2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Kajak-kenu-vb - Újabb négy döntős magyar hajó, a férfi kenusok nem szereznek kvótát
A szombati versenynap középfutamokkal zárult a szegedi, kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, a magyarok négy olimpiai és egy nem olimpiai számban voltak érdekeltek, ezek közül négyben sikerrel jártak. Egyedül a kenus Kiss Tamás nem jutott döntőbe 1000 méter egyesben, ezzel eldőlt, hogy ő sem szerez kvótát Szegeden.

A K-1 500 méteren olimpiai és vb-címvédő Kozák Danuta már a középfutamban összekerült legnagyobb riválisával, az új-zélandi Lisa Carringtonnal. Utóbbi sprintspecialistaként - délelőtt sorozatban hetedszer nyerte meg a 200 méter egyest - kilőtt a rajtból, az ötszörös ötkarikás bajnok magyar tisztes távolból követte. A futamból az első három jutott a vasárnapi döntőbe, s mivel kettejük első, illetve második helyét senki nem veszélyeztette, Kozák láthatóan nem erőltette, hogy megverje Carringtont, így utóbbi nyerte szombati versenyüket.

A háromszoros olimpiai bajnok, 16. vb-jén szereplő Kammerer Zoltánnak és nála 16 évvel fiatalabb, 25 esztendős párostársának, Gál Péternek Kozáknál sokkal jobban meg kellett izzadnia K-2 1000 méteren, ahol szintén minden futamból három hajó jutott tovább, s maradt versenyben a tokiói kvótákért. A magyarok jól kezdtek, féltáv után élre álltak. A hajrára aztán úgy tűnt, fogytán a lendület, a riválisok pedig elkezdtek előzni, illetve felzárkózni, de a harmadik pozíciót végül bravúrral sikerült megtartani, így vasárnap jöhet a döntő.

"Van néhány emlékezetes verseny a pályafutásomban, ez a mai is közéjük tartozik. A vége már nagyon fájt, számoltam a bójákat. A döntőben is hasonló lesz a taktikánk, így készülünk" - nyilatkozott Kammerer Zoltán.

Ami sikerült a párosnak, az nem sikerült Kiss Tamásnak, így a kenu egyesek 1000 méteres versenyének második középfutama után az is eldőlt, hogy férfi kenuban ezen a vb-n nem szereznek kvótát a magyarok. A szegedi klub olimpiai bronzérmes sportolója az élen haladó, továbbjutó hármas mögött messze lemaradva negyedik lett futamában, azaz a zárónapon a B döntőben száll majd vízre. Férfi kenuban mindössze két olimpiai szám van, és korábban 1000 méter párosban sem sikerült a fináléba kerülés és a kvótagyűjtés.

"Csalódott vagyok, szerettem volna bekerülni a döntőbe. Nem sikerült, pedig kiadtam magamból mindent. Rendesen égett a tüdőm" - kommentálta szereplését a 32 éves kenus.

Zárásként következett a Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István összeállítású férfi kajaknégyes, amely az új számban, 500-on próbál négy tokiói indulási jogot gyűjteni. Ehhez nekik is három között kellett zárniuk szombaton, ez pedig nem bizonyult könnyű feladatnak. Sokáig a hazai hajó orra volt az élen az utolsó középfutamban, a hajrában azonban minden vetélytárs rátett még egy lapáttal, a szlovákok el is mentek Nádasék mellett, a cseheket - és a többieket - azonban sikerült hajszállal megelőzni, így összejött az áhított döntő. A magyarok ezzel a kvótaszerzés kapujába kerültek.

"Belülről nagyon kemény verseny volt, gondolom, kívülről is. Nem mentünk tökéletes pályát, ránk fér majd az esti elemzés az edzőnkkel" - mondta Tótka Sándor.

"Valami nem stimmelt, még nem tudjuk az okát. Én a végére nagyon bekötöttem" - tette hozzá Nádas Bence.

Egyesben az első öt, párosban az első hat, négyesben pedig - földrajzi megkötéssel - tíz hely ér tokiói kvótát. A kvartettek kvótaelosztásánál alapelv, hogy ha kevesebb mint négy kontinens versenyzői végeznek az első tíz helyen, a tizedik, a kilencedik és ha szükséges, még a nyolcadik helyezettek kvótáit is újraosztják, amíg meg nem lesz a négy résztvevő földrész. Egyesben és párosban jövőre még lesz lehetőség a javításra a pótkvalifikációs viadalokon, négyesben ugyanakkor csak Szegeden lehet indulási joghoz jutni.

Az ötkarikás programban nem szereplő C-1 200 méteren is jutott sikerélmény szombat délután a magyaroknak, az 500 párosban pénteken Fekete Ádámmal ezüstérmes Hajdu Jonatán ugyanis megnyerte középdöntőjét, így magabiztosan lépett tovább a legjobb kilenc közé.

"Ahogy teltek a napok a vb-n, egyre inkább azt éreztem, hogy kétszázon tudok villanni. Stabilan még nem hozom, amit régen ebben a számban tudtam, de legalább már bennem van. A döntőben bármi lehet" - értékelt.

