Belépés
Keresés
Naptár
2019.12 2020. Január 2020.02
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Véleményezd.hu már az Androidon is!
Épp várod a buszt? Sorban állsz a pénztárnál?
Vagy egyszerűen csak unatkozol?

Olvasd el a legfrissebb híreket bárhol, bármikor!
Írd meg a véleményedet is!

Az alkalmazás letölthető az Android Marketből is!

Letöltés
Véleményezők toplistája
1. atomvaros 3261
2. venci76 3054
3. kicsoda57 601
4. olinia 390
5. eladasos 367
6. szicu 266
7. jbal 261
8. orsi1 199
9. duplanagypapa 185
10. raffraff 168
Információ
Véleményezd!
Mit gondolsz róla? Egyetértesz? Mi a véleményed?
RSS
Fölszállott a páva - Újabb huszonnégy produkció jutott tovább
Újabb huszonnégy produkció jutott tovább a Fölszállott a páva idei gyerekévadának második felvezető adásából pénteken.


A Duna Televízióban sugárzott műsorban a gyerekek ezúttal is négy kategóriában - énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok; néptáncegyüttesek - mérhetik össze a tudásukat. Az előző évekhez hasonlóan 48 produkció áll a Fölszállott a páva színpadára, karácsony előtt pedig kiderül, kik lesznek a kategóriák legjobbjai és ki lesz 2019-ben a nézők kedvence.

A második adásban a táncos szólistákat, táncospárokat és táncegyütteseket láthatták a nézők.

A táncos szólisták és táncospárok közül továbbjutott Baka Levente (Litér), Bistey Boglárka és Farkas Regő (Pilisborosjenő), Busai Borbála és Makula Zoltán (Jászberény), Dudás Lili és Kispál Domonkos (Jászberény), Hajdu-Németh Balázs és Ilona (Budapest), ifj. Mahovics Tamás (Békés), Kristóf Áron (Felvidék - Rozsnyó), Laczkó Botond (Debrecen), Lipusz Bendegúz (Zalaegerszeg), Molnár Szabolcs (Debrecen), Sándor Benjamin Solt (Szekszárd) és Trenka Máté (Tác).

A táncegyüttesek közül az Árendás Kamara Táncegyüttes (Viganó Gyermektáncegyüttes, Jászberény), a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás csoportja, a Kis Kincső Néptáncegyüttes (Budapest), a Pannónia Néptáncegyüttes Barkóca csoportja (Kistarcsa), a Szinvavölgyi Néptáncműhely - Prücskök csoportja (Miskolc), a Tánctanoda Figurkák csoportja (Nyíregyháza), a Tiszavirág Néptáncegyesület (Deszk-Szeged), a Tördemic Néptáncegyüttes Pörge csoportja (Badacsonytördemic), az Urban Verbunk (Gödöllő), a Vasi Kislegényczéh (Szombathely), a Zselic AMI Ördögcérna csoport (Szenna) és Zselici Dönögék (Szenna) jutott tovább.

A zsűri tagja Sebestyén Márta, Kossuth-díjas népdalénekes; Salamon Bea előadóművész, népi hegedű tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.

A MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.

Jövő pénteken már az első élő adást láthatják a Duna Televízió nézői.



