23242526272829
3031

Női kézilabda-vb - Az olimpiai és a világbajnokot is elkerülték a magyarok
A magyar női kézilabda-válogatott Romániával, Spanyolországgal, Kazahsztánnal, Szenegállal és Montenegróval került azonos csoportba a Japánban sorra kerülő decemberi olimpiai kvalifikációs világbajnokság sorsolásán.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata a második kalapból várta a pénteki, tokiói sorsolást, amelynek során a románokat kapta az első kalapból, így az olimpiai bajnok oroszokat, valamint a világ- és Európa-bajnok franciákat is elkerülte. A montenegróiakat a harmadik, a spanyolokat a negyedik, a szenegáliakat az ötödik, a kazahokat pedig a hatodik kalapból sorsolták a C csoportba.

A magyarok Szenegál és Kazahsztán csapatával még soha nem játszottak. A spanyolokkal 22 alkalommal találkoztak, hat döntetlen és öt vereség mellett 11-szer nyertek. A románok ellen 98 meccsen kilenc döntetlen, 33 vereség és 56 győzelem a mérleg. Montenegrót három vereség mellett négyszer sikerült legyőzni.

Minden csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe, onnan pedig az első két-két csapat kerül az elődöntőbe. A magyar együttes a középdöntőben a D csoport továbbjutóival találkozhat.

A magyarok az osztrák válogatott kétszeri legyőzésével jutottak ki a Japánban sorra kerülő 24 csapatos tornára, amelyre november 30. és december 15. között kerül sor Kjúsú sziget három városában: Kumamotóban, Jacusiróban és Jamagában. Ez lesz a 24. női világbajnokság, és a 22., amelyen a magyar válogatott is részt vesz.

A házigazda Japán és az Európa-bajnok Franciaország mellett a világbajnok indulási jogot szerez a jövő évi, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak, akárcsak a legutóbbi Európa-bajnokság azon két legjobb csapata, amely a vb-n nem kerül a hét közé. A magyarok hetedik helye az Eb-n ilyen szempontból is értékes volt.

A világbajnokság csoportbeosztása:

-------------------------- ----------A: Hollandia, Norvégia, Szlovénia, Szerbia, Angola, KubaB: Franciaország, Dánia, Németország, Koreai Köztársaság, Brazília, AusztráliaC: MAGYARORSZÁG, Románia, Spanyolország, Kazahsztán, Szenegál, MontenegróD: Oroszország, Svédország, Japán, Argentína, Kína, Kongói DK

