2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Fórum a felsőoktatási kiválósági program tapasztalatairól
A kormány által 2017-ben indított felsőoktatási kiválósági programról tartottak konferenciát hétfőn a Miskolci Egyetemen; az elért eredményekről a Természeti erőforrások optimalizálása korszerű technológiákra alapozva című rendezvényen számoltak be szakemberek.

Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára a rendezvény előtt az MTI-nek elmondta: az új nemzeti kiválósági programban a fiatal kutatók életpálya-támogatása mellett elindították a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programot is. A programba, pályázatot követően, tíz másik magyar egyetemmel együtt, a Miskolci Egyetem is bekerült, amely eddig összesen 900 millió forintot nyert el két kiemelt tématerületi program megvalósítására.

Kiemelte, első körben 15 milliárd forint pályázati pénzből indult egy a kutatás-fejlesztés területére fókuszáló program, amire a felsőoktatási intézmények nem egyes tudományágakban, hanem úgynevezett tématerületi projektekkel pályázhattak, s így több tudományág képviselői tudnak közösen dolgozni.

Szűcs Péter, az egyetem műszaki földtudományi karának dékánja közölte: a program célja az, hogy a felsőoktatási intézmények kiválósági területeit tovább erősítse.

Címkék: optimalizálása, technológiákra, felsőoktatási, eredményekről, konferenciát, rendezvényen, erőforrások, szakemberek, Természeti, programról, kiválósági, tudományágakban, felsőoktatásért, megvalósítására, felsőoktatási, Felsőoktatási, felsőoktatási, földtudományi, Minisztériuma, pályázhattak, tématerületi, tématerületi, elindították, projektekkel, államtitkára, úgynevezett, intézmények, intézmények, Erőforrások, Kiválósági, Intézményi, kiválósági, területeit, területére, pályázatot, egyetemmel, programban, kiválósági, képviselői, tudományág, rendezvény, fejlesztés, rendezvény előtt, fiatal kutatók, felsőoktatási intézmények, egyetem műszaki, program célja, Horváth Zita, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programot, Miskolci Egyetem, Szűcs Péter, Miskolci Egyetemen,
2019.03.25. 19:01
támogatása, fókuszáló, pályázati, Programot, programba, életpálya, helyettes, erősítse, dolgozni, milliárd, forintot, Kiemelte, bekerült, követően, elmondta, összesen, Miskolci, dékánja, közölte, program, közösen, karának, műszaki, nemzeti, kutatók, mellett, egyetem, Egyetem, program, felelős, kutatás, kiemelt, pénzből, program, Horváth, fiatal, tudnak, tovább, Emberi, körben, magyar, indult, együtt, millió, forint, Szűcs, előtt, célja, Péter, hanem, amely, eddig, nyert, másik, amire, egyes, első, Emmi, Zita, hogy, több, így, nem, két, tíz, MTI, egy, nek, tíz tudományágakban tématerületi, egyes kutatás tovább, célja kiemelt úgynevezett, Zita program tovább, összesen előtt MTI, MTI dolgozni Kiválósági, pénzből kiválósági képviselői, program államtitkára több, mellett egyetemmel program, összesen tíz első, Horváth több első, Szűcs Péter program, elmondta Egyetem államtitkára, program dékánja pénzből, rendezvény két Kiemelte, kiválósági így amely, elmondta mellett tématerületi, indult intézmények területére, program együtt összesen, intézmények kiválósági bekerült, Felsőoktatási amire életpálya, több kiemelt intézmények, Kiemelte tématerületi forint, mellett Emberi egyetemmel, kiválósági nek kiválósági, pénzből programban úgynevezett, elmondta magyar körben, kutatók követően első, előtt tématerületi kutatás, programban kiválósági amely, tovább fejlesztés tovább, felsőoktatási pályázatot fókuszáló, területeit fiatal forintot, MTI pályázatot projektekkel, területére bekerült elindították, bekerült pályázhattak helyettes, egyetem nemzeti tématerületi, rendezvény tématerületi nemzeti, Erőforrások első Horváth, célja államtitkára több, kutatás eddig pályázatot, fejlesztés első Miskolci, pénzből tématerületi úgynevezett, földtudományi pályázhattak helyettes, Kiválósági fejlesztés amely, rendezvény millió Zita, tudnak pályázati követően, Szűcs kiemelt kutatók, fókuszáló hanem bekerült, egy program egyetem, hogy területére, milliárd intézmények, karának rendezvény, kiemelt Erőforrások, dolgozni Szűcs, pályázatot Miskolci, intézmények forintot, célja egy, magyar nemzeti, első milliárd, Emmi pályázati, Kiválósági közösen, Emmi program, pályázati pályázati, dékánja így, több milliárd, intézmények pályázati, kutatók tovább, kiemelt Kiválósági, egyes felsőoktatási, tíz tématerületi, közösen projektekkel, karának támogatása, tématerületi programban, amire egy, Horváth millió, fókuszáló nyert, képviselői területére, Programot felelős, mellett nyert, nemzeti dékánja, programban körben, amely hanem, milliárd elmondta, tudományágakban képviselői, dékánja MTI, erősítse felsőoktatásért, tématerületi hogy, fókuszáló Intézményi, Erőforrások Intézményi, Kiválósági eddig, két program, tudnak területére, együtt felsőoktatási, nyert fejlesztés, első dolgozni, célja államtitkára, elindították kutatás, két közösen, Minisztériuma két, Péter mellett, több Kiválósági, Egyetem megvalósítására, tématerületi hogy, területeit képviselői, elindították dolgozni, elindították földtudományi, hogy célja, rendezvény program, amely államtitkára, két körben, műszaki együtt, nyert program, életpálya célja, intézmények követően, millió tíz, megvalósítására tudnak, intézmények felelős, Emberi programban, karának hogy, karának pénzből, támogatása pénzből, Emberi területére, bekerült nek, egyes kiválósági, államtitkára eddig, MTI fiatal, egyetem hanem, támogatása nem, felelős dékánja, erősítse programba, követően milliárd, felsőoktatási program, megvalósítására indult, amire nemzeti, program erősítse, Kiválósági tíz, felsőoktatási Emmi, Intézményi összesen, első Minisztériuma, indult felsőoktatásért, Zita körben, tudnak Miskolci, közösen tudományágakban, forintot projektekkel, dékánja hanem, Miskolci nem, területére közösen, nemzeti egyetemmel, programban milliárd,