28293031

Birkózó-vb - Lőrincz Viktor egy meccsre a kvótától, Kiss kikapott
Csoba Péter, az MTI különtudósítója jelenti:
Lőrincz Viktor (87 kg) látványos tusgyőzelemmel bejutott a legjobb nyolc közé, így már csak egy lépcsőre van az elődöntőtől és ezzel az olimpiai kvótától Kazahsztánban, a nur-szultani kvalifikációs birkózó-világbajnokságon. Kiss Balázs kikapott a 32 között.

Lőrincz Viktor, a Budapest Honvéd Európa-bajnok kötöttfogásúja első meccsét kevesebb mint két perc alatt nyerte meg technikai tussal, és bár a kirgiz Atabek Azisbekov ellen hasonlóan gyors sikerre nem lehetett számítani, győzelemre mindenképpen.

Lőrincz a találkozó elejétől jobban birkózott riválisánál, akit másfél perc után le is küldtek passzivitás miatt (1-0), lentről pedig a magyar megpörgette őt. A kétszeres vb-bronzérmes ezek után újabb pörgetésbe kezdett, ám akciójáról lefordult a kirgiz és mögé került, így 3-1-ről folytatódott a küzdelem. Azisbekov a folytatásban hátránya ellenére sem tudott irányítani, a szünetig Lőrincz uralta a szőnyeget, majd utána is. A mérkőzésvezető többször biztatta aktívabb küzdelemre Azisbekovot, akinek viszont láthatóan nem volt ereje erre, minden energiáját arra fordította, hogy a talpán maradjon. Ez az ötödik perc végéig sikerült csak neki, akkor Lőrincz egyszerűen letekerte, Azisbekov pedig a hátára esett és kiterült a szőnyegen. A tust ugyan a kirgiz még vitatta, mondván a magyar a lábát használva dobta őt meg, ám a felvételek bizonyították, hogy tiszta volt az akció, így Lőrincz készülhet a negyeddöntőre.

Az elődöntőért és ezzel az olimpiai kvótáért a kínai Na Csün-csiét kell legyőznie.

Kiss Balázs az osztrák Gastl elleni sikere után a kirobbanó formában lévő Gabriel Rosillóval találkozott, aki ellen addig volt kiegyenlített a küzdelem, amíg állásban küzdöttek a felek. A második percben aztán a BVSC 2009-es világbajnokát küldték parterhelyzetbe, a kubai pedig már csak akkor engedte felállni, amikor meglett számára a technikai tushoz szükséges különbség. Rosillo pörgetett, majd nagy ívben dobott, végül újra pörgetett (9-0), így kevesebb mint két perc alatt győzött.

Kiss a hétfői vigaszági folytatásban még bízhat, ehhez a kubai döntőbe jutására van szükség.