Forrás: MTI
Címkék: gyerekévadának, Fölszállott, huszonnégy, felvezető, produkció, pénteken, adásából, második, tovább, jutott, Újabb, Gyermektáncegyüttes, tehetségkutatóját, néptáncegyüttesek, Badacsonytördemic, Néptáncegyesület, táncegyütteseket, Néptáncegyüttes, Néptáncegyüttes, Néptáncegyüttes, Pilisborosjenő, táncegyüttesek, énekegyüttesek, Kislegényczéh, táncospárokat, Néptáncműhely, Táncegyüttes, kategóriában, Táncegyüttes, előadóművész, Televízióban, Táncegyüttes, Népművészeti, Zeneakadémia, népdalénekes, Érdemkereszt, továbbjutott, Zalaegerszeg, Szinvavölgyi, Táncegyüttes, Nyíregyháza, táncospárok, gyerekek ezúttal, előző évekhez, páva színpadára, kategóriák legjobbjai, nézők kedvence, második adásban, táncos szólistákat, táncos szólisták, táncegyüttesek közül, zsűri tagja, népművészet ifjú, Duna Televízióban, Baka Levente, Bistey Boglárka, Farkas Regő, Busai Borbála, Makula Zoltán, Dudás Lili, Kispál Domonkos, Hajdu-Németh Balázs, Mahovics Tamás, Kristóf Áron, Laczkó Botond, Lipusz Bendegúz, Molnár Szabolcs, Sándor Benjamin Solt, Trenka Máté, Árendás Kamara Táncegyüttes, Viganó Gyermektáncegyüttes, Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás, Kincső Néptáncegyüttes, Pannónia Néptáncegyüttes Barkóca, Szinvavölgyi Néptáncműhely, Tánctanoda Figurkák, Tiszavirág Néptáncegyesület, Tördemic Néptáncegyüttes Pörge, Urban Verbunk, Vasi Kislegényczéh, Zselic AMI Ördögcérna, Zselici Dönögék, Sebestyén Márta, Salamon Bea, Magyar Arany Érdemkereszt, Kocsis Enikő Harangozó-díjas, Szentendre Táncegyüttes, Győri Lippentő, Fitos Dezső Társulat, Eredics Gábor Kossuth-díjas, Vujicsics Együttes, Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Magyar Nemzeti Táncegyüttes, Honvéd Együttes, Hagyományok Háza, Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület, Morvai Noémi, Novák Péter, Duna Televízió,
2019.11.01. 20:32
Vélemények száma: 0
Vélemények Új vélemény
Sajnos ehhez a hírhez még nem érkezett vélemény! Legyél Te az első, írd meg a véleményed!
További címkék
szólistákat, Szombathely, népművészet, Fölszállott, koreográfus, Hagyományok, koreográfus, táncospárok, igazgatója, igazgatója, táncművész, táncművész, Tiszavirág, hangszeres, kategóriák, Jászberény, Jászberény, Jászberény, Utánpótlás, legjobbjai, Tánctanoda, Ördögcérna, akadémikus, Szentendre, Zsuráfszky, színpadára, Egyesület, Debreceni, néptáncos, Szekszárd, Televízió, láthatják, Sebestyén, Harangozó, csoportja, csoportja, birtokosa, Vujicsics, csoportja, művészeti, művészeti, népzenész, csoportja, csoportja, Kistarcsa, zenekarok, láthatták, szólisták, szólisták, tudásukat, karácsony, produkció, hasonlóan, szólisták, szólisták, sugárzott, mérhetik, Felvidék, Domonkos, vezetője, partnere, Társulat, gyerekek, kedvence, Tördemic, Budapest, Budapest, műsorban, népzenei, Együttes, Együttes, valamint, Figurkák, Szabolcs, pénteken, Bendegúz, Debrecen, vezetője, Pannónia, Debrecen, Prücskök, Boglárka, Lippentő, Mahovics, Benjamin, Rozsnyó, Levente, Verbunk, második, csoport, Zselici, Kristóf, adásban, szakmai, Gödöllő, Nemzeti, Kossuth, Gyermek, Árendás, lesznek, Miskolc, évekhez, kiderül, Eredics, Kossuth, ezúttal, mestere, Borbála, Dönögék, Barkóca, Örökség, Kossuth, Salamon, Szenna, jutott, tovább, Zoltán, hegedű, Magyar, Magyar, tanára, Kocsis, táncos, Kispál, Viganó, Szenna, Zoltán, Makula, Morvai, Kamara, Balázs, Trenka, vezeti, Németh, énekes, Kincső, Lipusz, Honvéd, táncos, táncos, Zselic, Szeged, Botond, Sándor, Farkas, Bistey, Molnár, Laczkó, Gábor, nézői, díjas, előző, össze, adást, díjas, Noémi, Novák, Péter, Márta, nézők, Pörge, Urban, zsűri, díjas, tagja, Deszk, közül, Busai, Dudás, Hajdú, Litér, közül, Hajdu, Ilona, nézők, Arany, Békés, Enikő, díjas, pedig, előtt, Tamás, tanár, Dezső, Győri, Fitos, idén, Lili, Duna, első, négy, Áron, Solt, Máté, Jövő, MTVA, páva, Vasi, ifjú, népi, Háza, Regő, lesz, Duna, Baka, élő, ifj, kik, Bea, Tác, áll, AMI, Kis, ben, már, Tác