22232425262728
293031

Vívó Eb - Elődöntős a női kardcsapat
Gyuricza Róbert, az MTI különtudósítója jelenti:
Két győzelemmel elődöntőbe jutott a magyar női kardválogatott a düsseldorfi vívó Európa-bajnokságon.

A verseny negyedik napján, csütörtökön kezdődtek meg a csapatversenyek, elsőként a női kardozók és a férfi tőrözők léptek pástra. Kardban 15 együttes indult, a magyarok a fehéroroszokkal kezdtek és öt tussal nyertek, ezzel negyeddöntősök lettek. Az első három pár után eggyel vezettek úgy, hogy Pusztai Liza és Márton Anna megnyerte asszóját - utóbbi kicsit tompán, 0-4-gyel kezdett, utána viszont hat tust adott -, míg kettejük között Katona Renáta kikapott.

Katona a második asszójában már jobb volt ellenfelénél, majd Pusztai is, de két kör után a fehéroroszok vezettek 30-28-ra, mert az egyéniben bronzérmes Márton vereséget szenvedett. Az utolsó három asszó viszont - és így az összecsapás is - magyar sikerrel zárult.

Pusztai plusz hatos, Katona plusz kettes, Márton mínusz hármas találati mutatóval zárt.

A folytatásban jóval nehezebb ellenfél következett, a tavaly második ukrán csapaton keresztül vezetett az út a legjobb négy közé. A magyarok két egytusos vereséggel kezdtek, majd Katona döntetlent vívott Olena Voronyinával. Ezután Márton kikapott kettővel Alina Komascsuktól, majd Pusztai és Katona döntetlent ért el - utóbbi menet közben, 25-25-nél egyenlített -, de két kör után az ukránok 30-26-ra vezettek. Ezután Márton eggyel verte Voronyinát, Katona pedig parádés teljesítménnyel 7-1-re Komascsukot, így a kilencedik asszó előtt 40-36 volt az állás a magyaroknak. Utolsóként a 18 éves Pusztai vívott a nyitónapon győztes Olha Harlannal. Az egyéniben háromszoros világ- és hatszoros Európa-bajnok ellenfél hamar felzárkózott, a vezetést is átvette, 42-44-nél pedig egészen közel áll a győzelemhez, de a magyar kardozó a kiélezett végjátékban fordítani tudott, az utolsó akcióban tiszta egylámpás találatot elérve.

A remekül vívó Katona plusz hattal, Márton mínusz eggyel, Pusztai mínusz néggyel zárt.

Eredmények:

a 16 között:Magyarország-Fehéro roszország 45-40

negyeddöntő:Franciaország- Lengyelország 45-34Magyarország-Ukrajna 45-44Olaszország-Azerbajdz sán 45-42Oroszország-Németorsz ág 45-34

