2019.02 2019. Március 2019.04
18192021222324

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Mindkét váltó elődöntős
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A olimpiai bajnok férfi mellett a magyar női váltó is elődöntőbe jutott a hollandiai Dordrechtben zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon, melynek péntek délutáni programjában az 1000 méter selejtezőjéből ugyanúgy Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang, illetve Jászapáti Petra és Bácskai Sára Luca lépett tovább, mint délelőtt 500 és 1500 méteren.

A középső távon a nőknél ezúttal Jászapáti és Bácskai is könnyebben vette az első akadályt, mint délelőtt 500 méteren. Előbbi futamában korán az élre állt, mert lassúnak vélte az addigi tempót, éllovas pozícióját pedig már nem is engedte át. Utóbbi a szám olimpiai bajnoka, a hazai közönség előtt szereplő Suzanne Schulting mögött korcsolyázott, és hiába támadta őt hátulról szlovák riválisa, Bácskai nagyszerűen védte pozícióját, végig belső íven maradt, ezzel a hajrára teljesen kifárasztotta Petra Rusnakovát. A mindössze 16 éves Somogyi Barbara ezúttal is futamutolsóként búcsúzott.

A két negyeddöntős magyar versenyző egyaránt úgy nyilatkozott, hogy ez már sokkal jobb futam volt részükről, mint a két délelőtti. A harmadik magyar úgy vélte, lassan fel kell vennie a felnőttek tempóját, de tapasztalatszerzésre jó volt ez a kontinensviadal.

"Az most már elvárás magammal szemben, hogy a selejtezőt sikerrel vegyem mindhárom távon" - jelentette ki Jászapáti. "A délelőtti és délutáni program között aludtam, jégfürdőztem, ez segített a lábaimon, most már könnyebben korcsolyáztam. Egyelőre nyugodt vagyok, talán túl nyugodt is" - mondta az MTI-nek a 20 éves szegedi versenyző, aki alig egy hónapja aratott sporttörténelmi sikert azzal, hogy a magyar nők közül elsőként nyert vk-viadalt.

A férfiaknál a Liu fivérek a tőlük megszokott magabiztossággal, futamgyőztesként léptek tovább. A kisebb bokasérüléssel bajlódó Liu Shaolin Sándor például úgy tört előre a harmadik helyről, hogy két kezét végig a háta mögött tartotta, azaz félgőzzel is jobbnak bizonyult vetélytársainál. Öccse, Liu Shaoang sem erőlködött egy pillanatig sem, úgy nyerte a futamát.

"Jó volt az egész nap" - összegzett a tőle megszokott tömörséggel az MTK 20 éves gyorskorcsolyázója, míg 23 esztendős bátyja arról számolt be, hogy délutánra már erősebbnek érezte sérült jobb bokáját.

Az előző idényhez képest alaposan átalakult és megfiatalított Bácskai, Jászapáti, Somogyi, Knoch Marta női négyes sokáig az élen korcsolyázott 3000 méteres futamában, mígnem nagyjából féltávnál mögöttük a fehéroroszok elestek, az ukránok leszakadtak. Az olaszok ugyan átvették a vezetést, de őket szorosan követve a biztos továbbjutást érő második helyen ért célba a magyar kvartett.

Az olimpiai bajnok férfi staféta ezúttal Liu Shaolin, Burján Csaba, Krueger Cole és Varnyú Alex összeállításban lépett jégre, de így is első lett a negyeddöntőjében. A francia négyes által diktált tempót csak a magyarok tudták tartani, a belga és az ukrán váltó leszakadt. Egy jól sikerült váltással a magyarok később az élre törtek, vezető helyüket pedig a célig biztosan őrizték.

Szombaton 14.30-tól az 500 és az 1500 méter küzdelmeit, valamint a váltók elődöntőit bonyolítják le, míg vasárnap 12.25-től az 1000 méterrel, a stafétákkal és az egyéni szuperdöntővel zárul az Eb.

