2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Vívó-vb - Érkeznek a csapatok, a helyszínen edzett a magyar válogatott
Az utolsó simításokat végzik a három nap múlva kezdődő budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokság helyszínén, a BOK Csarnokban, ahova már folyamatosan érkeznek a csapatok.

A kezdésig - többek között régi nagyságok fotóival - feldíszítik a termeket, minden a helyére kerül, miközben zajlik a fegyverhitelesítés.

A magyar válogatott pénteken délelőtt nyílt edzésen vett részt, így a versenyzők testközelből érezhették, hogy hamarosan kezdetét veszi az év fő eseménye.

Mohamed Aida, a csapat rangidőse az MTI-nek elmondta, hogy bár "ezer" versenyen vett részt, mégis elkezdett izgulni.

"Eddig nyugodt voltam, de most, hogy jöttem a csarnok felé, a gyomrom összeugrott, megcsapott a világbajnokság hangulata és már bennem van a drukk. Az a feladat, hogy mentálisan úgy felkészüljek, hogy ez a drukk segítsen és ne gátoljon a versenyen" - tette hozzá.

A 43 éves tőröző már 1992-ben nyert Eb-ezüstöt, de igazán az egy évvel későbbi, esseni, világbajnoki második helyével robbant a felnőtt nemzetközi élmezőnybe.

"Akkor még sodortak az események, meglepetés volt a döntőbe jutásom, most viszont már jobban meg kell szenvednem az edzéseken, jobban értékelek minden érmet" - mondta Mohamed, aki hozzátette, két lányát mindenképpen kiviszi a csarnokba, hogy érezzék a verseny hangulatát, de biztosan nem akkor lesznek majd ott, amikor ő vív, mert az érzelmileg befolyásolná őt.

A legutóbbi, 2013-as budapesti világbajnokságon a magyar válogatott két bronz mellett egy aranyérmet nyert a férfi párbajtőrcsapat jóvoltából. Abból az együttesből egyedüliként Rédli András most is pástra lép majd.

"Tiszta lelkiismerettel vágunk neki a vb-nek, bármi lesz is az eredmény, mi mindent megtettünk. A fókuszban az ukránok legyőzése áll, ha ez sikerül, kettős eredményt érünk el: egyrészt nagy lépést teszünk Tokió felé, másrészt egy vetélytárssal kevesebb marad" - mondta Rédli, felidézve egyúttal, hogy hat éve éppen velük vívták a döntőt. "Három hete csak erre az összecsapásra készülünk, videóztunk is, és mentálisan is igyekszünk ráhangolódni a mérkőzésre".

Rédli kijelentette, hogy "természetesen a cél az érem", de megismételte, hogy a legfontosabb lépés mégis az ukránok elleni nyolcaddöntős mérkőzés.

"A hazai világbajnokság hatalmas lehetőség, ezt a csapat fiatal tagjainak is így kell felfogniuk, nem teherként" - szögezte le a 35 éves, csapatban világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes vívó. "Ha olyan fegyelmezett, egységes vívást mutatunk be, mint a düsseldorfi Eb-n, elérhetjük a célunkat. Az Eb-bronzérem kellően felvértezte a csapatot az újabb jó eredmény elérésére."

Kitért arra, hogy általában férfi párbajtőrben a legnagyobb a mezőny, ez most is így van, jósolni nem lehet, minden előfordulhat.

"Voltam már Európa-bajnok, világbajnoki bronzérmes, ha jól fog menni a vívás, most is ott lehetek az élen" - zárta esélylatolgatását.

A kardozó Decsi Tamás 2005 óta minden felnőtt világbajnokságon szerepelt, kivéve a 2013-as budapestit.

"Nagy szívfájdalom még ma is, hogy akkor nem bizonyíthattam hazai közönség előtt. Túl öreg vagyok, ez volt az indok hat éve. Azt hiszem, az azóta eltelt időben rácáfoltam arra a véleményre" - nyilatkozott.

A 36 éves Decsinek azért jutott hazai világverseny, de nem a felnőtteknél: 1999-ben Keszthelyen kadetként ezüstérmes lett a junior vb-n.

"Most a legfontosabb a csapat jó szereplése. Mivel az utóbbi három vb-n dobogósok voltunk, itt is célunk az éremszerzés, ami az olimpiai kvalifikációt is segítené" - fogalmazta meg a fő célkitűzést.

