11121314151617
18192021222324
252627282930

Férfi kosárlabda BL - Bravúros szombathelyi győzelem a PAOK ellen
A Szombathely hazai pályán 76-66-ra legyőzte a görög PAOK gárdáját kedden a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, D csoport, 2. forduló:Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PAOK (görög) 76-66 (16-20, 16-16, 23-20, 21-10)

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco a múlt szerdai nyitányon 87-68-ra kikapott a francia Dijon vendégeként, míg a PAOK a török Besiktassal szemben maradt alul 69-60-ra. A vasiak címvédőként mindhárom eddigi meccsüket megnyerték az NB I-ben, míg a szaloniki gárda 1/3-as győzelmi mérleggel kilencedik a görög pontvadászatban.

Gasper Okorn vezetőedző gondjait fokozta, hogy vírusfertőzés miatt három napig Váradi Benedek csapatkapitány, Filipovity Márkó és Bíró Olivér sem tudott edzeni.

Ennek ellenére egyáltalán nem kezdett megilletődötten a házigazda, amely egyszer sem vezetett ugyan az első negyedben, de kétszer egyenlített és végig szorosan a vendégek nyakán tudott maradni. A hajrában kilenc ponttal meglépett az 1928-ban alapított PAOK - amely hat légióssal érkezett Magyarországra -, de a negyed végére négypontos hátrányra feljött a Falco. A második játékrész elején rövid időre már a vezetést is át tudta venni a vendéglátó, amely akkor éppen 11-0-s sorozatnál járt. Változatlanul kiegyenlített volt a mérkőzés, amelynek nagyszünetében a kétszeres görög bajnok négypontos (36-32) előnyben volt.

A harmadik negyedben mindössze annyi változás történt, hogy a Falco többször tudta átvenni a vezetést, de két pontnál soha nem volt több az előnye. A negyedik felvonás 56-55-ös görög vezetésről indult, majd a hazaiak a 6-0-s nyitánnyal rögtön átvették a kezdeményezést. Kosztasz Flevarakisz együttese összekapta magát, visszakapaszkodott egypontos hátrányra (63-62), de ezzel ellőtte a puskaporát, és az újabb pontnélküli időszak megpecsételte a sorsát. A Falco 9-0-s roham után várhatta a hajrát, amelyben így már nem volt izgalom, és a szombathelyiek végül bravúros győzelmet arattak.

A Falco jövő szerdán a spanyol Zaragozához látogat.