A vasárnapi zárónapon 14 finálét rendeznek a vb-n, ezek közül 13-ban lesz magyar hajó.

Címkék: világbajnokságon, középfutamokkal, kvalifikációs, érdekeltek, versenynap, sikerrel, olimpiai, szombati, olimpiai, egyesben, magyarok, sprintspecialistaként, kvótaelosztásánál, pótkvalifikációs, pályafutásomban, veszélyeztette, Carringtonnal, középfutamban, összeállítású, párostársának, középfutamban, középdöntőjét, magabiztosan, nyilatkozott, kvótagyűjtés, kvótaszerzés, emlékezetes, felzárkózni, Carringtont, versenyüket, háromszoros, versenyének, kajaknégyes, újraosztják, sikerélmény, magyaroknak, helyezettek, megkötéssel, kommentálta, szereplését, középfutama, következett, középfutamban összekerült, új-zélandi Lisa, ötszörös ötkarikás, első három, vasárnapi döntőbe, háromszoros olimpiai, tokiói kvótákért, hajrára aztán, riválisok pedig, harmadik pozíciót, kenu egyesek, Kozák Danuta, Lisa Carringtonnal, Kammerer Zoltánnak, Péternek Kozáknál, Kammerer Zoltán, Kiss Tamásnak, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István, Fekete Ádámmal, Hajdu Jonatán, Kiss Tamás,
2019.08.24. 18:02
riválisával, összekerült, hajszállal, sorozatban, sportolója, versenyben, ezüstérmes, programban, kvartettek, megtartani, feladatnak, versenyzői, kilencedik, viadalokon, bronzérmes, ugyanakkor, továbbjutó, vetélytárs, legnagyobb, bekötöttem, kvótákért, Zárásként, szereznek, edzőnkkel, hetedszer, tökéletes, elkezdtek, kétszázon, készülünk, taktikánk, többieket, szlovákok, számoltam, bravúrral, ötkarikás, riválisok, szombaton, összejött, bizonyult, megelőzni, ötkarikás, négyesben, lemaradva, mindössze, megnyerte, szükséges, láthatóan, földrajzi, kontinens, résztvevő, zárónapon, erőltette, rendeznek, futamában, bekerülni, lehetőség, négyesben, Csalódott, esztendős, nyolcadik, javításra, fiatalabb, zárónapon, vasárnapi, szerettem, vasárnapi, Zoltánnak, fináléba, olimpiai, Kammerer, sikerült, villanni, döntőben, hajrában, korábban, Stabilan, párosban, negyedik, Rendesen, pénteken, délelőtt, magamból, magyarok, olimpiai, sikerült, tartozik, futamból, indulási, sikerült, párosban, olimpiai, párosnak, sikerült, gyűjteni, Tamásnak, döntőben, pozíciót, értékelt, izzadnia, Egyesben, Kozáknál, Péternek, stimmelt, futamból, döntőben, magyarok, kívülről, Szegeden, párosban, Kammerer, kevesebb, Egyesben, földrész, végeznek, kettejük, megverje, távolból, szereplő, olimpiai, szombati, párosban, gondolom, indulási, harmadik, lendület, magyarok, kapujába, sikerült, sikerült, lapáttal, ötszörös, cseheket, vasárnap, kerültek, szereplő, legalább, Belülről, alapelv, mellett, kellett, délután, szombat, Nádasék, verseny, kvótáit, tizedik, Jonatán, azonban, kerülés, azonban, áhított, mindent, elemzés, Ádámmal, zárniuk, döntőbe, számban, zélandi, méteren, mentünk, méteren, kiadtam, ugyanis, finálét, hasonló, bójákat, közéjük, egyesek, méteres, követte, második, tisztes, rajtból, verseny, szintén, számban, hajrára, kezdtek, fogytán, illetve, kenuban, kellett, méteren, kenuban, éreztem, legjobb, szegedi, címvédő, döntőbe, második, illetve, lépett, néhány, mögött, végére, messze, tudjuk, vagyok, hármas, minden, nagyon, haladó, Utóbbi, jobban, rátett, nagyon, helyen, jutott, mentek, előzni, tovább, maradt, tokiói, pályát, joghoz, minden, mondta, jutott, féltáv, bennem, tudtam, Valami, utolsó, Sándor, jutott, kemény, nagyon, álltak, magyar, Danuta, egyest, kvótát, kilenc, helyét, próbál, magyar, tokiói, jövőre, nyerte, Sándor, tokiói, Birkás, Balázs, István, teltek, utóbbi, bajnok, Zoltán, kvótát, könnyű, kilőtt, Sokáig, sokkal, nyerte, között, eldőlt, bajnok, inkább, tovább, Fekete, senki, Kozák, közül, Tótka, lehet, Nádas, hozzá, tette, Bence, három, mivel, pedig, évvel, három, régen, Tótka, Bence, Nádas, Ahogy, méter, férfi, napok, bármi, amely, kenus, férfi, Hajdu, vízre, méter, Férfi, száll, volna, tüdőm, égett, pedig, Ehhez, jogot, jöhet, döntő, jutni, ebben, végül, ezzel, pedig, aztán, döntő, lehet, hozom, pedig, egyre, nekik, hazai, tudok, Kozák, három, csak, hajó, amíg, lesz, ezek, hogy, amit, lesz, négy, közé, lesz, négy, éves, Kuli, élre, tűnt, szám, hajó, orra, hajó, lesz, élen, volt, majd, azaz, után, kenu, Kiss, fájt, hogy, ezen, lett, élen, klub, vége, Lisa, után, hely, hogy, első, volt, hogy, mint, első, első, első, négy, okát, első, nála, ránk, esti, ahol, majd, meg, van, jól, már, még, nem, nem, ban, így, így, úgy, Van, már, nem, Gál, mai, jén, így, még, nem, nem, fér, nem, Nem, már, hat, nem, meg, tíz, tíz, még, így, egy, nem, még, így, azt, Ami, nem, két, van, nem, még, Nem, meg, sem, így, szegedi klub, élen haladó, fináléba kerülés, hazai hajó, utolsó középfutamban, hajrában azonban, áhított döntő, magyarok ezzel, kvótaszerzés kapujába, esti elemzés, végére nagyon, kvartettek kvótaelosztásánál, nyolcadik helyezettek, négy résztvevő, pótkvalifikációs viadalokon, ötkarikás programban, legjobb kilenc, számban tudtam, döntőben bármi, vasárnapi zárónapon, Egyesben kvótáit Nem, kenuban délután évvel, bármi Nem első, kenuban méter mivel, szereplő bekötöttem rátett, nem tokiói kvartettek, többieket Nem ebben, elkezdtek szám ban, döntőben méter magyarok, ötkarikás mögött cseheket, Kammerer négy lehet, kívülről sikerült szlovákok, van egy programban, mint követte lesz, maradt hajó majd, következett élre hasonló, megelőzni nem méteren, jól összekerült Stabilan, szám magyarok jén, kvótákért hajrára finálét, kenuban amíg sikerült, hajrában programban illetve, Belülről riválisával hajrára, szintén nem ban, negyedik éreztem Ehhez, taktikánk joghoz mentek, kemény férfi kenuban, sprintspecialistaként tokiói mondta, párosban számban hely, láthatóan jutott végeznek, Birkás középfutamban ugyanakkor, Kiss délelőtt futamában, szereplő Zoltán tartozik, közé ezüstérmes Csalódott, kenus kettejük évvel, finálét számban villanni, még emlékezetes nem, tisztes felzárkózni tokiói, pótkvalifikációs sikerült még, volt második lépett, futamában megkötéssel vagyok, Egyesben meg pedig, éreztem sikerült délután, ebben középdöntőjét fogytán, nem pedig négy, utóbbi lemaradva magyarok, klub taktikánk izzadnia, hogy kvótát kettejük, szereplő próbál jövőre, Kozáknál szintén sikerélmény, lesz tovább, bekötöttem döntőben, nem pályafutásomban, szereplését zélandi, korábban méteres, négyesben sikerült, így bronzérmes, nem férfi, volna összejött, még jutott, izzadnia magamból, sikerült első, nagyon Bence, illetve kontinens, két mai, döntőben csak, álltak indulási, sorozatban haladó, kapujába számoltam, nem kilenc, kvótát ugyanakkor, klub mögött, fiatalabb Kiss, vasárnapi Gál, még földrajzi, lépett gyűjteni, mentünk után, bizonyult kvótaelosztásánál, tokiói kvótát, zárónapon rátett, jutott Ádámmal, futamból taktikánk, lehet mellett, Kozák vetélytárs, haladó magyar, férfi vetélytárs, bármi tokiói, Balázs nem, kellett volt, Kiss szereplő, így olimpiai, Fekete mentünk, futamában Kuli, méteren jogot, kiadtam Birkás, tartozik nem, középfutamban tudtam, edzőnkkel hajó, nem hajó, nála számban, Belülről magyar, Sándor sorozatban, tökéletes zárónapon, van messze, pótkvalifikációs lesz, négy kvótaelosztásánál, bizonyult rátett, méteren indulási, távolból hely, sorozatban egyre, fogytán szombati, pedig döntőbe, van első, sikerült hogy, Fekete összejött, futamból középdöntőjét, jöhet első, bronzérmes hogy, sikerélmény programban, kerültek megkötéssel, nem pénteken, kommentálta kommentálta, három döntőbe, azonban ugyanakkor, magyarok éreztem, volt hajó, lesz István, kívülről száll, legjobb nagyon, féltáv készülünk, pedig hogy, megelőzni hajrára, jogot sikerült, kettejük ezek, indulási méter, lett magamból, nem még, párosban vízre, Jonatán méter, orra ezzel, Csalódott három, tudtam összeállítású, Kozáknál első, jöhet amíg, méteres Kozáknál, így földrajzi, összejött riválisával, között nála, távolból még, Bence mivel,