Hajdú táncművész, Rozsnyó csoportja Tánctanoda, szólisták vezeti szólistákat, Egyesület Kossuth művészeti, legjobbjai Gyermek Salamon, Baka előző igazgatója, Szabolcs Fölszállott Kis, ezúttal Noémi Márta, Népművészeti Márta Gyermektáncegyüttes, Arany továbbjutott Kamara, Társulat Táncegyüttes Benjamin, kiderül mestere díjas, díjas Áron valamint, Fitos népművészet ben, táncművész hasonlóan Kossuth, adást csoportja Harangozó, Solt Laczkó műsorban, négy csoportja igazgatója, énekes vezetője ifjú, Kincső legjobbjai Pilisborosjenő, tudásukat Salamon táncospárok, tagja szólistákat Lipusz, Eredics Fitos Salamon, ifj Novák Bistey, Baka Vasi Néptáncműhely, Levente Kincső mérhetik, díjas Szenna Táncegyüttes, Fölszállott csoport Domonkos, csoportja igazgatója Gábor, Egyesület nézők népi, birtokosa igazgatója Gyermek, Budapest élő Morvai, előadóművész Gödöllő lesznek, Balázs Rozsnyó művészeti, Társulat Bendegúz akadémikus, Debrecen Solt első, tagja Morvai Verbunk, Győri zsűri kik, Debreceni Népművészeti Szombathely, kik szólisták ifj, Solt tovább Szombathely, pénteken Kis népdalénekes, Televízióban kategóriában hegedű, Magyar Laczkó Televízióban, első Érdemkereszt Gödöllő, Táncegyüttes Miskolc Figurkák, néptáncegyüttesek karácsony kategóriában, Zselici legjobbjai pedig, Lippentő Pannónia Háza, tovább Együttes Harangozó, Borbála szólisták, pedig táncos, adást Enikő, zsűri Ilona, Máté Budapest, Debrecen Szenna, Benjamin produkció, díjas áll, Debrecen birtokosa, népzenei Lippentő, hegedű Benjamin, Duna Busai, szólisták valamint, láthatják csoportja, néptáncegyüttesek Németh, Árendás Barkóca, Kis kedvence, csoportja előző, Egyesület táncospárokat, Barkóca Hagyományok, Pannónia néptáncegyüttesek, Urban Jövő, szólisták Gyermek, első tagja, tagja csoportja, Sebestyén Budapest, Márta Tánctanoda, legjobbjai népdalénekes, Kispál Boglárka, Felvidék Szenna, szólistákat Lili, Tánctanoda Táncegyüttes, birtokosa Levente, pedig szakmai, lesznek pénteken, Balázs Bea, Debrecen Debrecen, Lili Urban, élő zsűri, Örökség díjas, Táncegyüttes Ilona, koreográfus pedig, táncegyüttesek Felvidék, lesz Németh, Litér Kistarcsa, Kistarcsa Regő, Jászberény Kossuth, Néptáncműhely Benjamin, ben Jövő, Tác Gyermek, szólisták Viganó, Kristóf Urban, Táncegyüttes kedvence, Borbála Néptáncegyüttes, táncművész Fölszállott, Urban láthatják, Bea népi, Zalaegerszeg Badacsonytördemic, népzenész táncospárokat, Honvéd Táncegyüttes, Domonkos Kis, Néptáncműhely mestere, Gödöllő Nyíregyháza, Néptáncegyüttes adásban, Néptáncegyüttes tehetségkutatóját, táncegyütteseket gyerekek, Szenna Kossuth, igazgatója Botond, Áron Molnár, nézői előadóművész, Tamás Kossuth, karácsony nézők, Boglárka vezetője, díjas adást, Kristóf Miskolc, Tamás előtt, Árendás páva, valamint Néptáncegyüttes, táncegyüttesek Pannónia, évekhez előadóművész, Debrecen Borbála, Boglárka Népművészeti, Táncegyüttes tanára, díjas AMI, hasonlóan Árendás, Táncegyüttes Utánpótlás, énekegyüttesek Budapest, Néptáncegyüttes adásban, Ilona Lili, Televízió tudásukat, Szabolcs Táncegyüttes, Jászberény lesz, táncegyüttesek Magyar, AMI Táncegyüttes, táncospárokat Árendás, igazgatója adásban, Népművészeti tanára, Szenna táncművész, Egyesület gyerekek, táncospárok Barkóca,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?,
© 2011 TVN.HU Kft.