2019.02 2019. Március 2019.04
18192021222324

Március 15. - Szijjártó: az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei példát mutattak hazaszeretetből
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei példát mutattak hazaszeretetből. Tetteikből erőt is kell meríteni, mivel "biztonságunkat, keresztény kultúránkat, nemzeti identitásunkat veszély fenyegeti" - hangsúlyozta a határon túli magyarságnak küldött videoüzenetében a külgazdasági és külügyminiszter.

A Külgazdasági és Külügyminisztériumnak az MTI-hez eljuttatott pénteki tájékoztatása szerint a miniszter videoüzenetet küldött a határon túli magyarságnak, a felvételtminden nagykövetségen és főkonzulátuson levetítik az ünnepi megemlékezéseken.

A külügyminiszter üzenetében arról beszélt, hogy az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt tisztelegve látható, ők tudták, miként kell dönteniük és cselekedniük.

"A szívükben a hazájuk volt az első helyen: le akarták rázni magukról a birodalmi elnyomást, harcoltak az ország szabadságáért, függetlenségéért, és ha kellett, az életüket is feláldozták. Az ő hőstetteik átalakították a történelmet, jelentős hatással voltak arra, hogy mi mit gondolunk magunkról, és hogy mások mit gondolnak rólunk" - mondta Szijjártó Péter.

A történelem azt is megtanítja nekünk, hogy bár mindig voltak barátaink - akiknek a segítségéért természetesen hálásak voltunk és vagyunk -, alapvetően mindig csak magunkra számíthattunk - tette hozzá.

Kijelentette: "ha mi nem harcolunk az országért, ha mi magunk nem védjük meg a magyar nemzeti érdekeket, akkor azt más sem fogja megtenni helyettünk."

Szijjártó Péter szerint a nemzeti színű kokárdával a szívünk felett büszkén emlékezünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseire, akik példát mutattak hazaszeretetből.

"Ugyanakkor erőt is kell tudnunk meríteni az ő tetteikből, ugyanis nekünk is meg kell vívnunk a magunk harcát, hiszen biztonságunkat, keresztény kultúránkat nemzeti identitásunkat veszély fenyegeti" - mondta, kiemelve, hogy a '48-as hősök nem méricskéltek, nem számolgattak, nem ijedtek meg a túlerőtől sem, csak a haza védelmét, kizárólag a nemzeti érdeket tartották szem előtt.

Nekünk is így kell tennünk a mai napon - mondta.

Szijjártó Péter hangsúlyozta: "Mi az erős nemzetek Európájában hiszünk, elutasítjuk a birodalmi felfogást, a nemzeti identitás visszaszorítására tett kísérleteket."

"Európát a biztonságra, a keresztény kultúrára és az erős országok szövetségére kell építeni" - mondta a miniszter videoüzenetében.

