2019.04 2019. Május 2019.06
20212223242526

Zorán októberben újra az Arénában
Tizenkettedik alkalommal lép fel Zorán a Sportarénában, illetve elődjében, a BS-ben. A népszerű előadó október 19-i estjére is újítani akar, friss műsorral, ritka dalokkal készül.

"Mindig igyekszem előre nézni, a múltba révedéseket eddig sem szerettem. Szerencsére az aktuális helyzet, a rendszeres koncertezés annyira leköt, hogy időm se igen lenne nosztalgiázni. Az októberi Aréna-estre már tavaly év vége óta készülök, először csak gondolatban, cetlik írásával, az elmúlt hónapokban már konkrétabban is" - mondta az MTI-nek Sztevanovity Zorán.

Mint megjegyezte, tervei között szerepel, hogy az októberi fellépésen beidézi tizenkét eddigi Aréna-koncertje legjobb, legsikeresebb, számára legkedvesebb produkcióit. "Ez persze millióféleképpen alakulhat még, állandóan jönnek újabb impressziók és azokat nem tudom nem figyelembe venni".

Kitért arra, hogy címet sem adott az őszi koncertnek, mert nem akarja sem magát, sem a közönséget beterelni egy hívó szó által képviselt tematikába. "Most is lesznek meghívott művészek, akiket a színpadra fogok szólítani, de kilétük egyelőre legyen titok".

A Metro együttesben töltött sikeres hatvanas évekbeli indulás, majd néhány átmeneti év után 1976-ban indult szólópályafutása során csaknem kétszáz dalt énekelt el eddig és tizennégy stúdióalbumot készített. Zorán évtizedek óta szinte folyamatosan úton van, több száz koncerten van túl országszerte és a környező országok magyarlakta területein.

Zenekarának összetétele hosszú évek óta állandó, két muzsikussal, Sipeki Zoltán gitárossal és Horváth Kornél ütőhangszeressel 1993 óta játszik együtt. Mellettük Lattmann Béla a basszusgitáros, Gyenge Lajos dobol, Gátos Iván billentyűzik, Csányi István szaxofonozik, Óvári Éva, Kabelács Rita és Péter Barbara pedig vokálozik. A produkció vendégzenészei szintén rendre visszatérnek, az Arénában is ott lesz a tervek szerint Orosz Zoltán tangóharmonikás, Lantos Zoltán hegedűs, Szabó Tamás szájharmonikás.

"Ez egy session banda, mindenki máshol is játszik, mert hiába van sok koncertünk, annyi azért nincs, hogy ez önmagában kellő egzisztenciát jelentsen számukra. Ez egyrészt megnehezíti a dolgokat, mert ha hosszabb idő kiesik, akkor próbálni kell, másrészt ha ránézek a kollégákra, azt látom, mindenki szereti az együttzenélést. Egy kipróbált, egymással nagyon szoros kapcsolatban álló csapatról van szó" - hangsúlyozta Zorán.

Hozzátette: addig csinálja a koncertezést, amíg kedve van hozzá, illetve amíg érdeklődés van iránta. Mint mondta, bár eddigi valamennyi Aréna-koncertje teltházas volt, a mostaniért is nagyon drukkol és fontos neki a siker.

"Nincs olyan dal, amelyet nem szeretek eljátszani élőben, de olyan akad, ami még nem került elő koncerten. Valamennyi dalomat vállalom a mai napig, ezek mind előszűrési folyamaton mentek át a lemezfelvételek előtt. Így kizártam annak lehetőségét, hogy olyan számot énekeljek el, ami nem áll jól nekem vagy nem az én világom. Ajándéknak érzem, hogy a szövegeimet öcsém, Dusán írja, Presser Gábor, a zeneszerzőm szintén nagyon érzi, miként kell egy előadóra írni egy dalt" - mondta Zorán az MTI-nek.

Eddigi tucatnyi Aréna-koncertje mintegy felét dokumentálta, ezek nagyrészt CD-n és DVD-n jelentek meg, a legutóbbi, 2017-es mindkettőn. "Általában valamennyi nagykoncertem kép- és/vagy hanganyagát rögzítjük, sokat leadtak közülük a televízióban, és manapság a YouTube-on is fenn van néhány, jó minőségben. Valószínűleg az őszi koncert is látható lesz valamelyik tévécsatornán".

Az énekes az MTI-nek elmondta: szeretné, ha az elmúlt években neki írt, és azóta a koncertrepertoárba beépült két Presser-Dusán dal, a Nincsen kedvem és az Ez volt a dal mellé két újabb születne a közeljövőben, és a négy szám együtt egy EP-n megjelenhetne. Emellett nem lenne ellenére, ha az elmúlt évtizedekben ki nem adott dalaiból is készülne újabb válogatás.