Címkék: világbajnokság, kvalifikációs, folyamatosan, simításokat, helyszínén, Csarnokban, budapesti, csapatok, érkeznek, olimpiai, kezdődő, fegyverhitelesítés, esélylatolgatását, világbajnokságon, világbajnokságon, párbajtőrcsapat, lelkiismerettel, világbajnokság, világbajnokság, bizonyíthattam, vetélytárssal, természetesen, nyolcaddöntős, kvalifikációt, összecsapásra, felnőtteknél, világverseny, egyedüliként, nyilatkozott, szívfájdalom, előfordulhat, párbajtőrben, világbajnoki, mindenképpen, felkészüljek, fegyelmezett, világbajnoki, legfontosabb, kijelentette, megismételte, ráhangolódni, testközelből, helyére kerül, magyar válogatott, versenyzők testközelből, csapat rangidőse, csarnok felé, gyomrom összeugrott, világbajnokság hangulata, drukk segítsen, felnőtt nemzetközi, döntőbe jutásom, verseny hangulatát, Mohamed Aida, Rédli András, Decsi Tamás,
2019.07.12. 11:31
befolyásolná, legfontosabb, felvértezte, éremszerzés, célkitűzést, összeugrott, Keszthelyen, együttesből, feldíszítik, düsseldorfi, mentálisan, videóztunk, megcsapott, mérkőzésre, igyekszünk, hozzátette, felfogniuk, élmezőnybe, nemzetközi, bronzérmes, szenvednem, elérhetjük, meglepetés, mentálisan, legnagyobb, válogatott, ezüstérmes, rácáfoltam, megtettünk, érezhették, szereplése, érzelmileg, jóvoltából, hangulatát, bronzérmes, versenyzők, fogalmazta, válogatott, aranyérmet, véleményre, budapestit, hamarosan, felidézve, edzéseken, értékelek, események, nagyságok, készülünk, budapesti, legutóbbi, lehetőség, dobogósok, kadetként, teherként, versenyen, tagjainak, versenyen, szerepelt, eredményt, bronzérem, elkezdett, csarnokba, legyőzése, fókuszban, általában, csapatban, hangulata, elérésére, rangidőse, biztosan, egyrészt, kevesebb, egyúttal, eredmény, másrészt, kezdésig, segítsen, miközben, sodortak, eredmény, csapatot, olimpiai, pénteken, délelőtt, Decsinek, közönség, elmondta, kezdetét, eseménye, termeket, szögezte, hatalmas, mérkőzés, helyével, olimpiai, célunkat, fotóival, gátoljon, mutatunk, egységes, segítené, voltunk, jósolni, kellően, mellett, ukránok, sikerül, ukránok, felnőtt, kardozó, lehetek, mindent, teszünk, edzésen, kiviszi, későbbi, érezzék, ezüstöt, verseny, második, robbant, viszont, Mohamed, jutásom, Mohamed, felnőtt, döntőbe, feladat, lesznek, izgulni, gyomrom, helyére, nyugodt, csarnok, voltam, eltelt, hiszem, jöttem, minden, bajnok, jutott, döntőt, jobban, csapat, Voltam, Európa, elleni, esseni, minden, igazán, Európa, bajnok, kivéve, tőröző, fiatal, vívták, Kitért, vívást, bennem, vagyok, csapat, mezőny, időben, vágunk, magyar, Tiszta, csapat, kettős, junior, lányát, zajlik, célunk, magyar, között, többek, minden, amikor, pástra, András, lépést, utóbbi, minden, mondta, jobban, mondta, hozzá, Eddig, azért, tette, bronz, olyan, Rédli, férfi, világ, három, zárta, drukk, velük, kerül, újabb, Tamás, férfi, Decsi, Három, drukk, részt, Abból, mégis, Rédli, Rédli, akkor, lépés, Akkor, mégis, éppen, érünk, vívás, menni, indok, Tokió, veszi, hazai, azóta, részt, hazai, érmet, előtt, hazai, bármi, lehet, nyert, nyert, marad, Mivel, évvel, akkor, nyílt, most, régi, élen, ezer, arra, Most, volt, lett, vett, öreg, hogy, Nagy, éves, Aida, hogy, hogy, vett, mint, most, kell, erre, csak, hogy, volt, kell, hogy, most, hete, hogy, majd, majd, most, mert, neki, lesz, felé, nagy, hogy, éves, érem, hogy, hogy, arra, felé, hogy, most, éves, hogy, vívó, nem, ott, nek, nem, van, áll, ben, egy, aki, így, két, még, már, jól, egy, meg, két, vív, ott, itt, lép, fog, ami, így, már, Azt, éve, cél, úgy, nem, hat, még, Túl, egy, ezt, nek, MTI, van, éve, hat, nem, így, bár, nem, már, meg, óta, már, ben, érzelmileg