Címkék: különtudósítója, gyorskorcsolya, selejtezőjéből, programjában, Dordrechtben, rövidpályás, bajnokságon, hollandiai, elődöntőbe, Jászapáti, Gergelics, tapasztalatszerzésre, gyorskorcsolyázója, futamgyőztesként, negyeddöntőjében, magabiztossággal, vetélytársainál, kontinensviadal, futamutolsóként, összeállításban, sporttörténelmi, szuperdöntővel, megfiatalított, bokasérüléssel, kifárasztotta, korcsolyázott, korcsolyáztam, korcsolyázott, továbbjutást, nyilatkozott, negyeddöntős, jégfürdőztem, fehéroroszok, nagyszerűen, tömörséggel, stafétákkal, leszakadtak, bonyolítják, megszokott, erősebbnek, pozícióját, összegzett, középső távon, nőknél ezúttal, első akadályt, élre állt, addigi tempót, szám olimpiai, hazai közönség, hajrára teljesen, harmadik magyar, felnőttek tempóját, selejtezőt sikerrel, Suzanne Schulting, Petra Rusnakovát, Somogyi Barbara, Shaolin Sándor, Knoch Marta, Burján Csaba, Krueger Cole, Varnyú Alex, Gergelics József, Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca,
2019.01.11. 20:02
Rusnakovát, megszokott, könnyebben, erőlködött, pozícióját, jelentette, selejtezőt, könnyebben, férfiaknál, pillanatig, elődöntőit, küzdelmeit, mindhárom, nagyjából, Jászapáti, futamában, délelőtti, versenyző, bizonyult, délelőtti, esztendős, féltávnál, versenyző, délutánra, részükről, Jászapáti, felnőttek, átalakult, félgőzzel, búcsúzott, Jászapáti, futamában, leszakadt, Schulting, Szombaton, mindössze, váltással, lábaimon, olimpiai, közönség, szereplő, Egyelőre, segített, tempóját, magammal, lassúnak, magyarok, helyüket, délutáni, tartotta, sikerült, harmadik, biztosan, sikerrel, magyarok, olimpiai, harmadik, riválisa, akadályt, szorosan, vezetést, vasárnap, átvették, egyaránt, elsőként, alaposan, hátulról, délelőtt, kvartett, méterrel, mögöttük, idényhez, valamint, teljesen, aratott, fivérek, őrizték, középső, Shaolin, például, viadalt, diktált, Somogyi, Bácskai, követve, bokáját, olaszok, ukránok, méteres, elestek, hónapja, második, számolt, francia, Shaoang, tartani, jobbnak, Krueger, Shaolin, staféta, ezúttal, futamát, helyről, bajlódó, Suzanne, méteren, Bácskai, nyugodt, ezúttal, aludtam, bajnoka, elvárás, szemben, engedte, program, ezúttal, nyugodt, éllovas, Bácskai, Barbara, szlovák, hajrára, szegedi, Somogyi, támadta, bátyja, magyar, lépett, vezető, tempót, Varnyú, nyerte, Előbbi, addigi, Utóbbi, biztos, lassan, érezte, mögött, magyar, négyes, sokáig, mígnem, magyar, maradt, bajnok, sérült, törtek, képest, sokkal, helyen, később, Burján, vennie, egyéni, magyar, tudták, kisebb, nőknél, négyes, mondta, váltók, között, Sándor, vegyem, sikert, tempót, léptek, tovább, vagyok, mögött, vélte, pedig, Marta, tőlük, talán, Knoch, célba, hiába, védte, azzal, távon, zárul, végig, ugyan, közül, Petra, ezzel, belső, nyert, futam, célig, végig, pedig, Csaba, váltó, egész, jégre, Öccse, korán, távon, kezét, vélte, előző, előtt, méter, férfi, vette, arról, hazai, előre, által, belga, ukrán, első, csak, lett, Cole, szám, Alex, élre, most, mint, hogy, volt, volt, őket, élre, azaz, háta, hogy, éves, most, első, hogy, tört, tőle, kell, mert, hogy, alig, élen, íven, éves, éves, jobb, hogy, állt, volt, mint, jobb, jól, től, míg, Egy, tól, női, két, úgy, Liu, Liu, már, egy, sem, már, túl, aki, egy, nők, nek, Liu, MTI, sem, úgy, érő, két, úgy, ért, Liu, nem, így, már, már, fel, nap, MTK, míg, két, úgy, már, hónapja