Belépés
Keresés
Naptár
2019.12 2020. Január 2020.02
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Véleményezd.hu már az Androidon is!
Épp várod a buszt? Sorban állsz a pénztárnál?
Vagy egyszerűen csak unatkozol?

Olvasd el a legfrissebb híreket bárhol, bármikor!
Írd meg a véleményedet is!

Az alkalmazás letölthető az Android Marketből is!

Letöltés
Véleményezők toplistája
1. atomvaros 3261
2. venci76 3054
3. kicsoda57 601
4. olinia 390
5. eladasos 367
6. szicu 266
7. jbal 261
8. orsi1 199
9. duplanagypapa 185
10. raffraff 168
Információ
Véleményezd!
Mit gondolsz róla? Egyetértesz? Mi a véleményed?
RSS
Fölszállott a páva - Az első középdöntővel folytatódik a műsor pénteken
Az első középdöntővel folytatódik a Fölszállott a páva idei gyerekévada, péntek este ismét tizenkét produkciót láthatnak a nézők, akik a szabadkártyák sorsáról is dönthetnek.


A Duna Televízióban 19 óra 30 perctől sugárzott műsorban a gyerekek ezúttal is négy kategóriában - énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok; néptáncegyüttesek - mérhetik össze a tudásukat. Az előző évekhez hasonlóan 48 produkció áll a Fölszállott a páva színpadára, karácsony előtt pedig kiderül, kik lesznek a kategóriák legjobbjai és ki lesz 2019-ben a nézők kedvence.

Az első középdöntőben a táncos szólisták és táncospárok között Dudás Lili és Kispál Domonkos (Jászberény), ifj. Mahovics Tamás (Békés), Kristóf Áron (Dernő), valamint Bistey Boglárka és Farkas Regő László (Pilisborosjenő) mutatkozik be.

A táncegyüttesek közül a gödöllői Urban Verbunkot, a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportját és a jászberényi Árendás Kamara Táncegyüttest láthatják a nézők.

Az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában a Tulipános Tilinkó (Pécs), Szász Csanád László (Erdély - Körtvélyfája) és a Szejke Barka testvérpár (Hódmezővásárhely) lép színpadra.

A hangszeres szólisták és zenekarok közül Hajdu-Németh László (Budapest) és Maier Cseperke (Rátka) adja elő produkcióját.

A középdöntőben a szabadkártyák sorsáról már nem a zsűri, hanem a közönség dönt. A nézők a műsor ideje alatt, 19 óra 30 perc és 21 óra 45 perc között szavazhatnak kedvenc produkciójukra sms-ben és a Médiaklikk Plusz mobilapplikáción keresztül.

A műsorról további részletek, valamint a versenyzők kódjai a https://mediaklikk.hu/...l lottapava oldalon olvashatók.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.

A műsorban egy különleges produkciót, a Duna Művészegyüttes előadásában, a Ghymes együttes zenéjére készült Hamupipőke című darab részletét is láthatják a nézők.

A MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.

A jövő héten a második középdöntővel folytatódik a műsor.



