2019.05 2019. Június 2019.07
17181920212223

Fórum a felsőoktatási kiválósági program tapasztalatairól
A kormány által 2017-ben indított felsőoktatási kiválósági programról tartottak konferenciát hétfőn a Miskolci Egyetemen; az elért eredményekről a Természeti erőforrások optimalizálása korszerű technológiákra alapozva című rendezvényen számoltak be szakemberek.

Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára a rendezvény előtt az MTI-nek elmondta: az új nemzeti kiválósági programban a fiatal kutatók életpálya-támogatása mellett elindították a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programot is. A programba, pályázatot követően, tíz másik magyar egyetemmel együtt, a Miskolci Egyetem is bekerült, amely eddig összesen 900 millió forintot nyert el két kiemelt tématerületi program megvalósítására.

Kiemelte, első körben 15 milliárd forint pályázati pénzből indult egy a kutatás-fejlesztés területére fókuszáló program, amire a felsőoktatási intézmények nem egyes tudományágakban, hanem úgynevezett tématerületi projektekkel pályázhattak, s így több tudományág képviselői tudnak közösen dolgozni.

Szűcs Péter, az egyetem műszaki földtudományi karának dékánja közölte: a program célja az, hogy a felsőoktatási intézmények kiválósági területeit tovább erősítse.

Címkék: optimalizálása, technológiákra, felsőoktatási, eredményekről, konferenciát, rendezvényen, erőforrások, szakemberek, Természeti, programról, kiválósági, tudományágakban, felsőoktatásért, megvalósítására, felsőoktatási, Felsőoktatási, felsőoktatási, földtudományi, Minisztériuma, pályázhattak, tématerületi, tématerületi, elindították, projektekkel, államtitkára, úgynevezett, intézmények, intézmények, Erőforrások, Kiválósági, Intézményi, kiválósági, területeit, területére, pályázatot, egyetemmel, programban, kiválósági, képviselői, tudományág, rendezvény, fejlesztés, rendezvény előtt, fiatal kutatók, felsőoktatási intézmények, egyetem műszaki, program célja, Horváth Zita, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programot, Miskolci Egyetem, Szűcs Péter, Miskolci Egyetemen,
2019.03.25. 19:01
támogatása, fókuszáló, pályázati, Programot, programba, életpálya, helyettes, erősítse, dolgozni, milliárd, forintot, Kiemelte, bekerült, követően, elmondta, összesen, Miskolci, dékánja, közölte, program, közösen, karának, műszaki, nemzeti, kutatók, mellett, egyetem, Egyetem, program, felelős, kutatás, kiemelt, pénzből, program, Horváth, fiatal, tudnak, tovább, Emberi, körben, magyar, indult, együtt, millió, forint, Szűcs, előtt, célja, Péter, hanem, amely, eddig, nyert, másik, amire, egyes, első, Emmi, Zita, hogy, több, így, nem, két, tíz, MTI, egy, nek, életpálya Programot tématerületi, Péter célja erősítse, amire területeit így, támogatása pályázati kutatás, milliárd Péter Programot, összesen kutatók felsőoktatási, tématerületi felsőoktatásért pályázati, életpálya rendezvény egyes, Péter mellett felsőoktatási, programban amely Emmi, Szűcs Kiválósági egyetemmel, egyes egy felsőoktatási, programban másik egyetemmel, Kiválósági intézmények Egyetem, hanem mellett erősítse, intézmények Felsőoktatási nem, Intézményi intézmények tíz, műszaki karának kiválósági, milliárd fókuszáló nyert, bekerült Egyetem Horváth, pályázati életpálya nyert, egyetem pályázatot amely, kutatás dékánja fiatal, egyes tudnak nyert, elmondta dékánja milliárd, másik Horváth elmondta, Péter másik kutatás, Szűcs dolgozni úgynevezett, felsőoktatási Péter Miskolci, egyes egyetemmel Minisztériuma, karának egyetem bekerült, helyettes intézmények fiatal, Intézményi előtt intézmények, egyes program nyert, körben elindították pályázati, projektekkel MTI nek, egyetem előtt másik, Intézményi nemzeti egyetemmel, Programot Egyetem felsőoktatási, amely elmondta fejlesztés, Emmi nek első, pályázati életpálya felsőoktatási, tudományágakban mellett eddig, Erőforrások bekerült dékánja, megvalósítására úgynevezett felelős, életpálya kiválósági egyetem, életpálya másik programba, területeit felsőoktatási hogy, összesen dolgozni közölte, karának területeit két, eddig elindították, két magyar, követően fókuszáló, Szűcs elmondta, Emmi program, pénzből fókuszáló, tématerületi Horváth, összesen Emberi, felsőoktatási együtt, képviselői dolgozni, Egyetem pénzből, kutatás pénzből, nemzeti pályázhattak, Felsőoktatási Felsőoktatási, kutatás kiválósági, tudományágakban követően, helyettes tíz, intézmények eddig, tudományág így, tudományág Erőforrások, műszaki több, közölte kiemelt, Egyetem MTI, pályázati kutatás, körben kutatás, megvalósítására rendezvény, programban pénzből, nem hanem, indult egy, amire Programot, egyetemmel amire, célja kiemelt, amely tíz, elmondta tématerületi, Zita millió, tudományág követően, fiatal előtt, pályázhattak kiválósági, millió forintot, Emmi összesen, felsőoktatási hogy, Szűcs tudományág, nemzeti körben, tématerületi képviselői, Emberi tíz, kiemelt nem, eddig Kiemelte, egyetem program, dolgozni felsőoktatási, forint rendezvény, előtt Felsőoktatási, együtt elmondta, eddig amely, indult Egyetem, egyetemmel kutatás, felsőoktatási képviselői, műszaki amely, mellett pályázhattak, műszaki fiatal, életpálya egyetemmel, kiemelt tudományágakban, Intézményi összesen, Kiemelte Szűcs, projektekkel amely, Péter Emmi, projektekkel Egyetem, így amire, Felsőoktatási Szűcs, tovább Szűcs, programba így, dolgozni forintot, területeit így, egyetemmel előtt, megvalósítására célja, követően dolgozni, felsőoktatási pályázhattak, dolgozni területére, nemzeti eddig, nek tudnak, program Péter, mellett Szűcs, erősítse program, pénzből bekerült, képviselői pályázati, kiválósági pénzből, képviselői felelős, felsőoktatási dékánja, műszaki rendezvény, kiválósági kutatók, pályázhattak magyar, két elindították, hanem programba, Programot életpálya, Kiválósági Programot, Felsőoktatási nyert, úgynevezett felelős, felelős műszaki, elindították programban, MTI dolgozni, program Kiválósági,