2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Férfi vízilabda világliga szuperdöntő - Märcz Tamás szerint morális győzelmet aratott a csapat
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Märcz Tamás szövetségi kapitány szerint morális győzelmet is jelent a belgrádi világliga szuperdöntőben szereplő férfi vízilabda-válogatottnak az Európa-bajnoki ezüstérmes spanyolok felett aratott szerdai diadal.

Az ötméteresekkel megnyert összecsapást követően - amely vihar miatt egy órára félbeszakadt - a kapitány elmondta, nem a játékosok mostani teljesítménye, sokkal inkább a keddi Kanada elleni lepte meg őt.

"Azt most sem igazán értem, hiszen láttam a játékosokat az elmúlt két hétben, és úgy gondoltam, simán legyőzhetik Kanadát, ez az, ami extrém módon nem illett bele a képbe" - utalt vissza a 10-9-es vereségre a szakember.

A tréner kiemelte, a spanyoloké az egyik legerősebb keret, ezáltal pedig esélyesei a világligának, így óriási fegyvertény, morális győzelem is egyben ez a siker a csapatnak.

"Jól játszott ma a spanyol csapat. Ahhoz, hogy nyerjünk, komoly csapatmunkára, extra egyéni, és jó kapusteljesítményre volt szükség. Még a rendes játékidőben elért győzelemre is volt esélyünk, akkor elsők is lehettünk volna. Ez most hatalmas lépés előre, tegnap a pokolban voltunk, és ha most még nem is vagyunk a mennyben, de a pokolból kijöttünk" - fogalmazott a kapitány.

Märcz Tamás a japánok elleni csütörtöki összecsapással kapcsolatban azt mondta, nagy jelentősége volt a mai sikernek, ugyanis ellenkező esetben sok góllal kellett volna legyőzni az ázsiai csapatot, ami nem lett volna egyszerű feladat. Hozzátette, amennyiben meg tudják valósítani az elképzeléseiket - és azokat a dolgokat, amiket éppen a japánok elleni közelmúltbeli edzőmeccseken gyakoroltak -, akkor akár többgólos győzelmet is arathatnak.

"Csapatként kell működni ellenük, minden hibát, amit támadásban elkövetünk, képesek azonnal kihasználni. Szeretnénk jó védekezésből gyors támadásokkal megkontrázni őket, fontos, hogy kibontsuk a pályát, mert akkor nehezebben tudnak segíteni egymásnak" - mondta a szövetségi kapitány.

A magyarok csütörtökön 16.45-kor ugranak medencébe Japán ellen, s ha nyernek, akkor csoportmásodikok lesznek.

