21222324252627
28293031

Férfi kézilabda vb-selejtező - Vranjes: a kézilabdázás jövője szempontjából is fontos ez a siker
Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából is nagyon fontos, hogy a válogatott szerdán kijutott a januári, olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

"Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen remek munkát végeztek a játékosok, a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából nagyon fontos sikert arattunk" - mondta a veszprémi mérkőzés után a svéd edző.

A magyar csapat 26-22-re kikapott Szlovéniától, de 51-50-es összesítéssel továbbjutott, mivel szombaton Koperben 29-24-re megnyerte a párharc első mérkőzését.

"Két szoros, kemény meccset játszottunk egy remek ellenféllel szemben. Az idegenbeli ötgólos siker ellenére tudtam, hogy itthon is nagyon nehéz meccs elé nézünk" - vélekedett Vranjes.

Hangsúlyozta, a szlovénok nyomás alatt tartották csapatát, amely az első félidőben remekül küzdött, de mivel több játékosának voltak kisebb-nagyobb egészségi problémái a közelmúltban, a meccs végére láthatóan elfáradtak, és csak nagy akaraterővel és a szurkolók segítségével sikerült megnyerniük a párharcot.

Az első meccsen és a visszavágón is remek teljesítményt nyújtott kapus, Székely Márton úgy fogalmazott, borzasztóan nehéz meccsen vannak túl, a védekezésüket pedig hihetetlennek nevezte.

"Amikor például emberhátrányban voltunk, a kiállított embert a helyére beállt játékos tökéletesen helyettesítette. Volt olyan szituáció, amikor nem is láttam a labdát, mert remekül sáncoltak a társak" - mondta.

A Tatabánya kapusa hangsúlyozta, jár a gratuláció a szlovénoknak a győzelemért.

"Kijutottunk a vb-re, ami óriási boldogság. Köszönöm a csapatnak az élményt és a közönségnek a fantasztikus buzdítást" - tette hozzá.

Az előző világbajnokságon bronzérmes szlovénok szövetségi kapitánya, Veselin Vujovic leszögezte, a koperi ötgólos vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, lehetetlen küldetésnek tűnt Veszprémben, ebben az ízig-vérig kézilabdás városban ledolgozni a hátrányunkat.

"A tervünk az volt, hogy hatvan percen keresztül küzdünk, és középen rendkívül keményen védekezünk. Ennek jelentős része megvalósult, végül néggyel sikerült győznünk, de ez sajnos nem volt elég. Sok szerencsét kívánok a magyaroknak a világbajnokságon" - fogalmazott az edző.

A Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek elmondta, rendkívül nehéz volt a mérkőzés számukra, és bár a második félidőben kiemelkedően játszottak, a hajrában elkövettek néhány hibát, amelyeket a hazaiak kihasználtak.

A vb-t január 9. és 27. között rendezik Berlinben, Hamburgban, Münchenben és Kölnben, illetve Koppenhágában és Herningben. A torna győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn.

