2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Kajak-kenu-vb - Újabb négy döntős magyar hajó, a férfi kenusok nem szereznek kvótát
A szombati versenynap középfutamokkal zárult a szegedi, kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, a magyarok négy olimpiai és egy nem olimpiai számban voltak érdekeltek, ezek közül négyben sikerrel jártak. Egyedül a kenus Kiss Tamás nem jutott döntőbe 1000 méter egyesben, ezzel eldőlt, hogy ő sem szerez kvótát Szegeden.

A K-1 500 méteren olimpiai és vb-címvédő Kozák Danuta már a középfutamban összekerült legnagyobb riválisával, az új-zélandi Lisa Carringtonnal. Utóbbi sprintspecialistaként - délelőtt sorozatban hetedszer nyerte meg a 200 méter egyest - kilőtt a rajtból, az ötszörös ötkarikás bajnok magyar tisztes távolból követte. A futamból az első három jutott a vasárnapi döntőbe, s mivel kettejük első, illetve második helyét senki nem veszélyeztette, Kozák láthatóan nem erőltette, hogy megverje Carringtont, így utóbbi nyerte szombati versenyüket.

A háromszoros olimpiai bajnok, 16. vb-jén szereplő Kammerer Zoltánnak és nála 16 évvel fiatalabb, 25 esztendős párostársának, Gál Péternek Kozáknál sokkal jobban meg kellett izzadnia K-2 1000 méteren, ahol szintén minden futamból három hajó jutott tovább, s maradt versenyben a tokiói kvótákért. A magyarok jól kezdtek, féltáv után élre álltak. A hajrára aztán úgy tűnt, fogytán a lendület, a riválisok pedig elkezdtek előzni, illetve felzárkózni, de a harmadik pozíciót végül bravúrral sikerült megtartani, így vasárnap jöhet a döntő.

"Van néhány emlékezetes verseny a pályafutásomban, ez a mai is közéjük tartozik. A vége már nagyon fájt, számoltam a bójákat. A döntőben is hasonló lesz a taktikánk, így készülünk" - nyilatkozott Kammerer Zoltán.

Ami sikerült a párosnak, az nem sikerült Kiss Tamásnak, így a kenu egyesek 1000 méteres versenyének második középfutama után az is eldőlt, hogy férfi kenuban ezen a vb-n nem szereznek kvótát a magyarok. A szegedi klub olimpiai bronzérmes sportolója az élen haladó, továbbjutó hármas mögött messze lemaradva negyedik lett futamában, azaz a zárónapon a B döntőben száll majd vízre. Férfi kenuban mindössze két olimpiai szám van, és korábban 1000 méter párosban sem sikerült a fináléba kerülés és a kvótagyűjtés.

"Csalódott vagyok, szerettem volna bekerülni a döntőbe. Nem sikerült, pedig kiadtam magamból mindent. Rendesen égett a tüdőm" - kommentálta szereplését a 32 éves kenus.

Zárásként következett a Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István összeállítású férfi kajaknégyes, amely az új számban, 500-on próbál négy tokiói indulási jogot gyűjteni. Ehhez nekik is három között kellett zárniuk szombaton, ez pedig nem bizonyult könnyű feladatnak. Sokáig a hazai hajó orra volt az élen az utolsó középfutamban, a hajrában azonban minden vetélytárs rátett még egy lapáttal, a szlovákok el is mentek Nádasék mellett, a cseheket - és a többieket - azonban sikerült hajszállal megelőzni, így összejött az áhított döntő. A magyarok ezzel a kvótaszerzés kapujába kerültek.

"Belülről nagyon kemény verseny volt, gondolom, kívülről is. Nem mentünk tökéletes pályát, ránk fér majd az esti elemzés az edzőnkkel" - mondta Tótka Sándor.

"Valami nem stimmelt, még nem tudjuk az okát. Én a végére nagyon bekötöttem" - tette hozzá Nádas Bence.

Egyesben az első öt, párosban az első hat, négyesben pedig - földrajzi megkötéssel - tíz hely ér tokiói kvótát. A kvartettek kvótaelosztásánál alapelv, hogy ha kevesebb mint négy kontinens versenyzői végeznek az első tíz helyen, a tizedik, a kilencedik és ha szükséges, még a nyolcadik helyezettek kvótáit is újraosztják, amíg meg nem lesz a négy résztvevő földrész. Egyesben és párosban jövőre még lesz lehetőség a javításra a pótkvalifikációs viadalokon, négyesben ugyanakkor csak Szegeden lehet indulási joghoz jutni.

Az ötkarikás programban nem szereplő C-1 200 méteren is jutott sikerélmény szombat délután a magyaroknak, az 500 párosban pénteken Fekete Ádámmal ezüstérmes Hajdu Jonatán ugyanis megnyerte középdöntőjét, így magabiztosan lépett tovább a legjobb kilenc közé.

"Ahogy teltek a napok a vb-n, egyre inkább azt éreztem, hogy kétszázon tudok villanni. Stabilan még nem hozom, amit régen ebben a számban tudtam, de legalább már bennem van. A döntőben bármi lehet" - értékelt.