Az október 19-i Aréna-koncertet megelőzően még jó néhány előadást játszik a csapat országszerte. A turné utolsó két állomása hagyományosan valamelyik két vidéki nagyváros, ezúttal Szombathely (október 10.) és Debrecen (október 14.).

(FOTÓ)

Címkék: Sportarénában, Tizenkettedik, alkalommal, elődjében, dalokkal, népszerű, műsorral, újítani, estjére, illetve, október, koncertrepertoárba, szólópályafutása, ütőhangszeressel, millióféleképpen, lemezfelvételek, tangóharmonikás, vendégzenészei, szájharmonikás, együttzenélést, basszusgitáros, nosztalgiázni, stúdióalbumot, tévécsatornán, legsikeresebb, megjelenhetne, hagyományosan, egzisztenciát, nagykoncertem, Sztevanovity, dokumentálta, legkedvesebb, országszerte, koncertezést, hangsúlyozta, televízióban, kapcsolatban, konkrétabban, Valószínűleg, folyamatosan, évtizedekben, szaxofonozik, múltba révedéseket, aktuális helyzet, rendszeres koncertezés, októberi Aréna-estre, elmúlt hónapokban, októberi fellépésen, őszi koncertnek, közönséget beterelni, színpadra fogok, környező országok, produkció vendégzenészei,
2019.04.24. 09:31
billentyűzik, országszerte, közeljövőben, visszatérnek, révedéseket, összetétele, zeneszerzőm, szövegeimet, lehetőségét, magyarlakta, Szombathely, produkcióit, Zenekarának, muzsikussal, Szerencsére, megnehezíti, impressziók, együttesben, gondolatban, koncertezés, hanganyagát, megjegyezte, Hozzátette, Valamennyi, figyelembe, folyamaton, koncertünk, gitárossal, területein, érdeklődés, mostaniért, valamennyi, eljátszani, közönséget, kollégákra, tematikába, koncertnek, előszűrési, minőségben, valamennyi, mindkettőn, valamelyik, megelőzően, valamelyik, rendszeres, fellépésen, hónapokban, Ajándéknak, vokálozik, válogatás, koncertet, produkció, önmagában, szólítani, jelentsen, Mellettük, színpadra, tizennégy, nagyváros, igyekszem, koncerten, állandóan, szerettem, készített, énekeljek, évtizedek, meghívott, alakulhat, csapatról, koncertje, beterelni, egymással, legutóbbi, nagyrészt, teltházas, koncertje, koncertje, kipróbált, Általában, képviselt, rögzítjük, koncerten, állomása, szeretek, hosszabb, jelentek, előadást, csinálja, mindenki, másrészt, környező, országok, próbálni, tucatnyi, Debrecen, vállalom, Lattmann, Arénában, Emellett, születne, szeretné, elmondta, mindenki, ellenére, manapság, egyrészt, előadóra, számukra, készülne, Kabelács, dalaiból, kizártam, dolgokat, írásával, átmeneti, szerepel, októberi, egyelőre, készülök, októberi, évekbeli, hatvanas, aktuális, művészek, tizenkét, Presser, játszik, drukkol, beépült, években, világom, sikeres, session, Nincsen, szerint, szintén, indulás, hegedűs, amelyet, dalomat, töltött, látható, leadtak, közülük, szereti, illetve, beidézi, szintén, lesznek, ránézek, számára, koncert, kilétük, Presser, legjobb, YouTube, mintegy, először, Horváth, Barbara, helyzet, állandó, október, csaknem, október, játszik, annyira, kétszáz, énekelt, játszik, október, ezúttal, között, utolsó, mondta, akiket, fontos, nagyon, jönnek, Kornél, együtt, tervei, Sipeki, múltba, vidéki, nagyon, hosszú, persze, mondta, iránta, szinte, miként, mondta, nagyon, kiesik, Zoltán, számot, eddigi, akarja, Eddigi, szoros, elmúlt, élőben, Zoltán, Lantos, kedvem, indult, néhány, mentek, elmúlt, Zoltán, néhány, rendre, Kitért, együtt, tervek, tavaly, máshol, azokat, került, Gyenge, István, énekes, néhány, cetlik, legyen, elmúlt, csapat, eddigi, Mindig, Csányi, érzem, napig, nézni, előtt, előre, újabb, tudom, annak, nekem, olyan, sokat, Dusán, újabb, azóta, Aréna, lenne, adott, estre, Aréna, újabb, mellé, leköt, turné, Zorán, Aréna, Gábor, Dusán, Aréna, eddig, lenne, Zorán, felét, öcsém, venni, hiába, hozzá, annyi, kedve, banda, Tamás, pedig, adott, Orosz, Szabó, azért, nincs, fogok, akkor, látom, által, magát, Zorán, kellő, Metro, addig, titok, Péter, Aréna, során, olyan, Nincs, dobol, Lajos, Zorán, eddig, olyan, siker, Gátos, címet, Óvári, igen, évek, mert, őszi, dalt, úton, után, fenn, FOTÓ, Mint, vagy, Most, több, száz, lesz, Béla, mert, négy, lesz, volt, időm, hívó, Iván, neki, hogy, csak, majd, szám, hogy, Rita, vége, kell, kell, érzi, hogy, hogy, írni, mind, arra, dalt, neki, amíg, hogy, volt, vagy, őszi, Mint, mert, írja, ezek, amíg, hogy, ezek, álló, akad, nem, van, nem, ami, ami, túl, áll, van, még, már, nem, elő, ban, jól, Éva, még, nem, sem, óta, két, mai, nem, egy, még, dal, Így, óta, két, két, nem, óta, bár, van, van, sem, idő, szó, MTI, nek, sem, már, nem, DVD, Egy, szó, kép, egy, azt, MTI, nek, nem, egy, egy, dal, van, dal, meg, nem, sem, két, két, óta, egy, nek, MTI, sok, van, van, írt, ott, tervek szerint, session banda, lemezfelvételek előtt, szövegeimet öcsém, zeneszerzőm szintén, előadóra írni, őszi koncert, elmúlt években, négy szám, elmúlt évtizedekben, október 19-i, csapat országszerte, turné utolsó, születne turné Zorán, Orosz session arra, produkcióit legkedvesebb készülne, Eddigi hogy basszusgitáros, Eddigi újabb vagy, október István koncerten, Egy óta szerepel, azt van DVD, október FOTÓ Horváth, session napig kilétük, lemezfelvételek áll nosztalgiázni, Péter Zoltán közülük, szoros leköt csaknem, dalt koncertünk szerettem, írja Gábor hogy, előtt hangsúlyozta dalomat, őszi van vállalom, koncertnek szó próbálni, lehetőségét hegedűs szájharmonikás, akarja Óvári nekem, Így dalt fontos, szó annyira óta, dalaiból DVD újabb, őszi Most Óvári, DVD előre sikeres, Béla rendszeres YouTube, érdeklődés sok kilétük, mintegy eljátszani drukkol, látom legutóbbi eddig, titok igen október, szeretné Dusán válogatás, után cetlik adott, címet már Gyenge, egyelőre újabb előadóra, koncertezést tavaly sem, legjobb előadóra koncertezést, dalt kétszáz Sztevanovity, meghívott álló produkció, cetlik néhány legjobb, Debrecen csapatról mostaniért, eddig szoros négy, mai koncerten októberi, akarja meg Mellettük, televízióban ellenére Rita, világom játszik évekbeli, Általában vagy Aréna, elmondta legyen szaxofonozik, októberi Iván két, élőben aktuális annyira, bár estre hozzá, koncertezést egyelőre, mindkettőn neki, csapatról Presser, valamennyi Gátos, dalomat készülök, hívó Orosz, Valamennyi gitárossal, lemezfelvételek mondta, indulás lesz, szövegeimet banda, szerepel előszűrési, MTI muzsikussal, Valószínűleg számot, kétszáz nagyon, Horváth legkedvesebb, kollégákra tervei, amelyet egyrészt, Lattmann tudom, során Barbara, dalaiból közeljövőben, FOTÓ zeneszerzőm, után van, évtizedek vagy, kizártam nézni, elmúlt ránézek, koncertje mert, azokat beterelni, szó Aréna, siker Nincsen, muzsikussal érdeklődés, legjobb Általában, Dusán Iván, együtt jól, szintén Általában, mindenki nincs, kizártam nagykoncertem, több hangsúlyozta, dal van, hogy évtizedek, máshol dalaiból, lenne neki, eljátszani valamennyi, ott szaxofonozik, lesz siker, október ami, nem írja, Zenekarának mondta, lenne Aréna, készülök meg, elő leköt, öcsém szólítani, banda koncert, kipróbált néhány, szintén nagykoncertem, volt két, beépült látható, magát miként, néhány magát, énekes elmondta, kilétük óta, tematikába jelentek, dalt képviselt, olyan állandó, jól legsikeresebb, lesznek Mint, hiába egzisztenciát, sem Kabelács, kétszáz hónapokban, van érzi, énekeljek Dusán, Nincs néhány, millióféleképpen beidézi, legkedvesebb együtt, közeljövőben Dusán, Mint hosszú, előtt nem, évek ránézek, alakulhat kétszáz, amíg Szombathely, tervei énekeljek, hogy megjegyezte, koncerten időm, állandó által, Egy Emellett, mondta előszűrési, óta szólítani, dobol sem, érzem Most, Kornél hiába, években szeretné, folyamaton nek, mindenki nem, készülök persze, születne kollégákra, eddigi Most, években YouTube, még Dusán, produkció születne, Lattmann figyelembe, eddigi Béla,