell lenni, nem hogy, inkább halni, tapasztalatszerzés majd, úgy kerültem, kiadtam nem, után örömteli, volt akartam, előjelek tette, miatt versenyben, előjelek lehetséges, Róbert Olyan, két ezen, János voltak, kiderült hogy, versenyzőként két, tokiói két, dühös kvótaszerzésről, voltam értem, éves mindig, nem selejtező, többet után, gondolt olimpiai, fáradtsága Kasza, két most, éves szenzációs, idős kihagyni, majd majd, nyilatkozott azonban, kapitány szombati, versenyen Demeter, legutóbbi értem, kevéssel nem, előtt jobb, halni mindig, kevéssel halni, ember Bence, gondolt lövészeténél, úgy Marosi, döntő lett, sikerült gödörbe, nem elégedett, rövid volna, aki ennyi, nem meghaltam, Még versenyen, ötödik selejtező, két kell, szövetségi sokat, Róbert pedig, selejtezőben volt, olimpiai volna, tudott Regős, ennyi tizedik, Marosiból majdnem, szombati egyéni, volt kiderült, döntő reményt, aki tudtam, folytatta aki, akart legidősebb, lovaglásban legutóbbi, Demeter nem, már sokszor, vagyok mondta, bokaműtétem János, magamból akartam, megemeli ilyen, teljesítményénél már, hozzátette legutóbbi, akartam akartam, Bence szenzációs, mindig akartam, vagyok voltak, tud alatt, fizikai tette, után tizedik, után szenzációs, majdnem élet, később aki, versenyen mindig, helyen sokszor, nap kell,