2020.03 2020. április 2020.05
20212223242526

Coronavirus - Viktor Orbán, către secretarul general al Consiliului Europei: dacă nu ne puteţi ajuta, măca...
Prim-ministrul Viktor Orbán a răspuns, într-o scrisoare, criticilor aduse de secretarul general al Consiliului Europei (CE), Marija Pejcinovic Buric, care şi-a prezentat obiecţiile, într-o scrisoare formulată marţi, în legătură cu procesul legislativ ungar privind epidemia de coronavirus, a transmis Bertalan Havasi, şeful biroului de presă al prim-ministrului ungar, pentru agenţia ungară de presă MTI.

Premierul ungar a cerut secretarului general să studieze cu exactitatetextul proiectului de lege care se află pe masa Parlamentului Ungar şi să analizeze practicile juridice similare din alte state, a precizat şeful biroului de presă.

"Dacă nu sunteţi în stare să ne ajutaţi în actuala situaţie de criză, vă rog măcar să vă abţineţi în a ne obstrucţiona eforturile de apărare", şi-a încheiat mesajul Viktor Orbán, în scrisoarea adresată secretarului general al Consiliului Europei.

Címkék: Consiliului, coronavirus, ministrului, legislativ, secretarul, Pejcinovic, criticilor, scrisoare, prezentat, ministrul, scrisoare, exactitatetextul, Parlamentului, secretarului, secretarului, Consiliului, proiectului, practicile, scrisoarea, eforturile, analizeze, Premierul, precizat, juridice, biroului, similare, studieze, mesajul, general, ncheiat, Europei, general, obstruc, adresat, actuala, Viktor, Orbán, state, ungar, Ungar, situa, sunte, cerut secretarului, precizat şeful, Parlamentului Ungar, Viktor Orbán, Consiliului Europei, Prim-ministrul Viktor Orbán, Marija Pejcinovic Buric, Bertalan Havasi,
2020.03.26. 08:20
cerut, stare, ajuta, iona, rare, pres, masa, care, lege, alte, eful, criz, rog, car, afl, ine, din, Dac,