10111213141516
17181920212223
242526272829

Montenegrói-magyar - Vereség a podgoricai főpróbán
A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett Montenegró vendégeként a csütörtöki barátságos mérkőzésen Podgoricában.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata már a második percben vezetést szerzett Holender Filip találatával, a hazaiak viszont előbb a 32. percben Nebojsa Kosovic révén egyenlítettek, majd a győztes találatukat Stefan Mugosa szerezte 11-esből a 75. percben.

A magyarok három újoncot avattak a kezdő Gazdag Dániel, illetve a csereként beállt Ferenczi János és Sigér Dávid révén, utóbbi lett az ezredik játékos, aki pályára lépett a nemzeti együttesben.

A magyar válogatott továbbra is nyeretlen Montenegró ellen: egy döntetlen mellett másodszor kapott ki. A hazaiak kispadján győzelemmel debütált Faruk Hadzibegic szakvezető.

A magyar csapat hétfőn Szlovákiát fogadja sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen a Groupama Arénában.

Eredmény:Montenegró-Magyar ország 2-1 (1-1)--------------------- ------------Podgorica, 4000 néző, v.: Dimitar Meckarovski (macedón)

gólszerzők: Kosovic (32.), Mugosa (75., 11-esből), illetve Holender (2.)

sárga lap: Holman (60.), Lang (74.)

Montenegró:

-----------Mijatovic (Petkovic, a szünetben) - Marusic (Mugosa, 55.), Simic (Lagator, 66.), Tomasevic, Radunovic - Vukcevic (Jankovic, 77.) - Boljevic, Kosovic (Hocko, 59.), Savicevic, Haksabanovic (Jovovic, 72.) - Beciraj

Magyarország:

-------------Dibusz Dénes - Bese Barnabás, Lang Ádám, Baráth Botond (Willi Orbán, a szünetben), Korhut Mihály (Ferenczi János, 61.) - Gazdag Dániel (Kovács István, a szünetben), Holman Dávid (Varga Roland, 64.) - Németh Krisztián, Kleinheisler László (Sigér Dávid, a szünetben), Nagy Dominik (Dzsudzsák Balázs, 69.) - Holender Filip

Nagyszerűen kezdett a magyar válogatott, ugyanis első támadásából gólt szerzett Holender révén, aki először volt eredményes a nemzeti együttesben. Nem sokkal később pedig Holman keresztlécre lőtt egy szabadrúgást. Az álmosan kezdő hazai csapat aztán felébredt és a tizedik perctől átvette a játék irányítását, s bár kétszer Dibusz bravúrosan védett, a harmadik ziccert - egy gyönyörű támadás végén - már ő sem háríthatta, mert a korábban Újpesten is futballozó Kosovic kilőtte a bal sarkot. Az egyenlítést követően valamelyest megint aktívabbá vált Marco Rossi szövetségi kapitány csapata, így mindkét fél előtt adódott kisebb-nagyobb lehetőség, de az eredmény nem változott a szünetig.

A második félidőt is a magyarok kezdték jobban, ám Sigér és Kovács próbálkozását is védte Petkovic. A kezdeti vendégrohamok után nagyon visszaesett a meccs színvonala, de ehhez nagyban hozzájárult a sok csere is, ami miatt nem alakult ki folyamatos játék, egyedül Dzsudzsák szabadrúgása volt veszélyes ebben a periódusban. Az utolsó negyedórához közeledve Montenegró váratlanul 11-eshez és ezáltal vezetéshez is jutott. A hajrában igazi helyzetei a hazaiaknak voltak, akik többször átrohantak a kinyíló magyarokon, azonban Dibusz bravúrjainak köszönhetően nem született újabb gól.

Címkék: Podgoricában, vendégeként, csütörtöki, mérkőzésen, barátságos, Montenegró, válogatott, szenvedett, labdarúgó, vereséget, magyar, selejtezőmérkőzésen, próbálkozását, vendégrohamok, egyenlítettek, Magyarország, szabadrúgása, Kleinheisler, negyedórához, szabadrúgást, Haksabanovic, keresztlécre, köszönhetően, bravúrjainak, Magyarország, találatukat, visszaesett, támadásából, irányítását, együttesben, egyenlítést, valamelyest, Nagyszerűen, együttesben, hozzájárult, Meckarovski, győzelemmel, találatával, periódusban, szakvezető, eredményes, Montenegró, második percben, hazaiak viszont, győztes találatukat, magyarok három, kezdő Gazdag, csereként beállt, ezredik játékos, nemzeti együttesben, magyar válogatott, döntetlen mellett, hazaiak kispadján, Marco Rossi, Holender Filip, Nebojsa Kosovic, Stefan Mugosa, Gazdag Dániel, Ferenczi János, Sigér Dávid, Faruk Hadzibegic, Groupama Arénában, Dimitar Meckarovski, Bese Barnabás, Lang Ádám, Baráth Botond, Willi Orbán, Korhut Mihály, Kovács István, Holman Dávid, Varga Roland, Németh Krisztián, Kleinheisler László, Nagy Dominik, Dzsudzsák Balázs, Holender FilipNagyszerűen,
2019.09.05. 22:43