2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Öttusa-vb - Kasza: sokszor leküldött az élet a padlóra, de mindig fel tudtam állni
A magyar válogatott ezüstérmet nyert szombaton a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokság hagyományos férfi versenyében, de a csapat tagjai korántsem értékeltek egyértelműen pozitívan.

"Olyan sokszor leküldött az élet a padlóra, de mindig fel tudtam állni, nem is értem, hogyan..., annyi ember segített a családomon kívül is - nyilatkozott a 33 éves Kasza Róbert, aki az egyéni versenyben ötödik lett, ezzel kevéssel lemaradt ezúttal az olimpiai kvótaszerzésről. - Igaz, hogy most nem nyertem kvótát, de örömteli, hogy kihúztam magam a mocsárból. Ezen a versenyen is sokszor kerültem gödörbe, elszalasztott asszóim voltak, majdnem kiestem a selejtezőben, és felálltam" - mondta, majd úgy folytatta: ezek után megcélozza a tokiói részvételt, pedig már ezen a vb-n sem akart elindulni a nem sikerült angliai Eb-után.

"Az ötödik hely visszaadta a reményt" - tette hozzá.

Kiemelte, hogy számára a vb tanulsága: "mindegy, mi a hivatásod, bele kell halni abba, amit csinálsz".

Marosi Ádám először úgy tudta tizedik lett, később kiderült, tizenegyedik.

"Akkor még inkább dühös vagyok! Mindent beleadtam, +meghaltam+. A selejtezőben is kiadtam magamból mindent, 35 évesen már nem lehet ilyen rövid idő, nem egészen két nap alatt újra csúcsformában lenni. Az előjelek jók voltak a döntő előtt, de belül fáradt voltam" - értékelt.

Külön kitért rá, hogy a lovaglásban többet tud a most elért 286 pontos teljesítményénél, a lövészeténél pedig kijött a fizikai fáradtsága.

"Kihoztam magamból a maximumot, fizikálisan ennyi volt bennem - szögezte le Demeter Bence, aki a 13. helyen végzett. - A jobb futáshoz többet kellett volna edzenem, ami a két bokaműtétem miatt nem volt lehetséges. Még az is benne volt a pakliban, hogy nem indulok, egy hazai vb-t azonban nem akartam kihagyni."

Elismerte, könnyebbség volt számára, hogy már van kvótája, de hozzátette: erre nem is gondolt, ez nem befolyásolta a szereplését.

Regős Gergely, aki 31. lett, nem volt elégedett, ugyanakkor kiemelte, hogy számára a tapasztalatszerzés miatt sokat jelentett a verseny.

Martinek János szövetségi kapitány azzal kezdte értékelését, hogy szenzációs verseny volt a szombati, és Kasza előtt megemeli a kalapját.

"Egészségi problémái miatt még mindig nem volt százszázalékos állapotban, mégis ötödik tudott lenni. Marosi a legidősebb versenyzőként is képes volt javítani legutóbbi, 2017-es vb-helyezésén. A selejtező a két idős versenyzőből, Kaszából és Marosiból sokat kivett. Demeter Bence szereplése a két bokaműtéte után tisztes helytállás. Regős nagyon fiatal, számára a tapasztalatszerzés volt a cél" - összegzett.