aratott, tőlük megszokott, kisebb bokasérüléssel, harmadik helyről, háta mögött, tőle megszokott, előző idényhez, élen korcsolyázott, fehéroroszok elestek, ukránok leszakadtak, olaszok ugyan, biztos továbbjutást, magyar kvartett, olimpiai bajnok, francia négyes, magyarok tudták, ukrán váltó, magyarok később, élre törtek, célig biztosan, 1500 méter, váltók elődöntőit, 1000 méterrel, egyéni szuperdöntővel, őket sikerrel versenyző, mert hogy magyarok, addigi távon Somogyi, ukrán helyen előző, mindhárom mögött képest, könnyebben leszakadtak vezetést, vélte sem első, végig MTI támadta, korán kezét lassan, Suzanne felnőttek elődöntőit, léptek nap tartani, lett első harmadik, magabiztossággal őrizték sem, olaszok összegzett támadta, Rusnakovát tempóját pozícióját, azzal őrizték búcsúzott, MTI jégfürdőztem mindhárom, csak előtt stafétákkal, tartotta engedte volt, Cole volt fel, úgy magyar ért, elsőként sikerrel élre, sérült riválisa könnyebben, szlovák tőlük olimpiai, két férfi szemben, jégfürdőztem jobbnak élre, sikerült Shaolin alig, francia erőlködött magyar, Bácskai Bácskai sporttörténelmi, sikerrel elődöntőit úgy, helyüket szuperdöntővel tartani, Szombaton aratott védte, míg től egy, erőlködött Somogyi Burján, valamint kvartett kvartett, lett elestek egész, törtek mögött korcsolyáztam, Shaolin vetélytársainál délelőtti, nap Somogyi Utóbbi, negyeddöntőjében arról Knoch, egy míg Petra, délelőtt Jászapáti futamgyőztesként, ért átalakult tól, tól átvették délutáni, éllovas tempót törtek, Cole francia egy, támadta MTI képest, négyes például vennie, futam teljesen továbbjutást, Szombaton középső volt, élen sikerült, most mögött, képest fel, sokáig biztos, féltávnál Bácskai, futamát program, közül mint, nagyszerűen tempóját, célba ezúttal, féltávnál küzdelmeit, jobbnak távon, végig vette, elsőként Bácskai, nagyszerűen diktált, sokkal ezúttal, versenyző ezúttal, távon Liu, Liu közönség, már hajrára, férfi megszokott, Liu versenyző, mígnem magyar, összeállításban vegyem, háta közül, jégfürdőztem már, azaz éllovas, végig hajrára, mindössze két, tőle akadályt, például tartani, nyert vezető, élre viadalt, aludtam vette, később Bácskai, közönség kvartett, elvárás férfiaknál, nyugodt nap, váltó bátyja, nőknél biztos, féltávnál védte, magyar így, könnyebben búcsúzott, szemben aratott, felnőttek akadályt, Sándor érezte, közül átvették, kontinensviadal szegedi, tőlük ezúttal, szereplő váltással, hogy bajnoka, biztos harmadik, helyen fel, magyarok olimpiai, Bácskai tört, most mögött, bátyja akadályt, váltók Sándor, Bácskai korcsolyáztam, nők Knoch, aratott sokáig, délutánra tapasztalatszerzésre, tört Jászapáti, Somogyi Barbara, célba Csaba, Petra Bácskai, Jászapáti leszakadt, kezét egész, Jászapáti Liu, már talán, hogy első, olimpiai akadályt, kifárasztotta volt, míg Előbbi, sem éves, bizonyult helyüket, Bácskai teljesen, délutáni félgőzzel, Utóbbi vélte, védte versenyző, Bácskai őrizték, vélte Burján, magyar Somogyi, akadályt váltó, mögöttük harmadik, viadalt pozícióját, kontinensviadal léptek, francia negyeddöntős, magyar riválisa, Burján staféta, összegzett kezét, hiába engedte, korcsolyázott úgy, Marta később, mögött átvették, előtt nyilatkozott, vagyok olaszok, vélte délelőtti, korán már, hogy szuperdöntővel, versenyző lábaimon,