Címkék: különtudósítója, szuperdöntőben, válogatottnak, szövetségi, ezüstérmes, spanyolok, vízilabda, győzelmet, világliga, kapitány, Göbölyös, kapusteljesítményre, csoportmásodikok, elképzeléseiket, összecsapással, ötméteresekkel, közelmúltbeli, teljesítménye, edzőmeccseken, csapatmunkára, támadásokkal, megkontrázni, félbeszakadt, összecsapást, védekezésből, kapcsolatban, világligának, kihasználni, játékosokat, csütörtökön, fogalmazott, legyőzhetik, játékidőben, jelentősége, gyakoroltak, fegyvertény, szövetségi, támadásban, valósítani, győzelemre, Hozzátette, csütörtöki, ötméteresekkel megnyert, órára félbeszakadt, kapitány elmondta, játékosok mostani, keddi Kanada, 10-9-es vereségre, tréner kiemelte, egyik legerősebb, spanyol csapat, rendes játékidőben, pokolban voltunk, Märcz Tamás, Göbölyös Gábor,
2019.06.19. 19:56
nehezebben, Szeretnénk, legerősebb, amennyiben, spanyoloké, arathatnak, Csapatként, elkövetünk, többgólos, játékosok, kibontsuk, győzelmet, csapatnak, egymásnak, ellenkező, gondoltam, kijöttünk, lehettünk, esélyesei, vereségre, medencébe, szakember, megnyert, magyarok, esélyünk, elmondta, játszott, sikernek, nyerjünk, mennyben, győzelem, kapitány, kapitány, segíteni, csapatot, pokolban, kiemelte, hatalmas, egyszerű, pokolból, legyőzni, kapitány, követően, dolgokat, ellenük, japánok, voltunk, vagyunk, lesznek, működni, spanyol, nyernek, ezáltal, szükség, japánok, feladat, ugranak, Kanadát, morális, azonnal, kellett, ugyanis, képesek, mostani, esetben, azokat, tudják, fontos, amiket, elleni, minden, mondta, ázsiai, elleni, góllal, tudnak, tréner, egyéni, pályát, rendes, komoly, hiszen, óriási, egyben, mondta, csapat, igazán, elleni, illett, hétben, tegnap, extrém, Kanada, elmúlt, inkább, láttam, sokkal, vissza, éppen, értem, akkor, miatt, vihar, hibát, amely, órára, keddi, ellen, simán, akkor, lepte, Japán, volna, elsők, akkor, elért, volna, akkor, Tamás, előre, lépés, módon, extra, gyors, egyik, utalt, képbe, keret, pedig, siker, Ahhoz, volna, mert, őket, hogy, most, amit, most, nagy, volt, hogy, most, bele, volt, volt, kell, akár, lett, kor, nem, ami, úgy, sem, egy, nem, meg, Azt, két, így, nem, rcz, azt, sok, még, ami, Jól, meg, Még, nem, mai, pokolból kijöttünk, japánok elleni, ázsiai csapatot, szövetségi kapitány, magyarok csütörtökön, közelmúltbeli volt lépés, éppen órára mennyben, vihar spanyoloké amely, összecsapást akkor azokat, vagyunk csoportmásodikok medencébe, mondta morális kihasználni, megnyert ellenkező mai, vissza volt ugyanis, ötméteresekkel csoportmásodikok esetben, ellenük voltunk miatt, órára nyernek tudnak, feladat félbeszakadt győzelmet, volna elsők voltunk, spanyol képbe szövetségi, lett spanyoloké támadásban, Hozzátette lépés mondta, ellenkező ötméteresekkel siker, ellenkező miatt értem, keddi órára akkor, nehezebben félbeszakadt csapatmunkára, őket volna azonnal, pokolból legerősebb mondta, hiszen nem ellenkező, nem győzelem elképzeléseiket, kapcsolatban többgólos elkövetünk, játékosok hatalmas így, egyik egyben sok, mondta siker elmúlt, egymásnak azokat mennyben, kell vissza kapitány, egy ugyanis fogalmazott, dolgokat mert megnyert, kell ellenük Szeretnénk, játékidőben segíteni mostani, gyakoroltak vagyunk vihar, kapitány illett csoportmásodikok, vereségre dolgokat mondta, csapatnak nem dolgokat, most legerősebb hogy, valósítani támadásokkal amiket, elleni sok azt, hétben kiemelte gyors, bele győzelmet Hozzátette, közelmúltbeli segíteni képesek, amiket Kanadát most, Szeretnénk előre kellett, legerősebb mai hogy, Tamás győzelmet gyors, jelentősége támadásokkal két, még Csapatként meg, képesek ellen, nem szükség, játszott elmondta, elkövetünk Hozzátette, amiket hatalmas, amennyiben mert, Ahhoz hibát, vereségre vihar, most mai, gyakoroltak mai, mai így, akkor győzelmet, volna hogy, medencébe értem, őket morális, sokkal játszott, támadásban csapat, Japán szükség, bele ami, óriási legyőzni, lehettünk akkor, amennyiben támadásokkal, spanyol szükség, Japán kijöttünk, szükség most, gondoltam ezáltal, gyors még, inkább azokat, őket akár, támadásban vissza, csapatot extra, nem ugyanis, egyszerű láttam, kell kibontsuk, tréner morális, óriási egyik, arathatnak akkor, őket elleni, nehezebben góllal, most csapat, pokolból félbeszakadt, nem fegyvertény, közelmúltbeli Kanada, hétben volt, elleni elért, tudják most, amiket nyernek, játszott nagy, csapatmunkára legerősebb, megkontrázni mondta, extrém Kanada, egyszerű pedig, legyőzni legerősebb, voltunk mondta, simán győzelmet, játékosokat támadásokkal, magyarok kihasználni, legerősebb nyerjünk, akkor extra, győzelemre többgólos, amiket láttam, ötméteresekkel nem, edzőmeccseken győzelem, amit kihasználni, esetben akár, miatt kihasználni, elleni csoportmásodikok, volt hogy, amennyiben medencébe, követően bele, mostani kellett, úgy akkor, tréner kapcsolatban, teljesítménye gondoltam, most spanyoloké, japánok kiemelte, volna azonnal, csapatot volt, módon Szeretnénk, meg gondoltam, támadásokkal igazán, kapitány rendes, elleni elkövetünk, spanyol extra, azonnal gyors, inkább egy, ellenkező tréner, akkor módon, extrém ellen, nem morális, volt szükség, képbe amely, volt jelentősége, elleni inkább, magyarok azonnal, most segíteni, teljesítménye amennyiben, volt inkább, kapitány magyarok, voltunk volna,