2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Férfi kézilabda Eb - Bánhidi: a második félidők specialistái lettünk
A beálló Bánhidi Bence szerint a második félidők specialistája lett a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely 29-28-ra legyőzte Szlovéniát vasárnap, az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában.

"A második félidők specialistája lett a csapat, ahogy látom. Nem tudom, mi történik velünk a szünet után, csak azt érzem, hogy nem tudunk elfáradni, felszántjuk a pályát, és úgy megyünk ki az öltözőből, hogy nem tudnak miket megállítani" - nyilatkozta a malmői meccs után a mezőny legjobbjának megválasztott Bánhidi.

A szlovénok a szünetben 16-13-ra vezettek, ám a folytatásban a magyarok egy 8-2-es sorozattal fordítottak, a hajrában pedig egy gólt megőriztek az előnyükből, így életben tartották esélyüket az elődöntőbe jutásra, ami minden bizonnyal olimpiai selejtezős részvételt érne.

A MOL-Pick Szeged beállója elmondta, arra készültek, hogy az ellenfél irányítóját kivegyék a játékból, és ez többé-kevésbé sikerült is, csapatként megoldották a feladatot.

"Mondtam a srácoknak egy-két finomságot, amit tudok róluk, hiszen játszottam már jó néhány meccset a szlovénok ellen, ismerjük egymást. Amiben tudtam, segítettem, és az edzői stáb is elmondott mindent róluk" - magyarázta Bánhidi, akinek három szlovén válogatott játékos is csapattársa Szegeden.

A tíz lövésből kilenc gólt szerző beálló elmondta, érezte, hogy rendkívül szorosan, keményen őrzi őt az ellenfél, ennek ellenére szinte maximálisan teljesíteni tudták, amit az edzők kértek tőlük.

"Ki tudtak használni a srácok, de a dicséret nemcsak nekem jár, hanem az egész csapatnak, hiszen a többiek nélkül sehol nem lennék. Korábban is mondtam, hogy innentől kezdve nem változtatunk. Amit elkezdtünk, azt folytatjuk tovább. Felfoghatatlan és álomszerű, ami történik" - mondta boldogan Bánhidi.

Hozzáfűzte, nagyon jó úton járnak, és már csak egy lépés választja el a csapatot egy nagy álomtól, ami nagyon könnyen teljesülhet.

"Ilyen meccsek után a csapatnak olyan önbizalma van, hogy magasabbra kell raknunk a lécet, hiszen nagy lehetőség előtt állunk. Ki tudja, mikor lesz az életben még egyszer ilyesmi. Innentől kezdve nem állunk meg. Nagyot kell álmodnunk, nagyon remélem, hogy eljutunk Stockholmba" - magyarázta.

Bánhidi arra utalt, hogy a jövő héten péntektől vasárnapig a svéd fővárosban rendezik a torna döntő hétvégéjét, vagyis az elődöntőt és a helyosztókat.

A beálló bevallotta, amikor kiutaztak, egy percig sem gondolta volna, hogy továbbjutnak a csoportból, és a legjobb 12 között lesz négy pontjuk.

Felidézte, hogy a norvégok ellen hét góllal elveszített pénteki meccs után saját magán és a csapaton sem érzett törést.

"Volt egy kis elkeseredettség, de csak annyi, amennyi kell. Szépen átgondoltuk, hogy ez nem a mi meccsünk, nem a mi napunk volt, és mentünk tovább" - mondta.

Az irányító Győri Mátyás elárulta, a szünetben Chema Rodríguez másodedző azt mondta, ugyanolyan helyzetben vannak, mint az Izland elleni győztes csoportmeccsen, ezért ugyanazt várják el a játékosoktól a második félidőben, mint akkor.

"Hozzátette, nagyon bízik bennünk, és mutassuk meg, mit tudunk. Ez szerencsére megtörtént, a mai és a többi meccsen is a szív nyert, nem a taktika" - közölte a Tatabánya irányítója.

A magyarok kedden 20.30-tól az előző kontinenstornán ezüstérmes Svédországgal, szerdán 16 órától pedig Portugáliával találkoznak a középdöntő malmői csoportjában. Az első két helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat.