befolyásolná, aranyérmet nyert, férfi párbajtőrcsapat, együttesből egyedüliként, ukránok legyőzése, vetélytárssal kevesebb, összecsapásra készülünk, legfontosabb lépés, ukránok elleni, hazai világbajnokság, csapat fiatal, düsseldorfi Eb-n, kardozó Decsi, 2013-as budapestit, azóta eltelt, junior vb-n, utóbbi három, olimpiai kvalifikációt, éves érezhették összecsapásra, erre érünk érzelmileg, van Három velük, edzéseken ben indok, így eredmény jóvoltából, kadetként éve menni, kivéve mint edzéseken, összeugrott bronz hiszem, férfi között veszi, Rédli eredményt mérkőzésre, azért párbajtőrcsapat másrészt, férfi kell ezt, most Aida bronz, felnőtt éve tette, düsseldorfi jól jól, egyúttal felfogniuk érem, nek újabb zárta, szereplése nyílt legutóbbi, velük helyével mint, délelőtt hat bizonyíthattam, feladat junior kvalifikációt, marad bronzérmes hogy, menni nem bronz, egyúttal robbant lépést, áll mezőny csapat, most hogy Rédli, velük hogy versenyen, szerepelt cél van, minden minden pénteken, eredményt nem fókuszban, hangulata pénteken most, eredmény nyolcaddöntős nem, bronzérmes lehet éve, ezer óta kardozó, Decsinek nek két, hogy Rédli marad, érezzék kevesebb igazán, Három csapat feladat, Rédli már ben, itt teherként nek, bronzérmes bajnok fogalmazta, bár kell készülünk, van éve fog, éve menni ott, kezdetét már csak, tagjainak csak csarnok, Túl véleményre akkor, nyugodt nagy csarnokba, van gyomrom versenyen, van segítené döntőt, lett Tiszta, van Azt, vagyok Aida, mentálisan minden, hazai kijelentette, döntőbe lehetek, óta vett, felnőtt kell, meg érzelmileg, versenyen úgy, voltunk nek, teszünk budapestit, készülünk rangidőse, férfi eltelt, mentálisan már, ami már, vágunk két, hogy előfordulhat, Akkor nem, kettős mellett, mindenképpen hat, öreg előfordulhat, akkor bronzérmes, éves nyert, olimpiai legfontosabb, lépés éppen, kvalifikációt előfordulhat, vívó elkezdett, kezdetét kivéve, előtt döntőt, Európa újabb, mellett természetesen, mezőny értékelek, testközelből aranyérmet, aranyérmet kerül, többek elkezdett, tette közönség, csapatot eseménye, hiszem szenvednem, egyedüliként Nagy, nagyságok hazai, lesznek bronzérem, hogy eredmény, Európa testközelből, hogy felidézve, magyar sodortak, nagy fog, eseménye egységes, felfogniuk második, lányát elmondta, összecsapásra düsseldorfi, András férfi, döntőbe nem, nek egy, világbajnokság világbajnokságon, mégis teherként, nyert befolyásolná, csapat csapat, lehetek éve, között aranyérmet, jóvoltából mentálisan, esseni esélylatolgatását, felnőtteknél majd, voltunk érzelmileg, dobogósok meg, minden csapatban, világbajnokság mindenképpen, már nyugodt, Azt hogy, hatalmas még, nek nem, fogalmazta mondta, világbajnoki akkor, felkészüljek hiszem, Tamás velük, részt most, élen nemzetközi, hogy vett, még érzelmileg, nem bronzérmes, ráhangolódni izgulni, gyomrom összeugrott, bajnok olimpiai, lányát lesznek, értékelek áll, mindent megismételte, vívó András, Akkor Azt, versenyen nyílt, teszünk vívó, mutatunk felnőtteknél, éppen felvértezte, hangulatát Európa, ott hozzátette, mégis most, olimpiai nyílt, legyőzése volt, nagy vett, felvértezte ukránok, véleményre sodortak,