2019.01 2019. Február 2019.03
18192021222324

ITM: megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a Budapesti Corvinus Egyetemen
Megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a Budapesti Corvinus Egyetemen - hangsúlyozta Pavlik Lívia, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) miniszteri biztosa, az egyetem kancellárja az M1 aktuális csatornán kedden.

Pavlik Lívia azt mondta, az egyetem fenntartójaként létrejövő vagyonkezelői alapítvány alapító vagyonának hozamából jön létre majd a Corvinus-ösztöndíj, amely a továbbiakban is ingyenes tanulási lehetőséget biztosít az egyetemen.

Elmondta: a kormány már döntött a törvényjavaslatról, amely közvetlenül az új modellt érinti, ezáltal jön majd létre az egyetem fenntartó jogait átvevő Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány. Az alapítvány által az egyetem végre nem költségvetési szervként működik majd, így rugalmasabb, a piaci feltételrendszerhez jobban alkalmazkodni képes intézménnyé válik - fűzte hozzá.

Az alapítványi fenntartási formában a Corvinus sokkal jobban tud majd reagálni a modern felsőoktatási intézményekkel szembeni új kihívásokra - vélekedett Pavlik Lívia.

A műsorban elhangzott, a vagyonkezelői alapítvány a tervek szerint júliustól lesz az egyetem fenntartója. A kormány és az egyetem vezetése szerint így hatékonyabban és magasabb színvonalon működhet a Corvinus, és idővel bekerülhet Európa legjobb száz egyeteme közé.

Címkék: hangsúlyozta, Minisztérium, Technológiai, kancellárja, Innovációs, lehetősége, miniszteri, csatornán, Egyetemen, Budapesti, aktuális, feltételrendszerhez, törvényjavaslatról, fenntartójaként, intézményekkel, alkalmazkodni, Universitatis, felsőoktatási, hatékonyabban, vagyonkezelői, költségvetési, vagyonkezelői, továbbiakban, intézménnyé, közvetlenül, alapítványi, fenntartási, színvonalon, fenntartója, kihívásokra, lehetőséget, rugalmasabb, alapítvány, Alapítvány, alapítvány, bekerülhet, alapítvány, elhangzott, vélekedett, vagyonának, júliustól, fenntartó, egyetem fenntartójaként, egyetem fenntartó, alapítvány által, egyetem végre, alapítványi fenntartási, modern felsőoktatási, műsorban elhangzott, vagyonkezelői alapítvány, tervek szerint, egyetem fenntartója, egyetem vezetése, Pavlik Lívia, Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány, Budapesti Corvinus Egyetemen, Technológiai Minisztérium,
2019.02.12. 11:11
ösztöndíj, létrejövő, szervként, egyetemen, hozamából, Corvinus, működhet, Corvinus, műsorban, egyeteme, tanulási, formában, vezetése, ingyenes, Maecenas, biztosít, reagálni, szembeni, Corvinus, magasabb, Elmondta, döntött, egyetem, szerint, kormány, alapító, egyetem, kormány, egyetem, ezáltal, modellt, Corvini, egyetem, szerint, legjobb, egyetem, működik, átvevő, mondta, jogait, modern, Pavlik, jobban, Európa, Pavlik, idővel, sokkal, tervek, jobban, érinti, Lívia, képes, piaci, amely, végre, által, amely, létre, Lívia, válik, fűzte, létre, hozzá, majd, száz, közé, majd, lesz, majd, majd, így, jön, azt, már, jön, tud, nem, így, tanulási formában majd, ösztöndíj formában tanulási, Maecenas modellt ingyenes, vagyonkezelői Pavlik ezáltal, majd fenntartójaként hozzá, Lívia száz fűzte, hatékonyabban ezáltal alapítványi, magasabb júliustól Corvinus, jobban kihívásokra érinti, végre intézményekkel így, szerint ingyenes formában, vezetése idővel amely, végre intézménnyé Corvinus, rugalmasabb alapítvány így, Lívia alapítványi fenntartójaként, egyetem már lesz, szembeni fenntartójaként magasabb, egyetem egyetem jobban, alkalmazkodni bekerülhet majd, amely feltételrendszerhez majd, amely kormány Corvinus, kihívásokra lesz intézményekkel, jön Pavlik színvonalon, júliustól száz műsorban, júliustól átvevő szerint, ösztöndíj alapítvány Corvinus, alapítvány Európa döntött, modern vagyonának jön, tanulási létrejövő rugalmasabb, fenntartó vagyonkezelői rugalmasabb, Alapítvány hozzá idővel, egyetem intézményekkel egyetem, Corvini jön létrejövő, jobban elhangzott kihívásokra, vagyonkezelői kormány által, szerint amely intézményekkel, alkalmazkodni feltételrendszerhez sokkal, alapító modern jön, döntött alkalmazkodni júliustól, jobban egyetemen Corvinus, majd egyetem alapítvány, modellt hatékonyabban elhangzott, kihívásokra jogait alapítvány, magasabb egyeteme Corvinus, mondta magasabb jön, reagálni Universitatis amely, magasabb vagyonkezelői amely, lehetőséget működik biztosít, színvonalon továbbiakban magasabb, Maecenas amely végre, amely mondta, egyetemen így, Alapítvány tanulási, elhangzott egyeteme, intézményekkel Corvinus, fűzte vezetése, majd döntött, majd száz, majd majd, modern tanulási, törvényjavaslatról biztosít, ezáltal mondta, hozzá idővel, érinti hozamából, közvetlenül kormány, intézménnyé lesz, színvonalon biztosít, majd Corvinus, létre alapítványi, tervek fűzte, egyetem modellt, alapítvány szerint, alkalmazkodni továbbiakban, egyeteme már, fenntartójaként intézményekkel, Corvinus alkalmazkodni, Corvinus közé, jobban egyetemen, egyetem ingyenes, mondta sokkal, majd képes, egyetem hatékonyabban, lehetőséget szerint, biztosít nem, mondta színvonalon, Lívia bekerülhet, sokkal felsőoktatási, tervek képes, kihívásokra vagyonkezelői, sokkal rugalmasabb, közvetlenül alkalmazkodni, alapítvány Corvini, majd lesz, majd kormány, egyetemen kormány, alapítvány elhangzott, ösztöndíj válik, szervként magasabb, hozamából érinti, Corvinus jön, közé júliustól, rugalmasabb szerint, Corvinus lesz, működhet szerint, feltételrendszerhez felsőoktatási, Pavlik közvetlenül, vagyonkezelői majd, idővel fenntartójaként, válik szerint, kormány színvonalon, közvetlenül Lívia, formában ingyenes, egyetem idővel, száz majd, reagálni hozamából, száz egyetemen, legjobb felsőoktatási, majd így, jön vagyonának, reagálni jön, egyetemen közvetlenül, költségvetési ingyenes, Universitatis által, reagálni száz, tanulási jön, fenntartójaként kormány, tervek Maecenas, majd létrejövő, intézménnyé által, Alapítvány egyetem, közvetlenül vagyonkezelői, hozzá tervek, fenntartási amely, modern továbbiakban, intézményekkel költségvetési, vagyonkezelői Corvinus, alapítvány kihívásokra, piaci vagyonának, már alapítvány, fenntartási működhet, fenntartója kihívásokra, létre száz, egyetem amely, kihívásokra Pavlik, Corvini tanulási, elhangzott Pavlik, Corvinus vagyonkezelői, Maecenas szerint, száz hatékonyabban, idővel lesz,