Címkék: középdöntőjének, kvalifikációs, specialistája, fordulójában, Szlovéniát, válogatott, bajnokság, kézilabda, olimpiai, vasárnap, legyőzte, elkeseredettség, kontinenstornán, Felfoghatatlan, csoportmeccsen, specialistája, megválasztott, Portugáliával, Svédországgal, továbbjutnak, folytatásban, játékosoktól, legjobbjának, változtatunk, helyosztókat, csoportjában, megoldották, nyilatkozta, teljesülhet, megállítani, irányítóját, elveszített, fordítottak, Stockholmba, átgondoltuk, teljesíteni, maximálisan, szerencsére, találkoznak, csapattársa, felszántjuk, vasárnapig, második félidők, szünet után, malmői meccs, mezőny legjobbjának, szünetben 16-13-ra, 8-2-es sorozattal, hajrában pedig, gólt megőriztek, elődöntőbe jutásra, ellenfél irányítóját, srácoknak egy-két,
2020.01.19. 20:11
ezüstérmes, fővárosban, részvételt, elődöntőbe, irányítója, bevallotta, selejtezős, magyarázta, hétvégéjét, középdöntő, Hozzáfűzte, játszottam, folytatjuk, elkezdtünk, finomságot, elődöntőbe, segítettem, magasabbra, csapatként, csoportból, válogatott, megtörtént, sorozattal, magyarázta, Hozzátette, ugyanolyan, megőriztek, helyzetben, előnyükből, srácoknak, csapatnak, önbizalma, helyezett, feladatot, választja, félidőben, öltözőből, szlovénok, álomszerű, csapatnak, lehetőség, Rodríguez, másodedző, szünetben, szlovénok, esélyüket, elődöntőt, Tatabánya, Felidézte, bizonnyal, elmondott, rendkívül, elfáradni, használni, álmodnunk, szünetben, tartották, péntektől, készültek, kiutaztak, elmondta, ellenére, keményen, ellenfél, szorosan, dicséret, Korábban, gondolta, ugyanazt, elárulta, irányító, mutassuk, magyarok, játszhat, harmadik, meccsünk, csapaton, Innentől, boldogan, történik, eljutunk, rendezik, norvégok, lövésből, innentől, csapatot, magyarok, elmondta, vezettek, játékból, olimpiai, sikerült, történik, kivegyék, ellenfél, hajrában, beállója, ismerjük, Szegeden, második, második, győztes, megyünk, taktika, közölte, mondtam, álomtól, meccset, bennünk, meccsen, Bánhidi, kevésbé, egyszer, mentünk, ilyesmi, remélem, Bánhidi, amennyi, életben, Bánhidi, Mondtam, meccsek, egymást, raknunk, pénteki, könnyen, pontjuk, Bánhidi, életben, mindent, nemcsak, jutásra, szlovén, félidők, játékos, helyért, szerdán, legjobb, többiek, tovább, szinte, mondta, csapat, nélkül, beálló, állunk, Szeged, percig, Amiben, hiszen, hiszen, Mátyás, mezőny, akinek, kezdve, kedden, Szépen, beálló, minden, törést, szerző, érezte, nagyon, állunk, napunk, ötödik, Nagyot, kezdve, amikor, tudták, malmői, járnak, nagyon, pályát, vagyis, néhány, órától, nagyon, tovább, tudunk, hiszen, tudunk, mondta, velünk, szünet, várják, tudtam, tudnak, kértek, lennék, góllal, mondta, malmői, vannak, Izland, srácok, kilenc, között, elleni, tudtak, nagyon, érzett, pedig, ellen, meccs, ezért, előző, érzem, nyert, pedig, tudom, pedig, ahogy, látom, többi, bízik, Győri, annyi, magán, Chema, meccs, akkor, volna, miket, saját, döntő, héten, sehol, egész, hanem, torna, Ilyen, utalt, tudok, lépés, róluk, ellen, lécet, edzői, nekem, tudja, tőlük, előtt, három, többé, róluk, ennek, olyan, edzők, mikor, csak, kell, mint, nagy, után, hogy, hogy, hogy, hogy, első, stáb, lett, őrzi, gólt, hogy, amit, után, hogy, amit, szív, Amit, csak, úton, mint, arra, csak, hogy, kell, arra, hogy, Pick, svéd, hogy, Volt, után, jövő, után, hogy, kell, lesz, lesz, volt, négy, érne, gólt, nagy, hogy, sem, így, azt, tól, nem, egy, sem, tíz, két, MOL, Nem, hét, jut, ami, egy, jár, már, nem, meg, egy, nem, két, ami, egy, van, azt, még, nem, nem, egy, úgy, azt, mai, kis, egy, nem, egy, nem, már, meg, mit, ami, nem, szlovénok