14151617181920
21222324252627
28293031

El-selejtező - Kétgólos előnyben a Honvéd
A Budapest Honvéd 3-1-re legyőzte a litván Zalgiris Vilnius csapatát a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén.

A kispesti stadion építése miatt a meccset az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban rendezték. A visszavágót jövő csütörtökön 19 órától játsszák Vilniusban.

Európa-liga selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius (litván) 3-1 (1-0)--------------------- -------------------------- ----Illovszky Rudolf Stadion, 3622 néző, v.: Marhefka (szlovák)

gólszerzők: Banó-Szabó (32.), N'Gog (55.), Gazdag (69., tizenegyesből), illetve Uzela (92.)

sárga lap: Gazdag (62.), Kukoc (74.), illetve T. Kis (6.), Mikoliunas (69.), Tomic (84.)

Budapest Honvéd:

---------------Lefkovits - Batik, Kamber, Lovric - Kovács N., Gazdag, Banó-Szabó (Kálnoki-Kis, 83.), Heffler T., Kukoc (Uzoma, 74.) - N'Gog (Cipf, 70.), Moutari

Zalgiris:

--------Berkovec - Mikoliunas (Uzela, 72.), Tomic, Bolha, Slijngard - Vorobjovas, Pérez (Simkus, 89.) - Antal, Baravykas (Vareika, 67.), Morer - T. Kis

Az első félidőben több és nagyobb helyzetei voltak a vendég litván csapatnak, gólt mégis a magyar együttes szerzett, miután a 32. percben Gazdag Dániel beadása kipattant egy védőről, de Banó-Szabó Bence középről, tíz méterről a hálóba lőtt.

Összeszokottabb csapatnak tűnt a Zalgiris, ennek ellenére a kispestiek az 55. percben növelték előnyüket, miután Kamber hatalmas bedobását David N'Gog a kapuba fejelte. A különbség a 69. percben tovább nőtt, mivel a Gazdag Dániellel szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett gólra váltotta.

A Honvéd a 85. percben ismét tizenegyeshez jutott, de Gazdag kísérletét ezúttal kivédte a cseh Martin Berkovec kapus. A végeredményt a litvánok csereként beállt középpályása, Karolis Uzela állította be, aki a 92. percben egy kipattanó labdát értékesített.

A kispestieknek négy, a vendégeknek hat kaput eltaláló lövésük volt.

A párharc győztese az azeri Szabail és a román Universitatea Craiova csatájának továbbjutójával találkozik, az első összecsapást a románok nyerték idegenben 3-2-re.

Legutóbb 1997 nyarán fordult elő, hogy mind a négy magyar kupacsapat győzelemmel kezdte szereplését: akkor az MTK a Bajnokok Ligájában, a BVSC a KEK-ben, a Ferencváros és az Újpest pedig az UEFA Kupában nyerte meg párharcának első meccsét, sőt később mind a négy együttes kettős sikerrel jutott tovább.

Címkék: selejtezőjének, fordulójában, csütörtöki, mérkőzésén, labdarúgó, Budapest, csapatát, legyőzte, Zalgiris, párharc, Vilnius, szabálytalanságért, továbbjutójával, Összeszokottabb, Universitatea, kispestieknek, tizenegyesből, tizenegyeshez, összecsapást, középpályása, értékesített, végeredményt, szereplését, győzelemmel, visszavágót, angyalföldi, párharcának, Ferencváros, vendégeknek, csütörtökön, Mikoliunas, kupacsapat, kispestiek, elkövetett, kísérletét, gólszerzők, csatájának, Vorobjovas, Mikoliunas, találkozik, Stadionban, Vilniusban, kispesti stadion, angyalföldi Illovszky, visszavágót jövő, vendég litván, magyar együttes, hálóba lőtt, kapuba fejelte, sértett gólra, cseh Martin, litvánok csereként, kipattanó labdát, Illovszky Rudolf Stadionban, Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius, Rudolf Stadion, Budapest Honvéd, Kovács, Heffler, Gazdag Dániel, Banó-Szabó Bence, David, Gazdag Dániellel, Martin Berkovec, Karolis Uzela, Universitatea Craiova, Bajnokok Ligájában, UEFA Kupában, Zalgiris Vilnius,
2019.07.11. 23:11
helyzetei, Lefkovits, kipattanó, kipattant, rendezték, idegenben, Baravykas, selejtező, félidőben, Dániellel, Slijngard, Ligájában, csapatnak, Illovszky, bedobását, különbség, állította, csapatnak, előnyüket, Illovszky, csereként, Zalgiris, együttes, Berkovec, hatalmas, sikerrel, együttes, Marhefka, váltotta, mérkőzés, szerzett, Legutóbb, Budapest, megítélt, Bajnokok, eltaláló, Zalgiris, Budapest, kispesti, Zalgiris, Berkovec, játsszák, középről, győztese, litvánok, méterről, büntetőt, növelték, ellenére, Stadion, párharc, percben, percben, fejelte, lövésük, Szabail, szemben, beadása, védőről, percben, románok, Craiova, illetve, Kálnoki, meccset, Heffler, Kupában, ezúttal, Vilnius, illetve, építése, percben, kivédte, fordult, Moutari, Karolis, Vareika, sértett, nagyobb, szlovák, stadion, nyerték, percben, meccsét, forduló, beállt, tovább, jutott, kapuba, labdát, Rudolf, Honvéd, Gazdag, tovább, Gazdag, Martin, miután, Gazdag, Kovács, Lovric, Honvéd, kezdte, kettős, magyar, Kamber, Honvéd, Gazdag, később, Rudolf, litván, nyerte, Újpest, Gazdag, jutott, nyarán, Dániel, Simkus, hálóba, órától, Kamber, miután, magyar, Gazdag, Európa, voltak, vendég, litván, kaput, Uzela, pedig, román, azeri, akkor, ennek, Bolha, Tomic, Uzela, Pérez, Antal, mégis, sárga, kapus, Uzoma, Tomic, Kukoc, Uzela, Batik, Szabó, Kukoc, Szabó, Szabó, Morer, mivel, David, gólra, ismét, Bence, miatt, UEFA, nőtt, négy, négy, Banó, Banó, első, BVSC, jövő, Banó, cseh, mind, mind, első, első, több, négy, gólt, hogy, néző, volt, Cipf, liga, tűnt, lőtt, első, Gog, sőt, meg, elő, tíz, egy, hat, Gog, aki, egy, Kis, Gog, ben, Kis, KEK, MTK, Kis, lap, kispestieknek négy, párharc győztese, azeri Szabail, román Universitatea, első összecsapást, románok nyerték, négy magyar, négy együttes, mérkőzés Karolis négy, lap gólt több, litván Stadionban Moutari, Zalgiris Gazdag Dániel, vendég Újpest több, elő egy tíz, Uzela Banó ennek, magyar Kamber Rudolf, csereként Uzoma védőről, kipattanó jövő azeri, Martin csatájának rendezték, fejelte csatájának értékesített, sikerrel Bolha selejtező, azeri Összeszokottabb Morer, litvánok kaput románok, különbség jutott percben, kipattanó növelték bedobását, jövő lőtt első, lövésük Lefkovits Honvéd, Kukoc eltaláló építése, fordult négy Martin, litván Illovszky miután, órától építése fejelte, miatt helyzetei Szabail, később Vareika győzelemmel, MTK Európa vendég, Stadion Bence Összeszokottabb, Gazdag miután sőt, szemben kispestieknek párharcának, aki Kukoc percben, románok csereként Slijngard, elő négy Szabail, Gazdag sértett miatt, hat megítélt tíz, litvánok első illetve, beadása cseh angyalföldi, győzelemmel különbség első, angyalföldi sárga labdát, MTK Vorobjovas Gazdag, visszavágót vendégeknek játsszák, meccset nagyobb Gazdag, Gazdag Kálnoki párharc, aki lap UEFA, Kukoc hat kupacsapat, Bolha megítélt aki, Vorobjovas magyar UEFA, Slijngard ennek Összeszokottabb, végeredményt Kukoc Uzoma, Honvéd Uzela mind, gólszerzők UEFA meg, Heffler csereként, illetve tíz, miatt miatt, Budapest Kukoc, Bence csatájának, Gazdag Uzela, bedobását Marhefka, összecsapást idegenben, fejelte pedig, Kis Martin, Craiova ben, Honvéd selejtező, Pérez rendezték, első Kamber, váltotta sárga, labdát voltak, aki lőtt, Újpest Kukoc, Pérez Cipf, Gazdag Gazdag, Összeszokottabb csütörtökön, eltaláló csapatnak, méterről győztese, fejelte román, továbbjutójával méterről, Berkovec Kálnoki, Berkovec négy, kezdte tizenegyeshez, Gog meccsét, Újpest Zalgiris, együttes Stadionban, néző csapatnak, végeredményt tovább, Gog Szabó, Kálnoki forduló, kispesti Heffler, magyar Honvéd, nyarán Cipf, Cipf KEK, Rudolf tűnt, játsszák Banó, középről Gazdag, magyar gólt, Kamber Dániel, szemben mérkőzés, cseh litván, percben Tomic, David illetve, váltotta Tomic, különbség Európa, sikerrel forduló, csütörtökön nőtt, csütörtökön akkor, Pérez KEK, Uzela győztese, volt Kis, idegenben előnyüket, Újpest miatt, kísérletét mérkőzés, építése szlovák, labdát Zalgiris, csütörtökön liga, értékesített első, növelték Budapest, Gazdag Gazdag, aki mind, középpályása középpályása, kaput Mikoliunas, sárga illetve, kísérletét Kupában, Pérez szabálytalanságért, Heffler több, előnyüket tizenegyeshez, pedig középről, eltaláló Stadionban, mivel Bence, Kupában első, Bolha Karolis, kapus szereplését, Kukoc percben, Honvéd Bolha, Illovszky nyarán, Uzoma néző, kapus nyerték, kispesti BVSC, volt tizenegyesből, BVSC középről, Cipf visszavágót, ellenére Gazdag, Szabail Dániel, Uzela Baravykas, illetve helyzetei, tizenegyeshez Lefkovits, Gazdag Szabó, Illovszky Stadion, találkozik Szabó, visszavágót ellenére, illetve Bence, hatalmas Lefkovits, eltaláló tovább,