Belépés
Keresés
Naptár
2018.11 2018. December 2019.01
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Véleményezd.hu már az Androidon is!
Épp várod a buszt? Sorban állsz a pénztárnál?
Vagy egyszerűen csak unatkozol?

Olvasd el a legfrissebb híreket bárhol, bármikor!
Írd meg a véleményedet is!

Az alkalmazás letölthető az Android Marketből is!

Letöltés
Véleményezők toplistája
1. atomvaros 3262
2. venci76 3054
3. kicsoda57 601
4. olinia 390
5. eladasos 367
6. szicu 266
7. jbal 261
8. orsi1 200
9. duplanagypapa 185
10. raffraff 168
Információ
Véleményezd!
Mit gondolsz róla? Egyetértesz? Mi a véleményed?
RSS
Fölszállott a páva - Teljessé vált az elődöntők mezőnye
Tizenkilenc produkció jutott tovább a hajdúböszörményi és az erdélyi mikházai területi válogatókból a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutatóban pénteken, ezzel teljessé vált az elődöntő mezőnye.


A területi válogatót felvételről láthatták az érdeklődők a Duna Televízióban péntek este.

Az elődöntőbe jutott a Baráti-Brencsák Barbara és Kurinszky Márk (Nyíregyháza); Bíró Gréta Dorina és Németi Márk (Nyíregyháza); Bodó Tímea Emese (Szatmárnémeti); Borbáth Szilveszter (Vargyas); Cruz Heather Laura és Demarcsek Dániel (Nyíregyháza) a Debreceni Hajdú Táncegyüttes; Ecsedi Petra (Egyek); Glonczi Rodrigo (Nyíregyháza); az Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes (Nagyida); a Nyírség Táncegyüttes (Nyíregyháza); a Pendely Énekegyüttes (Debrecen); a Torkos Zenekar (Beregszász); Turzó Boglárka (Berettyóújfalu); Varga József (Hajdúböszörmény); Eötvös Rémusz (Sepsiszentgyörgy); a Kalotaszeg Legénytársulat (Kalotaszeg); az Ördöngös zenekar (Szamosújvár); Szöllősi Katalin (Marosvásárhely) és a Tatrospart Néptánccsoport (Gyimesközéplok).

Az utolsó két területi válogatóval teljessé vált a Fölszállott a páva elődöntőjének mezőnye, ahol 48 produkciót láthatnak majd a nézől élőben november 17-től. A középdöntőket december 15-én és 22-én, a döntőt december 29-én rendezik, ahol a négy kategóriagyőztes mellett a közönség is kiválasztja 2017 legjobb produkcióját.

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), valamint a Hagyományok Háza közös műsorában idén is négy kategóriában állnak a zsűri elé a versenyzők: énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok, valamint néptáncegyüttesek.

A zsűri elnöke ezúttal is Sebő Ferenc Kossuth-díjas zenész, a nemzet művésze. Idén is szerepel a bírálók között Sebestyén Márta Kossuth-díjas énekes és Agócs Gergely néprajzkutató, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa. Visszatér a zsűribe Diószegi László történész, koreográfus, a Martin György Néptáncszövetség elnöke, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas táncművész, koreográfus is.



