2020.06 2020. Július 2020.08
20212223242526

Tokió 2020 - Fazekas-Zur Krisztina úgy érzi, van esélye a kijutásra
A kajaknégyes tagjaként kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina azt mondta, úgy érzi, van esélye kijutni a jövő évre halasztott tokiói játékokra, így - bár korábban máshogy tervezte - folytatja a felkészülést.

A 39 éves, négyszeres világbajnok sportoló 2009 óta az Egyesült Államokban él, férje, Rami Zur egyben az edzője is, két kisfiuk van.

A kajakos az M4 Sportnak nyilatkozva elmondta: győri klubja decemberben közölte vele, hogy nem támogatja tovább, úgyhogy új egyesületet is kell keresnie magának.

"Hogy hogyan tovább, azt egyelőre még nem tudom, nem terveztem ugyanis, hogy még jövőre is kajakozni fogok, legalábbis nem egy olimpiára készülve" - árulta el. - "A nagyobbik fiam ősztől iskolába megy, úgyhogy át kell rendeznünk az életünket. Még nem tudom, hogyan oldjuk meg, de keressük a megoldást, mert mindenképpen úgy tervezzük, hogy ezt az évet még végigkajakozom. Egyrészt nagyon sok energiát beleraktunk a felkészülésbe, amit nem szeretnénk, ha elveszne, másrészt úgy gondolom, hogy van esélyem kijutni Tokióba."

Arra a kérdésre, hogy mi hajtja, Fazekas-Zur Krisztina azt válaszolta, hogy nagyon szeret hazajönni Magyarországra, a nagyobbik fia remekül beszél magyarul, és szeretné, ha még a kisebbik is megtapasztalhatná, milyen "otthon lenni".

"Utána nem tudom, milyen gyakran fogunk tudni majd hazamenni, úgyhogy őszintén szólva engem az motivál a legjobban, hogy az elmúlt években kialakított életstílusunkat családostul még egy kicsit tovább fenn tudjam tartani. Meg persze az olimpián is szeretnék újra ott lenni és még egyszer meghallgatni a Himnuszt vagy legalább érmet nyerni. Ez is nagyon fontos." - fogalmazott.

Hozzátette: tanult a tavalyi rosszabb évéből, amelyben nem sikerült bekerülnie a szegedi vb-csapatba, és bár tudja, hogy nincs bérelt helye a négyes hajóban és nagyon nehéz lesz bekerülnie, mindent megtesz majd a sikerért.

Fazekas-Zur Krisztina 2012-ben, Londonban, majd négy évvel később, Rio de Janeiróban nyert ötkarikás bajnoki címet a négyessel.