Forrás: MTI
Címkék: középdöntővel, szabadkártyák, gyerekévada, Fölszállott, folytatódik, produkciót, dönthetnek, láthatnak, sorsáról, tizenkét, péntek, néptáncegyüttesek, tehetségkutatóját, folszallottapava, Hódmezővásárhely, mobilapplikáción, énekegyüttesek, produkciójukra, kategóriájában, énekegyüttesek, Művészegyüttes, táncegyüttesek, Pilisborosjenő, középdöntőben, Táncegyüttest, szabadkártyák, középdöntővel, középdöntőben, Táncegyüttes, szavazhatnak, Táncegyüttes, Zeneakadémia, Táncegyüttes, Érdemkereszt, előadóművész, Népművészeti, népdalénekes, előadóművész, Körtvélyfája, produkcióját, kategóriában, Televízióban, gyerekek ezúttal, előző évekhez, páva színpadára, kategóriák legjobbjai, nézők kedvence, első középdöntőben, táncos szólisták, táncegyüttesek közül, gödöllői Urban, jászberényi Árendás, énekes szólisták, Duna Televízióban, Dudás Lili, Kispál Domonkos, Mahovics Tamás, Kristóf Áron, Bistey Boglárka, Farkas Regő László, Urban Verbunkot, Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportját, Árendás Kamara Táncegyüttest, Tulipános Tilinkó, Szász Csanád László, Szejke Barka, Hajdu-Németh László, Maier Cseperke, Médiaklikk Plusz, Sebestyén Márta Kossuth-, Liszt Ferenc-díjas, Prima Primissima, Salamon Beáta, Magyar Arany Érdemkereszt, Kocsis Enikő Harangozó-díjas, Szentendre Táncegyüttes, Győri Lippentő, Fitos Dezső Társulat, Eredics Gábor Kossuth-díjas, Vujicsics Együttes, Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Magyar Nemzeti Táncegyüttes, Honvéd Együttes, Duna Művészegyüttes, Hagyományok Háza, Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület, Morvai Noémi, Novák Péter,
2019.12.04. 16:40
Vélemények száma: 0
Vélemények Új vélemény
Sajnos ehhez a hírhez még nem érkezett vélemény! Legyél Te az első, írd meg a véleményed!
További címkék
táncospárok, koreográfus, táncospárok, Hagyományok, Fölszállott, jászberényi, folytatódik, koreográfus, népművészet, előadásában, testvérpár, mediaklikk, Médiaklikk, versenyzők, mutatkozik, Csoportját, népihegedű, Utánpótlás, olvashatók, táncművész, Primissima, Szentendre, Zsuráfszky, kategóriák, igazgatója, különleges, Jászberény, legjobbjai, produkciót, hangszeres, hangszeres, színpadára, táncművész, Hamupipőke, igazgatója, láthatják, Sebestyén, zenekarok, szólisták, szólisták, Tulipános, színpadra, szólisták, néptáncos, keresztül, részletek, szólisták, zenekarok, szólisták, tudásukat, Harangozó, művészeti, Vujicsics, művészeti, szólisták, láthatják, karácsony, részletét, sugárzott, népzenész, birtokosa, Verbunkot, Debreceni, hasonlóan, Egyesület, produkció, valamint, együttes, Társulat, közönség, zenéjére, műsorban, sorsáról, valamint, műsorban, vezetője, Együttes, műsorról, valamint, Lippentő, vezetője, Együttes, gyerekek, partnere, Mahovics, Budapest, kedvence, Domonkos, mérhetik, gödöllői, népzenei, Boglárka, valamint, Cseperke, Kossuth, Eredics, Nemzeti, Tilinkó, Kossuth, ezúttal, évekhez, Kossuth, mestere, további, Árendás, Salamon, perctől, Kristóf, oldalon, lesznek, második, Örökség, kiderül, készült, Gyermek, kedvenc, szakmai, vezeti, Kamara, László, tanára, Honvéd, UNESCO, között, László, Morvai, Kocsis, Szejke, Magyar, Erdély, Ghymes, énekes, Farkas, Csanád, Magyar, Bistey, táncos, kódjai, táncos, Zoltán, Kispál, Ferenc, László, énekes, között, Németh, előtt, Dudás, pedig, Dernő, Gábor, nézők, díjas, Péter, műsor, Noémi, Novák, Békés, Tamás, héten, díjas, tanár, Barka, közül, Hajdu, Plusz, Szász, zsűri, össze, https, alatt, ideje, Maier, Rátka, darab, zsűri, hanem, műsor, nézők, Dezső, tagja, Hajdú, Arany, Márta, Győri, Urban, közül, díjas, Enikő, nézők, Beáta, nézők, díjas, Liszt, Prima, előző, Fitos, díjas, idén, Háza, MTVA, jövő, perc, Áron, Regő, Pécs, című, Lili, első, négy, páva, lesz, dönt, adja, perc, Duna, ifjú, Duna, ben, kik, egy, óra, áll, ben, ifj, elő, már, óra, lép, nem, óra, sms, hangszeres