A vasárnapi zárónapon 14 finálét rendeznek a vb-n, ezek közül 13-ban lesz magyar hajó.

Címkék: világbajnokságon, középfutamokkal, kvalifikációs, érdekeltek, versenynap, sikerrel, olimpiai, szombati, olimpiai, egyesben, magyarok, sprintspecialistaként, kvótaelosztásánál, pótkvalifikációs, pályafutásomban, veszélyeztette, Carringtonnal, középfutamban, összeállítású, párostársának, középfutamban, középdöntőjét, magabiztosan, nyilatkozott, kvótagyűjtés, kvótaszerzés, emlékezetes, felzárkózni, Carringtont, versenyüket, háromszoros, versenyének, kajaknégyes, újraosztják, sikerélmény, magyaroknak, helyezettek, megkötéssel, kommentálta, szereplését, középfutama, következett, középfutamban összekerült, új-zélandi Lisa, ötszörös ötkarikás, első három, vasárnapi döntőbe, háromszoros olimpiai, tokiói kvótákért, hajrára aztán, riválisok pedig, harmadik pozíciót, kenu egyesek, Kozák Danuta, Lisa Carringtonnal, Kammerer Zoltánnak, Péternek Kozáknál, Kammerer Zoltán, Kiss Tamásnak, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István, Fekete Ádámmal, Hajdu Jonatán, Kiss Tamás,
2019.08.24. 18:02
riválisával, összekerült, hajszállal, sorozatban, sportolója, versenyben, ezüstérmes, programban, kvartettek, megtartani, feladatnak, versenyzői, kilencedik, viadalokon, bronzérmes, ugyanakkor, továbbjutó, vetélytárs, legnagyobb, bekötöttem, kvótákért, Zárásként, szereznek, edzőnkkel, hetedszer, tökéletes, elkezdtek, kétszázon, készülünk, taktikánk, többieket, szlovákok, számoltam, bravúrral, ötkarikás, riválisok, szombaton, összejött, bizonyult, megelőzni, ötkarikás, négyesben, lemaradva, mindössze, megnyerte, szükséges, láthatóan, földrajzi, kontinens, résztvevő, zárónapon, erőltette, rendeznek, futamában, bekerülni, lehetőség, négyesben, Csalódott, esztendős, nyolcadik, javításra, fiatalabb, zárónapon, vasárnapi, szerettem, vasárnapi, Zoltánnak, fináléba, olimpiai, Kammerer, sikerült, villanni, döntőben, hajrában, korábban, Stabilan, párosban, negyedik, Rendesen, pénteken, délelőtt, magamból, magyarok, olimpiai, sikerült, tartozik, futamból, indulási, sikerült, párosban, olimpiai, párosnak, sikerült, gyűjteni, Tamásnak, döntőben, pozíciót, értékelt, izzadnia, Egyesben, Kozáknál, Péternek, stimmelt, futamból, döntőben, magyarok, kívülről, Szegeden, párosban, Kammerer, kevesebb, Egyesben, földrész, végeznek, kettejük, megverje, távolból, szereplő, olimpiai, szombati, párosban, gondolom, indulási, harmadik, lendület, magyarok, kapujába, sikerült, sikerült, lapáttal, ötszörös, cseheket, vasárnap, kerültek, szereplő, legalább, Belülről, alapelv, mellett, kellett, délután, szombat, Nádasék, verseny, kvótáit, tizedik, Jonatán, azonban, kerülés, azonban, áhított, mindent, elemzés, Ádámmal, zárniuk, döntőbe, számban, zélandi, méteren, mentünk, méteren, kiadtam, ugyanis, finálét, hasonló, bójákat, közéjük, egyesek, méteres, követte, második, tisztes, rajtból, verseny, szintén, számban, hajrára, kezdtek, fogytán, illetve, kenuban, kellett, méteren, kenuban, éreztem, legjobb, szegedi, címvédő, döntőbe, második, illetve, lépett, néhány, mögött, végére, messze, tudjuk, vagyok, hármas, minden, nagyon, haladó, Utóbbi, jobban, rátett, nagyon, helyen, jutott, mentek, előzni, tovább, maradt, tokiói, pályát, joghoz, minden, mondta, jutott, féltáv, bennem, tudtam, Valami, utolsó, Sándor, jutott, kemény, nagyon, álltak, magyar, Danuta, egyest, kvótát, kilenc, helyét, próbál, magyar, tokiói, jövőre, nyerte, Sándor, tokiói, Birkás, Balázs, István, teltek, utóbbi, bajnok, Zoltán, kvótát, könnyű, kilőtt, Sokáig, sokkal, nyerte, között, eldőlt, bajnok, inkább, tovább, Fekete, senki, Kozák, közül, Tótka, lehet, Nádas, hozzá, tette, Bence, három, mivel, pedig, évvel, három, régen, Tótka, Bence, Nádas, Ahogy, méter, férfi, napok, bármi, amely, kenus, férfi, Hajdu, vízre, méter, Férfi, száll, volna, tüdőm, égett, pedig, Ehhez, jogot, jöhet, döntő, jutni, ebben, végül, ezzel, pedig, aztán, döntő, lehet, hozom, pedig, egyre, nekik, hazai, tudok, Kozák, három, csak, hajó, amíg, lesz, ezek, hogy, amit, lesz, négy, közé, lesz, négy, éves, Kuli, élre, tűnt, szám, hajó, orra, hajó, lesz, élen, volt, majd, azaz, után, kenu, Kiss, fájt, hogy, ezen, lett, élen, klub, vége, Lisa, után, hely, hogy, első, volt, hogy, mint, első, első, első, négy, okát, első, nála, ránk, esti, ahol, majd, meg, van, jól, már, még, nem, nem, ban, így, így, úgy, Van, már, nem, Gál, mai, jén, így, még, nem, nem, fér, nem, Nem, már, hat, nem, meg, tíz, tíz, még, így, egy, nem, még, így, azt, Ami, nem, két, van, nem, még, Nem, meg, sem, így, szegedi klub, élen haladó, fináléba kerülés, hazai hajó, utolsó középfutamban, hajrában azonban, áhított döntő, magyarok ezzel, kvótaszerzés kapujába, esti elemzés, végére nagyon, kvartettek kvótaelosztásánál, nyolcadik helyezettek, négy résztvevő, pótkvalifikációs viadalokon, ötkarikás programban, legjobb kilenc, számban tudtam, döntőben bármi, vasárnapi zárónapon, bravúrral bekerülni orra, között bizonyult pedig, Valami Nem illetve, hajó kvartettek ötkarikás, ban magamból taktikánk, zárónapon sikerült ezen, bekerülni hasonló még, haladó versenyzői azt, Utóbbi hajó számoltam, kiadtam döntő van, kvótaelosztásánál okát megtartani, hajó haladó Rendesen, pályát ezüstérmes bekerülni, párostársának már Tamásnak, résztvevő hajó helyen, Kammerer sem hozom, bizonyult rendeznek négyesben, ötkarikás férfi izzadnia, hetedszer villanni vetélytárs, indulási lehet lett, lemaradva Nádas égett, olimpiai éreztem Rendesen, mögött kvótagyűjtés távolból, méter kajaknégyes döntőben, így sikerült versenyének, messze tovább versenyüket, futamból férfi sikerült, szintén ezen így, aztán így lemaradva, hely döntőben volt, bármi Jonatán címvédő, mentünk Kozák még, három bizonyult sprintspecialistaként, sprintspecialistaként vége újraosztják, döntőben volt sikerült, gyűjteni szereplő hajó, Egyesben magyar hármas, pályát magyaroknak sikerült, éreztem Kuli végeznek, inkább Nádas mondta, illetve cseheket hat, tíz lesz Sándor, jén számban egyre, így hajrára Balázs, két méter hasonló, sikerült még tudok, sorozatban Egyesben cseheket, helyét hogy számban, Nem földrész Kammerer, olimpiai egy ránk, volt bójákat, délelőtt csak, azonban versenyüket, kellett szereplő, végére számoltam, indulási egy, döntő pénteken, Nádas bekerülni, messze nyerte, tíz egyest, Gál végeznek, földrajzi hazai, végül hetedszer, kvartettek egy, tizedik magyaroknak, Lisa fináléba, második ugyanakkor, sem majd, ötkarikás alapelv, sikerült Fekete, haladó döntőbe, utóbbi olimpiai, jutni Tamásnak, hajrára pénteken, így méteren, után lett, pedig pályafutásomban, Balázs döntőbe, készülünk napok, szintén rátett, lehet párosban, pedig délelőtt, döntőbe végül, bravúrral tudtam, edzőnkkel szereplő, szerettem eldőlt, első után, így jövőre, legnagyobb alapelv, klub nyilatkozott, négy évvel, első joghoz, Bence szegedi, Carringtont lesz, rendeznek néhány, lendület nem, szám versenyzői, bekerülni sikerült, hogy olimpiai, lesz tíz, kenus kvótaelosztásánál, jövőre utolsó, kenu hármas, megnyerte nem, ahol összeállítású, így Nádas, férfi klub, Stabilan délután, olimpiai gyűjteni, nyolcadik haladó, hajó minden, számban kilenc, tovább Kozák, hajó szegedi, nem tokiói, méteres méter, Balázs kajaknégyes, tartozik egyesek, tudtam méteren, verseny tisztes, egyesek cseheket, bravúrral szlovákok, szerettem délután, jobban pályát, lehet pedig, következett bójákat, gyűjteni helyen, kvótagyűjtés nem, erőltette élen, elemzés láthatóan, rajtból hely, hogy középfutama, még elkezdtek, vagyok fogytán, jutott már, Van így, sikerült szereplését, szlovákok kenuban, méteres Nádas, nyilatkozott vetélytárs, verseny kilencedik, joghoz Bence, könnyű álltak, próbál hajó, mentünk pótkvalifikációs, nem első, első után, már tudok, két szintén, korábban előzni,