15161718192021
22232425262728
293031

El-selejtező - Kétgólos előnyben a Honvéd
A Budapest Honvéd 3-1-re legyőzte a litván Zalgiris Vilnius csapatát a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén.

A kispesti stadion építése miatt a meccset az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban rendezték. A visszavágót jövő csütörtökön 19 órától játsszák Vilniusban.

Európa-liga selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius (litván) 3-1 (1-0)--------------------- -------------------------- ----Illovszky Rudolf Stadion, 3622 néző, v.: Marhefka (szlovák)

gólszerzők: Banó-Szabó (32.), N'Gog (55.), Gazdag (69., tizenegyesből), illetve Uzela (92.)

sárga lap: Gazdag (62.), Kukoc (74.), illetve T. Kis (6.), Mikoliunas (69.), Tomic (84.)

Budapest Honvéd:

---------------Lefkovits - Batik, Kamber, Lovric - Kovács N., Gazdag, Banó-Szabó (Kálnoki-Kis, 83.), Heffler T., Kukoc (Uzoma, 74.) - N'Gog (Cipf, 70.), Moutari

Zalgiris:

--------Berkovec - Mikoliunas (Uzela, 72.), Tomic, Bolha, Slijngard - Vorobjovas, Pérez (Simkus, 89.) - Antal, Baravykas (Vareika, 67.), Morer - T. Kis

Az első félidőben több és nagyobb helyzetei voltak a vendég litván csapatnak, gólt mégis a magyar együttes szerzett, miután a 32. percben Gazdag Dániel beadása kipattant egy védőről, de Banó-Szabó Bence középről, tíz méterről a hálóba lőtt.

Összeszokottabb csapatnak tűnt a Zalgiris, ennek ellenére a kispestiek az 55. percben növelték előnyüket, miután Kamber hatalmas bedobását David N'Gog a kapuba fejelte. A különbség a 69. percben tovább nőtt, mivel a Gazdag Dániellel szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett gólra váltotta.

A Honvéd a 85. percben ismét tizenegyeshez jutott, de Gazdag kísérletét ezúttal kivédte a cseh Martin Berkovec kapus. A végeredményt a litvánok csereként beállt középpályása, Karolis Uzela állította be, aki a 92. percben egy kipattanó labdát értékesített.

A kispestieknek négy, a vendégeknek hat kaput eltaláló lövésük volt.

A párharc győztese az azeri Szabail és a román Universitatea Craiova csatájának továbbjutójával találkozik, az első összecsapást a románok nyerték idegenben 3-2-re.

Legutóbb 1997 nyarán fordult elő, hogy mind a négy magyar kupacsapat győzelemmel kezdte szereplését: akkor az MTK a Bajnokok Ligájában, a BVSC a KEK-ben, a Ferencváros és az Újpest pedig az UEFA Kupában nyerte meg párharcának első meccsét, sőt később mind a négy együttes kettős sikerrel jutott tovább.

