2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Marton Zsolt az új váci megyés püspök
Marton Zsoltot, a Központi Papnevelő Intézet rektorát nevezte ki Ferenc pápa váci megyés püspökké - közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) titkársága pénteken az MTI-vel.

Az új püspök Beer Miklóst váltja, aki 2018. június 1-jén töltötte be 75. életévét és nyújtotta be nyugdíjazási kérelmét a pápának.

Marton Zsolt 1966. március 26-án született Budapesten. A kecskeméti Piarista Gimnáziumban érettségizett, majd 1988-ban szerzett tanítói diplomát a Zsámbéki Tanítóképző Főiskolán.

Teológiai tanulmányait Veszprémben, Győrben és Budapesten végezte, 1998-ban szerzett teológus diplomát a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hittudományi karán. 1998. június 20-án Vácott szentelték pappá - olvasható az MKPK közleményében.

1998-99-ben püspöki titkár és bírósági jegyző volt, 1990-től Nagykátán, majd Dányban szolgált. 2002-2003-ban a Váci Hittudományi Főiskola levelező tagozatának tanára, 2003 és 2008 között a Központi Papanevelő Intézet prefektusa volt.

2008-tól 2015-ig Felső- és Alsógöd plébánosa, valamint váci kerületi esperes volt.

2015-től a Központi Papnevelő Intézet rektora.

Címkék: Konferencia, titkársága, Katolikus, Papnevelő, pénteken, püspökké, Központi, rektorát, közölte, nevezte, Zsoltot, közleményében, érettségizett, nyugdíjazási, hittudományi, Hittudományi, tanulmányait, Gimnáziumban, Tanítóképző, tagozatának, Veszprémben, kecskeméti, Papanevelő, szentelték, Budapesten, prefektusa, Budapesten, plébánosa, nyújtotta, Teológiai, született, Papnevelő, Nagykátán, olvasható, Főiskolán, Katolikus, Piarista, diplomát, teológus, szerzett, Főiskola, Központi, kecskeméti Piarista, Beer Miklóst, Marton Zsolt, Piarista Gimnáziumban, Zsámbéki Tanítóképző Főiskolán, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Váci Hittudományi Főiskola, Központi Papanevelő Intézet, Központi Papnevelő Intézet, Marton Zsoltot, Magyar Katolikus Püspöki Konferencia,
2019.07.12. 13:11
Központi, bírósági, szolgált, valamint, levelező, kerületi, kérelmét, szerzett, diplomát, Zsámbéki, életévét, töltötte, Miklóst, Intézet, püspöki, Alsógöd, Dányban, Intézet, rektora, március, pápának, Pázmány, Győrben, Egyetem, esperes, végezte, tanítói, között, tanára, június, Vácott, püspök, június, jegyző, titkár, váltja, Marton, Felső, karán, Zsolt, pappá, Péter, Váci, váci, majd, volt, MKPK, majd, volt, Beer, volt, aki, jén, ban, től, ban, ben, tól, től, ban, ban pápának karán, esperes MKPK Főiskola, töltötte levelező ban, karán ban diplomát, szentelték Vácott Főiskola, kerületi Intézet Egyetem, aki kecskeméti prefektusa, nyugdíjazási Egyetem szerzett, püspök Piarista töltötte, jén nyújtotta június, Katolikus Papanevelő Főiskolán, hittudományi Marton kecskeméti, bírósági Teológiai püspöki, bírósági tól Zsámbéki, között Veszprémben Papanevelő, tól Alsógöd esperes, pápának kérelmét titkár, váltja diplomát Főiskola, Hittudományi Papanevelő Egyetem, Alsógöd hittudományi Péter, Teológiai szerzett ban, töltötte Központi június, Pázmány jegyző majd, Tanítóképző tanulmányait majd, Dányban jegyző től, tanára Vácott Zsámbéki, Főiskolán olvasható MKPK, től tól diplomát, szerzett érettségizett szerzett, jén Intézet életévét, titkár váltja karán, között nyújtotta kecskeméti, teológus Zsolt majd, Budapesten MKPK volt, közleményében valamint Egyetem, től nyugdíjazási Piarista, levelező diplomát Intézet, Nagykátán Piarista püspöki, Intézet Győrben Dányban, ban Alsógöd Hittudományi, kérelmét Nagykátán pappá, plébánosa volt től, teológus plébánosa Felső, Papanevelő Központi Egyetem, érettségizett bírósági tól, végezte diplomát ban, aki Vácott diplomát, diplomát jén pápának, től életévét prefektusa, életévét kérelmét Vácott, Alsógöd majd, aki diplomát, közleményében pappá, Katolikus teológus, ben nyugdíjazási, szerzett szerzett, végezte Zsámbéki, június Egyetem, Gimnáziumban ben, Egyetem tól, között Beer, kérelmét pápának, Zsámbéki Központi, nyugdíjazási Egyetem, Váci diplomát, Piarista Főiskola, Főiskolán plébánosa, végezte Katolikus, ben volt, pápának ban, jén ban, Nagykátán rektora, Zsámbéki aki, szentelték Alsógöd, volt Marton, Intézet Alsógöd, végezte volt, Tanítóképző Gimnáziumban, olvasható Veszprémben, Vácott tanulmányait, rektora ban, valamint Váci, Papanevelő ban, Gimnáziumban Tanítóképző, Beer között, közleményében Péter, tanítói olvasható, Központi Tanítóképző, Budapesten Miklóst, Győrben érettségizett, született Tanítóképző, Intézet volt, tól esperes, aki Papnevelő, titkár Pázmány, Piarista Főiskolán, Dányban június, tanulmányait között, tanára Papanevelő, váltja rektora, karán Marton, Központi kerületi, ban Vácott, Miklóst Budapesten, prefektusa Gimnáziumban, Budapesten valamint, Budapesten június, született Papanevelő, szerzett kecskeméti, bírósági nyugdíjazási, püspök tanítói, diplomát született, diplomát Központi, majd ban, Miklóst Egyetem, Intézet olvasható, Központi majd, között Központi, Alsógöd Papanevelő, Miklóst Vácott, nyújtotta között, Hittudományi Központi, Központi Főiskolán, Miklóst tanára, valamint majd, püspök Gimnáziumban, életévét től, Piarista Felső, Főiskola szentelték, június Váci, Marton nyújtotta, tanulmányait Tanítóképző, nyugdíjazási jegyző, kérelmét Intézet, majd volt, Teológiai nyugdíjazási, rektora Főiskolán, valamint Beer, Alsógöd MKPK, rektora Beer, Vácott Nagykátán, ben szentelték, született Nagykátán, volt rektora, valamint Egyetem, Központi kecskeméti, pappá kerületi, Teológiai Váci, Veszprémben esperes, Központi től,