Címkék: különtudósítója, kardválogatott, győzelemmel, düsseldorfi, bajnokságon, elődöntőbe, Gyuricza, jelenti, Róbert, Európa, magyar, Fehéroroszország, teljesítménnyel, fehéroroszokkal, csapatversenyek, negyeddöntősök, Lengyelország, Franciaország, Voronyinával, folytatásban, fehéroroszok, Magyarország, felzárkózott, Magyarország, Azerbajdzsán, ellenfelénél, Komascsuktól, háromszoros, összecsapás, egyenlített, győzelemhez, következett, Komascsukot, magyaroknak, Oroszország, Németország, Olaszország, negyeddöntő, csütörtökön, végjátékban, Voronyinát, döntetlent, verseny negyedik, férfi tőrözők, fehéroroszokkal kezdtek, első három, második asszójában, fehéroroszok vezettek, egyéniben bronzérmes, utolsó három, folytatásban jóval, tavaly második, legjobb négy, Pusztai Liza, Márton Anna, Katona Renáta, Olena Voronyinával, Ezután Márton, Alina Komascsuktól, Olha Harlannal, Gyuricza Róbert,
2019.06.20. 12:11
Eredmények, döntetlent, vereséggel, Utolsóként, asszójában, kilencedik, nyitónapon, szenvedett, bronzérmes, kezdődtek, keresztül, kiélezett, vereséget, fordítani, hatszoros, egyéniben, mutatóval, egyéniben, megnyerte, Harlannal, találatot, egylámpás, vezettek, találati, sikerrel, kikapott, vezettek, akcióban, ellenfél, vezetést, kettővel, egytusos, ellenfél, csapaton, vezetett, nehezebb, magyarok, kardozók, kettejük, vezettek, asszóját, kikapott, együttes, negyedik, magyarok, elsőként, legjobb, egészen, nyertek, átvette, második, kardozó, győztes, parádés, kezdett, Pusztai, ukránok, Pusztai, viszont, kezdtek, második, Pusztai, verseny, kezdtek, Pusztai, remekül, néggyel, tőrözők, Pusztai, Pusztai, Ukrajna, Kardban, viszont, vívott, között, pástra, Katona, napján, kicsit, utóbbi, Ezután, léptek, Márton, Márton, Európa, közben, tussal, Katona, tudott, elérve, indult, utolsó, hattal, Márton, bajnok, tiszta, mínusz, lettek, eggyel, magyar, mínusz, eggyel, eggyel, hármas, Katona, Katona, tavaly, Márton, magyar, mínusz, Ezután, Márton, vívott, Renáta, között, Márton, utóbbi, kettes, Katona, utolsó, Katona, zárult, Katona, tompán, világ, menet, közel, ezzel, ukrán, jóval, pedig, három, hamar, adott, hatos, utána, plusz, pedig, Alina, verte, három, férfi, asszó, Olena, plusz, plusz, állás, asszó, előtt, majd, mert, zárt, vívó, jobb, zárt, volt, közé, Liza, hogy, éves, Olha, Anna, gyel, után, majd, után, majd, volt, után, négy, tust, első, kör, áll, nél, kör, női, két, ért, két, meg, így, pár, úgy, hat, míg, így, két, már, nél, ukránok 30-26-ra, kilencedik asszó, nyitónapon győztes, egyéniben háromszoros, magyar kardozó, kiélezett végjátékban, utolsó akcióban, remekül vívó, negyeddöntő Márton második, vezettek Oroszország negyedik, indult ért vereséggel, egyéniben nyertek találati, úgy Olha Pusztai, sikerrel Márton majd, kör Eredmények plusz, néggyel két gyel, Márton egyenlített Liza, zárt ellenfél két, adott Pusztai Ezután, asszójában menet hármas, kicsit vezettek utolsó, vívott viszont első, majd remekül férfi, kikapott Katona verseny, egyéniben tavaly bajnok, teljesítménnyel ellenfelénél utolsó, majd közel mínusz, hamar indult után, jóval vezetett csapaton, Harlannal Pusztai Fehéroroszország, zárt két vezettek, Pusztai eggyel jóval, kardozók kicsit kilencedik, győzelemhez zárt Liza, Márton folytatásban vívott, összecsapás Magyarország tudott, magyar nél sikerrel, akcióban utóbbi plusz, nyitónapon ukránok Komascsukot, Kardban Márton indult, Kardban Kardban Ezután, jóval hogy magyaroknak, Pusztai kilencedik eggyel, Katona sikerrel verseny, viszont Alina Kardban, két volt léptek, pástra között remekül, pedig adott Oroszország, tussal tust utóbbi, Márton kardozó csütörtökön, bronzérmes zárt magyar, utolsó Márton tőrözők, asszó csapatversenyek hármas, parádés magyar éves, asszó magyaroknak Márton, ellenfél fehéroroszok vívott, három Európa ért, mutatóval kikapott zárult, asszóját asszó, eggyel mert, második míg, ért magyar, majd tudott, ellenfél parádés, így felzárkózott, Pusztai mínusz, remekül Franciaország, Pusztai találati, végjátékban egyenlített, Márton szenvedett, hattal csapaton, Katona Ezután, Ezután ért, vereséget vívó, három állás, Renáta vereséggel, férfi eggyel, hamar eggyel, Eredmények fehéroroszokkal, így csütörtökön, ellenfelénél parádés, ezzel utóbbi, második szenvedett, adott elérve, kikapott vezettek, ezzel előtt, indult második, vezettek Magyarország, átvette Márton, majd Komascsukot, vezettek Katona, találati magyaroknak, döntetlent két, világ kettővel, nél Katona, viszont ellenfelénél, ellenfelénél negyeddöntő, Márton között, vezetett kardozók, negyeddöntősök indult, bajnok hamar, átvette negyeddöntő, vereséggel Katona, bronzérmes Márton, fordítani Azerbajdzsán, Katona Európa, eggyel éves, Márton hamar, közé kikapott, negyeddöntősök közé, fehéroroszokkal verseny, tust háromszoros, elérve között, utolsó zárt, asszó mínusz, Pusztai egészen, kettejük utána, vívott Kardban, remekül vívott, míg Ezután, közel magyar, kilencedik kettejük, Pusztai Olena, felzárkózott nehezebb, Olaszország háromszoros, döntetlent végjátékban, kicsit Magyarország, fordítani folytatásban, tussal plusz, gyel vezettek, együttes akcióban, kettes vívott, negyeddöntősök döntetlent, Németország Ukrajna, plusz következett, magyaroknak Márton, utolsó akcióban, zárt Voronyinát, felzárkózott után, Pusztai nyitónapon, két mínusz, vezetett tőrözők, mínusz utóbbi, Katona nyitónapon, vezettek átvette, Katona magyar, magyar asszójában, egylámpás vívott, magyarok legjobb, Németország magyaroknak, tőrözők egyéniben, Katona csütörtökön, vívott néggyel, vezettek közben, vezettek zárult, tompán vezetést, akcióban nél, ukrán után,