Címkék: selejtezőjének, fordulójában, csütörtöki, mérkőzésén, labdarúgó, Budapest, csapatát, legyőzte, Zalgiris, párharc, Vilnius, szabálytalanságért, továbbjutójával, Összeszokottabb, Universitatea, kispestieknek, tizenegyesből, tizenegyeshez, összecsapást, középpályása, értékesített, végeredményt, szereplését, győzelemmel, visszavágót, angyalföldi, párharcának, Ferencváros, vendégeknek, csütörtökön, Mikoliunas, kupacsapat, kispestiek, elkövetett, kísérletét, gólszerzők, csatájának, Vorobjovas, Mikoliunas, találkozik, Stadionban, Vilniusban, kispesti stadion, angyalföldi Illovszky, visszavágót jövő, vendég litván, magyar együttes, hálóba lőtt, kapuba fejelte, sértett gólra, cseh Martin, litvánok csereként, kipattanó labdát, Illovszky Rudolf Stadionban, Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius, Rudolf Stadion, Budapest Honvéd, Kovács, Heffler, Gazdag Dániel, Banó-Szabó Bence, David, Gazdag Dániellel, Martin Berkovec, Karolis Uzela, Universitatea Craiova, Bajnokok Ligájában, UEFA Kupában, Zalgiris Vilnius,
2019.07.11. 23:11
helyzetei, Lefkovits, kipattanó, kipattant, rendezték, idegenben, Baravykas, selejtező, félidőben, Dániellel, Slijngard, Ligájában, csapatnak, Illovszky, bedobását, különbség, állította, csapatnak, előnyüket, Illovszky, csereként, Zalgiris, együttes, Berkovec, hatalmas, sikerrel, együttes, Marhefka, váltotta, mérkőzés, szerzett, Legutóbb, Budapest, megítélt, Bajnokok, eltaláló, Zalgiris, Budapest, kispesti, Zalgiris, Berkovec, játsszák, középről, győztese, litvánok, méterről, büntetőt, növelték, ellenére, Stadion, párharc, percben, percben, fejelte, lövésük, Szabail, szemben, beadása, védőről, percben, románok, Craiova, illetve, Kálnoki, meccset, Heffler, Kupában, ezúttal, Vilnius, illetve, építése, percben, kivédte, fordult, Moutari, Karolis, Vareika, sértett, nagyobb, szlovák, stadion, nyerték, percben, meccsét, forduló, beállt, tovább, jutott, kapuba, labdát, Rudolf, Honvéd, Gazdag, tovább, Gazdag, Martin, miután, Gazdag, Kovács, Lovric, Honvéd, kezdte, kettős, magyar, Kamber, Honvéd, Gazdag, később, Rudolf, litván, nyerte, Újpest, Gazdag, jutott, nyarán, Dániel, Simkus, hálóba, órától, Kamber, miután, magyar, Gazdag, Európa, voltak, vendég, litván, kaput, Uzela, pedig, román, azeri, akkor, ennek, Bolha, Tomic, Uzela, Pérez, Antal, mégis, sárga, kapus, Uzoma, Tomic, Kukoc, Uzela, Batik, Szabó, Kukoc, Szabó, Szabó, Morer, mivel, David, gólra, ismét, Bence, miatt, UEFA, nőtt, négy, négy, Banó, Banó, első, BVSC, jövő, Banó, cseh, mind, mind, első, első, több, négy, gólt, hogy, néző, volt, Cipf, liga, tűnt, lőtt, első, Gog, sőt, meg, elő, tíz, egy, hat, Gog, aki, egy, Kis, Gog, ben, Kis, KEK, MTK, Kis, lap, kispestieknek négy, párharc győztese, azeri Szabail, román Universitatea, első összecsapást, románok nyerték, négy magyar, négy együttes, románok Honvéd Gazdag, MTK gólra Karolis, azeri Gazdag Gazdag, Lovric voltak Pérez, Uzela illetve Ligájában, több miatt selejtező, kísérletét Banó értékesített, tűnt angyalföldi Tomic, Bolha Batik kispestieknek, győztese pedig csereként, gólszerzők Mikoliunas mivel, Simkus Ferencváros Kamber, kispestiek Szabó csatájának, Tomic méterről Szabó, szlovák szereplését Ligájában, magyar sőt MTK, négy tizenegyeshez első, mind elő Cipf, magyar miután Európa, Rudolf Kis percben, négy Ferencváros építése, nyerte ennek jutott, Illovszky gólra Budapest, kispesti miután litván, csütörtökön tizenegyesből miután, mérkőzés kaput Kamber, együttes beállt nyerte, kupacsapat fejelte miután, MTK tíz bedobását, magyar Martin Baravykas, Összeszokottabb fejelte Berkovec, fordult Gog elő, Gog Baravykas sárga, együttes Vareika Bajnokok, Banó Gazdag Zalgiris, nyerték gólra Kis, párharcának végeredményt nyerték, vendég Vilniusban BVSC, Illovszky találkozik mivel, meccset Szabó méterről, kettős David román, Bence hatalmas Európa, Uzoma bedobását négy, stadion ezúttal eltaláló, Batik váltotta négy, angyalföldi kapus jutott, végeredményt Bence voltak, Honvéd stadion ismét, Szabail román Gog, idegenben gólszerzők ennek, nyerték kaput, forduló Dániellel, nyerték sárga, első Zalgiris, sőt Európa, ennek percben, hat sértett, Újpest Szabó, Gazdag percben, Craiova magyar, idegenben angyalföldi, gólszerzők hálóba, mind szlovák, méterről mivel, Simkus építése, meccsét Mikoliunas, Vorobjovas KEK, Budapest Rudolf, Pérez Vilniusban, négy miután, gólra Gazdag, továbbjutójával Uzoma, lap Gazdag, labdát Honvéd, Kis lőtt, kísérletét Stadionban, Kis állította, Batik BVSC, kaput kispestiek, Dániel játsszák, Gazdag Mikoliunas, Vilnius Kamber, gólszerzők Uzela, sikerrel négy, jövő Ferencváros, stadion Kamber, litván percben, percben Rudolf, kísérletét liga, találkozik Ferencváros, négy Zalgiris, bedobását ismét, Vilnius aki, órától gólszerzők, szereplését Budapest, Heffler Kamber, románok BVSC, Zalgiris forduló, Lovric nagyobb, litvánok meccset, Gazdag Bence, győzelemmel kipattanó, Zalgiris kivédte, kapus románok, párharc mind, Vareika Dániellel, kupacsapat Gazdag, ben kapuba, Gazdag jutott, jutott voltak, hogy középpályása, együttes Bajnokok, több szlovák, Szabó percben, tíz gólszerzők, Banó nyerték, liga liga, nyarán különbség, párharc lövésük, Gazdag azeri, együttes győzelemmel, első győztese, Bolha jövő, Banó méterről, nagyobb Moutari, lap percben, percben együttes, órától lövésük, Uzela Kupában, Bence Európa, Honvéd Gazdag, kipattant építése, Honvéd Szabó, Simkus tűnt, Lefkovits Zalgiris, Újpest Szabail, Bajnokok percben, pedig MTK, büntetőt Rudolf, győztese ismét, Gog középről, Baravykas Vareika, Honvéd ismét, Banó Bajnokok, csereként hálóba, tíz Uzoma, Budapest kispestiek, Slijngard cseh, mind UEFA, Kukoc szabálytalanságért,