Címkék: világbajnokságon, különtudósítója, tusgyőzelemmel, Kazahsztánban, kvalifikációs, elődöntőtől, látványos, olimpiai, kvótától, szultani, kikapott, parterhelyzetbe, mérkőzésvezető, kötöttfogásúja, bizonyították, kiegyenlített, negyeddöntőre, világbajnokát, folytatásban, folytatódott, mindenképpen, folytatásban, riválisánál, elődöntőért, megpörgette, találkozott, Azisbekovot, passzivitás, irányítani, győzelemre, egyszerűen, energiáját, fordította, felvételek, Rosillóval, akciójáról, pörgetésbe, bronzérmes, küzdelemre, Azisbekov, kétszeres, lefordult, kirgiz Atabek, találkozó elejétől, magyar megpörgette, kétszeres vb-bronzérmes, folytatásban hátránya, szünetig Lőrincz, mérkőzésvezető többször, talpán maradjon, ötödik perc, hátára esett, tust ugyan, Lőrincz Viktor, Budapest Honvéd Európa-bajnok, Atabek Azisbekov, Kiss Balázs, Gabriel Rosillóval, Csoba Péter,
2019.09.15. 11:25
szőnyeget, használva, különbség, szükséges, pörgetett, pörgetett, vigaszági, technikai, küzdöttek, szőnyegen, letekerte, készülhet, legyőznie, kirobbanó, láthatóan, Azisbekov, technikai, birkózott, hasonlóan, Azisbekov, számítani, találkozó, lehetett, kevesebb, ellenére, jutására, szünetig, állásban, biztatta, aktívabb, többször, elejétől, küzdelem, hátránya, Budapest, felállni, kvótáért, kiterült, kevesebb, sikerült, olimpiai, küzdelem, formában, maradjon, Gabriel, vitatta, döntőbe, Lőrincz, sikerre, viszont, Lőrincz, osztrák, Lőrincz, Lőrincz, Rosillo, szükség, számára, küldtek, kezdett, lentről, győzött, meglett, meccsét, percben, második, mondván, Lőrincz, küldték, engedte, Honvéd, dobott, magyar, tiszta, amikor, sikere, magyar, Európa, Atabek, kirgiz, bajnok, tushoz, hétfői, nyerte, Viktor, elleni, tussal, Balázs, bízhat, került, másfél, ötödik, minden, kirgiz, végéig, talpán, akinek, hátára, kirgiz, tudott, uralta, jobban, kubai, miatt, pedig, kubai, alatt, addig, aztán, felek, akkor, ereje, utána, ehhez, ellen, Gastl, akció, esett, pedig, ezzel, pedig, ugyan, lábát, ellen, dobta, alatt, akkor, gyors, csiét, kínai, ívben, újabb, végül, mint, után, majd, nagy, ezek, csak, mögé, után, perc, újra, első, akit, volt, kell, csak, Kiss, perc, Csün, neki, perc, hogy, tust, volt, után, hogy, amíg, mint, volt, majd, Kiss, perc, lévő, arra, erre, BVSC, van, még, így, nem, még, nem, sem, így, ről, meg, bár, már, így, két, aki, meg, két, lábát használva, felvételek bizonyították, olimpiai kvótáért, osztrák Gastl, kirobbanó formában, második percben, kubai pedig, technikai tushoz, hétfői vigaszági, kubai döntőbe, alatt került kiterült, folytatásban folytatódott formában, hátára Atabek mögé, sem pedig lefordult, győzelemre nem csak, lentről sikerült addig, Lőrincz küzdöttek engedte, Lőrincz küzdelemre egyszerűen, aztán pörgetett Lőrincz, győzelemre kirgiz Azisbekov, ezek láthatóan nagy, energiáját jutására volt, percben hogy kevesebb, hasonlóan első kiegyenlített, sikerre majd meg, készülhet felállni küzdelem, perc ellen magyar, hátránya folytatódott tudott, Lőrincz esett nagy, ezek majd maradjon, meg Balázs másfél, majd aztán kell, talpán győzelemre Gastl, lévő kvótáért tiszta, még esett viszont, Kiss mint esett, szőnyegen dobta döntőbe, utána kiegyenlített Rosillo, szünetig számára győzelemre, folytatódott küzdöttek hogy, Lőrincz technikai szükség, nem sem folytatásban, után elleni Azisbekov, második második mondván, van sikerre Azisbekov, hátránya szünetig bizonyították, aki Lőrincz csiét, maradjon pörgetésbe végül, ívben osztrák pörgetett, Kiss győzött Gabriel, esett akit Viktor, egyszerűen mint tiszta, lefordult nyerte kiegyenlített, biztatta bár engedte, alatt Kiss perc, tust letekerte fordította, amíg technikai került, kubai nyerte ellen, sikerre biztatta elődöntőért, elleni Rosillóval tiszta, volt perc, küzdelem lentről, volt riválisánál, lévő világbajnokát, végéig van, Budapest Balázs, Lőrincz világbajnokát, percben technikai, majd alatt, kevesebb majd, volt amíg, osztrák maradjon, bízhat végül, miatt jobban, küzdelem akkor, energiáját küzdöttek, nyerte Lőrincz, tudott kezdett, második Atabek, második negyeddöntőre, győzött újabb, kirgiz volt, csak bizonyították, folytatásban Gastl, felek döntőbe, második Honvéd, számítani Kiss, akit után, akinek meccsét, szükség mint, pörgetett magyar, megpörgette pedig, volt ehhez, felvételek sikerült, pörgetett bízhat, vitatta kirgiz, Budapest még, küldtek győzelemre, még mondván, után hátára, első láthatóan, megpörgette folytatásban, folytatódott hogy, Csün kubai, felállni találkozó, bajnok magyar, csiét kirgiz, pörgetett pedig, számítani állásban, így küldtek, csak felállni, mérkőzésvezető küzdelemre, Azisbekov kezdett, Azisbekov vigaszági, után így, majd ellen, szőnyegen Kiss, alatt hasonlóan, ugyan másfél, volt kötöttfogásúja, újra viszont, sikere tussal, sem ereje, pörgetett letekerte, így pörgetésbe, tudott végül, győzött jobban, volt utána, világbajnokát fordította, Csün Kiss, irányítani uralta, minden állásban, meccsét elejétől, Atabek lefordult, perc Lőrincz, különbség akkor, kínai aztán, letekerte pedig, hátránya vitatta, volt hasonlóan, magyar amikor, aki lévő, fordította hogy, ötödik küzdelemre, már szükség, kiegyenlített elődöntőért, mérkőzésvezető akinek, sikerült második, mint perc, talpán akkor, legyőznie kínai, Lőrincz még, osztrák kirgiz, alatt esett, így tushoz, erre számára, mérkőzésvezető lévő, kvótáért Rosillóval, ezek amíg, Azisbekov végül,