2019.05 2019. Június 2019.07
17181920212223

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Mindkét váltó elődöntős
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A olimpiai bajnok férfi mellett a magyar női váltó is elődöntőbe jutott a hollandiai Dordrechtben zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon, melynek péntek délutáni programjában az 1000 méter selejtezőjéből ugyanúgy Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang, illetve Jászapáti Petra és Bácskai Sára Luca lépett tovább, mint délelőtt 500 és 1500 méteren.

A középső távon a nőknél ezúttal Jászapáti és Bácskai is könnyebben vette az első akadályt, mint délelőtt 500 méteren. Előbbi futamában korán az élre állt, mert lassúnak vélte az addigi tempót, éllovas pozícióját pedig már nem is engedte át. Utóbbi a szám olimpiai bajnoka, a hazai közönség előtt szereplő Suzanne Schulting mögött korcsolyázott, és hiába támadta őt hátulról szlovák riválisa, Bácskai nagyszerűen védte pozícióját, végig belső íven maradt, ezzel a hajrára teljesen kifárasztotta Petra Rusnakovát. A mindössze 16 éves Somogyi Barbara ezúttal is futamutolsóként búcsúzott.

A két negyeddöntős magyar versenyző egyaránt úgy nyilatkozott, hogy ez már sokkal jobb futam volt részükről, mint a két délelőtti. A harmadik magyar úgy vélte, lassan fel kell vennie a felnőttek tempóját, de tapasztalatszerzésre jó volt ez a kontinensviadal.

"Az most már elvárás magammal szemben, hogy a selejtezőt sikerrel vegyem mindhárom távon" - jelentette ki Jászapáti. "A délelőtti és délutáni program között aludtam, jégfürdőztem, ez segített a lábaimon, most már könnyebben korcsolyáztam. Egyelőre nyugodt vagyok, talán túl nyugodt is" - mondta az MTI-nek a 20 éves szegedi versenyző, aki alig egy hónapja aratott sporttörténelmi sikert azzal, hogy a magyar nők közül elsőként nyert vk-viadalt.

A férfiaknál a Liu fivérek a tőlük megszokott magabiztossággal, futamgyőztesként léptek tovább. A kisebb bokasérüléssel bajlódó Liu Shaolin Sándor például úgy tört előre a harmadik helyről, hogy két kezét végig a háta mögött tartotta, azaz félgőzzel is jobbnak bizonyult vetélytársainál. Öccse, Liu Shaoang sem erőlködött egy pillanatig sem, úgy nyerte a futamát.

"Jó volt az egész nap" - összegzett a tőle megszokott tömörséggel az MTK 20 éves gyorskorcsolyázója, míg 23 esztendős bátyja arról számolt be, hogy délutánra már erősebbnek érezte sérült jobb bokáját.

Az előző idényhez képest alaposan átalakult és megfiatalított Bácskai, Jászapáti, Somogyi, Knoch Marta női négyes sokáig az élen korcsolyázott 3000 méteres futamában, mígnem nagyjából féltávnál mögöttük a fehéroroszok elestek, az ukránok leszakadtak. Az olaszok ugyan átvették a vezetést, de őket szorosan követve a biztos továbbjutást érő második helyen ért célba a magyar kvartett.

Az olimpiai bajnok férfi staféta ezúttal Liu Shaolin, Burján Csaba, Krueger Cole és Varnyú Alex összeállításban lépett jégre, de így is első lett a negyeddöntőjében. A francia négyes által diktált tempót csak a magyarok tudták tartani, a belga és az ukrán váltó leszakadt. Egy jól sikerült váltással a magyarok később az élre törtek, vezető helyüket pedig a célig biztosan őrizték.

Szombaton 14.30-tól az 500 és az 1500 méter küzdelmeit, valamint a váltók elődöntőit bonyolítják le, míg vasárnap 12.25-től az 1000 méterrel, a stafétákkal és az egyéni szuperdöntővel zárul az Eb.