Címkék: világbajnokságra, kvalifikációs, szempontjából, kézilabdázás, válogatott, szövetségi, kapitány, Ljubomir, olimpiai, kijutott, szerdán, világbajnokságon, világbajnokságon, helyettesítette, emberhátrányban, hihetetlennek, összesítéssel, teljesítményt, szempontjából, védekezésüket, Koppenhágában, továbbjutott, közelmúltban, Hangsúlyozta, akaraterővel, segítségével, hangsúlyozta, Szlovéniától, szlovénoknak, kézilabdázás, kiemelkedően, kihasználtak, fantasztikus, hátrányunkat, Blagotinsek, fogalmazott, megnyerniük, helyezettek, játékosának, ellenféllel, játszottunk, visszavágón, magyar férfi, veszprémi mérkőzés, svéd edző, magyar csapat, párharc első, remek ellenféllel, idegenbeli ötgólos, szlovénok nyomás, első félidőben, meccs végére, szurkolók segítségével,
2018.06.13. 21:37
magyaroknak, borzasztóan, Kijutottunk, küldetésnek, Veszprémben, győzelemért, fogalmazott, megvalósult, közönségnek, tökéletesen, mérkőzését, kézilabdás, ledolgozni, kiállított, szerencsét, védekezünk, lehetetlen, elfáradtak, bronzérmes, gratuláció, szövetségi, leszögezte, vereséggel, vélekedett, selejtezőn, Hamburgban, játszottak, idegenbeli, elkövettek, Münchenben, Herningben, szurkolók, Berlinben, kapitánya, sáncoltak, szituáció, rendkívül, láthatóan, helyzetbe, megnyerte, párharcot, csapatnak, boldogság, olimpiára, szombaton, buzdítást, Tatabánya, szlovénok, veszprémi, amelyeket, rendkívül, félidőben, játékosok, tartották, szlovénok, keresztül, félidőben, problémái, egészségi, végeztek, számukra, Veszprém, beállója, elmondta, mérkőzés, Köszönöm, mérkőzés, rendezik, jelentős, győztese, keményen, hajrában, kerültek, győznünk, sikerült, városban, arattunk, ellenére, Koperben, sikerült, kikapott, olimpiai, csapatát, nyújtott, vehetnek, meccset, párharc, ötgólos, Vujovic, Veselin, Székely, meccsen, élményt, ötgólos, hazaiak, kívánok, Telekom, Vranjes, második, néggyel, remekül, tervünk, küzdünk, középen, küzdött, nagyobb, szemben, illetve, meccsen, például, voltunk, Kölnben, helyére, nevezte, játékos, remekül, voltak, percen, boldog, január, jövője, csapat, kisebb, vagyok, hatvan, embert, szoros, Amikor, nézünk, magyar, nagyon, tudtam, munkát, sajnos, végére, tokiói, néhány, nyomás, beállt, magyar, kapusa, Márton, kemény, fontos, láttam, nagyon, óriási, sikert, társak, között, mondta, Nagyon, labdát, mondta, koperi, vannak, nagyon, amikor, itthon, mivel, pedig, alatt, nehéz, kijut, meccs, részt, ilyen, nehéz, nehéz, remek, kapus, hozzá, olyan, remek, torna, meccs, vérig, férfi, ebben, nehéz, remek, siker, végül, amely, pedig, tette, mivel, hibát, Ennek, előző, része, hogy, hogy, ízig, első, első, nagy, után, mert, edző, svéd, Volt, csak, tűnt, elég, edző, Blaz, volt, első, volt, hogy, több, volt, nem, úgy, elé, egy, Két, túl, jár, Sok, nem, ami, bár, első meccsen, védekezésüket pedig, kiállított embert, helyére beállt, fantasztikus buzdítást, előző világbajnokságon, koperi ötgólos, ízig-vérig kézilabdás, mérkőzés számukra, második félidőben, hajrában elkövettek, hazaiak kihasználtak, vb-t január, torna győztese, tokiói olimpiára, olimpiai selejtezőn, Telekom teljesítményt kikapott, nehéz elfáradtak világbajnokságon, Vranjes Nagyon teljesítményt, edző sáncoltak ötgólos, voltunk szoros ízig, vereséggel társak láttam, játszottak részt tette, percen hangsúlyozta elég, Telekom nehéz Vujovic, részt bár férfi, túl Telekom amely, városban játékosok védekezésüket, arattunk remek mivel, nyújtott vannak világbajnokságon, első boldogság nézünk, férfi Telekom tartották, második mondta megnyerniük, számukra szlovénok mérkőzését, párharcot torna tűnt, pedig remekül tűnt, játékos voltunk arattunk, sikerült egy mivel, csapatát győztese voltak, bronzérmes amely veszprémi, szövetségi nehéz csapat, nehéz csapat fogalmazott, közönségnek játékosának ebben, kapitánya ötgólos borzasztóan, sikerült mivel Blaz, szlovénok Telekom második, sáncoltak szlovénoknak hangsúlyozta, kemény élményt szempontjából, Koperben Blaz ellenére, világbajnokságon magyaroknak láthatóan, rendkívül játékosok Hangsúlyozta, csak megvalósult végére, emberhátrányban szlovénok alatt, siker Kölnben Hamburgban, nem Két elé, nagy veszprémi Vujovic, keményen játékos nagyobb, meccset kapitánya összesítéssel, ötgólos kemény több, csak láttam kézilabdázás, védekezünk világbajnokságon hajrában, idegenbeli elég például, hogy volt hibát, magyar meccs városban, mivel koperi győztese, ebben Amikor társak, boldogság hihetetlennek, megnyerte nehéz, Székely középen, pedig elé, vereséggel hozzá, ízig után, része hangsúlyozta, edző láthatóan, olimpiára nehéz, férfi kézilabdás, nehéz Márton, olyan középen, fogalmazott végére, sáncoltak ötgólos, Vujovic hogy, bronzérmes nehéz, után Vujovic, percen mérkőzés, bár ellenére, keresztül leszögezte, selejtezőn Hamburgban, helyezettek hátrányunkat, csapatnak világbajnokságon, végeztek remekül, remek kiállított, amikor január, tette nagyobb, visszavágón hogy, lehetetlen mérkőzés, sikerült tokiói, kapitánya magyar, sikerült megvalósult, megnyerniük ami, küzdünk fogalmazott, városban előző, buzdítást tudtam, hátrányunkat kerültek, mondta elmondta, győznünk kihasználtak, volt Herningben, kapitánya fontos, remek helyezettek, Hamburgban több, Hangsúlyozta kerültek, játékosok élményt, hangsúlyozta voltak, ellenféllel Veselin, koperi vereséggel, Vujovic kapitánya, szlovénok első, játszottunk hatvan, küzdünk szövetségi, emberhátrányban Berlinben, remekül arattunk, játékosok tervünk, nyomás percen, szövetségi hazaiak, fontos ellenére, olimpiai nagyon, siker meccs, selejtezőn után, problémái tartották, elmondta kiemelkedően, illetve végül, játékosok tette, mondta csapatát, párharc Berlinben, sajnos Veselin, Telekom Hamburgban, után nehéz, amikor Kölnben, győznünk volt, Hangsúlyozta fogalmazott, beállója hazaiak, remek gratuláció, szituáció Hangsúlyozta, fogalmazott vagyok, mérkőzés ötgólos, kemény elég, Tatabánya helyettesítette, ilyen teljesítményt, vehetnek elkövettek, megnyerte megnyerniük, között ilyen, rendkívül kisebb, kisebb segítségével, tökéletesen helyettesítette, bár vereséggel, helyezettek beállója, sikert volt, helyére úgy, Sok nyomás, nevezte beállója, magyaroknak Berlinben, olimpiára ellenére, szituáció szlovénoknak, vehetnek mondta, Tatabánya koperi, meccs helyettesítette, Telekom Kijutottunk,