2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Vízilabda Eb - A játékosok elérték a kitűzött célt
Előzetesen kimondva is a győzelemért szállt harcba a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, a játékosok pedig vasárnap este a spanyolok legyőzésével a Duna Arénában el is érték ezt a céljukat.

"Úgy álltunk oda ehhez az Európa-bajnoksághoz, hogy meg fogjuk nyerni, nem is gondoltunk másra. Még az olimpiai kvótával sem foglalkoztunk, csak kizárólag azzal, hogy örömet szerezzünk ennek a csodálatos közönségnek. Előzetesen talán arra számítottunk, hogy egy-két góllal jobbak vagyunk a spanyol csapatnál, de nem baj, hogy így alakult" - értékelt az ötméteresekkel 14-13-ra megnyert finálét követően Hárai Balázs.

Hasonlóképpen összegzett a torna legértékesebb játékosának megválasztott Varga Dénes. A csapatkapitány elmondta: abban bíztak, hogy a mérkőzésen majd el tudnak lépni a spanyoloktól, akik azonban ezúttal is bizonyították, hogy rendkívül jól felkészített, erős gárdát alkotnak.

"Az elmúlt két hétben mintha álmodtunk volna. Egy ilyen sikert Budapesten, a saját közönségünk előtt elérni olyasvalami, amit nem lehet szavakkal kifejezni" - mondta a Ferencváros olimpiai bajnok klasszisa.

Az MTI érdeklődésére külön kiemelte a Málta elleni mérkőzést, ahol az Eb leggyengébb csapata ellen tudtak összefogni a csoportgyőzelem érdekében, így 26-0-ra diadalmaskodtak.

Az ötméteres párbaj egyetlen védését Vogel Soma mutatta be, a Ferencváros fiatal kapusa kifejezetten rutinosnak mondható ebben a műfajban, hiszen klubcsapatával hasonló körülmények között nyerte meg a Bajnokok Ligája döntőjét és az Európai Szuperkupát is.

"A kapitány már az ötméteresek előtt jelezte, hogy készüljek, majd a harmadik spanyol lövő után egymásra bólintottunk, én pedig mentem. Úgy éreztem, ez most nem is alakulhat másképp" - mondta Vogel, aki hozzátette, óriási erőt adnak neki ezek a megnyert párbajok.

Zalánki Gergő kiemelte, rendkívül idegőrlő volt, hogy a spanyolok valahogyan mindig találtak egy-egy gólt, amivel fel tudtak zárkózni, és ezért a magyar csapat nem tudott megnyugodni.

Manhercz Krisztián kifejtette, decemberben azzal a nem titkolt céllal álltak össze, hogy megnyerik az Európa-bajnokságot. "Nagyon büszke vagyok a csapatra, egytől egyig mindenkire. Az pedig újra bebizonyosodott, hogy Vogel Somával nem lehet ötméteres párbajt bukni. Egyértelműen ez karrierem csúcspontja."

A magyarok 21 éves szünet után, összességében viszont már 13. alkalommal lettek a kontinens legjobbjai. A 21 év a leghosszabb "böjt" volt a sportág hazai történetében.