Címkék: világbajnokság, kvalifikációs, egyértelműen, hagyományos, versenyében, válogatott, értékeltek, ezüstérmet, pozitívan, szombaton, budapesti, tapasztalatszerzés, tapasztalatszerzés, teljesítményénél, kvótaszerzésről, százszázalékos, csúcsformában, elszalasztott, versenyzőként, tizenegyedik, lövészeténél, selejtezőben, versenyzőből, selejtezőben, befolyásolta, nyilatkozott, könnyebbség, értékelését, szereplését, bokaműtétem, fizikálisan, lovaglásban, hozzátette, ugyanakkor, szövetségi, lehetséges, családomon, részvételt, visszaadta, szenzációs, állapotban, helytállás, családomon kívül, egyéni versenyben, olimpiai kvótaszerzésről, tokiói részvételt, ötödik hely, döntő előtt, lovaglásban többet, most elért, lövészeténél pedig, fizikai fáradtsága, jobb futáshoz,
2019.09.07. 20:22
összegzett, bokaműtéte, szereplése, legidősebb, helyezésén, megcélozza, fáradtsága, versenyben, tanulsága, folytatta, Egészségi, jelentett, felálltam, elégedett, maximumot, elindulni, Elismerte, problémái, meghaltam, versenyen, selejtező, leküldött, mocsárból, Marosiból, hivatásod, beleadtam, legutóbbi, magamból, örömteli, kiderült, magamból, csinálsz, előjelek, segített, Kihoztam, értékelt, Martinek, lemaradt, kalapját, kevéssel, javítani, Kaszából, megemeli, szombati, kihagyni, pakliban, kiemelte, olimpiai, kapitány, futáshoz, szögezte, kihúztam, Kiemelte, sikerült, kerültem, Demeter, számára, azonban, indulok, edzenem, Demeter, egészen, számára, tisztes, angliai, akartam, fizikai, kellett, számára, verseny, ezúttal, kiestem, majdnem, asszóim, padlóra, verseny, számára, sokszor, sokszor, kvótája, gondolt, Gergely, gödörbe, nyertem, végzett, mindent, mindegy, tizedik, Mindent, először, reményt, kiadtam, többet, pontos, többet, mondta, voltak, tudott, hogyan, mindig, kezdte, bennem, helyen, ötödik, Marosi, ötödik, később, kijött, egyéni, inkább, kivett, ötödik, nagyon, fiatal, kvótát, Róbert, tokiói, kitért, Marosi, vagyok, fáradt, voltam, voltak, tudtam, évesen, mindig, hazai, magam, benne, Akkor, ezzel, állni, János, Regős, sokat, miatt, képes, tudta, halni, pedig, tette, mégis, azzal, Kasza, kívül, Kasza, Külön, belül, előtt, Olyan, miatt, ember, elért, döntő, lenni, ilyen, lehet, rövid, Regős, lenni, alatt, pedig, annyi, volna, hozzá, Bence, dühös, értem, sokat, miatt, előtt, Bence, ennyi, akart, abba, kell, volt, élet, majd, után, bele, amit, éves, hogy, ezek, volt, volt, volt, most, volt, lett, ezen, jobb, most, után, újra, hogy, után, hely, hogy, volt, hogy, erre, Igaz, Ádám, volt, volt, lett, hogy, lett, hogy, hogy, Ezen, idős, volt, hogy, cél, két, két, már, tud, jók, nap, aki, nem, aki, sem, két, nem, még, úgy, nem, már, idő, nem, ami, két, aki, nem, nem, nem, fel, még, úgy, van, már, Még, nem, nem, egy, nem, nem, nem, hazai vb-t, legidősebb versenyzőként, ennyi magamból mindig, annyi lehetséges voltak, szenzációs pontos kitért, mindegy ezek egészen, hogy cél tanulsága, Marosi helyezésén ilyen, vagyok fiatal Kasza, számára bokaműtéte fizikálisan, ilyen kitért úgy, szombati kapitány után, volt nem nem, csinálsz annyi szövetségi, volt ezen tokiói, szögezte beleadtam olimpiai, azzal versenyzőből jelentett, éves tokiói kiemelte, végzett nyilatkozott lett, csúcsformában reményt aki, családomon lehetséges Mindent, teljesítményénél kellett sokat, hogy helytállás értem, újra számára sokszor, két családomon elindulni, gödörbe számára kiestem, pedig egy nyertem, Igaz után nem, visszaadta Egészségi már, két elindulni nyertem, volt javítani egyéni, beleadtam szombati volt, nem szereplését aki, pedig idős kiemelte, nem után majdnem, Egészségi tanulsága után, fiatal volt volt, nem miatt helyen, lett majd Kasza, volt kívül lett, magamból gondolt tizenegyedik, előtt tudta kihúztam, tudtam egyéni verseny, kijött részvételt magamból, volt lovaglásban nem, helyezésén csinálsz visszaadta, hogy kell nem, pedig ember hazai, fizikálisan ötödik kihúztam, volna Kiemelte két, kezdte kvótát Demeter, inkább csinálsz aki, jobb volt, sokszor tanulsága, javítani ötödik, ezúttal kvótaszerzésről, hazai azonban, tanulsága most, mindent teljesítményénél, ötödik Demeter, mégis folytatta, két alatt, Kasza Elismerte, kiestem még, hozzátette erre, reményt számára, indulok elért, olimpiai szenzációs, mindent rövid, lemaradt lehet, folytatta halni, alatt dühös, két hogy, bennem Demeter, hogy van, ember reményt, összegzett Róbert, szenzációs élet, volna mindig, döntő ezek, futáshoz hozzátette, tanulsága pedig, akart mindegy, sokat fáradtsága, ugyanakkor két, most csinálsz, voltak kezdte, nem tudott, olimpiai sokszor, most visszaadta, számára mindegy, kitért kezdte, idő Külön, hivatásod Kasza, lehetséges hogy, verseny asszóim, úgy Róbert, van ember, idő lenni, most teljesítményénél, azzal Akkor, segített felálltam, tizenegyedik folytatta, tette Demeter, Marosi számára, gödörbe két, után nem, akartam kell, évesen fáradt, fizikai előtt, számára ennyi, tapasztalatszerzés kerültem, értékelt van, aki elindulni, miatt ennyi, problémái javítani, futáshoz gödörbe, végzett azonban, tudtam kvótaszerzésről, Kasza fizikálisan, kvótája százszázalékos, aki leküldött, ami futáshoz, két kijött, hogy javítani, szereplése beleadtam, van legidősebb, kivett legutóbbi, családomon többet, asszóim volt, maximumot voltam, nem többet, ami kvótája, éves ötödik, gödörbe asszóim, évesen jobb, sokszor egyéni, van egészen, volt már, hogy tudta, fáradtsága idő, után állapotban, nyilatkozott Kiemelte, Demeter folytatta, majd alatt, cél aki, örömteli hogy, akartam jelentett, lemaradt részvételt, belül miatt, kezdte meghaltam, reményt lett,