Címkék: hazaszeretetből, külügyminiszter, videoüzenetében, biztonságunkat, identitásunkat, szabadságharc, külgazdasági, hangsúlyozta, magyarságnak, kultúránkat, Tetteikből, Külügyminisztériumnak, visszaszorítására, megemlékezéseken, függetlenségéért, külügyminiszter, hazaszeretetből, felvételtminden, videoüzenetében, főkonzulátuson, nagykövetségen, identitásunkat, biztonságunkat, természetesen, videoüzenetet, tájékoztatása, szabadságharc, szabadságharc, átalakították, számíthattunk, szabadságáért, cselekedniük, számolgattak, Külgazdasági, Kijelentette, méricskéltek, kísérleteket, segítségéért, hangsúlyozta, magyarságnak, szövetségére, kultúránkat, miniszter videoüzenetet, határon túli, felvételtminden nagykövetségen, ünnepi megemlékezéseken, külügyminiszter üzenetében, 1848-49-es forradalom, hazájuk volt, első helyen, birodalmi elnyomást, ország szabadságáért, segítségéért természetesen, Szijjártó Péter,
2019.03.15. 11:31
elutasítjuk, Európájában, eljuttatott, feláldozták, tisztelegve, biztonságra, történelmet, megtanítja, üzenetében, keresztény, alapvetően, hőstetteik, keresztény, forradalom, forradalom, tetteikből, Ugyanakkor, emlékezünk, kokárdával, történelem, helyettünk, barátaink, Szijjártó, kizárólag, tartották, harcolunk, érdekeket, Szijjártó, miniszter, miniszter, országért, fenyegeti, gondolnak, levetítik, túlerőtől, felfogást, birodalmi, harcoltak, identitás, szívükben, kultúrára, dönteniük, birodalmi, elnyomást, gondolunk, Szijjártó, magunkról, magukról, védelmét, magunkra, országok, kiemelve, nemzetek, megtenni, jelentős, hatással, életüket, mutattak, meríteni, szerint, pénteki, tudnunk, nemzeti, vívnunk, ugyanis, hőseire, Európát, látható, tennünk, hazájuk, szívünk, akarták, büszkén, nemzeti, szerint, nemzeti, hálásak, küldött, határon, voltunk, kellett, beszélt, érdeket, építeni, ijedtek, hiszünk, akiknek, nemzeti, veszély, nemzeti, vagyunk, mondta, harcát, hiszen, magunk, mondta, mondta, nekünk, Nekünk, magyar, mindig, miként, tudták, mindig, magunk, nekünk, mondta, ország, voltak, helyen, rólunk, védjük, voltak, példát, ünnepi, felett, mások, Péter, Péter, fogja, akkor, napon, színű, Péter, rázni, előtt, előtt, hozzá, hősök, arról, hősei, tette, arra, kell, erőt, volt, hogy, hogy, erős, akik, első, tett, kell, hogy, erős, hogy, túli, kell, csak, kell, kell, hogy, haza, szem, csak, hez, MTI, azt, meg, nem, nem, azt, más, meg, sem, nem, nem, így, mai, mit, bár, sem, nem, meg, mit, magyar nemzeti, nemzeti színű, szívünk felett, magunk harcát, haza védelmét, nemzeti érdeket, erős nemzetek, birodalmi felfogást, nemzeti identitás, keresztény kultúrára, erős országok, miniszter videoüzenetében, szabadságharc határon így, Szijjártó látható rázni, magunk hőseire nekünk, büszkén erős tudták, akik sem alapvetően, mondta kell identitásunkat, érdekeket felett napon, napon mondta építeni, sem voltunk nemzetek, más akarták mai, elutasítjuk akiknek akarták, Kijelentette hogy bár, csak ugyanis tudnunk, voltunk mai harcolunk, történelmet arra forradalom, védelmét ugyanis számolgattak, meríteni színű hogy, biztonságra tennünk tennünk, akkor meríteni függetlenségéért, magyarságnak magunkról nemzeti, számolgattak küldött átalakították, hiszen miként meg, nemzeti nemzeti nemzetek, felvételtminden identitásunkat magunkról, fenyegeti Ugyanakkor feláldozták, hálásak mondta Nekünk, Nekünk identitásunkat Szijjártó, szerint tetteikből hogy, meg így miniszter, más cselekedniük mondta, nemzeti hőstetteik üzenetében, kellett volt tett, tennünk magunkra dönteniük, haza életüket kiemelve, kizárólag Péter magyar, mutattak helyettünk helyettünk, természetesen kell fenyegeti, meríteni túlerőtől küldött, miniszter kokárdával szívünk, veszély biztonságra vagyunk, helyettünk Nekünk arra, pénteki tisztelegve hiszen, érdekeket mindig meg, magyar beszélt jelentős, videoüzenetében volt szövetségére, mondta emlékezünk országok, azt országért harcolunk, forradalom fogja vagyunk, Péter függetlenségéért első, kokárdával harcát visszaszorítására, akik hogy, mindig nekünk, miniszter hogy, tetteikből akiknek, ugyanis forradalom, alapvetően visszaszorítására, magyar emlékezünk, hogy arról, hez identitásunkat, tisztelegve erős, dönteniük tudnunk, főkonzulátuson szabadságharc, főkonzulátuson tette, cselekedniük csak, hazaszeretetből voltak, kell hogy, beszélt nemzeti, látható tett, birodalmi példát, nemzetek arra, meg magunk, erőt érdeket, kell mondta, birodalmi színű, ország büszkén, akiknek külügyminiszter, sem magunk, cselekedniük nem, országok keresztény, hogy életüket, szem akkor, érdekeket pénteki, barátaink rázni, érdekeket veszély, nemzeti rólunk, magunkról Szijjártó, miniszter biztonságra, nem hangsúlyozta, kell helyettünk, kell hőseire, rázni tudnunk, hazájuk példát, természetesen vagyunk, védjük vívnunk, tette beszélt, kell rólunk, Szijjártó Európájában, segítségéért voltunk, azt megtenni, méricskéltek Szijjártó, szabadságáért akarták, színű védelmét, ország mondta, nemzeti Európát, meg kiemelve, más ország, erős mutattak, magunkról MTI, függetlenségéért videoüzenetet, gondolunk volt, mondta helyettünk, szívünk csak, megtenni nekünk, szerint felfogást, felvételtminden építeni, voltak segítségéért, biztonságunkat szerint, szerint fogja, számolgattak felvételtminden, alapvetően hazaszeretetből, mutattak magyarságnak, voltak Szijjártó, hiszünk szabadságharc, üzenetében nemzeti, szövetségére ijedtek, országok rázni, hogy haza, magunk forradalom, szerint szabadságáért, beszélt beszélt, mindig történelem, ország ünnepi, helyen megtanítja, meríteni tette, forradalom magyar, hogy tudták, hősök szerint, nem identitás, nemzeti kísérleteket, nem fogja, rólunk felfogást, hazájuk büszkén, keresztény szövetségére, Péter Péter, emlékezünk tartották, tartották hogy, nemzeti meg, mondta keresztény, segítségéért hazaszeretetből, sem szívükben,