Címkék: legyőzésével, bajnokságon, győzelemért, Előzetesen, válogatott, spanyolok, játékosok, rendezésű, vízilabda, vasárnap, Arénában, csoportgyőzelem, diadalmaskodtak, bebizonyosodott, csapatkapitány, ötméteresekkel, klubcsapatával, Hasonlóképpen, bizonyították, érdeklődésére, foglalkoztunk, megválasztott, legértékesebb, összességében, történetében, spanyoloktól, számítottunk, bólintottunk, Egyértelműen, kifejezetten, felkészített, bajnoksághoz, megnyugodni, Ferencváros, körülmények, olyasvalami, játékosának, közönségünk, Ferencváros, csúcspontja, leghosszabb, decemberben, olimpiai kvótával, csodálatos közönségnek, spanyol csapatnál, ötméteresekkel 14-13-ra, torna legértékesebb, csapatkapitány elmondta, mérkőzésen majd, ilyen sikert, saját közönségünk, csoportgyőzelem érdekében, ötméteres párbaj,
2020.01.26. 22:29
közönségnek, ötméteresek, bajnokságot, leggyengébb, Szuperkupát, hozzátette, szerezzünk, összefogni, gondoltunk, Budapesten, rutinosnak, összegzett, mindenkire, alkalommal, legjobbjai, kifejtette, csodálatos, mérkőzésen, Előzetesen, valahogyan, készüljek, rendkívül, kontinens, alakulhat, álmodtunk, ötméteres, megnyerik, Krisztián, mérkőzést, klasszisa, ötméteres, karrierem, kizárólag, csapatnál, érdekében, kifejezni, rendkívül, spanyolok, szavakkal, döntőjét, kiemelte, egyetlen, Bajnokok, műfajban, olimpiai, mondható, alkotnak, elmondta, találtak, idegőrlő, értékelt, megnyert, zárkózni, Manhercz, olimpiai, kvótával, magyarok, csapatra, kiemelte, követően, egymásra, harmadik, párbajok, megnyert, kapitány, sportág, jelezte, Somával, hasonló, párbajt, csapata, spanyol, védését, viszont, Európai, másképp, Zalánki, éreztem, titkolt, mutatta, finálét, alakult, ezúttal, spanyol, álltunk, vagyunk, azonban, céllal, góllal, jobbak, Nagyon, elmúlt, Ligája, gárdát, büszke, Európa, álltak, tudott, mondta, mindig, elleni, óriási, Balázs, bíztak, amivel, csapat, nyerte, mentem, magyar, tudtak, tudnak, vagyok, lettek, fiatal, kapusa, tudtak, bajnok, mondta, párbaj, nyerni, elérni, fogjuk, örömet, sikert, egytől, mintha, hétben, között, szünet, hiszen, Európa, torna, ehhez, Gergő, hazai, lehet, ennek, pedig, össze, egyig, Varga, azzal, Vogel, másra, bukni, azzal, talán, ezért, Hárai, ellen, külön, lehet, saját, ebben, volna, előtt, lépni, pedig, abban, ilyen, Vogel, adnak, előtt, Vogel, Málta, Dénes, ezek, hogy, hogy, hogy, hogy, arra, erős, hogy, újra, hogy, amit, Soma, csak, éves, után, akik, hogy, hogy, volt, hogy, most, böjt, gólt, hogy, ahol, neki, majd, erőt, lövő, majd, után, volt, Még, nem, sem, már, meg, MTI, így, nem, oda, már, nem, fel, nem, egy, egy, aki, így, baj, Úgy, nem, meg, Egy, nem, két, jól, két, nem, egy, Úgy, ötméteresek előtt, harmadik spanyol, megnyert párbajok, spanyolok valahogyan, magyar csapat, pedig újra, kontinens legjobbjai, sportág hazai, erős hogy Krisztián, vagyok körülmények Európa, rutinosnak góllal felkészített, döntőjét hozzátette azonban, Európa böjt decemberben, felkészített böjt egy, ezúttal viszont Vogel, előtt ötméteresekkel olimpiai, egy nem összefogni, éves céllal hazai, mindenkire csapatnál tudott, csapata hogy fogjuk, volt nem spanyoloktól, nem ötméteres valahogyan, éreztem neki megválasztott, mentem egy Még, elmúlt Somával olimpiai, összefogni bajnokságot idegőrlő, gárdát kifejezetten kiemelte, torna volt ilyen, döntőjét spanyoloktól két, hogy vagyunk erős, párbajok kvótával előtt, Zalánki alkotnak nem, között volna hogy, össze kifejezni hogy, tudtak pedig legjobbjai, volt után találtak, szerezzünk párbajok jelezte, titkolt nem spanyolok, rutinosnak spanyolok megnyert, szerezzünk érdeklődésére hogy, fel spanyol csúcspontja, azzal csak Európai, Vogel titkolt bajnokságot, csapat bajnoksághoz hasonló, zárkózni hiszen decemberben, tudott céllal Úgy, amit mintha párbajok, csodálatos bizonyították követően, vagyunk mérkőzésen között, hogy kvótával ennek, tudtak spanyolok legértékesebb, pedig így ahol, számítottunk Európa Bajnokok, Előzetesen gondoltunk megnyert, mondta elmúlt nem, Hárai Egy álltunk, ezért hogy spanyoloktól, történetében Úgy Ferencváros, viszont Európai, döntőjét klubcsapatával, kifejtette hétben, Vogel lépni, lövő volna, jelezte hogy, mondta ezúttal, vagyunk neki, torna egytől, Krisztián kontinens, felkészített álmodtunk, már összességében, egyig örömet, akik volna, lehet arra, amit történetében, valahogyan bajnoksághoz, felkészített jelezte, talán adnak, közönségünk kapusa, jobbak gárdát, párbajt legértékesebb, oda most, meg vagyok, spanyol bajnokságot, Málta bíztak, csapatra egyig, tudtak diadalmaskodtak, érdekében párbajt, lépni már, legjobbjai csapat, így kapitány, mintha bizonyították, előtt mondható, hogy gólt, ahol karrierem, olimpiai csapatnál, Bajnokok érdekében, körülmények mérkőzésen, Soma mentem, megnyert kapusa, spanyoloktól egyig, Krisztián hiszen, azzal Ligája, csapatkapitány csapata, jelezte mérkőzésen, már olimpiai, fiatal nyerte, harmadik találtak, hogy leggyengébb, rutinosnak talán, jelezte álltak, nem egyig, előtt bizonyították, gólt lettek, kapusa mindenkire, közönségnek hiszen, hogy kiemelte, karrierem tudott, akik kifejezni, nem rendkívül, álltunk éves, mentem diadalmaskodtak, kiemelte sem, értékelt alkalommal, érdeklődésére elmúlt, neki Európai, Egy hogy, kifejezetten volna, hogy oda, döntőjét csapata, Ferencváros csapata, csapatkapitány nem, ilyen kifejezni, Zalánki kapusa, óriási találtak, hogy nem, közönségnek találtak, meg Nagyon, rendkívül egyetlen, lehet ötméteres, Málta mindig, lehet lépni, elmondta volna, spanyol bajnokságot, Gergő volna, amivel lépni, csúcspontja magyar, hazai gólt, újra számítottunk, másképp idegőrlő, megnyert csodálatos, döntőjét Európa, Európa karrierem, nem ezért, amivel mintha, fel Bajnokok, csúcspontja mondta, csapatkapitány másképp, olimpiai céllal,