szólisták, szabadkártyák sorsáról, közönség dönt, műsor ideje, műsorról további, versenyzők kódjai, zsűri tagja, népművészet ifjú, különleges produkciót, jövő héten, második középdöntővel, ben előtt műsor, Együttes díjas Verbunkot, Művészegyüttes Barka Vujicsics, láthatják folytatódik kedvenc, perc idén táncművész, ifj előtt jövő, Dezső műsorban Duna, oldalon hangszeres hanem, kedvence Kossuth gyerekek, már ezúttal tehetségkutatóját, Tamás Boglárka Dudás, további idén készült, előző első néptáncos, népihegedű Médiaklikk Együttes, Barka népdalénekes zenekarok, már szavazhatnak ifj, Fitos idén Egyesület, Dezső műsorban László, László díjas népdalénekes, produkciójukra közül László, kategóriájában kiderül szabadkártyák, műsor középdöntővel adja, Sebestyén páva Beáta, Örökség népdalénekes tehetségkutatóját, ben Enikő Körtvélyfája, szólisták Márta mutatkozik, színpadára Dudás Pilisborosjenő, Szejke Eredics kedvence, Primissima szavazhatnak szólisták, részletek Népművészeti táncospárok, jövő koreográfus között, ifjú díjas héten, díjas Érdemkereszt táncos, Novák Csanád Hajdu, Békés László Honvéd, Győri Prima sorsáról, óra népdalénekes Táncegyüttes, Művészegyüttes díjas kedvenc, Eredics Regő Magyar, Rátka Utánpótlás héten, Regő Táncegyüttes nézők, vezeti folszallottapava előtt, részletek Háza össze, Duna között zenéjére, Dudás tudásukat már, Sebestyén táncospárok Enikő, Kispál táncospárok perc, díjas testvérpár Bistey, néptáncos kódjai Kristóf, első valamint Novák, Bistey művészeti, darab Kossuth, Háza hanem, előadásában Médiaklikk, között négy, előadóművész Sebestyén, zenekarok darab, szakmai színpadra, táncegyüttesek Dernő, kategóriában Gábor, Hajdú Pilisborosjenő, valamint áll, előtt Péter, Magyar Zsuráfszky, Erdély énekegyüttesek, négy táncművész, karácsony díjas, Tamás kategóriák, Nemzeti idén, együttes népművészet, zsűri Kossuth, vezetője Táncegyüttes, Sebestyén ben, hasonlóan szólisták, Ferenc valamint, lép népzenei, Árendás vezetője, Együttes olvashatók, Körtvélyfája énekegyüttesek, sorsáról Békés, szabadkártyák tudásukat, óra zenéjére, tehetségkutatóját Dudás, Morvai Tilinkó, Gyermek ben, kódjai részletét, Budapest középdöntőben, Lippentő Péter, Hódmezővásárhely darab, óra között, igazgatója már, Hagyományok alatt, zenéjére szakmai, egy Tilinkó, Morvai birtokosa, Zsuráfszky Zoltán, Ferenc mediaklikk, Művészegyüttes László, Beáta Magyar, népművészet sorsáról, Kocsis hanem, tanár Pilisborosjenő, Enikő előadásában, Hajdu nézők, perc Barka, Árendás Utánpótlás, Békés Zoltán, ben előadóművész, kategóriák című, László Dezső, igazgatója nézők, Domonkos Lili, egy Nemzeti, vezeti Dezső, kategóriában Novák, táncművész Novák, évekhez dönt, zsűri részletét, Zeneakadémia ezúttal, Utánpótlás folszallottapava, hangszeres díjas, Primissima ben, birtokosa folytatódik, Táncegyüttest Gyermek, középdöntőben kódjai, Debreceni zenekarok, partnere tagja, Zsuráfszky sorsáról, részletek alatt, táncművész vezetője, Eredics zenéjére, Televízióban óra, művészeti díjas, Vujicsics műsorban, Egyesület évekhez, műsorban Morvai, Szentendre Morvai, Örökség kiderül, közül László, előadóművész zsűri, hangszeres gödöllői, Táncegyüttes között, szólisták néptáncos, középdöntőben Gyermek, Táncegyüttest Sebestyén, egy oldalon, táncos szavazhatnak, további egy, Duna közül, népzenész zenekarok,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?,
© 2011 TVN.HU Kft.