11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bajnokok Ligája - Könnyed Liverpool siker, drámai Tottenham-továbbjutás
A Liverpool kettős győzelemmel búcsúztatta az FC Portót, a Tottenham ugyanakkor drámai mérkőzésen jutott tovább a Manchester Cityvel szemben a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, szerdán.

Manchesterben villámrajtot vett a City, a negyedik percben Raheem Sterling góljával megszerezte a vezetést. Josep Guardiola vezetőedző csapata azonban nem sokáig örülhetett: Szon Hung-min három perc alatt két védelmi megingást kihasználva duplázott, így hamar fordított az 1-0-s előnnyel érkező Tottenham Hotspur.

A gyors gólváltásnak még nem volt vége: Bernardo Silva egy perccel később kiegyenlítette az állást egy Danny Rose lábán megpattanó lövéssel. A Bajnokok Ligája történetében korábban még soha nem esett 11 perc alatt négy találat.

A viharos kezdés után tíz percet kellett várni az újabb gólra, ekkor Sterling ismét Kevin De Bruyne passzából volt eredményes. A folytatásban mindkét csapat jobban összpontosított a védekezésre, így az első félidőben több találat már nem esett.

A fordulás után Hugo Llorisnak, a vendégek világbajnok kapusának tíz perc alatt két nagy bravúrt is be kellett mutatnia, de az 59. percben Sergio Agüero nyolc méterről, kisodródott helyzetből a rövid sarokra leadott lövésénél már ő is tehetetlen volt, így a párharc során először állt továbbjutásra a manchesteri gárda.

Ezzel azonban még mindig nem volt vége a fordulatoknak: negyed órával a mérkőzés vége előtt a Tottenham a csereként beállt Fernando Llorente szöglet utáni közeli fejesével szépített, és bár Sterling az ötperces hosszabbításban újabb gólt ért el, Cüneyt Cakir játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A manchesteriek sorozatban öt vereség után tudtak legyőzni angol csapatot az európai kupaporondon, de ennek aligha örültek, ugyanis búcsúztak a Bajnokok Ligájától.

A Tottenham 1962 után másodszor jutott elődöntőbe a legrangosabb klubsorozatban.

A másik mérkőzésen a kétgólos előnnyel Portóba utazó, tavaly döntős Liverpool a 28. percben Sadio Mané révén, és a portugál védelem asszisztálásával megszerezte a vezetést, annak ellenére, hogy a hazaiak sokkal többször találták el riválisuk kapuját (6-1).

A gyakorlatilag tét nélkülivé vált második felvonásban előbb Mohamed Szalah volt eredményes, majd Éder Militao szépítése után Firmino és Virgil van Dijk következett. Az angol csapat végül összesen ötször találta el a hazai kaput, így szerzett négy gólt.

Az elődöntőben a Liverpool a Barcelonával, a Tottenham pedig az Ajaxszal találkozik április 30-án és május 1-jén, valamint május 7-8-án.

A finálét a madridi Wanda Metropolitano stadionban játsszák június elsején.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:Mancheseter City (angol)-Tottenham Hotspur (angol) 4-3 (3-2)--------------------- -------------------------- ---------gólszerzők: Sterling (4., 21.), B. Silva (11.), Agüero (59.), illetve Szon (7., 10.), Llorente (73.)

Továbbjutott: a Tottenham, 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.FC Porto (portugál)-Liverpool FC (angol) 1-4 (0-1)--------------------- -------------------------g ólszerzők: Militao (69.), illetve Mané (28.), Szalah (65.), Firmino (77.), Van Dijk (84.)

Tj.: a Liverpool, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

kedden játszották:Juventus (olasz)-AFC Ajax (holland) 1-2 (1-1)

Továbbjutott: az Ajax, 3-2-es összesítéssel.FC Barcelona (spanyol)-Manchester United (angol) 3-0 (2-0)

Tj.: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

Címkék: negyeddöntőjében, búcsúztatta, győzelemmel, Manchester, mérkőzésen, ugyanakkor, labdarúgó, Tottenham, Liverpool, Bajnokok, szemben, érvénytelenítette, asszisztálásával, hosszabbításban, összpontosított, klubsorozatban, kiegyenlítette, összesítéssel, fordulatoknak, Manchesterben, manchesteriek, összesítéssel, továbbjutásra, összesítéssel, Metropolitano, összesítéssel, gyakorlatilag, Barcelonával, folytatásban, Továbbjutott, Továbbjutott, legrangosabb, gólváltásnak, villámrajtot, történetében, kupaporondon, kisodródott, világbajnok, győzelemmel, felvonásban, játékvezető, győzelemmel, negyedik percben, 1-0-s előnnyel, gyors gólváltásnak, perccel később, viharos kezdés, újabb gólra, folytatásban mindkét, első félidőben, fordulás után, vendégek világbajnok, rövid sarokra, Raheem Sterling, Josep Guardiola, Szon Hung-min, Tottenham Hotspur, Bernardo Silva, Danny Rose, Bajnokok Ligája, Kevin De Bruyne, Hugo Llorisnak, Sergio Agüero, Fernando Llorente, Cüneyt Cakir, Bajnokok Ligájától, Sadio Mané, Mohamed Szalah, Éder Militao, Wanda Metropolitano, Mancheseter City, Manchester Cityvel,
2019.04.17. 23:46