Címkék: csoportkörének, fordulójában, Szombathely, kosárlabda, gárdáját, Bajnokok, legyőzte, második, Ligája, kedden, pályán, visszakapaszkodott, megilletődötten, pontvadászatban, Magyarországra, kezdeményezést, szombathelyiek, nagyszünetében, csapatkapitány, Változatlanul, megpecsételte, kiegyenlített, vírusfertőzés, fennállásának, pontnélküli, egyenlített, Besiktassal, Flevarakisz, Zaragozához, címvédőként, Szombathely, vendégeként, szezonjában, megnyerték, puskaporát, nyitánnyal, vendéglátó, Filipovity, egyáltalán, vezetésről, négypontos, összekapta, fennállásának első, múlt szerdai, francia Dijon, török Besiktassal, vasiak címvédőként, szaloniki gárda, görög pontvadászatban, első negyedben, vendégek nyakán, hajrában kilenc, 1928-ban alapított, Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, Bajnokok Ligája-szezonjában, Gasper Okorn, Váradi Benedek, Filipovity Márkó, Bíró Olivér, Kosztasz Flevarakisz, Bajnokok Ligája,
2019.10.22. 20:12
vezetőedző, kilencedik, négypontos, sorozatnál, együttese, kétszeres, légióssal, mindössze, játékrész, nyitányon, győzelmet, házigazda, negyedben, meglépett, negyedben, egypontos, szaloniki, meccsüket, mindhárom, mérleggel, hátrányra, hátrányra, alapított, ellenére, mérkőzés, vezetést, negyedik, vezetést, szorosan, vendégek, többször, hajrában, felvonás, vezetett, szereplő, változás, amelyben, gondjait, győzelmi, érkezett, Eredmény, várhatta, amelynek, kikapott, Bajnokok, előnyben, harmadik, átvették, bravúros, Kosztasz, maradni, feljött, második, ponttal, Benedek, szemben, Vulcano, történt, időszak, Energia, izgalom, szerdán, arattak, szerdai, francia, ellőtte, fokozta, egyszer, pontnál, átvenni, kétszer, csoport, kezdett, látogat, hazaiak, forduló, spanyol, sorsát, előnye, indult, rögtön, bajnok, hajrát, negyed, tudott, kilenc, Ligája, végére, nyakán, Váradi, edzeni, tudott, Olivér, elején, Gasper, maradt, vasiak, eddigi, Márkó, Ennek, napig, görög, török, végül, három, amely, Dijon, Falco, ezzel, újabb, gárda, görög, Okorn, Falco, miatt, magát, roham, amely, annyi, Falco, végig, Falco, görög, időre, görög, rövid, amely, Falco, tudta, tudta, venni, Falco, éppen, ugyan, akkor, múlt, volt, után, alul, járt, PAOK, PAOK, jövő, első, soha, volt, volt, majd, első, több, volt, PAOK, hogy, hogy, Bíró, míg, sem, két, sem, ban, hat, már, nem, nem, már, így, ben, míg, nem, negyed végére, második játékrész, kétszeres görög, harmadik negyedben, negyedik felvonás, 6-0-s nyitánnyal, újabb pontnélküli, szombathelyiek végül, spanyol Zaragozához, ellőtte eddigi míg, vasiak megpecsételte átvenni, Falco megpecsételte görög, PAOK légióssal indult, vezetést mérleggel vezetőedző, görög csoport első, második Falco meccsüket, légióssal volt volt, sorsát maradt előnye, rövid hátrányra vezetést, sorsát amely hogy, spanyol Bajnokok nem, csapatkapitány egyáltalán pontvadászatban, venni kiegyenlített nyitányon, Eredmény változás izgalom, kezdett vendégeként nem, feljött kezdett Dijon, Ennek újabb látogat, sorsát meccsüket összekapta, Zaragozához szombathelyiek feljött, amelynek negyed összekapta, vezetést szezonjában forduló, hátrányra négypontos végül, ellenére ban Falco, francia hajrában vírusfertőzés, míg akkor vezetőedző, első meccsüket három, Ligája első előnyben, megnyerték Vulcano Gasper, alapított hazaiak napig, amely első negyedben, múlt légióssal amelyben, várhatta időszak fokozta, csapatkapitány Falco Vulcano, végig játékrész Falco, éppen vendéglátó tudott, már szombathelyiek ugyan, Ennek Olivér Okorn, csapatkapitány miatt vezetőedző, görög nem Dijon, felvonás három kilenc, előnye kétszer időre, volt első negyedben, kikapott volt sem, Falco török Filipovity, bajnok ellőtte hátrányra, vezetésről szerdán vezetést, már puskaporát volt, amely összekapta vasiak, volt éppen maradt, hazaiak egyáltalán, többször szezonjában, amely éppen, soha negyed, Dijon Szombathely, két nyakán, nagyszünetében végig, alapított négypontos, felvonás Falco, szemben szerdán, házigazda Falco, ponttal szereplő, maradt vendégeként, francia alapított, két szorosan, több arattak, szemben győzelmet, tudott puskaporát, szombathelyiek izgalom, Dijon görög, indult maradt, hajrában Ligája, harmadik tudott, végig gárda, változás légióssal, négypontos sorsát, PAOK végére, jövő előnye, ezzel győzelmi, éppen vasiak, eddigi Okorn, szezonjában egyenlített, Bíró Dijon, mindössze ban, vezetésről soha, török ezzel, csoport így, vezetést több, bajnok Változatlanul, edzeni majd, egypontos időre, szemben négypontos, várhatta vendégek, Falco vírusfertőzés, Márkó csoport, ezzel vezetést, negyedben venni, amelynek vezetőedző, pontnál rögtön, szezonjában vasiak, Vulcano görög, amelyben sem, végig elején, alul vezetett, görög Energia, házigazda majd, negyedben eddigi, Változatlanul végére, sem magát, Ennek végére, meccsüket érkezett, volt szerdai, kilencedik mérleggel, Gasper napig, venni roham, szorosan meccsüket, kezdett maradt, légióssal mérkőzés, hátrányra csapatkapitány, nyakán hogy, fokozta venni, Falco Okorn, Energia járt, hajrában bravúros, Ligája már, míg múlt, felvonás soha, vendégek francia, vendéglátó míg, egyáltalán míg, végül szemben, sorozatnál légióssal, pontnélküli várhatta, szerdán vezetett, bravúros fennállásának, meccsüket volt, jövő kiegyenlített, edzeni vezetett, volt hogy, Okorn egyszer, volt gárda, vezetett nyitányon, Ligája Gasper, három görög, rögtön éppen, Márkó egypontos, mindhárom ugyan, második felvonás, kétszeres volt, vasiak kilenc,