16171819202122
23242526272829
30

Kajak-kenu-vb - Újabb magyar ezüst- és bronzérem
A kenus Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső az 500 méteren szerzett ezüst után egy órával 200 méteren is második lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A legrövidebb távon Balaska Márk és Apagyi Levente kajakos duója bronzérmet szerzett.

Szűk egy órával az 500-as döntő és második hely után - túl az eredményhirdetésen - a kenus Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső már a legrövidebb szám fináléjában volt érdekelt, ahol ugyancsak éremesélyesnek számított. A verseny forgatókönyve aztán ugyanúgy alakult, mint a hosszabb távon, annyi különbséggel, hogy most egy másik kínai duó - Lin Ven-csün és Csang Lu-csi - előzte meg a magyarokat végig vezetve. A győri kettős - amelynek tagjai egyformán 25 évesek - így két ezüsttel zárt Szegeden.

Az olimpiai programban ugyancsak nem szereplő férfi kenu egyes 200 méteren a 23 éves Hajdu Jonatán remek teljesítménnyel, középfutam-győzelemmel került be a legjobb kilenc közé, ott azonban nem sikerült a dobogó közelébe kerülnie. A táv első felében még tartotta magát, utána azonban lemaradt, s végül szoros befutó után ötödik lett.

Férfi kajak kettes 200 méteren Balaska Márk tavaly és tavalyelőtt is nyert Birkás Balázzsal, utóbbi azonban most a négyesben küzd a kvótaszerzésért. A Honvéd 22 éves kajakosának a Angyalföldi VSE 25 éves versenyzője, Apagyi Levente az új párostársa, akivel - erődemonstrációt tartva, a mezőny többi részére több mint egy hajóhosszt verve - megnyerték az előfutamot. Azt ígérték, hogy hasonló teljesítmény várható tőlük a finléban is, de ez elmaradt. A bombaerős mezőnyben nem tudtak akkora lendülettel haladni, ahogy akartak, illetve voltak náluk erősebb egységek. Végül szoros befutóban - az oroszok és a lengyelek mögött, a németeket két századdal megelőzve - a harmadik helyet sikerült megkaparintaniuk.

Ezek a számok nem szerepelnek az olimpiai programban.

Az első vasárnapi döntős blokk végén a négyesek döntőit rendezik, majd 14.30 órától az 5000 méteres finálékkal zárul a vb.

(FOTÓ)

Később:

A döntők:férfi C-4 500 m (Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás)női K-4 500 m (Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra) - olimpiai számférfi K-4 500 m (Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs Kuli István) - olimpiai szám

A döntők 14.30:női C-1 5000 m (Lakatos Zsanett)férfi C-1 5000 m (Adolf Balázs)női K-1 5000 m (Bodonyi Dóra)férfi K-1 5000 m (Noé Bálint)

Címkék: világbajnokságon, legrövidebb, Devecseriné, bronzérmet, szerzett, szerzett, kajakos, szegedi, Levente, Balaska, második, eredményhirdetésen, erődemonstrációt, megkaparintaniuk, kvótaszerzésért, teljesítménnyel, éremesélyesnek, forgatókönyve, teljesítmény, különbséggel, tavalyelőtt, győzelemmel, fináléjában, szerepelnek, lendülettel, versenyzője, Korisánszky, Angyalföldi, kajakosának, legrövidebb, Devecseriné, programban, párostársa, előfutamot, megnyerték, finálékkal, középfutam, programban, magyarokat, hajóhosszt, mezőnyben, lengyelek, 500-as döntő, kenus Balla, legrövidebb szám, verseny forgatókönyve, hosszabb távon, másik kínai, magyarokat végig, győri kettős, olimpiai programban, legjobb kilenc, dobogó közelébe, Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső, Csang Lu-csi, Hajdu Jonatán, Balaska Márk, Birkás Balázzsal, Angyalföldi VSE, Apagyi Levente, Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás, Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs Kuli István, Lakatos Zsanett, Adolf Balázs,
2019.08.25. 13:11