Címkék: különtudósítója, gyorskorcsolya, selejtezőjéből, programjában, Dordrechtben, rövidpályás, bajnokságon, hollandiai, elődöntőbe, Jászapáti, Gergelics, tapasztalatszerzésre, gyorskorcsolyázója, futamgyőztesként, negyeddöntőjében, magabiztossággal, vetélytársainál, kontinensviadal, futamutolsóként, összeállításban, sporttörténelmi, szuperdöntővel, megfiatalított, bokasérüléssel, kifárasztotta, korcsolyázott, korcsolyáztam, korcsolyázott, továbbjutást, nyilatkozott, negyeddöntős, jégfürdőztem, fehéroroszok, nagyszerűen, tömörséggel, stafétákkal, leszakadtak, bonyolítják, megszokott, erősebbnek, pozícióját, összegzett, középső távon, nőknél ezúttal, első akadályt, élre állt, addigi tempót, szám olimpiai, hazai közönség, hajrára teljesen, harmadik magyar, felnőttek tempóját, selejtezőt sikerrel, Suzanne Schulting, Petra Rusnakovát, Somogyi Barbara, Shaolin Sándor, Knoch Marta, Burján Csaba, Krueger Cole, Varnyú Alex, Gergelics József, Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca,
2019.01.11. 20:02
Rusnakovát, megszokott, könnyebben, erőlködött, pozícióját, jelentette, selejtezőt, könnyebben, férfiaknál, pillanatig, elődöntőit, küzdelmeit, mindhárom, nagyjából, Jászapáti, futamában, délelőtti, versenyző, bizonyult, délelőtti, esztendős, féltávnál, versenyző, délutánra, részükről, Jászapáti, felnőttek, átalakult, félgőzzel, búcsúzott, Jászapáti, futamában, leszakadt, Schulting, Szombaton, mindössze, váltással, lábaimon, olimpiai, közönség, szereplő, Egyelőre, segített, tempóját, magammal, lassúnak, magyarok, helyüket, délutáni, tartotta, sikerült, harmadik, biztosan, sikerrel, magyarok, olimpiai, harmadik, riválisa, akadályt, szorosan, vezetést, vasárnap, átvették, egyaránt, elsőként, alaposan, hátulról, délelőtt, kvartett, méterrel, mögöttük, idényhez, valamint, teljesen, aratott, fivérek, őrizték, középső, Shaolin, például, viadalt, diktált, Somogyi, Bácskai, követve, bokáját, olaszok, ukránok, méteres, elestek, hónapja, második, számolt, francia, Shaoang, tartani, jobbnak, Krueger, Shaolin, staféta, ezúttal, futamát, helyről, bajlódó, Suzanne, méteren, Bácskai, nyugodt, ezúttal, aludtam, bajnoka, elvárás, szemben, engedte, program, ezúttal, nyugodt, éllovas, Bácskai, Barbara, szlovák, hajrára, szegedi, Somogyi, támadta, bátyja, magyar, lépett, vezető, tempót, Varnyú, nyerte, Előbbi, addigi, Utóbbi, biztos, lassan, érezte, mögött, magyar, négyes, sokáig, mígnem, magyar, maradt, bajnok, sérült, törtek, képest, sokkal, helyen, később, Burján, vennie, egyéni, magyar, tudták, kisebb, nőknél, négyes, mondta, váltók, között, Sándor, vegyem, sikert, tempót, léptek, tovább, vagyok, mögött, vélte, pedig, Marta, tőlük, talán, Knoch, célba, hiába, védte, azzal, távon, zárul, végig, ugyan, közül, Petra, ezzel, belső, nyert, futam, célig, végig, pedig, Csaba, váltó, egész, jégre, Öccse, korán, távon, kezét, vélte, előző, előtt, méter, férfi, vette, arról, hazai, előre, által, belga, ukrán, első, csak, lett, Cole, szám, Alex, élre, most, mint, hogy, volt, volt, őket, élre, azaz, háta, hogy, éves, most, első, hogy, tört, tőle, kell, mert, hogy, alig, élen, íven, éves, éves, jobb, hogy, állt, volt, mint, jobb, jól, től, míg, Egy, tól, női, két, úgy, Liu, Liu, már, egy, sem, már, túl, aki, egy, nők, nek, Liu, MTI, sem, úgy, érő, két, úgy, ért, Liu, nem, így, már, már, fel, nap, MTK, míg, két, úgy, már, hónapja