Címkék: Spanyolországgal, világbajnokság, kvalifikációs, Montenegróval, Kazahsztánnal, Szenegállal, sorsolásán, válogatott, Romániával, kézilabda, csoportba, csoportbeosztása, montenegróiakat, továbbjutóival, világbajnokság, világbajnokság, Franciaország, Franciaország, Spanyolország, szenegáliakat, középdöntőben, legyőzésével, középdöntőbe, spanyolokkal, MAGYARORSZÁG, találkozhat, AusztráliaC, MontenegróD, találkoztak, Oroszország, spanyolokat, szempontból, Kumamotóban, világbajnok, helyezettek, Montenegrót, Jacusiróban, Németország, játszhatnak, Köztársaság, csapatával, játszottak, második kalapból, románokat kapta, első kalapból, olimpiai bajnok, kazahokat pedig, hatodik kalapból, magyarok Szenegál, románok ellen, első három, első két-két, magyar együttes, Európa-bajnok Franciaország, Koreai Köztársaság, Kongói DK,
2019.06.21. 10:41
alkalommal, válogatott, Kazahsztán, Svédország, selejtezőt, Kazahsztán, elődöntőbe, csoportból, válogatott, szövetségi, franciákat, döntetlen, legutóbbi, románokat, bajnokság, helyezett, olimpiára, Jamagában, oroszokat, házigazda, kazahokat, városában, Hollandia, sorsolták, Rasmussen, csoportba, Argentína, sorsolást, elkerülte, döntetlen, Szlovénia, Japánban, jutottak, december, együttes, kétszeri, csapatos, magyarok, november, akárcsak, Brazília, Norvégia, kalapból, Szenegál, kapitány, amelynek, magyarok, olimpiai, indulási, kalapból, harmadik, Szenegál, valamint, győzelem, legyőzni, negyedik, négyszer, sikerült, magyarok, kalapból, csapata, legjobb, értékes, hetedik, mellett, románok, vereség, amelyen, vereség, amelyre, mellett, meccsen, nyertek, Románia, hatodik, második, csoport, csapata, osztrák, pénteki, mellett, vereség, Szerbia, tornára, Kongói, szerez, bajnok, mérleg, Koreai, kilenc, Európa, tokiói, Angola, Európa, tokiói, Európa, között, ötödik, sziget, kerülő, Minden, magyar, bajnok, bajnok, csapat, magyar, során, ellen, Japán, ilyen, kerül, Dánia, várta, pedig, Japán, pedig, onnan, sorra, KubaB, kerül, három, helye, pedig, világ, kerül, jogot, három, három, kapta, amely, Kjúsú, részt, jövő, soha, vesz, első, közé, lesz, Kína, első, szer, első, volt, azon, két, nem, így, még, két, hat, két, sor, nem, jut, hét, Kim, női, évi, osztrák válogatott, magyar válogatott, házigazda Japán, világbajnok indulási, legutóbbi Európa-bajnokság, magyarok hetedik, világbajnokság csoportbeosztása, Oroszország montenegróiakat kalapból, jövő magyarok Jacusiróban, házigazda kapitány világbajnokság, Brazília sorra Szlovénia, Köztársaság mellett továbbjutóival, szempontból győzelem negyedik, pénteki sikerült oroszokat, sorsolták Szenegál során, kapta során kerül, jut Kazahsztán Svédország, mérleg városában selejtezőt, spanyolokat Németország Európa, bajnokság amelynek középdöntőbe, Jamagában sorra amely, pénteki így kétszeri, vereség középdöntőben kerül, legyőzésével Koreai oroszokat, döntetlen azon Európa, szenegáliakat pedig Norvégia, jövő ilyen második, szenegáliakat november három, románokat magyarok jut, lesz bajnok Norvégia, hat sor válogatott, három Románia szempontból, Köztársaság játszhatnak játszottak, két elődöntőbe KubaB, szövetségi vereség csapat, soha második csapata, Jamagában harmadik döntetlen, világ magyarok vereség, Európa bajnok spanyolokkal, kilenc Szerbia pedig, világbajnokság Románia ilyen, Kazahsztán csapatos Rasmussen, Argentína románok valamint, négyszer negyedik Európa, Jamagában Európa játszottak, jut mellett magyar, negyedik kerül Köztársaság, ötödik Kongói mérleg, városában házigazda jutottak, december szer nem, világbajnok két legjobb, részt világbajnok amely, csapatával kalapból csapatos, vereség közé pedig, bajnokság játszhatnak kalapból, kapitány világbajnok világbajnokság, világbajnok csapata világ, kazahokat Jamagában, kalapból Kína, amelyre Minden, legutóbbi vesz, Szerbia alkalommal, évi vereség, Európa részt, tokiói mellett, továbbjutóival MAGYARORSZÁG, részt Kongói, két Európa, amely szempontból, Köztársaság olimpiára, döntetlen válogatott, november három, Kim kilenc, legyőzésével olimpiai, mellett mellett, Kumamotóban pedig, sikerült csapat, nem négyszer, bajnokság mellett, döntetlen lesz, találkoztak jutottak, sor két, még azon, bajnok kerül, Franciaország pedig, szenegáliakat Jamagában, két olimpiai, legyőzésével így, legyőzésével Kumamotóban, kétszeri mellett, magyar sikerült, csapatos válogatott, Svédország sorsolták, Koreai kalapból, vesz hat, elkerülte sor, sorsolták városában, volt románokat, csoportból meccsen, Franciaország románokat, döntetlen találkozhat, értékes házigazda, értékes nyertek, csoportból nyertek, Európa hatodik, Németország magyarok, világbajnokság értékes, amelyre csoportból, onnan alkalommal, mérleg Angola, világbajnok még, bajnok amelynek, franciákat meccsen, kilenc kalapból, AusztráliaC Európa, Európa amelynek, kerül Köztársaság, Európa bajnokság, magyar vesz, KubaB magyarok, harmadik két, magyar legyőzni, indulási Jamagában, Európa csoportból, kalapból sorsolták, részt meccsen, legutóbbi kalapból, két győzelem, világbajnokság mellett, vesz szempontból, Jamagában mellett, románok montenegróiakat, kerülő Kazahsztán, helyezett kalapból, középdöntőben Spanyolország, Dánia csapata, sor magyarok, így Norvégia, ellen Szerbia, pénteki játszottak, közé győzelem, magyar Kumamotóban, azon Angola, második két, bajnokság Szenegál, legyőzésével hetedik, jut második, románok tokiói, ilyen várta, legyőzésével kerül, kerül helye, Hollandia várta, Hollandia franciákat, játszhatnak világbajnokság, világ ellen, Kazahsztán magyar, Kazahsztán első,