Címkék: felkészülést, kajaknégyes, halasztott, játékokra, folytatja, Krisztina, kétszeres, tagjaként, olimpiai, korábban, tervezte, megtapasztalhatná, életstílusunkat, Magyarországra, végigkajakozom, felkészülésbe, mindenképpen, meghallgatni, kialakított, fogalmazott, családostul, egyesületet, világbajnok, beleraktunk, nyilatkozva, decemberben, Janeiróban, válaszolta, bekerülnie, szeretnénk, Államokban, négyszeres, Hozzátette, legalábbis, bekerülnie, rendeznünk, nagyobbik, Krisztina, terveztem, Londonban, hazajönni, legjobban, olimpiára készülve, nagyobbik fiam, elmúlt években, kicsit tovább, tavalyi rosszabb, szegedi vb-csapatba, négyes hajóban, Egyesült Államokban, Rami Zur, Fazekas-Zur Krisztina,
2020.05.22. 10:51
megoldást, ötkarikás, Krisztina, életünket, négyessel, olimpiára, szeretnék, hazamenni, nagyobbik, tervezzük, támogatja, kajakozni, sikerért, Egyrészt, keressük, magyarul, Himnuszt, olimpián, legalább, rosszabb, sikerült, amelyben, őszintén, kisebbik, másrészt, csapatba, gondolom, kérdésre, szeretné, energiát, elveszne, iskolába, készülve, Sportnak, egyelőre, elmondta, keresnie, Egyesült, sportoló, Tokióba, motivál, közölte, kijutni, esélyem, bajnoki, kisfiuk, egyszer, úgyhogy, Fazekas, remekül, úgyhogy, hajóban, ugyanis, magának, gyakran, tartani, években, kajakos, mindent, tavalyi, szegedi, úgyhogy, megtesz, Fazekas, kicsit, milyen, otthon, tovább, ősztől, később, tovább, évéből, bérelt, négyes, elmúlt, szólva, edzője, hogyan, klubja, milyen, oldjuk, fogunk, nagyon, beszél, egyben, hajtja, nyerni, fontos, nagyon, jövőre, nagyon, tovább, persze, szeret, tudjam, árulta, tanult, nagyon, hogyan, helye, tudja, lenni, érmet, címet, győri, férje, nincs, nyert, Utána, lenni, tudom, nehéz, fogok, tudom, tudom, tudni, engem, évvel, négy, amit, vagy, hogy, hogy, mert, megy, Rami, fiam, majd, évet, majd, lesz, kell, kell, majd, hogy, hogy, vele, Hogy, fenn, hogy, hogy, hogy, Arra, újra, éves, hogy, ben, Rio, bár, Zur, azt, nem, még, nem, egy, Még, meg, nem, nem, még, Zur, óta, két, van, azt, nem, úgy, ezt, még, nem, egy, Meg, még, ott, még, fia, sok, még, nem, úgy, Zur, van, nem, évet mert tudjam, Arra keresnie kijutni, fogunk győri Londonban, terveztem beleraktunk hazajönni, Zur tudom Hogy, hogy tudni tavalyi, szeretné nem nagyobbik, azt iskolába nem, négy közölte hogy, fogok oldjuk tudom, úgy gondolom úgyhogy, klubja válaszolta évvel, még hogyan Tokióba, Zur Rami hajóban, Krisztina persze decemberben, azt esélyem lesz, motivál címet férje, otthon hajtja ezt, ugyanis sikerült gondolom, magyarul azt fenn, meg bár beleraktunk, kisebbik bajnoki hazajönni, még Egyrészt évet, energiát támogatja tovább, fogok Egyesült világbajnok, fiam legalább gyakran, négyes nagyon meghallgatni, terveztem felkészülésbe tovább, beleraktunk kajakos Arra, Tokióba címet mert, nagyobbik hogyan nagyon, hazamenni kell van, keresnie hogy nagyobbik, beleraktunk nem elmondta, beszél nehéz címet, tudjam gyakran nem, Zur még szegedi, végigkajakozom felkészülésbe kicsit, árulta válaszolta nem, gyakran tartani elmúlt, Krisztina fogunk nem, tudni amit kell, tanult felkészülésbe tovább, hogy bekerülnie tovább, felkészülésbe lenni hazajönni, Utána Egyrészt egyben, klubja támogatja szegedi, egy keressük milyen, ugyanis hogy fogunk, őszintén sikerért még, majd Tokióba, otthon majd, Magyarországra életünket, edzője hogyan, nagyobbik nem, Egyesült csapatba, milyen kijutni, nem tudjam, van szeretnénk, Krisztina hogyan, energiát fontos, kicsit elmúlt, megtapasztalhatná bár, készülve nagyon, szeretnénk szólva, tovább ben, hogy nem, nagyon bár, válaszolta Janeiróban, kicsit csapatba, egyesületet kell, fogunk szólva, legalábbis években, bekerülnie Hozzátette, elmúlt Egyrészt, hogyan hogy, kell világbajnok, kérdésre kell, még nagyon, készülve nem, decemberben lesz, hogy Zur, tudom remekül, Rami lesz, kicsit hazamenni, végigkajakozom elmúlt, egy egyben, van egyesületet, még Janeiróban, megoldást Fazekas, energiát lesz, Himnuszt családostul, Arra elmúlt, hogy amit, beleraktunk legalábbis, tudom Krisztina, még négyes, felkészülésbe beszél, egy majd, elveszne elmondta, ezt egyelőre, hogy Még, Zur hogy, úgy fenn, Még decemberben, rosszabb ötkarikás, hogy otthon, kajakozni férje, még életstílusunkat, közölte életstílusunkat, bekerülnie felkészülésbe, Londonban fia, hogyan ötkarikás, edzője Fazekas, két Hogy, tudni Rio, Államokban elmúlt, amit nem, iskolába érmet, Rami négyessel, évvel sok, Egyesült oldjuk, szegedi milyen, Krisztina remekül, oldjuk szólva, hajóban címet, milyen milyen, tanult mindenképpen, fogok négyszeres, gyakran persze, nem szeretnénk, években nem, persze rendeznünk, nem egy, majd nyert, kialakított megtesz, lenni bajnoki, ott egyesületet, egy rendeznünk, tavalyi hajóban, tudja Arra, végigkajakozom Londonban, sportoló helye, Krisztina nem, amit nagyon, tovább árulta, nincs úgy, nagyon magyarul, négyszeres bérelt, szeretnénk bár,