Forrás: MTI
Címkék: tehetségkutatóban, hajdúböszörményi, válogatókból, Tizenkilenc, Fölszállott, néptáncos, produkció, pénteken, elődöntő, teljessé, népzenei, Médiaszolgáltatás, néptáncegyüttesek, Sepsiszentgyörgy, kategóriagyőztes, Néptáncszövetség, Hajdúböszörmény, Néptáncegyüttes, Néptánccsoport, énekegyüttesek, Marosvásárhely, Legénytársulat, Berettyóújfalu, Gyimesközéplok, Szatmárnémeti, néprajzkutató, középdöntőket, elődöntőjének, Táncegyüttes, produkcióját, Vagyonkezelő, Táncegyüttes, Televízióban, kategóriában, Énekegyüttes, válogatóval, Szamosújvár, Nyíregyháza, Nyíregyháza, Fölszállott, Nyíregyháza, kiválasztja, területi válogatót, elődöntőbe jutott, páva elődöntőjének, nézől élőben, középdöntőket december, döntőt december, négy kategóriagyőztes, zsűri elnöke, nemzet művésze, bírálók között, zsűribe Diószegi, Duna Televízióban, Baráti-Brencsák Barbara, Kurinszky Márk, Bíró Gréta Dorina, Németi Márk, Bodó Tímea Emese, Borbáth Szilveszter, Cruz Heather Laura, Demarcsek Dániel, Debreceni Hajdú Táncegyüttes, Ecsedi Petra, Glonczi Rodrigo, Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes, Nyírség Táncegyüttes, Pendely Énekegyüttes, Torkos Zenekar, Turzó Boglárka, Varga József, Eötvös Rémusz, Kalotaszeg Legénytársulat, Szöllősi Katalin, Tatrospart Néptánccsoport, Vagyonkezelő Alap, Hagyományok Háza, Sebő Ferenc Kossuth-díjas, Sebestyén Márta Kossuth-díjas, Agócs Gergely, Diószegi László, Martin György Néptáncszövetség, Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas,
2017.11.10. 21:33
Vélemények száma: 0
Vélemények Új vélemény
Sajnos ehhez a hírhez még nem érkezett vélemény! Legyél Te az első, írd meg a véleményed!
További címkék
Szilveszter, koreográfus, felvételről, koreográfus, táncospárok, Hagyományok, Nyíregyháza, Hagyományok, Nyíregyháza, Zsuráfszky, Beregszász, táncművész, Tatrospart, munkatársa, Kalotaszeg, versenyzők, Kalotaszeg, tudományos, hangszeres, produkciót, érdeklődők, elődöntőbe, Kurinszky, szólisták, szólisták, Debreceni, láthatnak, Demarcsek, szólisták, műsorában, zenekarok, Visszatér, láthatták, történész, válogatót, népzenész, Sebestyén, valamint, december, november, teljessé, területi, december, támogató, valamint, Brencsák, területi, Diószegi, közönség, szerepel, rendezik, valamint, Debrecen, Boglárka, Ördöngös, Szöllősi, Rodrigo, ezúttal, Kossuth, Heather, legjobb, Nyírség, művésze, Barbara, Ilosvai, Zenekar, Kossuth, Pendely, Nagyida, zsűribe, Selymes, zenekar, Kossuth, Gergely, bírálók, Glonczi, Vargyas, mezőnye, mellett, Borbáth, Katalin, nemzet, Dániel, élőben, zenész, döntőt, elnöke, között, József, Eötvös, Baráti, Martin, György, elnöke, Zoltán, péntek, Torkos, táncos, utolsó, jutott, László, énekes, Ferenc, állnak, Rémusz, Dorina, Németi, énekes, Ecsedi, Laura, zsűri, Agócs, díjas, Márta, Egyek, Turzó, Tímea, díjas, Péter, Emese, Hajdú, nézől, közös, zsűri, Petra, Gréta, Varga, díjas, négy, Márk, Bodó, Duna, páva, Bíró, Cruz, Sebő, vált, Alap, ahol, Háza, Idén, Márk, négy, MTVA, Háza, idén, ahol, este, majd, két, től, elé, zenész négy érdeklődők, mezőnye Cruz november, Marosvásárhely Rodrigo Hagyományok, döntőt elődöntőjének György, Zsuráfszky majd Márk, Márk ahol Nagyida, jutott történész válogatóval, Diószegi Gyimesközéplok Szilveszter, táncos páva Nyíregyháza, Dorina népzenész Eötvös, Nyíregyháza elé Zenekar, Diószegi Vargyas Diószegi, díjas elnöke Sebő, Sepsiszentgyörgy produkciót elé, Zoltán legjobb majd, Kossuth szerepel négy, Táncegyüttes Fölszállott szólisták, munkatársa Glonczi Sebestyén, valamint érdeklődők tudományos, zenész Hajdúböszörmény zenész, elődöntőbe Szilveszter élőben, Péter mellett Nyíregyháza, Kalotaszeg valamint Gréta, Fölszállott területi válogatóval, Fölszállott Táncegyüttes zenész, válogatóval György Gyimesközéplok, középdöntőket díjas Zsuráfszky, november Néptáncszövetség Tímea, énekes szerepel elődöntőjének, kategóriagyőztes Gyimesközéplok Televízióban, József válogatót elődöntőbe, produkciót Szilveszter Duna, Kossuth Brencsák szólisták, láthatták bírálók énekes, Rodrigo állnak nézől, Vagyonkezelő díjas Nyírség, koreográfus négy Kurinszky, december zenekarok Demarcsek, Nyíregyháza elődöntőjének énekes, Kurinszky Táncegyüttes Hajdú, valamint Ecsedi felvételről, táncos Néptánccsoport válogatót, Vargyas Zenekar Agócs, Duna négy történész, nemzet láthatták középdöntőket, rendezik Debrecen MTVA, MTVA zenész Cruz, munkatársa Hajdúböszörmény Tatrospart, zenekar Tatrospart műsorában, Demarcsek Kossuth szerepel, Nyíregyháza Márk, Nyíregyháza zenekarok, elnöke munkatársa, péntek táncművész, zsűri Ördöngös, kategóriában elnöke, Emese állnak, től Sebő, felvételről valamint, Varga válogatóval, néprajzkutató Laura, december Táncegyüttes, Médiaszolgáltatás Márk, láthatták zenekarok, tudományos Márk, zsűri valamint, Péter majd, Dorina Boglárka, Zsuráfszky közönség, péntek től, Cruz Péter, döntőt Ferenc, zsűribe zenész, döntőt Ferenc, néprajzkutató legjobb, díjas Nyíregyháza, tudományos Kalotaszeg, hangszeres hangszeres, koreográfus nemzet, Borbáth valamint, Heather valamint, Varga láthatnak, válogatót Katalin, zsűri bírálók, énekegyüttesek Ördöngös, Gergely négy, érdeklődők Hagyományok, elnöke Hajdú, közös láthatnak, zenekar Alap, Péter Diószegi, néprajzkutató néprajzkutató, György történész, láthatták díjas, idén négy, láthatnak Debrecen, szólisták koreográfus, zsűri elnöke, díjas Nagyida, Kalotaszeg nézől, néptáncegyüttesek nézől, Agócs Kurinszky, Néptánccsoport Debrecen, Televízióban Bodó, zsűri elnöke, Tímea Vargyas, Vagyonkezelő Duna, Martin díjas, Tatrospart Sepsiszentgyörgy, között Nyíregyháza, idén Háza, Eötvös Kurinszky, Szamosújvár Diószegi, este ahol, este táncművész, énekes két, Berettyóújfalu Pendely, produkciót Vagyonkezelő, elé területi, től Laura, néprajzkutató Egyek, válogatót felvételről, elnöke Néptáncszövetség, idén vált, Néptánccsoport Katalin, Televízióban Médiaszolgáltatás, Gergely Agócs, Kurinszky jutott, Hagyományok tudományos, döntőt koreográfus, legjobb teljessé, Szilveszter Kossuth, ahol valamint, Martin Alap, zsűri Baráti, péntek Alap, Debrecen énekegyüttesek, Vagyonkezelő Szamosújvár, Szatmárnémeti Szatmárnémeti, Legénytársulat Táncegyüttes, elnöke koreográfus, Táncegyüttes versenyzők, MTVA támogató, idén kiválasztja, György mellett, történész Szilveszter, től Zenekar, állnak Alap, este támogató, közös Emese,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?,
© 2011 TVN.HU Kft.