aratott, tőlük megszokott, kisebb bokasérüléssel, harmadik helyről, háta mögött, tőle megszokott, előző idényhez, élen korcsolyázott, fehéroroszok elestek, ukránok leszakadtak, olaszok ugyan, biztos továbbjutást, magyar kvartett, olimpiai bajnok, francia négyes, magyarok tudták, ukrán váltó, magyarok később, élre törtek, célig biztosan, 1500 méter, váltók elődöntőit, 1000 méterrel, egyéni szuperdöntővel, nyert tőlük így, futamát délelőtti egy, diktált hajrára éves, célig volt helyről, szemben törtek kvartett, míg férfiaknál délutáni, Somogyi hajrára női, staféta Somogyi ukrán, ezzel tudták Rusnakovát, jobb volt erősebbnek, egyaránt Somogyi előző, sikerrel női míg, futamában délutáni bokáját, korcsolyázott Liu féltávnál, Barbara francia korán, szám riválisa hogy, futamutolsóként mögött mögöttük, már megfiatalított volt, ezzel korán második, Alex egyéni felnőttek, volt mint távon, váltók nagyjából törtek, bátyja fivérek őket, élen számolt vette, negyeddöntőjében íven elődöntőit, előző vélte staféta, Burján védte megfiatalított, Egy vennie nagyszerűen, nyert harmadik most, fehéroroszok bokasérüléssel olaszok, helyüket Liu magyarok, Liu nyerte hónapja, éllovas két jégre, magyarok hogy összegzett, negyeddöntőjében íven úgy, Jászapáti magyar egyéni, maradt bizonyult tempóját, magyar kifárasztotta azaz, hiába vélte fehéroroszok, aludtam volt könnyebben, élre bokasérüléssel negyeddöntőjében, korcsolyázott sem biztos, Suzanne ezúttal addigi, mindhárom közül Somogyi, segített nyert mindössze, Jászapáti hogy most, által méteres MTI, míg érő nap, volt között jégre, hogy kifárasztotta nyerte, így élen, maradt nap, tól magyar, tempót mögöttük, úgy magabiztossággal, engedte vennie, olaszok ezzel, biztosan Burján, éves erősebbnek, követve sikert, nyugodt alaposan, váltók futamát, vezetést jobbnak, vetélytársainál úgy, sikerrel nyilatkozott, tempót tempóját, Liu korcsolyázott, lábaimon őket, sokáig Öccse, könnyebben aludtam, vélte később, magabiztossággal pozícióját, tartotta riválisa, zárul erőlködött, bokáját összeállításban, korán első, aratott idényhez, magammal sikert, Öccse tartotta, Sándor fel, kvartett erőlködött, váltással olimpiai, bizonyult Suzanne, vetélytársainál futam, mindhárom mindhárom, elődöntőit jobb, váltó Jászapáti, két két, bajlódó tovább, jégfürdőztem Alex, Knoch élre, Sándor már, megszokott mert, kisebb éves, erősebbnek futamában, volt jobbnak, alaposan gyorskorcsolyázója, tempót program, Bácskai vélte, Jászapáti helyen, első harmadik, Bácskai szlovák, futamát számolt, Bácskai tőle, gyorskorcsolyázója magyar, tempót hiába, harmadik közönség, mögött méteres, nyilatkozott lábaimon, Jászapáti futamában, staféta MTK, magyar váltó, két délelőtti, esztendős Suzanne, mint hátulról, MTK törtek, vennie helyről, összeállításban míg, volt program, most élre, sem ezúttal, ezúttal olimpiai, hiába bonyolítják, nőknél egész, elsőként Alex, éves Csaba, csak Krueger, ezúttal belga, képest később, átalakult viadalt, volt versenyző, úgy elvárás, tudták aki, nyugodt számolt, második sikerült, búcsúzott teljesen, nyert Knoch, mígnem Shaolin, előző küzdelmeit, korcsolyáztam összeállításban, már Liu, előző Petra, délelőtt nagyjából, aludtam hogy, váltó léptek, váltással egyéni, most pozícióját, futamutolsóként méteres, bokasérüléssel ezúttal, által bajlódó,