ellen, edzői stáb, edzők kértek, dicséret nemcsak, egész csapatnak, többiek nélkül, lépés választja, nagy álomtól, csapatnak olyan, jövő héten, svéd fővárosban, torna döntő, beálló bevallotta, norvégok ellen, irányító Győri, szünetben Chema, második félidőben, többi meccsen, szív nyert, magyarok kedden, előző kontinenstornán, középdöntő malmői, harmadik pedig, ötödik helyért, Mátyás Szeged saját, amennyi lépés nagy, tartották nem csapatnak, állunk elmondta megőriztek, Volt már Pick, őrzi ellenfél csoportmeccsen, dicséret vasárnapig érne, arra megyünk Amit, fővárosban sem választja, álomtól tudok elmondott, egy szlovénok egész, tudtam malmői egymást, második Pick amennyi, érezte magyarok nyert, Chema csapatnak meccs, szerző még kis, állunk bizonnyal elveszített, amennyi megállítani raknunk, Felidézte válogatott rendezik, mentünk minden megválasztott, srácok Mondtam bizonnyal, innentől ami mint, edzői Szegeden többi, elődöntőbe lesz egy, hogy tudták sorozattal, Mondtam fordítottak selejtezős, Bánhidi szünet magyarok, jutásra egy mondtam, után Rodríguez Szépen, helyzetben tudtam megválasztott, feladatot másodedző pontjuk, mentünk minden könnyen, Tatabánya tartották után, érne taktika ezért, jövő csoportból félidőben, ami malmői tartották, irányítója egy úton, meccsek taktika után, hogy bizonnyal nem, játszhat bennünk várják, történik nagyon első, ellen nem boldogan, sorozattal Hozzátette Nagyot, Nem továbbjutnak tól, pályát érne legjobbjának, nekem négy tudunk, egy úgy akinek, első bennünk hogy, várják megőriztek csapattársa, szünet jutásra szerdán, csapatnak tőlük, nem egy, többiek egy, kiutaztak mondta, fővárosban hogy, törést Hozzáfűzte, Győri átgondoltuk, már sehol, őrzi hogy, elárulta mikor, arra után, tudták szünetben, érzett finomságot, második torna, hanem gólt, megőriztek volt, napunk ugyanolyan, úton nem, részvételt Stockholmba, tudtam választja, arra bevallotta, meccsünk kedden, srácoknak irányító, szünetben még, csapatként nélkül, tudok még, péntektől keményen, helyzetben lesz, meccset törést, hiszen csapattársa, norvégok edzői, ami arra, nagy mint, mint azt, arra Bánhidi, magyarázta ahogy, Szépen nemcsak, előnyükből Győri, utalt megyünk, nagyon svéd, kell kivegyék, amit szerencsére, tudtam még, nem nem, csapat minden, csoportjában hogy, tartották nem, Izland játszottam, ennek Bánhidi, ezüstérmes hiszen, arra álmodnunk, használni ellenfél, Győri mentünk, Felfoghatatlan bennünk, ennek pedig, bizonnyal szünet, egy Portugáliával, tudom pályát, mai kértek, törést szlovén, selejtezős pályát, bizonnyal kivegyék, amikor arra, szerdán harmadik, keményen kezdve, után ezüstérmes, nagy ezüstérmes, pontjuk mindent, beálló életben, szív elmondott, Stockholmba játékosoktól, után folytatásban, nyilatkozta legjobb, mondta Portugáliával, nyilatkozta részvételt, tovább sorozattal, előző Chema, percig választja, kezdve nem, szinte olyan, csapat elmondta, hogy szünetben, életben Korábban, Győri érne, döntő állunk, irányítója edzők, Szépen nem, hogy nagyon, második második, tovább remélem, félidők továbbjutnak, amikor ezüstérmes, sehol Svédországgal, Korábban Rodríguez, van lécet, egy raknunk, megoldották stáb, tudom játékos, teljesülhet magyarok, elmondta három,